Dluhopisy: období korekce mají za sebou

Robert Šíbl | | 23. 3. 2006 | 3 komentáře
V minulém týdnu se v Evropě růst výnosů zastavil a americké vládní dluhopisy dokonce mírně posílily. Co bylo příčinou? Podívejme se na týdenní vývoj dluhopisových trhů v USA, eurozóně a v regionu stření Evropy.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

30. 3. 2006 11:42 | Dušan D.

Nejsem jen v dluhopisech, ale poslední dobou je pro mě vhodné uložení přebytěčných peněz čímdál těžší hlavolam. Jevím velkou neochotu nakupovat akcie a akciové fondy, které jsou na maximech, naposledy jsem cítil příležitost loni v létě, když jsem kupoval Japonský akciový fond a byla to zatím vcelku šťastná trefa. Na ostatních trzích mám stále silnější pocit, že růsty jsou podpořeny už příliš psychologií.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2006 19:19 | ingkrtek

No, to milej pane takhle moc nevyděláte, ledaže by jste se takhle choval jen proto, že tam máte 50 mil...a chcete si jen pokrýt inflaci a ještě k tomu máte v práci cirka 100 000 Kč měsíčně...Potom chápu Vaše jednání s peněžním fondem a přestupama do dluhopisů SKK :O)))))
Přeji hodně výdělku a hezký den
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 3. 2006 12:03 | Dušan D.

Pokud se sazby pohybují kolem 2% a poplatky za správu dluhopisového fondu jsou téměř 1%, pak dlouhodobá investice je o ničem. Lze snad jedině spekulovat na krátkodobé změny sazeb, které se v této úrovni projevují výrazně. Proto už nemám ani korunu v dluhopisech nebo peněžním trhu v CZK. O něco zajímavější mi přijde SKK, kde svou roli hraje i kurz měn. Tam teď snad jde použít strategie nedávno popsaná v článku na penize.cz: držet SKK peněžní trh a s každým zvýšení sazeb vhodnou část přestoupit do SKK dluhopisů. Já jsem první takový malý krok udělal tento týden, kdy se SKK dluhopisy dostaly prakticky na roční minimum.
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radovan Vítek

podnikatel, CPI Group

Lubomír Lízal

ekonom

Radovan Vítek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Lubomír Lízal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services