Pravidelné investování po malých částkách: jak funguje a komu se vyplatí

Snaha investičních společností nenechat ladem cílovou skupinu potenciálních klientů - drobných investorů stojí za vznikem programů pravidelného investování po malých částkách. Investovat může člověk již od 500 Kč měsíčně, a to za snížené vstupní poplatky. Za jakých podmínek se tyto programy vyplatí a co za ně investiční společnosti na oplátku chtějí?

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 7. 2006 18:59, laik

Vstupní poplatky : výstupní poplatky správa fondu na konci roku
Sporoinvest 0,30 % 0 0,6%
Sporotrend 1,75 % 0 1,8%
Při převodu ze sporotrendu do sporoinvestu poplatek 0
při převodu ze sporoinvestu do sporotrendu rozdíl mezi poplatky t.j. 1,45%

Daně 0,00
§ 4 w ZDP
jsou příjmy svobozeny,přesáhne-li doba mezi nabytím a dnem vyplacení dobu 6 měsíců
Vzhlem k tomu že je neprodávám ,nedostávám hotové peníze,ale pouze měním podíly mezi jednotlivými fondy splňuji podmínku časového testu
Samozřejmě neznám hodnoty budoucích kurzů řídím se % změny a předpokládanou dobou změny. změna na hranic 6- 7% a délka pod sedm dnů mne nezajímá,při rozboru grafů je poznat,kdy se blíží změna a lze ji dobře načasovat
Poslední operace:
Výstup 13.7.2006 ze sporotrendu v kurzu 1,7325
dnešní kurz kdy jsem dával příkaz k návratu 1,6126 ten ale nebude připsán
zítřejší kurz za který budou připsány podílové listy by se měl teoreticky pohybovat
Lepší varianta mezi 1,58 -1,60,pak by mělo dojít ke dvojité korekci a následně k vzestupu
na hodnotu 1,78-1,80 na přelomu 7-8
Horší varianta 1 pokles mezi 1,53-1,58 může jěště padat dolů a pak následně postupně vystoupat na1,85 okolo15-22.8.2006
Horší varianta 2 dnes zveřejněný kuz 1,6126 byl minimem a zítra už může jít nahoru
Pokud to dopadne podle přepokladů ,tak pohyb dolů z 1,73 na 1,60 + 8,8%
pohyb nahoru na 1,8 z 1,60 +12,5 %
------------
21,3 -1,45 převod =19,85%
Výpočet je pouze orientační všechno může být úplně jinak,ale to už je potom řeč o míře přijímaného rizika.

Zobrazit celé vlákno

+79
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

18. 7. 2006 20:25, Chains

Proc bych nebyl??? Vlastnimi schopnostmi jsem vydelal 7 procent. To, ze zrovna indexy, benchmarky, globalni portfolia (nazveme, jak chceme) vydelaly neco navic mluvi jen o tom, ze se zrovna na burzach jede do kopce. Ale vydelavat i kdyz se jede z kopce - to uz je jina, ze? Proste se nespokojim s tim, ze je muj portfolio manazer lepsi nez benchmark. Proto obchoduji sam (max 6-8 titulu) a zadny benchmark nemam.

Zobrazit celé vlákno

-10
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 40 komentářů)

24. 7. 2006 9:04 | Michal

Ve smlouvě určitě. V daňovým zákoně ne. Smlouva nemá s daněma nic společnýho, ta pouze upravuje tvůj vztah s investiční společností, nikoliv s berňákem. Pak mu můžeš mávat před očima třeba třema takovýma smlouvama. Marně.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2006 2:12 | laik

Dovolím si oponovat.Ve smlouvě stojí slůvko výměna ne prodej .
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2006 2:06 | laik

