Diskuze - Zvýšení DPH na stavby pro bydlení: máme se bát?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 28 komentářů)

26. 5. 2006 19:14 | Roman

Zákon o DPH přesně definuje, co je rodinným domem a co bytovým domem...
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 5. 2006 18:39 | Ivo

Vliv DPH v praxi. Na úklid domu jsme měli firmu. Jakmile se tyto práce dostaly z 5% do 19% zadali jsme to fuškou mimo účetnictví. Chceš státe moc? Dostaneš úplný kulový. Stejně to dopadne s byty. A jak zde říká "Jezevec" lidi si vždy poradí. Budeme stavět RD s třemi byty do 150 m2 a najdeme další finty. Za 19% bude stavět jen stát a obce.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 5. 2006 14:35 | Roman

Tak takhle detailně jsem to už nerozebíral - bral jsem za samozřejmost, že pokud je dodávka pouze zboží bez montáže (zabudování do budovy), je s 19 %. Já pro zjednodušení jsem, ale neudělá to současná, ani budoucí vláda. Modrá šance a podobné iniciativy je jedna věc, realita po zvolení druhá. Celkem se mi líbí daňová reforma na Slovensku, i když by bylo třeba ji ještě trošku dopilovat.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 5. 2006 14:05 | V. Špinka

Dobrý odhad. Přípojky: 19% na součást mimo vnější obrys budovy, 5% uvnitř. Kuchyňská linka: 5%, vestavné spotřebiče buď 5% (dodávka s linkou) nebo 19% Krbová kamna: 5% pokud i s dodávkou/instalací, jinak 19%
Už by ty daně chtělo nějak zjednodušit...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 5. 2006 13:48 | Roman

Řekl bych, že: přípojky inženýrských sítí 19 % kuchyňská linka 5 % krbová kamna 5 % terenní úpravy si nejsem jistý, ale řekl bych, že 19 % garáž - součást budovy 5 % garáž - mimo budovu 19 % příjezdová cesta k ní 19 %
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 5. 2006 13:11 | V. Špinka

Přesně tak. Schválně: do které sazby DPH spadají: přípojky inženýrských sítí, kuchyňská linka, krbová kamna, terénní úpravym, garáž, příjezdová cesta k ní?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 5. 2006 10:59 | MoB

To je všechno naprosto úděsný bordel. Kdyby byla jedna sazba DPH (snad s výjimkou několika málo entit - snad jenom potravin), tak polovina úřednictva je zbytečná... včetně všech daňových poradců a ostatní svoloče. Čím je totiž systém složitější, tím je náchylnější k "nefungování" - přímo nefunkčnost, úplatky, kamarádi, and so on and so forth. Kdyby tak lidi mysleli hlavama a ne kolenem... ach jo :-(
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 5. 2006 9:45 | jezevec

Problém se zvýšením dph se týká zejména developerů a stavebních firem - a u těch ovlivňují jiné faktory a externality (daňová zátěž, zákoník práce, technologické předpisy, apod) celkovou cenu díla daleko závažnějším způsobem, než zvýšení DPH. Soukromí domkáři a stavebníci pak vždycky najdou nějakou spřátelenou firmu, přes kterou nakoupí stavební materiály zcela bez DPH. Aneb jak říkal už pan Goebbels: češi jsou smějící se bestie.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal Jirák

podnikatel, Miton

Martin Dvořák

manažer a podnikatel

Michal Jirák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Martin Dvořák
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services