Evropské akciové trhy v poločase roku 2006: střední a východní Evropa

Loni se akciové trhy střední a východní Evropy hřály na výsluní zájmu. Letos se však odehrává zcela jiný příběh, i když to na počátku roku 2006 zprvu na výraznější změnu nevypadalo. První čtyři měsíce v roce mířily tyto trhy, obdobně jako jejich starší západoevropští bratři, stále vzhůru. Co se ale událo pak? A co tento region čeká v druhé polovině roku?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

27. 8. 2006 13:29 | Tomáš

Tady ten Kofí je místní exot, píše téměř pořád to samé a podepisuje se snad 100 různými nicky...
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2006 8:45 | petr

tak po treti a opravdu naposledy - "chef" znamena "sefkuchar"
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2006 9:55 | Honza

Ala napíšou, zejména u anglosaských firem. Třeba Tesco to tam má velmi detailně.
Stačí se podívat do výroční zprávy. U většina firma tam najdeš´kdo má kolik opcí a s jakou realizační cenou. Také proto se v USA nově se náklady na opce promítají do výsledovky firem.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2006 4:12 | Kofí Anán

Já jsem se ihned zbavil akcii CEZ , kdyz jsem zjistil , ze ti tunelári z vedení CEZ a dozorcí rady CEZ v rámci opcního programu kupují na kredit desetitíse akcií CEZ za zlomek jejich hodnoty , vetsinu jim zaplatí firma CEZ a tedy 9 milionu obyvatel CR za zbytecne predrazenou elektriku a pak je brzy prodávaji na burze za plnou cenu nejakým oslum. Toto tunelování jsem nechtel podporovat , abych kupoval ( vloni ) za 400 kc od tech co koupil vcera za 100 kc a 300 jim platilo CEZ. Kdyby neokrádali vedoucí a clenové dozorcí rady firmu CEZ o miliony , tim ze jim firma platí 3/4 ceny desetitísícu akcií , pak mohla bejt elektrika v CR snad o 10% nebo 20% levnejsí. Mozná ze se to tunelování v rámci opcního programu deje u vsech hlavních 7 firem ze SPAD , ale nikde se o tom nepíse. Ale dnes uz jsou ceske akcie bud predrazene CEZ , Zentiva s P/E 22 anebo riskantní a levné Unipetrol , Tabak. A samozrejme se deje toto tunelování s akciemi pro chefy a dozorce i u firem z DAX FTSE DowJones , jenomze nikdo nám tyto akcie nezprotiví tím , ze by se napsal kolik si platí chefove a kolik jim platí firma.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 8. 2006 22:25 | Sysel

U střední a východní Evropy bych řekl, že je třeba rozlišovat mezi společnostmi /emitenty/ v majetku převážně států nebo "oligarchů" a v majetku světových koncernů nebo nadnárodních společností. Přiznám se, že nemám energii toto ve východní Evropě /kromě ČR, Maďarska a Polska/ sledovat a svěřil jsem část prostředků do ČSOB Středoevropského fondu a do Sporotrendu. Jinak mám názor, že vzhledem k posilující koruně /k USD a EUR/ je lépe investovat do akcií v ČR - a možná ve střední Evropě s tím, že akcie vlastněné investory ze západní Evropy jsou rizikové podobně, jako v západní Evropě. Na rozdíl od polostátních nebo soukromých firem vlastněných východoevropskými "vlastníky".
+78
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Zemánek

podnikatel, Miton

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Milan Zemánek
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services