Diskuze - Jaká rizika nese pronájem bytu

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 26 komentářů)

25. 8. 2016 17:43 | Koukal

Je tu nějaký vlastník bytové jednotky nebo domu který pronajímá přes realitní kancelář Coloseum?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 2. 2016 18:59 | Alex

Chtěl jsem se zeptat zda je třeba, aby pronajímatel vystavoval doklad když si přebírá osobně peníze za nájemné má tuto povinnost? Když je vše potřebné uvedeno v Nájemní smlouvě.? děkuji za každou radu :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 2. 2016 20:48 | Luba

V Praze jsou skvělé dlouhodobé pronájmy na Albertově. Teď bydlím půl roku v Praze a moc se mi tam líbí :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2016 10:43 | Jan

Můžu doporučit rkcoloseum.Je na ně hodně dobrých ohlasů, a já snima mám taky dobrou zkušenost
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2015 22:43 | Marcela

Sháním s přítelem byt k pronájmu v Brně tak nejlíp 2+kk nebo 1+kk za rozumnou cenu.Může být i přes realitku.Budeme rádi za jakýkoliv typy:)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2015 9:32 | Nikol

Dobrý den,chtěla bych se zeptat a jestli může někdo poradit.Nastěhovala jsem se s kamarádkou do bytu,daly jsme majiteli kouci a nájem v půlce měsíce co jsme se tam nastěhovaly.Což tedy jsme měly zaplaceny hned nájem do dalšího půlky měsíce. Pan majitel přišel ještě ten měsíc jak to že nemá další nájem na účtu. Přitom v nájemní smlouvě nemá slovo o zpátečním nájmu že máme platit. Ani nám o tom nic neřekl na začátku. Tak bych se chtěla zeptat,co máme dělat, jsme tam již 3 měsíce, nájem platime žádně každý měsíc,ale on pořád ten zpětný nájem chce.Moc děkuji za radu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2015 16:50 | Jaroslav

Kauce se smí používat pouze pokud je nájemce v prodlení,či smluvní pokuta.To však musí majitel uplatnit ihned ne po skončení nájmu.Kauce se skládá především se spojením úhrad za nájemné.Nikoli služeb.Služby do toho nesmí být zahrnuty.V případě že pronajímatel neoprávněně zadržuje kauci po skončení nájmu.Má nájemce stejné právo jako pronajímatel požadovat za každý den 1000 KČ z prodlení.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2014 21:18 | Míra

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli mi můžete poradit co mám dělat s tím když mě chce majitel baráku vystěhovat kvůli rušení nočního klidu kvůli tomu že vstávám ráno do práce v půl pátý a babka co bydlím podemnou tak si na to stěžuje je to totiž jeho tchyně smlouvu mám na dobu neurčitou. Děkuji za odpovědi
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2014 21:23 | Gabulka

Dobrý den, pronajímatel mi pouze přes meil posal oskénované vyúčtování a přeplatek stále nezaplatil.Musí mi ukázat originály vyúčtování a neb stačí poslat meilem tyto info., nevím, jak dále, jelikž se pronaj.neozývá a kolik činí penále dejme tomu k jedné tisíci koruně měsíčně. Dále po celou dobu nájmu jsem neměla ani ve smlouvě údaje neboli evidenční list a poprvé mne vyplatila přeplatek bez eviden.listu, aniž by doložila jakékoliv údaje. Až posléze jsem začala pátrat, z jakého důvodu nájemcům do smlouvy nedává tyto hlavní údaje. Jak mám prosím postupovat dále, pro mne je tato smlouva neplatná a celý nájem by mi měla vracet zpět. Děkuji za radu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2013 12:13 | Petr

Pokud je do bytu zavedeny plyn tak je povinnost platit za poplatek za plynomer. Vase volba ze plyn nepouzivate a mela jste se dohodnout z majitelem pred uzavrenim najemni smlouvy na zruseni odberneho mista. S tim ale nebude souhlasit
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2013 8:40 | Dáša

