Výpočet životního minima 2024
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Interaktivní grafiky
Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla
Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více
Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky
Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Kateřina Neumannová
podnikatelka
Ladislav Blažek
podnikatel, pánské oděvy Blažek
0,00 %
z 0 duelů
0,00 %
z 2 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Ptejte se Jaromíra Soukupa ze Strany zelených!
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
9. 5. 2006 8:28, Jirka
Šetření ve smyslu příliš opatrné investování nevede k rozvoji. Ale šetření energií znamená, že je právě na ty investice víc, protože ty peníze zbytečně nepropálíme. Ale tyto teorie nejsou podstatné. Podstatné je, že naše planeta není perpetuum mobile. Když budeme spotřebu zvyšovat, jednou budeme na dně. A nebude to trvat dlouho. Právě fakt, že se těží už i v hůře přístupných místech, méně vydatná ložiska a méně kvalitní ropa a uhlí svědčí o tom, že zásoby se tenčí. Taková těžba je nejen dražší, ale i pomalejší a za nějaký čas nebude stačit poptávce. K jiným zdrojům se musíme přesunout určitě. Ale ty budou těžko stačit na pokrytí současné spotřeby, natož rostoucí. Dokud se nám nepodaří zvládnout umělou řízenou termonukleární reakci v zařízení s přijatelnými rozměry a hmotností, můžeme využívat jen nějakým způsobem transformovanou sluneční energii. Vítr, vodní elektrárny, biomasa, solární panely - všechno pohání slunce. Přímořské státy mají ještě možnost využívat přílivové elektrárny. Ty zase pohání svou přitažlivostí Měsíc. Vodík se dá vyrábět elektrolýzou vody, což je jen ztrátová transformace elektřiny, nebo chemickou reakcí (typicky kyselina + kov), což není opět obnovitelný zdroj a vznikající soli kovů jsou nebezpečným odpadem. Nic jiného, než šetřit nám nezbývá. Kromě toho velké energetické ztráty nám oteplují planetu, což způsobuje další drahé problémy.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
5. 5. 2006 16:35, PlischkeS
Dobrý den,
uvádíte, že vaše ekologická daňová reforma mimo jiné vytvoří nezbytný ekonomický tlak na konkurenceschopnost českého průmyslu. Nechápu jak... Zvýšením nákladů na energie akorát dojde ke zdražení produkce podniků, a tím naopak ke snížení jejich konkurenceschopnosti. Vždy jde přece o to, kdo ponese náklady. Podnikům je asi jedno, jestli odebírají energii vytvořenou větrnou elektrárnou, nebo spalováním uhlí. Zajímá je, kolik za to zaplatí. Navíc český trh nefunguje tak, že bych si řekl: "Tento měsíc budu používat energii z vodní elektrárny."
Předem díky za vysvětlení, jak to s tou konkurenceschopností myslíte.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 28 komentářů)
9. 5. 2006 8:28 | Jirka
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
8. 5. 2006 9:41 | Jarmila
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
7. 5. 2006 9:14 | VlK vladku@seznam.cz
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 5. 2006 12:13 | Jirka
Ekologická daňová reforma vytvoří tlak na odstranění plýtvání, především energiemi. Vede snad plýtvání k prosperitě a konkurenceschopnosti? Asi ne. Zvlášť plýtvání s něčím, co je stále dražší. EDR donutí firmy investovat do úsporných opatření dříve, než se k tomu odhodlá konkurence v zemích, kde na ekologii takový tlak není. A než zavedou taková úsporná opatření tam, náklady našich firem budou zpátky a jejich výroba kvůli nižší energetické náročnosti levnější.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 5. 2006 12:03 | Jirka
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 5. 2006 11:26 | Jirka
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 5. 2006 18:07 | Roman
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 5. 2006 18:01 | George
5. 5. 2006 17:47 | Karel
5. 5. 2006 17:43 | Pavel
5. 5. 2006 16:35 | Liška
5. 5. 2006 16:31 | Pepa
5. 5. 2006 16:15
5. 5. 2006 16:12 | Pepa
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 5. 2006 16:11 | Hammer
5. 5. 2006 16:08 | Josef
5. 5. 2006 13:39 | VlK vladku@seznam.cz
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 5. 2006 13:19 | VlK vladku@seznam.cz
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 5. 2006 12:48 | Jirka
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 5. 2006 12:44 | Jirka
Zcela se ztotožňuji s názorem COŽP. Liberálové rádi argumentují samoregulační schopností trhu. Dle mého názoru jejich zásadní omyl spočívá v tom, že správnou - tedy tržní - cenu určí jen dohoda mezi kupujícím a prodávajícím. Tedy zákazníkem a obchodníkem. Omyl vyplývá ze dvou skutečností:
1) Ke správnému ocenění po všech stránkách je třeba dostatečné vzdělanosti a rozhledu na obou stranách. Ani obchodník, ani zákazník neposoudí aspekt, kterému nerozumí, nebo o něm dokonce nemá tušení.
2) Používáním výrobku do jisté míry zákazník zasahuje do práv široké veřejnosti: exhalace, hluk, apod. Obchodní transakce se tedy musí účastnit i zástupce veřejnosti a sice na straně prodávajícího, neboť s kupujícím domlouvá ekologickou složku tržní ceny - odškodné pro veřejnost.
Proč je problém prosadit obchod jako záležitost 3 stran? Ekologická složka ceny není v zájmu kupujícího. Měl by tedy odmítnout výrobek zatížený ekologickou daní a volit jiný, ekoligicky šetrný, kde tato složka bude zanedbatelná nebo nulová. Jenže kupující je současně voličem v demokratickém systému a tak svůj názor na cenu výrobku prosadí volbou politické síly, která ho ekologické daně zbaví. A to vše jen kvůli nevědomosti (viz. bod 1) nebo ignoranství k celé společnosti, včetně vlastního zdraví. Právě proto je důležité, aby každá vláda respektovala základní lidská práva, která nedefinují voliči té které země, ale která byla ustanovena na mezinárodní úrovni, tedy mimo přímý dosah voličů. Předvolební sliby, které nahrávají bezohledným voličům, pak považuji za porušení základních lidských práv a svobod příslušnou stranou. Z tohoto pohledu mi nejméně vadí právě program Strany zelených.
Stránka 1/2
Předchozí