Diskuze - Exekuce majetku a práva třetích osob: proč exekuto

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 111 komentářů)

3. 4. 2013 20:42 | Solaris

Sametová revoluce? Exekutora při příchodu hezky pozdravit a hned ho nakopat do vajec. Prohlédnout jestli nemá u sebe záznamové zařízení a ožrat ho do němoty. Už nepříjde
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 12. 2012 5:01 | Jahůdka

Moje maminka platí exekutorovi přímo z platu tím,že jí to ztrhává a stejně přijel k mamce domu a všechno jí tam olepil,,a část odvezl ihned a to byly věcy cizí osoby" Ptala se ho co to má znamenat,když mu jdou peníze přímo z platu a on že co si myslí,to nestačí . .. jak jako nestačí?z platu jí zůstane životní minumum a to zdaleka nepokryje náklady jen na nájem bytu,nepočítám ostatní poplatky!hrůza co se to děje,a exekuce není její vina,ale to už je druhá stránka.Jen jsem chtěla odpovědět na to co píšete.J
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2012 19:14 | Natasa.G

Dobry den, jsem samozivitelka, a ziji s dcerou sama, v pronajatem byte, ale byt jsem si pronajala i se zarizenim. A nyni potrebuji pomoc. Exekutor se nechce domluvit na splatkach ktere mohu v ramci svich moznosti plati, a vyhrozuje ze zabavi vse co se nachazi v byte, i pres to ze veskere vybaveni patri majiteli bytu.Majitel bytu, telefonycky hovoril s exekutorem a i pres to chce exekutor vse zabyvit. Tim me hrozi ze majitel mne i s dcerou vykaze z bytu. Prosim o radu pokud nekdo vi, jak se zachovat v teto situaci. Diky... Natasa.G
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2012 11:32 | veronika

dobry den chtela bych se zeptat jestli nema nekdo nevi jak se spravne sepisuje zaloba o vylouceni veci z vykonu rozhodnuti.dekuji
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 7. 2011 12:57 | mass986

Zdravim. at si pán nechá vyplácet zbytek mzdy primo od zaměstnavatele na pokladně nebo šekem a zruší si převod na učet.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 7. 2011 10:36 | Petr Holeček

Tato věta ze článku je sice pěkná, ale dle mě se nezakládá moc na pravdě: "Výjimkou by tu měly být pouze věci, které se sice nacházejí v bytě povinného, ale zcela zjevně náležejí někomu jinému než povinnému (např. věci vnesené návštěvou anebo luxusní dámský kožich v situaci, kdy je povinným fyzická osoba - muž, popř. věci, u nichž vlastnictví třetí osoby nepochybně vyplývá kupř. z předložených písemných dokladů aj.). ".
V pondělí k nám dorazil exekutor a zabavil většinu majetku i když dlužník v domu nevlastnil jedinou věc. Pár měsícu zpět jsem si kupoval novou výbavu na motocykl. Do soupisu nebyli zařazeny 3 vozidla. Kawasaki ZX6R, Kawasaki ZX7R a Jawa 23, jelikož jsem u těchto vozidel prokázal pomocí technických průkazů, že jsem vlastník já s přítelkyní (jiný motocykl v domu nebyl). Stejně tak jsem se snažil prokázat, že zabavená výbava (2ks přileb, rukavice, obuv a 2ks kožených kombinéz, z toho jedna dámská!) je má, ale na faktuře nebylo jméno odběratele. Jiná výbava na motocykl se v domě nenachází! Dlužník oproti mě nikdy v životě nevlastnil motocykl a pokud má nějaké řidičské oprávnění, tak na motocykl (skupinu A) rozhodně ne, jelikož na tom neumí. Tudíž zabavená výstroj zcela zjevně nepatří povinnému, ale i tak byla zabavena. Tímto mi v podstatě exekutor zabránil užívat mé motocykly, jelikož ze zákona musím jezdit v přilbě. Jinak motocykly jsou v provozu, řádně přihlášené v evidenci vozidel a na všechny je zaplaceno povinné ručení.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2010 16:42 | T-DIVER

