Diskuze - Exekuce majetku a práva třetích osob: zabavování c

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 39 komentářů)

6. 3. 2007 11:42 | P.C.

Laicky se ptám, co chcete právně uzavírat? Dcera navždy zůstane vaše a stane se i vaší dědičkou (pokud dům včas neprodáte), ale má-li trvalé bydliště jinde, pro vás jen dobře. Vyhráno nemáte, je-li její nové bydliště na obecním úřadě, protože i v takovém případě můžete narazit na vykutáleného exekutora, který nebere žádné ohledy a stačí mu třeba i jen to, že vaši dceru někdo viděl v okolí vašeho bydliště za posledního půl roku nebo, že si tam dokonce vyzvedává poštu... Pomoci může advokátní poradna, kterou najdete v každém městě. Minimálně by měli vědět, co lze, co nelze a co je ve vaší situaci reálné, případně vás nasměrovat na další odborníky.
Opravdu myslíte, že se vaše dcera "neusadí" a bude se chovat stále stejně i nadále? Kolik je jí let?
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 3. 2007 23:37 | pkindl@hotmail.com

Pekny den . Nevim zda-li jsem na spravne adrese ale potrebuji pomoc s moji dcerou, po vystudovani se "chytla" spatne party a to byl zacatek konce. Jiz nekolikrat me volal executor a jednou prisel az do meho domu kde ma dcera mela trvale bydliste. Mel jsem stesti ze jsem zrusila jeji trvaly pobyt na teto adrese. Tento muj krok jsem vysvetlila exekutorovi ktery prisel do meho domu, po kratke dohode odesel,ale neverim ze to bylo naposled co jsem ho videl . Je mozne nejakym pravnim zpusobem tuto situaci uzavrit ? Mate pro me radu ? Muzete pomoct treba jen nasmerovat moje usili na spravne slozky ?
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2006 19:58 | P.C.

Tady je otázkou, do jaké míry tolerovat zapomnětlivost neplatičů a od kdy to už považovat za jejich vyčůranost. Pokud někdo odveze komunální odpad s tím, že za to dostane složenku na 300, kterou musí do určitého data uhradit, jak potom rozpoznáme, že zapomněl nebo že se na to vykašlal? Stejné je to i s pokutami. Měla by být na místě ještě nějaká upomínka? A co případy, kdy někdo zneužije cizí doklady?
Seriózní by bylo, že věřitel prokáže pokus o kontakt dlužníka (např. vrácená upomínka z adresy, kterou udal dlužník) s tím, že i za pokus o tento kontakt se dluh náležitě zvyšuje (předpokládám, že stokoruny jsou zde dostatečné) a teprve poté se dluh předává exekutorovi.
Nutno podotknout, že právní ošetření exekucí zcela zapadá do celkového obrazu našeho současného práva a vznikajícího kapitalismu...
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2006 19:04 | Jan G.

No nevím co mu vzkazujete nového. Podle zákona a prováděcí vyhlášky je za vymáhání dluhu 300,-Kč (pokud k němu neběží úroky) odměna exekutora 3.000,-Kč a paušální úhrada nákladů exekuce 3.500,-Kč plus DPH 19 %, je-li exekutor jejím plátcem. Takže 6.500,-Kč + 1235,-Kč, celkem tedy nejméně 7.735,-Kč. To pan předseda asi ví také.
+73
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 11. 2006 16:37

Můj přítel si kdysi vzal půjčku,ale protože ho porazil vlak,nemohl pochopitelně půjčku splácet/byl rok a půl po nemocnicích/tři měsíce v komatu/ a v době,kdy byl v domácím léčení,měl a dosud trpí výpadky paměti.Nicméně exekutor nařídil exekuci na majetek,ten žádný nemá,tak exekuce na invalidní důchod.Ze 7 200 má splácet 5 000 kč měsíčně.K smíchu nebo k pláči?
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2006 16:22 | nap47