Dobrý den,
Jsem v pronájmu a elektriku a plyn mám napsaný na mě.Na plynárnách mi řekli,že musim platit poplatek za plynoměr ikdyž nebudu mít žádnou spotřebu,prostě jen za to,že tam ten plynoměr je přimontovaný.Nemělo by být tohle už v ceně nájmu a platit to majitel bytu?Děkuji za odpověd
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2013 22:14 | Tania

Dobrý den, mám taktéž problém s neplatičem, poradí mi někdo? Jsem majitelkou nemovitosti, která je v podílovém spoluvlastnictví. Jde o bytový dům se dvěmi bytovými jednotkami, bez vypořádání podílového spoluvlastnictví. Druhý spoluvlstník, manželé, se z domu odstěhovali a bez povolení spoluvlastníka/mne, svůj byt pronajali. El. společných prostor a vodu mám přihášenu na sebe a tudíž z odběratelské smlouvy vyplývají veškeré povinnosti s tím spojené. Do nemovitosti se nastěhovala 6-ti členná rodina. V nájemní smlouvě je uvedeno, že nájemník si platbu za vodu domluví s druhým spoluvlastníke, tzn. se mnou. Nemáme žádnou dohodu, nebo určená pravidla pro rozúčtování spotřebované vody, neboť ani spoluvlastník, ani nájemník na žádný návrh nepřistoupili. Spoluvlastníci tvrdí, že v domě nebydlí, tudíž se jich to netýká a nájemníci zase tvrdí, že my pro ně nejsme smluvním partnerem, takže nám nic podepisovat nebudou a hradí zálohově pouze 1000,-Kč. Na nedoplatcích vázne dluh cca 16000,-Kč a nechtějí jej uhradit. Paní je v insolvenci, její partner neplní vyživovací povinnosti na dítě, jeho rodiče, kteří obývají byt s nimi jsou důchodci, ale předlužení. Mám obavy, že z nich peníze, díky jejich finanční situaci nedostanu. Po poradě s advokátem jsem jim přerušila dodávku studené vody. Hodinu na to přijela výjezdová služba PČR a de facto mne donutila vodu pustit. Vyhrožovali mi § 208, odst. 2., že se dopouštím T.Č. omezování osobní svobody a tak dále a tak podobně. Jak je to možné? Já, protože mám smlouvu uzavřenou na sebe nemám práva, ale jen povinnosti? Musím strpět, aby na mne parazitovali neplatiči? V diskuzích jsem četla, že dle nějakého zákona, či vyhlášky nesmím dopustit, aby dluh stále narůstal. Jak to mám řešit? Pokud neplatím elektřinu, plyn, telefonního operátora, okamžitě tito poskytovatelé omezí své služby a když to neplatiči udělám já, jako soukromá fyzická osoba, tak mě zavřou? :-) Zavřou mě i s tou nemovitostí? :-). Může mi někdo poradit? Schůzku s advokátem mám až za týden, asi týden nebudu spát. Je mi z toho těžko. Do konce roku se dluh vyšplhá na 40000,-Kč a dále poroste do doby, než rozhodne soud? Mám vůbec nějaké práva, nebo jen, dle státní zástupkyně, která měla službu musím hradit za 6-ti člennou rodinu, která má široké příbuzenstvo a ani pořádně nevím, kolik lidí v bytě služby využívá? Nehledě na to, že nájemníci velmi často ruší noční klid, jsou v bytě soustavné pitky, po kterých následují bitky a stav e pro mne neúnosný. Za jakoukoliv radu předem děkuji.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 5. 2013 0:32 | Alexandr Pokorný

Dobrý den, zajímalo by mne jak je to s výměnou cca rok kapajícího bojleru nyní na hranici havarie. Přestože jsen na to majitele několikrát upozorňoval, tak reaguje tím, že ho údajně nemá v "pasportu" bytu a tudíž si ho mám koupit sám. A samozřejmě po mne chce podepsat dohodu o navýšení nájmu. Je zde nějaký předpis co v tomto případě? Bohužel hrozí v případě havarie jak poškození bytu a sousedů, tak to že se nebudeme moci koupat. Děkuji za odpověď
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 4. 2013 22:10 | Eva