Psal jsem sáhodlouhej rozbor cca 6hodin amísto toho aby se uložil a objevil jako odpověď ,tak zmizel.Tak ve zkratce.v podstatě se jedná o kombinaci krátké a dlouhé pozice.Využívá se momentu,že hodnota listu klesá a následně stoupá .Nedá se posuzovat odděleně,ale pouze jako celek.Pouze v tomto případě se ztráta mění v zisk a pak se dá i sčítat se ziskem.Využívá se pohybů cen tvaru U,V,Y.Už jsi se někdy škrábal za levým uchem pravou rukou zezadu přes hlavu? Já často,když musím v práci řešit tzv.neřešitelné věci Takže klasická krátká pozice -na vrcholu prodám a pak čekám na vhodnou dobu k nákupu.Pokud to vyjde shrábnu zisk x%. Abys tohle zvládl musíš podstoupit určité riziko,dobře si vyhodnotit kdy do klasického trhu vstoupit,kdy vystoupit ,využíváš různých indikátorů,v realu zaplatíš marginpokud přešvihneš termín přiúčtují ti úroky.apod.Tohle ve fondech nejde.To máš pravdu.Tak se poškrabej levou rukou za pravým uchem zezadu přes hlavu a začni myslet ,jak to udělat aby to šlo. napovím Ti školní příklad ,odmysli si poplatky daně,rizika a podobné hovadiny máš 100 listů v hodnotě 2,- = 200kč vidíš,že jde změna tak je prodáš -jako u KP pokles na 1 nakoupíš 200kč x1= 200 listů finanční zisk 0% zabránil jsi ztrátě podle TEbe podle mne imaginárně zisk 100,protože mám o 100 listů víc. Teď přijde finále.psal jsem že podmínkou je že musí proběhnout dlouhá pozice,kde se teprve realizuje zisk a teoretické zabránění ztrátě se mění v zisk takže následuje vzestup z 1 na 2 takže mám 200listů výslednácena 200x2=400kč což je přesně 100 % z původní hodnoty před začátkem operace A teď docházíme ke sporu v hodnocení výše zisku.Základní problém bude asi v tom že každý máme jinou techniku vyhodnocení .Téď si může hodnota listu padat nebo stoupat jak chce mám pořád 200 listů koruny mne v tuto chvíli moc nezajímají .pro zjednodušení pokračujeme stejným způsobem na stejných hodnotách výsledek je 400listů což je zisk 300% proti původní počáteční hodnotě a můžeš počítat dál a dál a dál..... a budeš valit oči.Ale to je pouze terorie. teď si do těchto vzorců dosaď reálné hodnoty kdy 2 musí být vyšší cena sedni si ke grafu z loňského roku ,kde byly 4 výrazné příležitosti okolo10 12 % a řada dalších okolo 7-8% a začni počítat znovu.Budeš u toho sedět a dopadneš stejně jako já,začneš se škrabat levou rukou za pravým uchem zezadu přes hlavu a vymýšlet co s tím.Na rizika určitě přijdeš sám ,jsou markantní už z popisu operace ale to nejhlavnější -nesmí nastat situace kdy hodnota půjde trvale bez vzestupů dolů ,ale to platí i tehdy,když tam necháš peníze jenom povalovat.A co je natom nejkrásnější? nemusíš do toho cpát stovky tisíc.Ahoj
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 11:41 | Michal

Teď jsem se navíc trochu podrobněji díval na ty tvý (vaše) "výpočty". Počítáš tam pokles jako svůj zisk. Ale to přece tak vůbec není, ty tím nekupuješ žádnou krátkou pozici!! Pouze vystupuješ z investice a peníze ti mezitím "stojí" (zisk z peněžáku se blíží nule). Je to pouze zabránění ztrátě, ale nemůžeš to přece nikdy sčítat se skutečně dosaženým ziskem při vzestupu!! Ve fondech!!
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 11:36 | Honza

Bacha na daně
Michal a p. Bouček mají s daněma pravdu.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 11:33 | Michal

Pardon. Samozřejmě jsem myslel Sporotrend.
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 11:30 | Michal

Přesně. To stejný sem tady už psal taky. Navíc takový "jemný" časování trhu je ve fondech prakticky nemožný, protože vlastní obchod se nezřídka realizuje až za tři dny (pracovní v ČR), čistě teoreticky dokonce třeba až za 10, kdy kurs už může být úplně jinej. Proto aktivní správa ano, zamykání výnosů ano, rebalancování portfolia ano, časování trhu ano, ale s mírou, může se stát, že za to zaplatím víc, než za zakonzervování. Spekulace jako na on-line akciovým trhu sou u fondů zhola nemožný. I při nákupu přes internet nebo telefon, což je nejrychlejší, je kurs jen velmi orientační a nikdo ho nemůže garantovat. Navíc při kadým nákupu Sporoinvestu (přestupu k němu) se platí neustále znovu a znovu vstupní poplatek (třebaže sníženej).
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 11:20 | MSpacek

Obávám se, že ty daně špatně chápete. To, že jeden podíl prodáváte a druhý kupujete jsou z účetního hlediska dvě operace - prodej a nákup. A pokud podíl prodáváte dříve než za šest měsíců, tak z výnosu operace daně platíte, ať jste za prodej dostal hotové peníze, jiný podíl anebo jakoukoliv jinou hodnotu. Pokud mi nevěříte, zkonzultujte daňového poradce.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 8:53 | Michal