Řeším problém, kdy mi do schránky přišla výzva k uhrazení půjčky ale patřící osobě úplně cizí , jen má stějné příjmení a uvádí stejnou adresu .Chci podat trestní oznámení jak na tuto osobu tak na společnost poskytující půjčky z důvodu podezření na spáchání podvodu .Nerad bych saby mi exekutor začal zabavovat mé vlastnictví v mém bytě kde není nikdo jiný hlášený ani nemá jin=é vlastnické právo .Můžete mi poradit jak se víc bránit ? děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2012 3:37 | Jaroslav Kvasnička obětˇ

Subject: Prosím o okamžité trestní stíhání.
Veřejná stížnost a trestní oznámení k Kancelář presidenta: 02.11.2012 02:46 Jaroslav Kvasnička Prosím Vás spoluobčané o Vaši pomoc.Díky tomu, že mě invalidu vláda Č.R. řádně nezajistila a stále vše zdražuje, tak mne prostřednictvím jejich lichvářský bank a jejich nájemných vrahů exekutorů o vše okradla a to i o můj domov, který tímto nesvéprávným způsobem podstrčila profesionáním podvodníkům, kterými jsou pan Antonín Klusák a jeho manželka paní Lenka Klusáková z Jamolice 182.Nejprve zavinili mou nesolventnost tak, že mi rozbíjením oken a dveří vyháněli mé partnerky i nájemce, které mi můj strýc povolil, tak abych sám na dům finančně nestačil, pak opili v restauraci v Pohořelicích mého strýce, kterým byl pan Bohumír Kvasnička, kterého opilého pod zakázanými depotními vysokohalucinogenními injekcemi o obsahu Risperdexu donutili aby sepsal u notáře, kterého on neznal a nikdy před tím neviděl takto neplatnou závětˇosoby trpící závažnou duševní chorobou, kde jeho ošetřující lékař psychiatr Mudr. Josef Fiala Ivančice Kounická ulice hrubě zanedbal strýcovu léčbu tím, že léky co mu předepisoval prý strýc jíst nemusí, tak proč by mu je předepisoval, tak je to manipulátor co vlastně napomáhal podvodníkům Klusákovým, že strýc nesvéprávně sepsal závětˇ v jejich prospěch a ani ne za týden ho mého strýce pana Bohumíra Kvasničku oni Klusákovi zabili v Pensionu v Mohelně za ochotné asistence pana vedoucího Pensionu Mohelno s panem Nováčkem aplikací neznámé látky s následným zametením důkazů kremací a představte si, že Okresní Soud Třebíč se mi vysmál a to samé i Krajský Soud Brno Rooseweltova 16, který mnou jakožto žalobcem pohrdal a jak už to tak bývá Ústavní Soud se od toho instancoval a tím se zbavil jakých koliv povinností a odpovědnosti a odmítl mou více než odůvodněnou stížnost.Světe div se a vrchol všeho je, že takto neoprávněně toto podvodem nabyté dědictví paní Lence Klusákové, kterou do svého kšeftu nastrčil její manžel pan Antonín Klusák potvrdil notář Judr. Jiří Strnad v Třebíči a to je od něj rovněž zrada a ne oprávněný právní úkon.Proto Vás prosím o pomoc abych mohl mít kde strávit Vánoce.Podotýkám, že jsem vlastně bezdomovec od roku 2006 kdy mi byla odpojena voda, elektřina a plyn.Můj dům je takto v destrukci jako já sám.Protože to pocitˇuji jako loupežnou vraždu spáchanou na mě Státem Česká Republika jménem České Republiky i ten fakt, že hlavní destrukční multizákeřný podvod na mě spáchala soudní znalkyně v odvětví psychiatrie Mudr. Marta Holanová Brno Taussigova ulice svými několikanásobnými křivými znaleckými posudky a lze ji považovat za více než dobře krytou ůstřední mafiánku všech soudů v České Republice a i ten fakt, že ke zločinu spáchaném na mém strýci panu Bohumíru Kvasničkovi po němž jsem já dědicem ze zákona je ty podvodníky Klusákovi z Jamolic navedla ke zločinu jejich advokátka Judr. Jitka Buršová zastupující žalovanou paní Lenku Klusákovou, aby mého strýce opili, donutili ho pod psychofarmaky injekcemi, které patří mezi tzv. mozkové inhibitory ve spojení s alkoholem obluzeného k sepisu takto neplatné závěti a dále pak aby ho zabili a budou mít můj dům hned.Protože pan Antonín Klusák v roce 2003 zkrachoval a jinak svou rodinu uživit než zákeřnými nebezpečnými podvody neumí.PROSÍM POMOZTE MI?Kontakt:720166491
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2012 19:16

