Rodičovský příspěvek doznal změn i zmatků

Za jakých podmínek mají letos matky či otcové nárok na rodičovský příspěvek? Kolik peněz mohou nově získat? Jak si lze na rodičovské přivydělávat? Jak je to s možností získat rodičovský příspěvek při současné výplatě mateřské za měsíc narození dítěte? Co se aktuálně v této oblasti změnilo?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 2. 2006 21:56, Henrietta

Vážený pane Jezevec, prý všechno prožerem a ještě chcema po státu. Za mojí desetiletou praxi jsem nemocenskou pobírala cca 3m. A to nešlo již dojíždět z Brna do Prahy s bříškem a dávky z úřadu práce jsem neměla tu čest niky pobírat. Ještě dodám, že vesměs veškeré léky co se týká dítěte hradíte. A to slýchám debaty důchodců jak si srovnávají co všechno jim bylo předepsáno a uhrazeno zdravotní pojišťovnou tak nelení a jdou si to nechat napsat taky. Přece Máňa nebu mít něco víc než Já.))) Šetřit by se mělo asi někde jinde než na rodičovském příspěvku.Další věc jaký bude můj důchod je ve hvězdách , ale z nynějšího platu si moc nepřilepším. Asi Váš příjem je o něčem jiném.

Reagovat

 

+97
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Maya 23. 02. 2006 09:15)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

25. 10. 2007 23:57

Milá paní podnikatelko s váženým panem podníkatelem!
Váš názor nás velice zaujal. Větší blábol zakomplexované bezdětné vorkoholičky jsme ještě nikdy neslyšely a velmi nás pobavil! Už jen to, že u vás jsou místo matek "běhny" a místo dětí "haranti" nás dorazilo! Vy jste určitě inteligentka s převratnými názory, ale buhudík, že vás není moc, jen v politice jich sedí dost! My obyčejní lidi, co každý den makáme rukama, nohama a z vydřené almužny zaplatíme sotva nájem a něco málo do huby, je názor, jako ten váš ,absurdní a nemyslíme si, že si člověk jako vy, muže dovolit kritizovat NÁS. Jestli máte nutkání svoje ubohý názory ventilovat, tak je hodte na papír a strčte pod polštář a neurážejte nás svýma ubohostma! Na to že jsme matky, porodily jsme děti a staráme se o ně s láskou (i když to v tomto státě není lehké) jsme na to velmi HRDÉ!
A nakonec našeho názoru bysme Vám doporučili: NEPOŘIZUJTE SI NIKDY DĚTI, BYLY BY U VÁS CHUDAČCI!!!!! s pozdravem MATKY

Reagovat

 

-22
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Nespokojená 26. 01. 2007 21:25)

Další příspěvky v diskuzi (30 komentářů)

25. 10. 2007 23:57

Milá paní podnikatelko s váženým panem podníkatelem! Váš názor nás velice zaujal. Větší blábol zakomplexované bezdětné vorkoholičky jsme ještě nikdy neslyšely a velmi nás pobavil! Už jen to, že u vás jsou místo matek "běhny" a místo dětí "haranti" nás dorazilo! Vy jste určitě inteligentka s převratnými názory, ale buhudík, že vás není moc, jen v politice jich sedí dost! My obyčejní lidi, co každý den makáme rukama, nohama a z vydřené almužny zaplatíme sotva nájem a něco málo do huby, je názor, jako ten váš ,absurdní a nemyslíme si, že si člověk jako vy, muže dovolit kritizovat NÁS. Jestli máte nutkání svoje ubohý názory ventilovat, tak je hodte na papír a strčte pod polštář a neurážejte nás svýma ubohostma! Na to že jsme matky, porodily jsme děti a staráme se o ně s láskou (i když to v tomto státě není lehké) jsme na to velmi HRDÉ! A nakonec našeho názoru bysme Vám doporučili: NEPOŘIZUJTE SI NIKDY DĚTI, BYLY BY U VÁS CHUDAČCI!!!!! s pozdravem MATKY
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-22
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Nespokojená 26. 01. 2007 21:25)

17. 5. 2008 9:46 | Hofmanová

Dobrý den, Prosím o zodpovězení následujícího dotazu:
Dne 31.1.2008 se nám narodila dcera a ve stanovené lhůtě (do 22 týdnů věku dítěte) jsme zažádali o rodičovský příspěvek na 2 roky (žádost jsme podali 30.4.2008). O tento příspěvek žádal manžel, protože jsem se svými příjmy nesplňovala podmínku cca 16.500,00 Kč hrubé mzdy. V současné době ještě pobírám peněžitou pomoc v mateřství. Pracovnicemi Městského úřadu v Praze nám bylo sděleno, že ode dne narození dcery až do dne podání žádosti (tj. 30.4.) nám bude muset být vyplácen příspěvek pouze ve výši 7.600,00 Kč snížený o mojí peněžitou pomoc v mateřství. Ode dne podání (tj.30.4.2008) nám pak bude vyplácen příspěvek ve výši 11.400,00 Kč (též snížený o mateřskou). Můj dotaz zní: Nechápu z jakého důvodu první tři měsíce se vyplácí snížená varianta (tj. 7.600,00 Kč), když jsme si zažádali včas o zvýšenou variantu a též jsme splnili všechny podmínky pro přiznání této zvýšené varianty? Vždyť se to vyplácí stejně zpětně, takže v tom nevidím žádný problém, aby byla vyplacena zvýšená částka, tj. 11.400,00 Kč od data narození naší dcery. Chápu, že tato částka bude snížena o vyplacenou peněžitou pomoc v mateřství.
Předem moc děkuji za brzkou odpověď. S pozdravem
Hofmanová Hana
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+35
Líbí
Nelíbí

