Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

28. 8. 2017 11:23 | Alexandra

Za sebe doporučuji colseum nemovitosti
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 8. 2017 11:48 | Hanka Spěšná

Asi jediná slušná realitní kancelář je ARCHER reality na Praze 3, skvělé a trpělivé jednání, po lidské i obchodní stránce vše na jedničku !!
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 7. 2017 16:29 | Robin Hood

Velmi důrazně upozorňuju na chování Profit reality a pronájmu tohoto bytu: http://www.realingo.cz/pronajem/byt-1+kk-psencikova-praha/i725590 !!! Nejen, že bez předchozí domluvy chodí "realitní makléř" s návštěvou do vašeho pokoje, ale to samé dělá i "paní pronajímatelka" Maurerová. Mazání medu okolo huby zde funguje dokonale. Pronajímatelka je nejen falešná, ale předloží pronájemní smlouvu, kterou nejen nedodržuje, ale nedostanete ani doklady o zaplacení nájmu. Byt rozhodně neni vybavený moderními spotřebiči !!! Pračka je stará, větráky a světla vypadávají, tlak vody kolikrát během dne spadne k minimu, kdy si ani ruce neomyjete a za každou věc, která odejde vás donutí složit se na další. Ze svého !!! A při konci nájmu vás donutí zaplatit nedoplatek na vodu bez předchozí domluvy nebo písemného dodatku ke smlouvě a nevrací kauci !!!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 6. 2017 0:06

zloději a podvodníci, feťáci a nemajitelé ŘP mají větší práva než poškození, okradení. Tohle je lidi český stát.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 6. 2017 11:39 | E Do

Zkušenost z pohledu pronajímatele Rozhodli jsme se pronajmout náš byt bez RK (těm šmejdům nevěříme po zkušenostech vůbec nic, ani dobrý den). Náš inzerát jsme vložili na server bazos.cz, kde je možné inzerovat zdarma. Jenže jako první se nám začali hlásit RK, že nám s pronájmem pomohou (zřejmě mají nastavené automatické odpovědi, ozývali se do 15 min), nejprave jsme nechtěli, poté jsme si řekli, že bychom na tom mohli třeba něco i získat. Řekli jsme si, že když ti šmejdi z RK se na tom bez práce tak nakapsují, tak že by náš byt mohli nabízet tedy o 1000 Kč dráž (mají možnost lepší reklamy, tak ať se snaží). Dodávám, že jsme z žádnou RK nepodepsali žádnou smlouvu, že pronajmeme byt přes jejich kancelář. Jenže RK reality jansa si náš e-mail vysvětlila po svém a byt nabízela za nišsí cenu (dokonce ještě nižší než jsme původně chtěli bez RK) a uváděla nepravdivé informace. V životě bychom s nikým takovým nechtěli mít nic společného. Varuji tedy všechny zájemce o pronájem/koupi nemovitosti, aby neplatili žádné rezervační poplatky RK, když nemají jistotu, že byt jim bude pronajmut/prodán, mohli by o své peníze přijít (a to si RK jansa bere jako provizi min 10 tis - zlodějina). Jsme rádi, že máme tuto zkušenost a můžeme poradit, aby byli lidé před RK ostražití a raději žádné peníze předem nedávali, pokud je to seriózní RK, může dostat provizi až po podpisu smlouvy a pokud vlastníci nemají s RK podepsanou žádnou smlouvu, tak se dá většinou s majiteli domluvit bez RK a tedy mnohem levněji.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 5. 2017 15:44 | Karin

Jedině bez realitky a s právníkem. Je to jednodušší a levnější. právník má vzdělání, realiťákovi stačí zákl.vzdělání.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 5. 2017 0:12 | klienti

Ona pani Kucabova je vyhlasena tim, ze nejedna slusne a poctive. Lhala nam primo u ni v kancelari a pak to zaprela. Pak jsem se dozvedela, proc v jeji prospěch svedcily i ty ostatní zenske v kanclu, byly to pribuzne, dcera a vnucka. takze ji v tech lzech podrzely. Nemela jsem sanci. Kucabova podvadi zakazniky, zapre vse, co slíbila ustne. Pak jsem měla ujmu. uz nikdy s ni obchodovat. Prolhana a rodina ji to dosvedci. Radeji jinou realitku z Berouna. Ne tuhle podvodnici.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 4. 2017 16:53 | Štorm

vidíte v čem bydlí makléři, v čem jezdí, jak si žijou? Kolik je realitních kanceláří, je velká konkurence a přesto si žijou na vysoké noze. Protože pracujou pocitvě?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 4. 2017 11:50 | pro Morase