Jakl na to???!!!!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2012 9:00 | Emilly_S_Fox

Dobrý den, ráda bych se zeptala na pár věcí. Mí rodiče společnými silami zadlužili byt a samozřejmě na nás přišly soudy a podobné věci. Nedávno k nám doslova vrazili exekutoři a přestože bylo očividné, že moje máma není vlastníkem ani uživatelem kytary, kterou jsem já, jakožto osoba dluhu neúčastněná měla vypůjčenou od kamaráda, zabavili ji. Je sice pravda, že jsem byla společným uživatelem bytu, ale moje věci přece nejsou věci mojí mámy ne? Navíc na mě vyvinuli psychický nátlak, poněvadž jsem asi jako každý člověk ztratila nervy a psychicky se složila, když mi chtěli vlézt do skříně. Které ženě by také bylo příjemné, kdyby jí nějaký cizí muž chtěl koukat do jejích osobních věcí? V nervovém záchvatu jsem na ně křičela, že jestli se mě oni muži dotknou, že budu vraždit. K tomuto mě bohužel vybičovaly prožité traumaty s bývalým přítelem, který mě znásilnil. Samozřejmě, že to nemohli vědět, že mám trauma z doteků mužů, které neznám. Ale už jen představa, že by se mě byť jen dotkli ve mě vyvolala takovou ztrátu sebekontroly, že jsem na ně ječela, co jsem ječela. Na to konto se mi vrhli po mobilu, že mi ho vezmou, když jsem drzá a co tu předvádím. Věřte mi, že jsem v tu cvíli vůbec nevěděla, kde jsem, kdo jsem, jen jsem drapla mobil a ječela jsem na plné hlasivky né. Musím říci, že je má matka varovala, že ve vypjatých situacích můžu dostat nervový záchvat. Lze tedy toto nějak právně napadnout? Vím, že mé chování nebylo adekvátní a nemám potvrzené lékaři, že jsem psychicky traumatizovaná, ale psychiatrům ani lékařům zrovna nedůvěřuji, neměla jsem s nimi velmi dobré zkušenosti. Co tedy s tím? Krom toho ještě jeden dotaz. Výše dluhu na neplacení nájmu bylo necelých sto tisíc, penále kolem 200 000 a exekuční poplatky činily 50 000. Když matka chtěla po posledním soudu potvrdit písemně prohlášení správce družstva, že nám všechny poplatky odpustí, když si najdeme jiné bydlení a odejdeme, v odpověď nám přišel nový výměr, který činil něco přes milion korun nějakých poplatků z prodlení, či co to bylo. Tak mi to vysvětlete. Celých 11 let byly tyhle penále kolem 200 000 a najednou, za necelý rok narostly o milión? Matka říká, že v tom případě by muselo měsíčně to být sto tisíc aby to za rok dalo ten milion. Tak co to tedy je? Proč nám to tedy takhle, podle mě i matky nesmyslně a podvodně navýšili?
Doufám, že budete mému dotazu rozumět, pokud se vám bude cokoli zdát nepochopitelné, prosím, ptejte se na to. Děkuji. P.S. Ráda bych zůstala inkognito, proto neuvádím pravé jméno. Děkuji Emilly.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2012 12:25 | Jidáš

Exekuce tak je se provádí v naší vykradené republice už začíná zajímat mezinárodní instituce pro lidská práva , nebot právem se domnívají že se porušují základní listiny práv a svobod člověka . Exekuce po "česku" a s tím vše spojené (náklady advokátů , exekutorů ) nemají v Evropské Unii obdoby a jsou protizákonné . Ministerstvo spravedlnosti je hlavní strůjce všech povolených zákonů viz. exek. zákon , kde přímo nahrává lichvě jako takové a spravedlnost jakož to taková nemá oporu v zákoně . Věřím a pevně doufám že se vše změní a lidi budou moci se obrátit na toto ministerstvo opravdu o pomoc kterou v současné době nemají šanci dostat . Volby musí být co nejdříve a musíme udělat vše aby se tak stalo . Pak pevně věřím že že zločiny které se nyní tolerují zůstanou velmi tvrdě potrestány !
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 5. 2012 7:59 | eva