No, ale těch 55 % furt ňák nevidím. Pokuds kupoval, jak říkáš na vrcholu, taks asi hned na vrcholu neprodával. Čili ňákou ztrátu si utrpěl. A i kdyby si pak koupil přesně v sedle, tak prostor pro zhodnocení 55 % tam podle mě (navíc s poplatkama) rozhodně nebyl. Ohledně daňovýho testu: moje informace jsou takový, že i při výměně podílových listů mezi jednotlivýma fondama je operace zaúčtovaná jako prodej a následný nákup, proto bys měl být povinen k platbě daně. Myslím, že zákon operaci "výměna" nezná.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2006 18:59 | laik

Vstupní poplatky : výstupní poplatky správa fondu na konci roku Sporoinvest 0,30 % 0 0,6% Sporotrend 1,75 % 0 1,8% Při převodu ze sporotrendu do sporoinvestu poplatek 0 při převodu ze sporoinvestu do sporotrendu rozdíl mezi poplatky t.j. 1,45%
Daně 0,00 § 4 w ZDP jsou příjmy svobozeny,přesáhne-li doba mezi nabytím a dnem vyplacení dobu 6 měsíců Vzhlem k tomu že je neprodávám ,nedostávám hotové peníze,ale pouze měním podíly mezi jednotlivými fondy splňuji podmínku časového testu Samozřejmě neznám hodnoty budoucích kurzů řídím se % změny a předpokládanou dobou změny. změna na hranic 6- 7% a délka pod sedm dnů mne nezajímá,při rozboru grafů je poznat,kdy se blíží změna a lze ji dobře načasovat Poslední operace: Výstup 13.7.2006 ze sporotrendu v kurzu 1,7325 dnešní kurz kdy jsem dával příkaz k návratu 1,6126 ten ale nebude připsán zítřejší kurz za který budou připsány podílové listy by se měl teoreticky pohybovat Lepší varianta mezi 1,58 -1,60,pak by mělo dojít ke dvojité korekci a následně k vzestupu na hodnotu 1,78-1,80 na přelomu 7-8 Horší varianta 1 pokles mezi 1,53-1,58 může jěště padat dolů a pak následně postupně vystoupat na1,85 okolo15-22.8.2006 Horší varianta 2 dnes zveřejněný kuz 1,6126 byl minimem a zítra už může jít nahoru Pokud to dopadne podle přepokladů ,tak pohyb dolů z 1,73 na 1,60 + 8,8% pohyb nahoru na 1,8 z 1,60 +12,5 % ------------ 21,3 -1,45 převod =19,85% Výpočet je pouze orientační všechno může být úplně jinak,ale to už je potom řeč o míře přijímaného rizika.
+79
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2006 9:07 | Michal

No nevím, nevím. Teoreticky je tvůj přístup jistě správnej, ale to by nesměly existovat vstupní, popř. výstupní poplatky. Plus musíš počítat se šestiměsíčním daňovým testem. A u fondů rovněž s tím, že v nich trh časovat můžeš jen velmi aproximativně (lépe řečeno ještě více aproximativně, než jinde, vzhledem k tomu, že dopředu přesně nevíš, za jakej kurs nakupuješ/prodáváš). Fondu zúčtování normálně vezme tak 3 dny minimálně. To bohužel platí i při obchodování přes internet. Plus další až teoretickej měsíc na vypořádání. Takže těch 55 % nevidím moc realisticky. Navíc i bez poplatků se mi to moc nezdá. Pokuds kupoval na vrcholu, tak podle mě tam byl prostor pro maximálně poloviční zhodnocení (a to eště těžko), i když bys prodával vždy přesně nahoře a kupoval vždy přesně dole (což je nerealistický) a nepočítal ani daň, ani poplatky. Volatilita myslím takový "zlatodolní" možnosti neskýtala. Lépe řečeno až takový. PS: Náklady obětované příležitosti sou v podstatě faktická ztráta, takže s nima počítat musíš. Nebyla tu řeč o žádných změnách strategií ve stylu kam vítr, tam plášť, ale o tom, že výsledky fondu/portfolia musíš vždy srovnávat k betě (tedy k celýmu trhu). A přidaná hodnota fondu/portfolia by měla být pouze v alfě (tedy nadvýnosu, často ale bohužel podvýnosu). Podotýkám, že to platí při investicích do běžných podílových fondů. Hedge,absolutní návratnost,deriváty atp. je samozřejmě věc trochu jiná.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2006 8:54 | Michal

