Diskuze - Co dělat, když peníze na splátku chybí

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 19 komentářů)

17. 7. 2006 8:53 | Jana

Pokud vím, tak Bob mluvil do investici do profesního rozvoje - to nemusí být nutně vzdělání na universitě. Jinak je to úplně stejné, možná dokonce menší riziko nenávratnosti, než třeba investovat do vzdělání akademického malíře.
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 7. 2006 8:31 | Jarmila

Paní Jano, tady nebyla řeč o pojištění, ale o vzdělání. Ne každý sportovec se dostane na špičku, aby si vydělal hoodně peněz (a přitom byl úměrně tomu pojištěn, nehledě na to, že pojištění pro vrcholového sportovce je úměrně k riziku hoodně vysoké). Hodně jich má úraz a třeba i konec kariéry dřív, než je na špičce. To ještě asi není tak vrcholově pojištěn. Pak je sice nějakým způsobem zabezpečen, ale má podstatně nižší příjmy nebo žádné. Navíc se odhaduje, je cca 20 % sportovců je těžce drogově závislých, protože co si budeme povídat, současný vrcholový sport se nedá dělat bez různých podpůrných preparátů, které se od dopingu moc neliší. Zlé jazyky tvrdí, že jen o tom, koho odhalí a koho ne. Proč myslíte, že na posledních OH jeli někteří sportovci po výkonu okamžitě domů a tuším rakouský trenér utekl před antidopingovou šťárou do rodného Rakouska? Že by se mu tak moc stýskalo po manželce? To asi sotva. A další: myslíte, že Vás pojišťovna pojistí proti opotřebování organismu? To je u sportovců nadprůměrné. Jinak řeč nebyla o pojištění, ale o vzdělání. Tedy o tom, co bude sportovec dělat po ukončení sportovní kariéry, která v mnoha případech není tak dlouhá a sportovec ve věku 35 let je pro vrcholový sport "starý". Ne každý se dostal na vrchol a byl na něm dostatečně dlouho, aby si vydělal peníze na celý zbytek života. Ne každý se taky uchytí jako trenér nebo v jiné sportovní oblasti.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 7. 2006 7:31 | Jana

Paní Jarmilo, slyšela jste někdy o pojištění? Myslíte, že vrcholoví sportovci nemají hooodně dobré úrazové pojištění? Když už se někdo dostane mezi fotbalové špïčky a jeho rodiče jsou chudí, zřejmě nebude tak pitomý, aby je a sebe nezabezpečil ještě v době, kdy vydělává hodně.
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 7. 2006 20:12 | Jarmila

Dát investici do vzdělání - viz jihoameričtí nebo afričtí fotbalisti. Kam na ty špeky chodíte? Když si zláme nohu, je v troubě, a to dokonale, protože kromě čutání do mičudy nic jiného neumí, nehledě na to, že v 35 letech je i na to čutání starý. Zaplaťpámbu, že nejste otec mého dítěte.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2006 22:35 | Michal Kára

Ad 3) Nejste investor ;-) Jinak byste vedel, ze jste se klidne mohl fackovat za to, ze jste neprodal vsechno :-)
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2006 22:27 | Michal Kára

Ad investicni uver: Je nutne rozlisit tri pripady:
1) Vite informaci, ktera se obecne nevi - napriklad firma bude mit vetsi zisk nez se ocekavalo. Pak je samozrejme uver dobry. Nebo mate nejakou dobrou podnikatelskou prilezitost atp.
2) Pouzivate uver jako financni paku - napriklad do 50% investice. To je take mozne, ale musite si byt vedom rizik takoveho konani - aby vas velci "nevytrepali" jako se to delo v kvetnu.
3) Mozna vydelate, ale za cenu, ze ponesete riziko. To je treba pripad "Pujcim si na hypoteku a budu ji splacet z pronajmu".
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2006 12:51 | JirkaNeprihlaseny

1.Nevím, jaký investiční úvěr máš na mysli.
2.Nesplácení leasingu na auto tě neohrozí. Vrátíš auto. Blbý, ale když se k tomu postavíš čelem, včas začneš řešit, vrátíš auto atd., tak přijdeš max. o akontaci. S tou slušnou ojetinou můžeš mít pravdu. Nejsem odborník, nedokážu ohodnotit technický stav a přiměřenost ceny, bych si určitě naběhnul.
3.Přesně to se stalo. Vzali sme větší hypotéku než museli, zbytek nechali investován v ČEZu (za 62 i s poplatkem). Dodnes se fackuju před zrcadlem, že sem část ČEZu odprodal "jen" s 200% ziskem.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2006 10:02 | Jana

S tím vzděláním obecně souhlasím. Jen může nastat problém, pokud možnost budoucího uplatnění závisí i na jiných okolnostech. Např. umělecké profese - absolventovi může trvat léta, než se ve svém oboru uplatní a získá jméno. Naopak velmi "jistou" investicí mi připadá investice do jazykového vzdělání.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2006 9:14 | Sam

Investice do vzdělání je jednou z nejlepších investic. Možná by se častěji měla uvádět struktura nezaměstnaných podle dosaženého vzdělání. Nezaměstnaný VŠ je spíše výjimkou.
Kreditka jako krátkodobý úvěr? Nekdy skutečně vyjde levněji. Kdysi jsem nutně potřeboval 20.000 Kč na opravu domu. Vzal jsem to z kreditky a splatil za 4 měsíce. Celkem jsem přeplatil asi 500 Kč. V dané situaci to bylo asi nejlepší řešení - kontokorent jsem tehdy ještě neměl.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2006 8:43 | Bob