Nesnáším TV Nova, ale přiznám se, že ještě víc nesnáším exekutory, kteří jsou v tomhle státě pasováni na úroveň Boha a vůbec nechápu jakým právem. Když mi přišel exekuční výměr, za to, že jsem před x - lety nezaplatil 300 Kč za komunální odpad nikdo se se mnou nebavil, doknce ani paní exekutorka ne. Poze její koncipientka mi sdělila, abych uhradil neprodleně 300 Kč a 7800 Kč exekuční poplatky. Toliko vzkaz předsedovi Exekuční komory.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2006 20:25 | Irča

jenže exekutor může vniknout do bytu ikdyž nikdo není doma a jakmile něco odnese ikdyž tady vidí,že zmíněný dlužník tady nebydlí a nic tady nemá,pak má smůlu a ty dveře musí nahradit,Teda pokud se sem vůbec dostane,mám ny dveřích dost zabezpečení,ale oni nakonec existují zámečníci a ti dovedou otevřít ledacos.No docela by mě to naštvalo,ale zabavené věci bych získala zpět zcela jistě.Možná mě něco podobného čeká,jdu totiž do nemocnice na opperaci,to bude překvapení.Krásný pobyt v nemocnici si přeju a klidný návrat.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2006 20:24 | Irča

jenžš exekutor může vniknout do bytu ikdyž nikdo není doma a jakmile něco odnese ikdyž tady vidí,že zmíněný dlužník tady nebydlí a nic tady nemá,pak má smůlu a ty dveře musí nahradit,Teda pokud se sem vůbec dostane,mám ny dveřích dost zabezpečení,ale oni nakonec existují zámečníci a ti dovedou otevřít ledacos.No docela by mě to naštvalo,ale zabavené věci bych získala zpět zcela jistě.Možná mě něco podobného čeká,jdu totiž do nemocnice na opperaci,to bude překvapení.Krásný pobyt v nemocnici si přeju a klidný návrat.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2006 20:24 | Irča

jenžš exekutor může vniknout do bytu ikdyž nikdo není doma a jakmile něco odnese ikdyž tady vidí,že zmíněný dlužník tady nebydlí a nic tady nemá,pak má smůlu a ty dveře musí nahradit,Teda pokud se sem vůbec dostane,mám ny dveřích dost zabezpečení,ale oni nakonec existují zámečníci a ti dovedou otevřít ledacos.No docela by mě to naštvalo,ale zabavené věci bych získala zpět zcela jistě.Možná mě něco podobného čeká,jdu totiž do nemocnice na opperaci,to bude překvapení.Krásný pobyt v nemocnici si přeju a klidný návrat.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2006 18:21 | P.C.

Ono to nebude tak jednoduché. Na nové dveře vám nikdo peníze nedá a když tak (v případě neoprávněné exekuce) jen na uvedení do původního stavu... Neoprávněná exekuce se asi stále dokazuje dost špatně, příslušné soudy dlouho trvají a nakonec to asi bude hradit původní dlužník, což je také v nedohlednu...
Nejjednodušší asi opravdu je přesvědčit exekutora, že daná osoba na daném místě už nebydlí a že už dávno nic nemá.
Přeji pevné nervy.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2006 12:34

já jsem to vyřešila po svém,svojí dceru která má dluhů víc než my všichni jsem odhlásila z bytu,rozhodnutí jsem nalepila za dveře a ať si exekutor rozmlátí dveře.Aspoň mi budou muset dát nové.Zámky už taky nestojí za moc,třeba na exekutorovi ještě vydělám
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2006 14:25 | P.C.

Tady jsou nápady amatéra: 1) Požádejte bývalého manžela o zápis změny v obchodním rejstříku, případně mu s tím i aktivně pomozte 2) Pokud jde o firmu a nikoliv živnost, neměl by být problém exekutora přesvědčit, že majetek firmy se na uvedeném místě nenachází a adresa je navíc chybná. K tomu asi bude vhodné mít po ruce výpis z katastru nemovitostí a nějaký doklad o novém trvalém bydlišti exmanžela. 3) Ohlaste rejstříkovému soudu, že uvedená adresa už neplatí, ať zjedná nápravu 4) Kontaktujte živnostenský úřad s tím, že daný podnikatel záměrně uvádí chybné údaje v rejstříku 5) Asi vůbec nejlepší bude požádat o pomoc advokáta s tím, že mu doložíte skutečný stav a domluvíte se na zaplacení fixní částky v případě, že chybný zápis z rejstříku zmizí, jinak neplaťte nic.
Pokud nedopadne bod 1, nelze v žádném případě očekávat řešení v průběhu několika málo týdnů.
-11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2006 13:55