Asis chtěl říct zamykat výnosy. Rebalancovat portfolio bys měl pravidelně, minimálně jednou ročně. Pět let před důchodem už by mohlo být hóóódně pozdě.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2006 3:00 | laik

Pokud moje portfolio stoupne o 7 % budu spokojen,protože jiné portfolio nebudu mít.Nemohu mít všechno a nemohu skákat z jednoho na druhé .To je nejrychlejší cesta k záhubě.Sleduji jedno a řeším nevhodnější okamžiky pro jednotlivé vstupy a výstupy .A pokud ho změním tak po důkladných analýzách nového.Ne podle minulosti ,ale podle budoucnosti. A pokud vstoupíte v jiné portfolio,tak se Vám klidně za týden může stát,že nastane obrácený jev a budete plakat ,že to Vaše nové stouplo jen o 3 % nebo se dokonce propadlo a původní o 15% stouplo. V lidech je zažitý názor ,že se dá vydělávat jenom tehdy když trh resp.portfolio stoupá.Vloží peníze a očekávají,že to bude do nekonečna.Těžký a zásadní omyl.Donekonečna to nepůjde ,jednou to musí spadnout nejdřív o 5% -nic se přece něděje,to je jenom korekce pak o dalších 7% no to je hrůza ,já jsem ztratil 15000 za tři dny na to dělám přeci měsíc. během příštího týdne spadne o dalších 10 % - a honem mazat do banky a všechno vybrat.Víte kolik lidí takhle uvažuje??????????????????????? ?????????????? Vydělávat se dá i na klesajícím trhu ,ale už to není jednoduché,je tam větší míra rizika,ale troufám si říct ,že přisprávném načasování mnohem vyšší výnos za mnohem kratší dobu. Viz podílové fondy stoupaly rok na nejvyšší hodnotu,na původní předroční hodnotu spadly během cca 1- 1,5 měsíce
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2006 2:10 | laik

A jěště poslední komentář Pro zajímavost si srovnejte grafy jednotlivých akciových fondů,index PX na pražské burze, DJA index za poslední 2 roky a budete se divit , jak jsou si nápadně podobné až téměř shodné.A konec jdu spát.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2006 1:40 | laik

Pro ty kdo se bojí manipulovat v reálu se svými penězi,protože by mohli prodělat své těžce vydělané peníze a nedokáží se rozhodnout jestli ano či ne ,Mají možnost trénovat bezplatně v demo verzích komodity.akcie, forex na www.ardeus.cz akcie na http://akcie.centrum.cz/default.asp informace a grafy z burzovních trhů na www.nasdaq.com nebo www.nyse.com spousta teorie na http://www.financnik.cz/komoditni-manual-zdarma.html A věřte tomu,že co platí pro akcie na burze v New Yorku , platí i pro pitomé české podílové fondy včetně ELLIOTOVÝCH vln.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2006 1:14 | laik

čtu si zde články odborníků na podílové fondy,bechmark a podobné nesmysly.Podotýkám že jsem proti Vám všem naprostý laik a jak někdo ve svém příspěvku trefně podotkl finanční analfabet..... Když jsem vstupoval do fondů podotýkám akciových pečlivě jsem si prostudoval jejich platební podmínnky,poplatky,minulé i předpokládané slibované výnosy,dostupnost informací, dostupnost obsluhy a další podobné drobné nesmysly.Jako nejvýhodnější se ukázaly fondy ISČS Spootrend a Sporoinvest.Proč fond peněžního trhu? Protože je potřebná fondová peněženka. Na http://www.iscs.cz/web/Interaktivni_graf_hp jsou fantastické grafy od jednotlivých podílových fondů.Dá se s nimi parádně pracovat ,rozebírat den po dni,měsíc po měsíci 10 let zpátky.Ne statické obrázky jako u KB,ČSOB,ČP,ING apod. A výsledek? obecný pokles u všech akciových fondů okolo 20% od 13,5,2006 ,můj čistý profit +55 % z vkladu za stejné období.Podotýkám ,¨že jako naprosto správný finanční analfabet jsem do fondu vstupoval téměř před vrcholem. Když se podíváte na graf sporotrendu,je tam za poslední 3 měsíce vidět řada učebnicových paternů , která signalizuje změnu kurzu a otočení trendu 3x dvojité dno 3x dvojitý vrchol 2x formace hlava-ramena když je vidím zdrhám do banky likvidovat pozice,nenechávám peníze ležet a nečekám až se mi za půl roku vrátí zpět (možná) na původní hodnotu.A vůbec mně nezajímá ,jestli nějaký bechmark klesl nebo stoupl.To mě může zajímat akorát v posteli........ A už vůbec nesouhalsím s názorem paní JANY: """Ach tak... Pojem náklady obětované příležitosti Vám zřejmě nic neříká. Já přece neříkám, že budu spokojená, když benchmark klesne o 25% a moje portfolio o 24%. Jen se mi zdá, že posuzovat absolutní výnos za každých okolností izolovaně bez ohledu na situaci na trhu nedává valný smysl.""" Náklady obětované příležitosti jsou stějně jako v podnikání nutným zlem.Nejde mít zisk bez nákladů.Nejsme v komunismu ,aby se dávalo všechno zadarmo.I případnou ztrátu danou chybným rozhodnutím je potřeba považovat za náklad a tak se k tomu i stavětJde o přijatelnou míru rizika ,pevné nervy ,psychologii a strategii ,jak se píše v jiném článku" jak obchodují profesionálové" Pokud jste za poslední 3 měsíce četli v těchto zprávách na serveru PENÍZE , jeden týden z toho a toho fondu odteklo 100 milonů a za týden 160 přiteklo,to Vás nezajímalo proč?Neřešte dúsledky , ale příčiny.Začněte studiem třeba na www.financnik.cz nebo www.ardeus.cz. Nevykrmujte manažery jednotlivých fondů,ale ždímejte je ,co to dá.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2006 18:31