Souhlasím, jen bych doplnil, že úvěr bych měl za oprávněný na investici do vzdělání (sebe nebo dětí) a do věcí, které s tím nějak souvisí (třeba na dobré vybavení: knihy, počítač, studijní cesty, kvalitní hudební nástroj apod.). V řadě zemí, zejm. těch chudších, je zvykem, že rodina vše investuje do rozvoje nejnadanějšího potomka a on to pak po dlouhá léta zase rodině vrací (viz třeba jihoameričtí nebo afričtí fotbalisti). Pak bych samozřejmě považoval za vhodný úvěr formou kreditní karty tam, kde není problém zavčas splácet. Krátkodobý bezúročný úvěr vylepší rodinné cashflow.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2006 8:21 | Sam

A co investiční úvěr? Pokud mám spočítáno, že mi investice během splácení vydělá na úroky i na splátky a po skončení splácení bude vydělávat dál, tak proč ne?
Místo leasingu na auto si raději koupím slušnou ojetinu, na kterou mám. Leasing má smysl při podnikatelském záměru, kdy mi to vozidlo má vydělávat. Leasing na auto pro soukromé použití se dá srovnat se spotřebákem. Takový leasing může ohrozit rodinu.
Hypotéku na bydlení však uznávám. Nikde jinde mi nenabídnou tak nízké úroky. I kdybych měl peníze na celou nemovitost, vezmu si raději hypotéku a peníze investuji jinde.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2006 8:05 | Sam

To je kategorie lidí, která nepočítala se změnou své schopnosti splácet. Ztráta zaměstnání, zdraví nebo živitele rodiny. Najednou se sníží příjem a dluhy zůstanou. Pokud si bere úvěr živitel rodiny, životní pojistka je nutností. Úrazové pojištění také nebývá předražené. Ztráta zaměstnání se sice také dá pojistit, ale podle mne je to dost drahé pojištění, navíc limitované.
Za nejlepší zajištění považuji vlastní kapitálový majetek. Ten je však nutné nejprve vybudovat a udržet.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 7. 2006 22:15 | JirkaNeprihlaseny

Uznávám pouze dva dluhy (půjčky): 1.Leasing na auto. Namám na splátky? Tady je auto, vemte si ho. Bude to bolet, ale nijak to zásadně neohrozí mě ani rodinu. 2.Hypotéku na bydlení. To už je větší problém, ale dá se ustát. Někdy je hypotéka dokonce levnější než nájem. A takovou smlouvu, která umožňuje jednorázové splátky. Šli jsme do jistoty, že to určitě zvládneme. Nebyla dovolená, nebylo nic, ale povedlo se splatit za dva roky. Teď máme ten leasing. Dluhů se není třeba bát, chce to "dvakrát měř a jednou řež" a nebrat půjčku na nesmyslný spotřebák.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2006 14:10 | Jana

Občas se tu nějací "postižení" objeví - viz má jmenovkyně v článku o exekutorech...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 7. 2006 12:02 | MoB

No, nerozumíte :-) Pochopte, že jsou úvěry - typicky hypotéka - které znamenají sice na dlouho poměrně velký dluh, ale je to na bydlení! Lidi prostě musí bydlet a pokud nemají to své "kde", tak buď platí velké nájmy (ne každý má regulováno, nově příchozí zájemci o bydlení pak téměř nikdy) anebo hypotéku. Já mám velkou hypotéku, pojistku nesplacené části úvěru a jsem relativně v klidu. Ano, nemůžu si dovolit všechno, co bych chtěl, ale tak to v životě bývá. Zase mám pěkný domek. Jo a nebavím se teď o absolutních sockách nebo o lidech, kteří berou můj roční příjem každý měsíc. Mluvím o střední třídě, kam se počítám... Ach ano, a na druhé straně jsou dovolené na úvěr a podobně. Pokud to budu mít spočtené, tak proč ne? S dobrým pojištěním schopnosti splácet by to neměl být žádný problém. Znáte to: naspořené peníze mi vzít můžou, dluhy ne :-)
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 7. 2006 11:02 | Eric

Mít dluhy, to je jako být jednou nohou na JIPce s infarktem myokardu. Nesplácet dluhy je jako mít nakročeno i druhou nohou. A to výhradně pro neodolatelnou touhu vlastnit pár, s prominutím, kokotin...JÁ TOMU PROSTĚ NEROZUMÍM!!!!!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2006 10:49 | willy

A co myslite - ctou tyto osoby Penize.cz?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 7. 2006 9:47 | Jana

Jezevče, ty předlužené domácnosti se typicky skládají z osob, které si neuměly spočítat, co si mohou dovolit. Těm je určen tento článek. A vzhledem k úrovni jejich inteligence se na ně musí takto polopatě...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 7. 2006 8:48 | jezevec

Teda panečku! To je ale BINGO nápad!!! Nemáte-li peníze na dluhy, utrácejte méně než kolik máte příjem. Hle - rada odborného serveru!!! Má redaktor dovolenou nebo moc chlastám?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Fryc

podnikatel a investor, zakladatel Mall.cz

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Ondřej Fryc
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services