Měla bych spíš dotaz k exekuci. Bývalý manžel, který v Obchodním rejstříku stále uvádí svoji bývalou adresu svého bydliště - tedy mojí, má se svým podnikáním problémy. Exekuce již několikrát byla na mé adrese, s tím, že on uvádí bydliště na mé adrese. Ale byt je mým vlastnictvím - po rozvodu je přepsán na mě, na policii je odhlášen z trvalého pobytu. Jak se mohu bránit? a co mohu udělat pro vzniklé nesrovnalosti? Děkuji za odpověď
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2006 22:25 | Norbert

Tato činnost nemůže být trestána, protože je legální. U nás, stejně jako v ostatních zemích.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 9. 2006 11:56 | Ronka

co se stane když exekutora který hledá v mém zamčeném domě majetek jakého si povinného zabije můj vycvičený pes ale za pevnými dveřmi zamčený a tudíž zajištěný ,jak vůbec může mít někdo takové právo vstupovat za nepřítomnosti do mého bytu ,dejme tomu když budu doma musím ho pustit ,ale kde to jsme když někdo beztrestně odvrtá zámek a může si dělat cokoliv v cizím bytě?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2006 22:00 | P.C.

Eric to napsal velmi výstižně. V tomto státě, který vede banda bohorovných jedinců, velmi pravděpodobně spolčených s podsvětím, opravdu neexistuje možnost, jak před nimi slušného člověka ochránit... Zákony, které by měly být určené pro obyčejné a průměrné občany jsou tak nesrozumitelné a složité, často i ponižující a alibistické, že si z nich každý zloduch dělá srandu a úřady je používají jako bič na voličskou lůzu.
Autor nám popsal nezákonné postupy exekutorů, ale já se ptám: Byl už někdo z nich postaven před soud a pravomocně odsouzen? Nebo alespoň vyloučen z exekutorské komory? Kolikrát seberou i věci, na kterých člověk lpí, váže se k nim určitá událost ze života, obvykle neexistuje doklad o jejich vlastnictví, ale nikdy neměly nic společného s dlužníkem, jejich cena je pro exekuci zcela bezvýznamná a často se po zabavení znehodnotí nebo i nenávratně ztratí.
Další věc je, že exekutora nic netlačí, aby jednal rychle a hospodárně a tak se setkáváme s exekucemi, kdy je co zabavit, ale několik let se nic neděje, nebo naopak, vše jde rychle, ale exekutor záměrně volí případy dlužníků stovky kilometrů vzdálených od jeho kanceláře, čímž náklady velmi vzrostou atd.
Zkrátka řečeno, exekuce jsou jen takovou žumpou našeho "právního systému".
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 7. 2006 15:23 | Jirka

Tady je vidět, jak je málo platné držet zbraň kvůli sebeobraně. Pokud by se Vám podařilo byť jen vytáhnout legálně drženou zbraň na exekutora, patrně byste nedostal 15 let, ale byl byste zastřelen komandem, které ho doprovází, aniž se zajímalo, zda k tomu vniknutí do Vašeho bytu má exekutor právo. Ve vlastním bytě při ochraně vlastního majetku. Na noční byste už nemusel nikdy. Ať žije právní stát!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2006 14:49 | Eric

Přijdu z noční, jdu spát. Kolem jedenácté dopoledne mě vzbudí štrachání v domě. Někdo mi odnáší moje věci. Zloděj! Střílím. Na policajtech mi sdělí, že jsem oddělal exekutora, který "..se domníval, že povinný v domě bydlí a má tam své věci". Neznám a nikdy jsem o povinném neslyšel (bydlel v domě ještě před majitelem, který mi ho prodal). Přesto dostanu patnáct let. Nemusím na noční.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 7. 2006 13:30 | APE

Hezky napsána, ale realita je jiná. Navíc kam si může poškozený stěžovat v České kotlině, když se zde například PČR za pochybení neomlouvá (cituji slova bývalého policiejního presidenta).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Beneš

manažer

Miroslav Motejlek

ekonomický žurnalista

Daniel Beneš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslav Motejlek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services