Jen pro úplnost, je potřeba počítat i poplatek za správu fondu, dále se autor článku zaměřil jen na dvě společnosti které prodávají fondy, a na trhu v ČR jich je podstatně víc. Každá společnost prodávající fondy nabízí možnost investovat pravidelně ( záleží pak na minimální investici dle statutu fondu), stačí si zadat trvalý příkaz z vlastního běžného účtu.
Z dlouhodobého hlediska by měly být akciové fondy při pravidelné investici výnosnější než penzijní připojištění i se státním příspěvkem. Využívám obojí k zajištění na důchod, jen nesmím zapomenout tak pět let před důchodem rebalancovat portfolio :-)))
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2006 10:20 | Honza

Já také jsem zastáncem stock pickingu, zejména malých akcií.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2006 9:39 | Chains

Pokud je Vasim cilem nakoupit fond a participovat na globalnim rustu - delejte jak rozumite. Ja si jednotlive tituly peclive vybiram a rad sleduji, jak rostou, i kdyz celkove trhy a benchmarky klesaji. Priklad: PCU - nakoupeno pred 2 lety, STLD - nakoupeno pred 1,5 rokem. Pokud mate zajem, muzete se podivat, jak se jim darilo. Kazdopadne (nejen) Vam preji ve Vasem investovani hodne stesti.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2006 8:58 | Michal

Tak tak. Navíc v příspěvku bylo uvedeno "při stejné rizikovosti". To by znamenalo, že v případě růstu by "Chain" vydělával třetinu, při poklesu by ale na ztrátě participoval v plným rozsahu. Což už tak dobře nevyznívá. Jiná věc by byla, pokud by těch 7 % vydělával třeba na dluhopisech, při růstu akcií o 24 %.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  14 824 907 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Doporučujeme

Radost z pádu Babiše střídá strach z ODS. Co čekat od Fialy?

Radost z pádu Babiše střídá strach z ODS. Co čekat od Fialy?

Občanská demokratická strana bude dominovat budoucí vládě a mnoho lidí se ptá: co čekat...více

Eurozóně hrozí zombifikace, varuje centrální bankéř Michl

Eurozóně hrozí zombifikace, varuje centrální bankéř Michl

„Japonsko je odstrašující případ, žije v zombie ekonomice. Teď hrozí podobný scénář zemím...více

Nejde o to, kdo vynese koš, ale kdo na to myslí. Mentální zátěž je neviditelná domácí práce

Nejde o to, kdo vynese koš, ale kdo na to myslí. Mentální zátěž je neviditelná domácí práce

Mentální zátěž označuje nerovnost v rozložení činností v domácnosti, které zpravidla organizuje...více

Tall body positivity. Osobní příběh o tom, čemu čelí vysoké ženy

Tall body positivity. Osobní příběh o tom, čemu čelí vysoké ženy

Fotky holek, které ať už hrdě nebo nejistě odhalují větší břicho, jizvy nebo třeba to,...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dana Bérová

exministryně a podnikatelka

Lukáš Kovanda

ekonom

Dana Bérová
ÚSPĚŠNOST
47,37 %

z 114 duelů
×
Lukáš Kovanda
ÚSPĚŠNOST
66,95 %

z 118 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.