Diskuze - Exekuce majetku: co vám exekutor nesmí zabavit

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 154 komentářů)

20. 2. 2018 10:59 | Jitu

Ahoj, pokud mas moznost, tak se odstehuj. K tete, k babicce, ke kamosovi, kam to pujde. Jinak veci ti zabavit muzou a ty pak musis dokazat, ze jsou tvoje. Predtim ale musis podat navrh na vyjmuti z exekuce, jak je to popsane v clanku. Pokud mas veci objednane pres net, tak na fakture je tvoje jmeno, to by snad melo stacit. Jestli je to z obchodu, tak snad uctenku a vypis z uctu, zes to skutecne zaplatil ty. Jinak mas smulu, krome obleceni a postele ti muzou sebrat vsechno, zvlast pokud vasi dluzi hodne. Najdi si dluhovou poradnu v tvym meste a tam se zeptej, ja nejsem advokat. Vem nohy na ramena, preju hodne stesti a pevny nervy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2018 15:14 | Kristyna

Dobrý den, máme úplně stejnou situaci, voláme každý den a nikdo nám to nebere, mají zablokovanou celou částku plus strhávají i z výplaty, podařilo se Vám nějak vyřešit? Nereagují na emaily, ani na telefony. Děkuji.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2018 0:12 | Kirema

Exekutoři jsou ještě větší zloději než jsou naši poslanci, jsou chráněni zákony, které vesele porušují, zpeněžení majetku je úmyslný trest, přičemž majetek lze zpeněžit za nabídku nejvyšší a ne za třetinovou cenu. Vůbec nejhorší exekutorský úřad je v Praze 6, Libocká 73/57. Pán Bůh s námi
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2018 17:56 | Honza

Dobrý večer. Potřebuju radu. Je mi 18 a bydlím a rodićema a samozřejmne jeden z nich ma dluhy a hrozí exekuce. A hlavně se chci zeptat pokud přijde exekutor. Tak zabavavěj i mé věci ? Mám vlastni ppkoj a vlastni věci. Pokud jsem to zaplatil já a tak a je to jen moje a hlavně nemám žádné dluhy tak nemájí právo zabavovat moje věci. Nebo mají ? Prosím o odpověd. Děkuji :(
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2018 19:09 | Helena

Dobry den,mate prosim nekdo zkusenost? Pred Vanoci mi zablokovali ucet na kterem mame veskere rodinne prijmy(manzel podporu a ja vyplatu)vse je ted blokle,mame dve male deti 3 a 6.kdybych pred Vanoci nevolala do banky,nevedela bych o blokaci,exekucni prikaz prisel az ted 11.1.po info z banky jsem se samizdrejme pokousela dovolat,ale marne maji ur.hodiny po a st a stejne to tam nikdo nebere,tak jsem dnes psala email,snad odpovi?? je to exekutor Lukáš Křivánek,jsme bez koruny,vymahatelna castka je uz v te vysi na mem bloklem ucte.myslyte ze mohu zadat o splatky,musim preci nejak zivit deti,k tomu je syn nemocny,zacatkem unora ma schvalene lazne na mesic,nevim za co tam pojedem:-( vym ze za dluh si muzem sami,ale jak se s nimi spojit Karlovy Vary jsou daleko.dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2017 22:38 | David Skokan

Dobrý den mám otázku...?? Je možné že může přijít exekutor do domů a brát věci i přesto že každý měsíc jí to strhávají na tu exekucí 2500,- A argumentoval to tím že posílá málo....!!! Což je blbost když to má soudně a strhávají tolik kolik nejvíc jde ... !?!!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 6. 2017 21:36 | lukAs

bydlim na ubytovne muze sem prijit exek.zabAvovAt
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2017 16:22 | Jaroslava

Dobrý den, pokud má bratr exekuci a je hlášený ve stejném bydlišti jako otec, rodinný dům, místnosti má oddělené, je možné aby exekutor zabral nějaké věci otci nebo mohl nějak manipulovat s malým podílem, který má bratr po zemřelé matce?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 5. 2017 11:23 | Gorica

Dobrý den, Mám více exekuci , začalo to v srpnu 2016 zablokováním účtů,protože jsem na ÚP, pobírám soc. dávky, totiž nemůžu se domluvit na splátkách dokud nemám práci a pravidelní příjem. Zajímá mě jestli mi můžu vzít doma ledničku, pračku a obyčejné vybavení domácnosti? Také jestli mi můžu vzít knížky , cd,. Televizi mám ale půjčenu od kamaráda, moje vlastní je stará z roků 1998.Děkují moc za odpověď
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2017 17:09 | lenka

dobry den navstivil me exekutor a ziji ve spolecne domactnosti s druhem a dal nam nalepky ale elektroniku si kupoval partner sam s prvnich vyplat ale bazarove takze sepsal jen kupni smlouvy s prodavajcimi a poslali sme to aby elektroniku vyloucil ale bohuzel to zamitli stim ze to neni dostacujici ale partner se toho nechce vzdat je jeste nejaka sance na zachranu nebo uz ne dekuji za info jen chci vedet zda muze partner proto neco delat zda uz nikilov.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2017 12:57 | Vladislav Hohenkreuz