Jo a když natrefíte na tu neseriózní, tak se můžete dostat i do exekucí, přijdete jejich vinou o majetek, o peníze. jak poznáte tu správnou a seriózní kancelář? Že se tak prezentují, že si píší všude o sobě kladné recenze? prostě proto se o těch špatných neseriozních musí psát, ať to ostatní vědí a můžou se zavčasu vyhnout šmejdům, kteří dokáží i zničit celý život.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 4. 2017 10:10 | Moras

Spíše bych se zamyslel nad tím,jak nenaletět prodávajícímu nebo kupujícímu než realitní kanceláři.Realitní kancelář si platíte a tudíž se snaží vám pomoci.Pravda je,že nejspíše ne každá.Některé realitní kanceláře opravdu dělají kulové a člověk do nich jen nacpe plno peněz.Já jsem např.spolupracoval s coloseum nemovitosti a s realitkou jsem byl velmi spokojen.V každém případě si myslím že při prodeji nebo koupi se to bez asistence realitky neobejde,chce to jen natrefit na tu správnou a seriozní realitní kancelář.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2017 18:16 | Ladislava

Majitelka Realitní kanceláře REKO Beroun J.Kučabová podala lživé, nepravdivé informace o zprostředkované nemovitosti. Obohatila se o provizi se šestimístným číslem. Zprostředkovala tak prodej nemovitosti, která by se jinak neprodala, jelikož jsou tam nedořešené vztahy mezi majitelem pozemku a majitelem nemovitosti. Když na toto byla kupujícími upozorněna, ještě podala trestní oznámení pro pomluvu na klienty, kterým tyto informace zamlčela. Křivě je obvinila. Bezpáteřní, amorální osoba, která se ještě za to mstí, že se věc zvěřejnila, když odmítla zjednat ve věci nápravu. POZOr na tuto RK. Neštítí se ničeho, neustále šikanuje tyto lidi. Více na http://www.reko-beroun.estranky.cz/
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2017 9:16 | Simona Matulová

Naprosto souhlasím s vašim názorem. Mě se taky MM Reality osvědčili. Myslím, že mají kvalitně proškolené odborníky. U menší realitky jsem si musela spousty informací zjišťovat sama a stálo mne to hodně času. Nyní pokud bych znovu řešila prodej bytu nebo jinou záležitost ohledně realit určitě vím koho oslovit. Za mě tedy jedině doporučuji.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2017 10:10 | Matouš Sládek

Dám za pravdu všem co mají trochu objektivní názor na věc, nadávat a špinit jméno firmy, která je na trhu s nemovitostma déle než deset let mi příjde zcela zcestné. Ale s tímto se člověk musí smířit nebo proti tomu bojovat. V mém případě jsem s realitní kanceláři MM Reality uskutečnil několik obchodů a takřka bez komplikací a když nějaká nastala, byla obratem vyřešena. Přestaňte prosím hanit jméno firmy a zkuste se zaměřit na konkrétní osobu co vám problém způsobila! Za mě jsou MM reality seriozní firmou nikoli podvodníci!
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2017 9:31 | Denisa Strnadová

Musím s vámi souhlasit, myslím si, že u tak velké společnosti s tolika zaměstnanci se prostě statisticky musí někdy objevit nezkušený makléř ba v některých případech i neuplně férový. Má zkušenost s touto realitkou je velice pozitivní a už dokonce dvojnásobná :-). Poprvé když jsme prodávali byt a nyní když scháníme dům po rekonstrukci. Ochotný a velmi pružný pán makléř pan Petruška. Někdy si voláme i v sobotu večer když je to nutné! Provize jsou určitě zasloužené! Denisa
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 3. 2017 10:28 | Andrea N.

Výjimečně musím plknout k tématu. Je to asi hodně o štěstíčku na konkrétního člověka, makléře. Mám dobrou zkušenost s makléřkou z Třinecké pobočky MM realitky. Hledala jsem byt v Třinci pro sebe a malou dceru v pronájmu a dostalo se mi rychlé a lidské pomoci. Neumím si představit že bych měla obejít všechny úřady s dítětem v kočáru. Z mé strany se jednalo o návštěvu 4 bytů, vyhrál třetí. Kauce 1 nájem + provize 1 nájem je pro samoživitelku rána, ale může být i hůř. Papírování zajistila také makléřka a mojí jedinou starostí bylo zaplatit a přestěhovat se a zajistit převody vody, elektřiny a plynu. Zadarmo ani kuře nehrabe, takže člověk tu provizi i nějak oželí. kauce se vrátí a bydlím. To je stěžejní. Je smutné číst spousty šptných zkušeností s realitkami. Asi to je jen o tom štěstí na člověka .
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2017 17:21 | Hanka

Máte někdo zkušenosti s Komplexní reality se sídlem v Tišnově?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 1. 2017 0:16 | ...