18. 5. 2008 23:53 | reznickova

Podle zákona o státní sociální podpoře se rodičovský příspěvek vyplácí ve zvýšené výměře až od data, od kterého si jej můžete zvolit, tj. až od 22. týdne dítěte, do té doby se poskytuje v částce 7.600 Kč. Jste si jistá, že vám bude v té zvýšené výměře přiznán již před 22. týdnem dítěte? Pokud byste měla nějaké pochybnosti, můžete se zkusit obrátit na nadřízený úřad, kterým by v tomto případě měl být pražský magistrát, příp. MPSV.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-8
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hofmanová 17. 05. 2008 09:46)

30. 3. 2009 9:42 | Hrůzová Hana

Dobrý den,prosím o zodpovězení dotazu,předem děkuji.Momentálně jsem na mateřské a dcera se narodila v září 2005 a jsem s ní teda doma až do září 2009 a teď čekáme druhý a má se to narodit zase v září 2009 a tak jsem se chtěla zeptat jestli mám nárok na PPM a z čeho se to teď vypočítává,když beru pouze 3800Kč a v zaměstnání jsem se dohodla,jestli mi ještě poskytnou možnost být doma ten 4.tý rok u a souhlasili .A nebo nemám nárok na PPM a na co bych teda měla nárok po porodu jestli bych si už musela zažádat o ten rodič.příspěvěk,prosím můžete mi v tom trochu poradit.Předem děkuji Hrůzová Hana
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

1. 4. 2009 20:58 | JITKA ˇCEJKOVÁ

Prosím o zodpovězení mého dotazu: Jsem na rodičovském příspěvku-varianta do 3let,který mi končí 02/10.Nyní mi zaměstnavatel nabídl chodit na několik hodin týdně na výpomoc/mám PP na dobu neurčitou/.Mám obavu,že po ukončení rodičáku dostanu výpověď /pro nadbytečnost-už nenaplní celý úvazek/.Z čeho by se mi počítala podpora v nezaměstnanosti a pokud bych si přivydělávala během toho rodičáku nezanikne mi nárok na odstupné z původní pracovní smlouvy? Děkuji za odpověď Jitka Čejková
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

30. 6. 2009 12:18 | Kateřina Jelenaková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mi zůstane rodičovský příspěvek (nebo mateřská) 7 500Kč jestli se mi narodí druhé dítě v srpnu 2010 když jsem pracovala do doby kdy sem otěhotněla v roce 2007, nebo jestli se přízpěvek změní. Děkuji za odpověď
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

15. 9. 2009 21:17 | I. Jirsová

Dobrý den, prosím o zodpovězení tohoto dotazu: V letech 1986 - 1993 jsem pečovala o syna (nar. r. 1986) těžce zdravotně postiženého (osobu závislou na péči jiné osoby). Zaměstnavatel mi nyní do praxe započítává pouze 3 roky mateřské dovolené - stejně jako u zdravých dětí. Je to správné? Jaká je délka započitatelné praxe za péči o osobu závislou na péči jiné osoby? Děkuji
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

12. 10. 2009 11:52 | Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když při úspěšném ukončení studia na střední škole dívka otěhotní, ale ještě neměla možnost nastoupit do práce, jak by měla při tomto postupu pokračovat, jaké může mít a nemusí mít nároky?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

1. 11. 2009 19:49 | Jana

obracím se na Vás s dotazem ohledně rodičovského příspěvku. Dozvěděla jsem se že je schválené že od ledna 2010 má mateřská klesnout, jde mě o to, že si chci zvolit čerpání rodičovského příspěvku po dobu dvou let. Do konce roku 2009 se vlezu do varianty min 380 Kč na kalendářní den (mateřskou pobírám 457 Kč na den) ale po novém roce 2010 toho nedosáhnu. Mohla bych poprosit o radu jestli mám nárok na dvouletou variantu a dostávala bych 11 400 Kč když v roce 2010 bych toho nedosáhla? Děkuji Vám za Vaši odpověď a moc děkuji.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

2. 12. 2011 14:27 | Candy

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. Od června letošního roku jsem byla zaměstnána ale zaměstnavatel mi náhle z organizačních důvodů změnil smlouvu z doby neurčité na dobu určitou. Zaměstnána jsem byla tedy jen 3 měsíce. Během této doby jsem ale otěhotněla a v poslední den trvání pracovního poměru jsem nastoupila na neschopenku.Zaměstnavatel mi ale neschopenku nezaplatil, ikdyž jak jsem se dozvěděla bych měla být v nějaké ochranné lhůtě. Budu mít po porodu vůbec nárok na nějaké dávky? Nebo nebudu po porodu pobírat vůbec nic?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 767 868 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2019

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Jeho dokonalé tělo. Dočkáme se i mužského hnutí tělesné pozitivity?

Jeho dokonalé tělo. Dočkáme se i mužského hnutí tělesné pozitivity?

Člověk stojí před zrcadlem a užírá se, že je moc tlustý, hubený, neforemný, má málo svalů...více

Socioložka Kateřina Nedbálková. „Žena a zločin nejde dohromady.“

Socioložka Kateřina Nedbálková. „Žena a zločin nejde dohromady.“

Kateřina Nedbálková umí psát vědecké texty, které uhranou i neakademiky. V ženských věznicích...více

Euphoria. Stoprocentní emoce ve světě plném úzkostí

Euphoria. Stoprocentní emoce ve světě plném úzkostí

„Seš jako trip,“ říká drogový dealer Fez sedmnáctileté Rue, své nejoblíbenější klientce,...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Svoboda

podnikatel, Toi Toi

Václav Kočka

kolotočář a podnikatel

Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
64,00 %

z 25 duelů
×
Václav Kočka
ÚSPĚŠNOST
17,86 %

z 28 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.