Exekuce.Česko se tváří,jako stát směřující k západu.I exekuce přišly tam odtud.Za komoušů neexistovaly takové nesmysly,stejně,jako bezdomovci a přesto se to vždy vyřídilo.Nikdo si nedovolil vlézt někomu do bytu a vybrat mu majetek,kromě zlodějů,k nimž dnes lze počítat i exekutory,jenže to je počítáno jako zaměstnání a ještě jsou za to královsky zaplaceni.Navíc se jich nesmí člověk dotknout,protože je to osoba,jako policie.Prostě bordel.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2017 14:32 | Eva

Dobry den pred par dny mi dosel exekutor v byte nic skoro nenasel jen mobilni telefon a starsi televizi po snaze se jeste domluvit a splatkach mi bylo zdeleno ze to nejde chce mi prit vzit telefon ktery si napsal zajima me jestli mi muze tel zabavit podotykam ze mame jen jeden a mam tri deti ve veku 16,8,7
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 9. 2016 14:33 | Kaas Petr.

Pobyt dcery,která má dluhy je hlášená k pobytu na adrese obecního úřadu.Přesto přišli exekutoři a tvrdili,že bydlí u nás a začali zabavovat věci,které dceři nepatří.Mají na to právo?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2016 19:13 | Nika

No nevim, ale me zabavili kvuli dluhu manzela, nyni jiz exmanzela, podotykam ze synovi byli necele 3 roky a byla jsem v 8 mes tehotenstvi , jak lednicku tak i pracku .. Pry si mam dat jidlo k sousedum a prat deckam v ruce .. Tak by me zajimalo, kde jste vzala to, ze nezabavuji kdyz jsou v domacnosti male deti.. Zabavuji vse a je jim uplne jedno co bude dal clovek delat . Mel by byt ze zakona soupis veci jako je tomu ve vetsine statech , co nesmi zabavit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 5. 2015 22:14 | Jana

Dobrý den, souhlasím s Vámi. Jak jsem byla malá, tak mám ještě pod postelí pro dceru autíčko na dálkové ovládání. I to napsali do soupisu věcí.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 5. 2015 9:37 | Veronika

Dobrý den Chtěla jsem se zeptat.Exekuce které na mne byly uvaleny ne sice moji vinou,řádně splácím,ale teď jsem si musela skrz dceru udělat trvalý pobyt na bytě kvůli školce a mám strach že i tak mi exekutoři vtrhnou do bytu.Když to splácím nemělo by se to stát nebo ano?Děkuji za rady
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 5. 2015 19:17 | Lenka

Dobrý den chtěla jsem se zeptat co vše může vzít exekutor když máme jedno skoro dospělé dítě a druhé 10 měsíční žijeme v rodinném domku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2015 23:05

nevím tedy kde jsou nějaké exekutorské směrnice ale je to naprostý nesmysl že exekutor nemůže zabavit pračku nebo ledničku,at už jsou tam děti nebo né či nemocný.Prostě to olepí a basta.A stím mám vlastní skušenost
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 1. 2015 11:56

Váš názor je velmi neuvážený a nahrává lichvářům. Nebo jim nahráváte? Nikdo neví cosi tito lidé ( pokud to lidé jsou) vymyslí za půl roku po uzavření smlouvy a nezačnou vydírat? Nejdříve po telefonu! Pak výhružnýma dopisama! a na posled bez zákoného upozornění na Vás pošlou exekutorá,kterého si oni můžou vybrat Vy né! Toto vy dopředu nevíte hlavně v době kdy si berete úvěr od takovýchto lichvářů úvěr,když potřebujete velmi nutně a banka kvůli jednomu zpoždění (a né jen banka)Vám nepůjčí a dá Vás do registru dlužníků ihned. Nebo osoba která má určitý výplatní termín a zaměsnavatel nebo jiný plátce to pošle o 1 ( slovy jeden) den déle myslíte,že za to může přímce peněz,který má také své platební závazky a nebo plátce,který nedodržuje termín? Važte proslovy. Jarda H.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 9. 2014 0:42 | jana novakova

Dobry den,nedavno mne navstivil exekutor a z bytu my odnesl doslova vse co melo hodnotu vyssi nez 200KC.Pracku,Lednici,televizi, gauc,obyvacistenu,proste zustala mi jen postel a jedna skrin na saty.Ziji sama,v Garsonce,kterou jsem si zaridila ze sveho duchodu.A to dluh neni zavinen mou vinnou! Prosim vas jen chci vedet zda ma exekutor pravo mi zabavit skoro vse co v byte mam.Dekuji Jana
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Prouza

ekonom

Petr Němec

právník a mediátor

Tomáš Prouza
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Němec
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services