Já už se tady ničemu nedivím. Slušní lidi makají, aby se dokázali o sebe postarat a šmejdi je budou pořád obírat bez práce, jen podvodama. Prolux, Avareal...to jsou známé firmy. Kolik lidí se nechalo napálit a věřilo jim. Pak se to dostane do televize a lidi vědí, že si mají dát pozor. Smutný :(.
+51
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2017 0:22 | Janotková

Realitní makléř = po mé zkušenosti = zloději. Prezentují se jako schopní makléři, vše ve prospěch klientů, ale opak je pravdou. Jejich zájem jsou jen peníze a to pro sebe, klidně zamlčí informace lživé, nepravdivé. Prostě je lepší najmout si při zprostředkování nemovitosti advokáta. Nedat vydělat ZLODĚJŮM.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2017 0:10 | ppodvedená

Tak tohle je u Avarealu zcela normální postup. Nebudou prověřovat něco, na čem jim nezáleží, je jim jedno, jestli budete platit penále nějaké instituci, pro ně je důležitá provize z prodeje nemovitosti. A tu dostali. A že vám to podělá život, to je jim jedno. Všem je to jedno. Nikomu nezáleží na vašem životě, na vaší rodině. To jsou prostě realitky a realitní makléři. Lidi, zvykněte si, že každý má jen svůj zájem, a to je zájem zbohatnout, ne váš zájem dobře bydlet. Realitní makléři mají hroší kůži a nejsou empatičtí. Necítí, že způsobí někomu nějakou bolest, újmu psychickou, či materiální. Jejich prospěch je důležitý. A tak to je v každém oboru. Nevidíte to v politice? Proto o tom piště, zveřejňujte, aby si ostatní dali pozor a nedali jim už vydělat a nikdo jim už nedal vydělat, když mají takové praktiky. Fuj, je to tady špína a stát? Stát mlčí, protože tam jsou ti stejní......politici. ti nemají také zájem o lidi, ale jen o svůj prospěch. Nezbývá než ponaučit se a INFORMOVAT VEŘEJNĚ ostatní. Stejně i mně tohle Avareal udělal, konkrétně Alena Mráčková. Oni jsou na to vyškolení, ne zprostředkovávat nemovitosti, ale okrádat slušný lidi. Šiřte to dál, jako to dělám já. Ať už nevydělají ani cent. Svině zlodějský.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 1. 2017 17:19 | Bestie z Avarealu

CHTĚLA BYCH VŠECHNY VAROVAT A ZÁROVEŇ SE PODĚLIT O SITUACI DO KTERE JSME SE DOSTALI.
Naplánovali jsme si hezkou budoucnost a chteli koupit dům, ale ze dne na den se nám zhroutil život. Vybrali jsme si dum a ten jsme se rozhodli koupit, tak jsme na základě pokynu realitní kanceláře Avareal, která zprostředkovávala prodej rodinného domu ul. Stříbrohorská, Šluknov 40777, mezi nami a prodávajícím Karlem Kyselkou. V průběhu prodeje, kdy jsme si vyřídili hypotéku u Raiffeisen bank na částku 1.620 000 Kč vyšlo najevo, že prodávající neuvedl pravdivé údaje v kupní smlouvě a sice, že nemá žádné závazky nebo dluhy, které by mohly vést k maření prodeje nemovitosti. Toto vyšlo najevo až ve chvíli, kdy Raiffeisen banka odeslala finanční prostředky z naseho účtu jeho bance a realitní kanceláři, dříve než na nas byla přepsána nemovitost, se objevil na katastru exekuční příkaz. Protože závazky a dluhy prodávajícího převyšují o mnoho hodnotu nemovitosti cca 3 000 000 jsme nyní v situaci, že máme vyčerpaný úvěr a nemovitost na nás nelze přepsat. Žádali jsem jeho banku o vracení častky, jelikoz nemáme dům ani penize, ale banka to odmitla. Ted jsme v situaci, kdy platíme uver, pujcku na zalohu na dum, najem, jídlo atd. Do toho máme malé díte a psa. Situace je priserna, jelikoz uz na najem penize nezbyvaji. A jelikoz jsme i my porusili smlouvu tím, že nemáme žadný dům, nám banka udělí pokutu a splátky nám může zvednout i na 18 000kč, jelikož bude požadovat splatit uver co nejdříve. Nikdo s nama nic neresi, banky nam rekly at platime uver, ze je to nezajímá. Tak co je tohle za zákony? Jak se tohle může stát?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dalík

lobbista a podnikatel

Miroslav Ševčík

ekonom

Marek Dalík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 5 duelů
×
Miroslav Ševčík
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services