Diskuze - Nový stavební zákon: více staveb bez ohlášení a st

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 273 komentářů)

5. 4. 2023 9:44 | Dana11

Dobrý den, potřebujete hypoteční úvěr? půjčka na auto? Mohu Vás odkázat na spolehlivého věřitele pana Gala Pavol, je to spolehlivý věřitel, můžete mít půjčku od 30 000 Kč do 90 000 000 Kč s výhodnou sazbou, pokud potřebujete půjčku naléhavě, můžete ho kontaktovat přímo na email: galapavol547 @gmail.com
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 4. 2022 9:08 | Lenka

Dobrý den,před 12 lety byla na nyní mém pozemku u mého bytu vystavěna terasa púvodnim nájemníkem.Nyní nový najemnik z 2.patra zašel na stavební úřad mě nahlasit,že jistě nemám stavební povolení.Přitom terasa jemu nevadí bydli v 2.patre. Na st.urade 12let starou stavbu na jmeno byvaleho najemnika nemuzou dohledat..qni ja nevim jak se jmenoval.PROSIM CO S TIM
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2021 15:13 | Nina

Dobrý den, zjistila jsem, že spousta lidí přesně neví, jestli je potřeba stavební povolení na bazén nebo ne. I já jsem to dlouho nevěděla, ale poté jsem narazila na článek https://www.cikr.cz/bazen-bez-povoleni/, kde to velmi dobře vysvětlují.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2020 22:10 | DNA

Tebe hnát holí a těmi psy!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 5. 2020 18:31 | Jolana

Dobrý den, koupily jsme domek a chtěli bychom tam znovy udělat okno který bývalý majitele zažili musíme jít na stavební povolení nebo stačí zajít na obecní úřad to ohlásit dekuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2019 13:43 | Ludmila

stavební úřad proti mně zahájil řízení o odstranění drobné stavby přesto,že judikatura nejvyššího soudu zní,že pokud je po čase zjištěno,že stavba přesahuje i na cizí pozemek,není dle stav.zákona důvod k odstranění stavby ale má se majitel zastavěného pozemku obrátit na soud,st.zákon nemá řešení pro neoprávněnou stavbu,což přestavek je,st.úřad mne takto šikanoval více jak půl roku mého bránění a dodávání jim důkazů řešení neoprávněné stavby až po dlouhé době uznali mé námitky a odkázali majitele pozemku na soud,zastavěny 4m2,stavěno v dobré víře,že se staví jen na svém pozemku vzhledem k plotu majitele pozemku...a nic se nestalo,že nezákonně zahájili řízení a šikanovali mne měsíce...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2019 9:33 | ludva

Stačí pouze podat ohlášení, nebo si vyřídit stavební povolení, u rekonstrukce kanalizace u níž dojde ke změně rozměrů daného potrubí.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2019 0:15 | david

143 metru. parkoviste.. hhmm to povoleni urco potrebujes.. tam budes parkovat letadlo ne
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2019 14:10 | Vízková jarmila

Máme za našimi domy dva kontejnery (SVJ) Od roku 1979 tady bydlíme.. Vzhledem k tomu, že je tam i velké parkoviště, jezdí tam i cizí auta a do našich kontejnerů vyhazují odpad. Chtěli bychom dát na naše 2 kontejnery zamykací klec. Předpokládám, že to není stavba. . Nikde jsem nic k vybudování klece nenašla.Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? jaký je váš názor? Vízková
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2019 11:10 | Josef

Dobrý den, chci si postavit k domu přístřešek na automobil a karavan celkově to vychází na 143m2. Povolení sousedů mám /bude to sousedit se sousedem), městský úřad tvrdí,že musím mít stavební povolení prý to na ohlášku nejde. Děkuji za názor.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2019 18:06

Kdyby se každý staral sám o sebe byli by o každého dobře postaráno
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 2. 2019 16:21 | Filip

Dobrý den,
prosím Vás mám pár otázek, doufám, že se tu najde dobrá duše, co mi vysvětli jak to teď se stavbou chodí. Stavím RD do 200m2 a ptám se:
1. otázka - Jak probíhá kolaudace. Někde jsem četl, že podle zákona z roku 2018 už nikdo na kolaudaci nechodí, že se na úřadě podepíše čestné prohlášení, že stavba odpovídá projektu a hotovo. Je to tak? Či se případné změny v projektu překreslí.
2. otázka - energetický štítek. Rozhodl jsem se v průběhu stavby investovat do jiného vytápěcího systému (místo tep. čerpadlo jsem se rozhodl pro elektrické kabely jako podlahové vytápění). Musím přepracovávat energetický štítek? Bude jej po mě někdo vyžadovat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 2. 2019 13:51 | Ludmila