dobrý den chci se jen zeptat pokud mi již ztrhávají určitou částku z peněz má exekutor právo mi ještě něco zabavit děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2010 16:57 | konvalina

dotaz, předal jsem v listopadu 2009 exekutorovi rozhodnuti o exekuci s údajem povinného o vlastnictví nemovitosti. Do dnešní doby je proveden jen odhad na nemovitost. Na nemovitosti má pohledávku banka. Vzhledem k tomu, že povinný přestal platit splátky, narůstá dluh povinného na nemovitosti (nečinností exekutora)a tím se zkracuje částka pro mé uspokojení. Zároveň nebyla doposavad provedena exekuce na movité věci, přestože exekutor ví, že z nemovitosti celá částka nebude uspokojena a přestože jsem exekutora na to upozornil. Jak mám jednat.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 7. 2010 18:34 | Mirka

To byla chytrá rada :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 5. 2009 7:29 | zdenka

Dobrý den.Potřebuji řešit problém .exsekutor zastavil výběr s učtu přičem mu zaměsnavatel posílá vyměřenou čast peněz.Již pán je sám a je nemocný a nema na léky nanic již měsíc je bez finančních prstředku.Když jsem volala na exsekutorský uřad tak mě řekly že dokut nezaplatí pohledávku tak že mu ho neodblokují.A aby jsi vzal pujčku,Je to v našem státě hrozný nechat člověka umírat za živa již měsíc neměl léky.Vlk SE NAŽRAL A KOZA MUZE CHCÍPNOUT,?? Moc prosím muže někdo poradit jestli je to v našem státě možné aby se takle zacházelo s lidmi,Děkuji za odpověd.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 4. 2009 11:56 | jarka

Dobrý den,chci se zeptat,můj syn má po létech drogové závislosti nějaké dluhy.U mě má jen doručovací adresu pro příjem příspěvku v hmotné nouziNení zde léta ani hlášený k trvalému či přechodnému pobytu.Někdy zde syna nechám přespat.Exekutor mě ale vyhrožuje,že mě odveze lednici a další,když syn nezaplatí.Platit chce,chce žít normálně,ale máme strach,že by nám mohl něco zabavit,i když s tím nemáme co dělat.Máme se bát?Děkuji
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2009 14:02 | Janek

Dobrý den, mám takový dotaz, ostatně jako každý v této diskuzi. Jaké číslo zákonu je, ve kterém se uvádí jak se má exekutor chovat k dlužníkovi? Odpovězte prosím co nejdříve. Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 12. 2008 21:04 | marlena

Dobrý den,potřebuji radu někoho povolaného.Moji rodiče si ,ještě než dosáhli důchodového věku,vzali půjčky na podnikání.To zkrachovalo,rodiče šli do důchodu a už jim nezbývá na všechny splátky.Platí jen část.Nyní jim hrozí exekuce majetku.Nějaká exekuce probíhá na jejich kontě,kdy jim banka strhává peníze,ale to řeší jen část pohledávek.V současné době jsou v pečovatelském ústavu,mají vlastní byt s vlastním vybavením,matka je psychicky nemocná,léčí se,táta si v rámci možností přivydělává a peníze posílá podle možností,tedy ne pravidelně a ne stejnou částku.Jak je to s exekucí na majetku v tomto případě,může exekuce přijít do ústavu a zabavit jejich majetek?Děkuji za odpověd.Marlena
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2008 15:11

Určitě nemůže ! Protože to jsou vaše peníze a to že tam jsou peníze uloženy někoho jiného?? Je to váš ůčet a nikoho jiného a jestli na vás není nařízená exekuce tak by to potom byla krádež ale jinak se bát nemusíte.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 8. 2008 13:42 | sasa

dobry den chtela jsem se zeptat jestli exekutor mi muze sahnout na ucet a vzit penize ktere nejsou moje?jsem sice majitlkou uctu ale moje penize to nejsou dekuji za odpoved
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Leoš Novotný

podnikatel, Leo Express

Bohumír Ďuričko

podnikatel

Leoš Novotný
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Bohumír Ďuričko
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services