Zajímalo by mě co dělat v případě,když si pronajímatel nedorazí pro platbu energií? Ve smlouvě máme,že vždy 15.dne v měsíci provede odečty měřidel a vyúčtování energií. Já v hotovosti zaplatím oproti potvrzení,tak to fungovalo chvilku,ale již to tak není mám tu pro něj peníze,ale on nikde jen mě neustále uhání telefonem,že mu mám odečíst energie,že mu to mám napsat v smsce a poslat na úč,ale to já nechci nenechám se buzerovat vyhověla jsem,ale co je moc to je příliš pořád si diktuje jiné termíny a tady vůbec nedojede,tak co dělat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2013 0:58 | Paul Kucera

Nemate-li nic sepsaneho, tak mate vicemene smulu :(.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 2. 2013 17:46 | anna gaborova

dobry den ja se chci zeptat jak je to kdyz jsem zaplatila kauci zabyt ale v rodine se uskutecnily problemi a chci kauci spet ale nemame spolu jeste sepsanou kauci a majitel mi ji nechce vratit
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2012 15:33 | Paul Kucera

Omluva p. Valesku, překliknul jsem se. V věci pronájmu, občanský zákoník jasně píše jaké jsou práva a povinnosti pronajímatelů a nájemců. I teď, ve 2012, nelze aby pronajímatel si dělal jen co chce a jen tak dal někomu výpověď z nájmu. Kolikrát vidím neplatné ustanovení v nájemních smlouvách, kde si pronajímatel vyhrazuje právo dát okamžitou výpověď při nezaplacení nájmu a další nesmyslnosti. Právě jsme vytvořili a začali nabízet pojištění nájmu, jelikož finančně je i dnes, ve 2012, pronajímatel dosti nahraný v případě, že se mu "zasekne" nájemce v placeni nájmu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2012 15:28 | Paul Kucera

Smlouva na dobu určitou je přesně jak se to píše - je na dobu určitou. Vy máte klauzuli, že když se nedá výpověď jednou či druhou stranou se nájemní vztah obnovuje? Ty 2 měsíce je pro obě strany? Není-li stanoven termín, bude Vám stačit doručit výpověď do termínu ukončení smlouvy. Jinak dáš výpoveď do dvou měsíců anebo 2 měsíce před ukončením se s nim domluvíš na změně (vyšší nájem a roční smlouva) anebo dostanou výpověď. V dnešní době doporučuji se domluvit na další rok a nezvyšovat nájem - trh je někde jinde než byl před třemi roky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2012 15:28 | Paul Kucera

Citace - valesek / 08.03.2012 05:06

Mne na tomhle clanku hodne vadi, ze u nej neni uvedeno datum kdy byl napsan, protoze se muze odvolavat na zakony platne v dobe psani clanku. Neverim, ze ted v roce 2012 by stale jeste platily zakony, ktere by v mnohem omezovaly pronajimateli nakladat s jeho nemovitosti jak je libo.

Smlouva na dobu určitou je přesně jak se to píše - je na dobu určitou. Vy máte klauzuli, že když se nedá výpověď jednou či druhou stranou se nájemní vztah obnovuje? Ty 2 měsíce je pro obě strany? Není-li stanoven termín, bude Vám stačit doručit výpověď do termínu ukončení smlouvy. Jinak dáš výpoveď do dvou měsíců anebo 2 měsíce před ukončením se s nim domluvíš na změně (vyšší nájem a roční smlouva) anebo dostanou výpověď. V dnešní době doporučuji se domluvit na další rok a nezvyšovat nájem - trh je někde jinde než byl před třemi roky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2012 5:06 | valesek

Mne na tomhle clanku hodne vadi, ze u nej neni uvedeno datum kdy byl napsan, protoze se muze odvolavat na zakony platne v dobe psani clanku. Neverim, ze ted v roce 2012 by stale jeste platily zakony, ktere by v mnohem omezovaly pronajimateli nakladat s jeho nemovitosti jak je libo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Petr Dufek

ekonom

Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Dufek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services