Dobrý den,prosím vás, co potřebuji za povolení, k postavení přenosného přístřešku na auto v rozloze 32 m2, výška 3m,který bude stát na hranici s pozemkem souseda? Předem děkuji
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 9. 2018 15:52 | Pavel Krpálek

V Čechách vyřizovat stavební povolení je naprostej očistec. Po několika měsících neustále dokladování a předkládání dalších a dalších vyjádřeních se z vás stane Tyranosaurus. Pochopíte, že dobře placení úředníci si vlastně tímto laxním přístupem k věci tzv. šetří práci. Bohužel to stavebníka může vyjít pějně draho, pokud stavební pozemek pořídí na hypotéční úvěr a včas si zamluví stavební firmu, která pak čerpá zálohy dle Smlouvy o stavbě, ačkoliv stavební úřad nadále něco přezkoumává a doslova a do písmene hledá ve všem blechy na úkor času chudáka stavebníka. Takže vám páni zákonodárci moc děkujeme, ze tu šikanu a neuvěřitelnou buzeraci, které již několik let prožíváme po novele stavebního zákona, která měla údajně stavební řízení usnadnit. JE TO KATASTROFA !!! Občan Krpálek, Praha-západ.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2018 18:44 | Tom

Jaká bude situace u dřevěných garážových stání? Plánuji stavbu stání ( takové https://www.domky-delta.cz/garazova-stani-s-pultovou-strechou/ ) ale jsem z toho teď dost zmatený.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2018 8:11

Citace - Radek / 01.08.2017 08:32

Chtěli bychom si zajistit přístřešek pro auto, pochopil jsem správně, že podle novelizovaného stavebního zákona paragraf 79 odst. 2 p. "o" , že lze přístřešek postavit bez ohlášení či stavebního povolení. Konkrétně, jestli se to vztahuje jen na mobilní přístřešky na auto př. na www.carporty.cz anebo na jakýkoliv typ. Předem dkuji za radu.
Radek
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2018 8:03

Citace - Alena / 03.12.2012 15:18

Přečtěte si můj příspěvek, a pokud jsou na vašem úřadě stejní borci jako v Plzni, tak vás lituji. Moje bouda na nářadí je 2x2m.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 6. 2018 15:10 | člověk

4. 1. 2018 11:09 | Milan
obávám se, že jediná cesta je, zajistit si u majitele příjezdové cesty vecné břemeno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 6. 2018 15:08 | člověk

Dobrý den,
možné to je, pokud to umožňuje územní plán obce... tj, regulativy atd. Většinou jsou omezení na výšku budovy a její rozlohu, který bývá cca 30% zastavitelného pozemku. Podíval bych se na danou parcelu, která s vámi sousedí, jestli se jedná o parcelu stavební. Ve vašem případě by bylo ideální, kdyby pozemek byl veden jako zahrada a nejlépe pod ochranou ZPF, což je zemědělský půdní fond. Na tomto pozemku není možné stavět, pokud to ZPF pro stavbu neschválí, navíc vyjmutí ze ZPF je v poměru nákladné... ale zde záleží na typu půdy, který tvoří koeficient výpočtu ceny. Např. pokud by stavba byla již postavena a byla blíže než dva metry k vašemu pozemku, soused potřebuje souhlas osob vlastnící sousedící pozemek, čili vás. Mluvím zde o přestavbě apod. nejsem si jist, jestli se to týká i pozemku. Každopádně, hlídal bych si úřední desku obecního úřadu, který je povinen zveřejňovat žádosti o překolaudování, ale vás vyrozumět nemusí. Lhůta pro zveřejnění je tuším 30 dní, pokud nikdo nevznese námitku, kolaudace má zelenou. Je třeba si ohlídat právní záležitosti a vše bude v pořádku. Stavební úřad by měl také zohlednit umístění stavby, aby nevznikaly imise, o kterých se více dozvíte v občanském zákoníku, kde stín je imise a dochází tak k potlačení práv zastíněného pozemku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 3. 2018 18:24 | Blanka Rychlíková

Nový soused si chce postavit rodinný dům a umístit jeho jednu stěnu 2m od hranice mého pozemku. Pro mě je to nepředstavitelně blízko. Je to vůbec možné? Jak se mohu bránit? Děkuji. Blanka Rychlíková
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/14

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Kohout

ekonom

Eduard Kučera

podnikatel, Avast

Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Eduard Kučera
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services