Daňová poradkyně odpovídá! III.

Jako již obvykle, i toto pondělí zavítáme pro článek do naší daňové poradny. Daňová expertka Jaroslava Voharčíková opět zodpověděla některé z vašich dotazů týkajících se daňových přiznání za rok 2005. Věříme, že její odpovědi pomohou nejen konkrétním tazatelům.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 2. 2006 8:08

Dobry den.

Do jake hranice nemusim do DAP uvadet prijem z prodeje ovoce apod? Jsem zamestnanec.
Dekuji.

Dufek

+65
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

21. 3. 2010 23:46 | Dempsey

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, co mám dělat když jsem byl 9 měsíců na nemocenský a marodil jsem, pak mě propustil zaměstanavatel a pak jsem byl na úřádě práce, jak mám vyplnit dánové přiznání a co mi má vyjít přebytek či nedoplatek? děkuji za rady
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2006 8:58 | ppter

koukam,ze jak zdanovat warranty se asi tezko dozvim. zrejme to asi nikdo nevi. kazdy totiz rika neco jineho.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2006 8:08

Dobry den.
Do jake hranice nemusim do DAP uvadet prijem z prodeje ovoce apod? Jsem zamestnanec. Dekuji.
Dufek
+65
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 2. 2006 20:03 | P.C.

§38 ZDPR říká, že vyhlašovaný (celoroční) kurs se použije jen v případě, kdy poplatník nevede účetnictví, tj. vede daňovou evidenci. Pokud se účetnictví vede, pak se používají kursy, které určuje zákon o účetnictví.
Vyhlašovaný kurs je obvykle jiný, než kursy ČNB. A zajímavé to je zvláště pro plátce DPH, když mají v daňové evidenci a v evidenci DPH rozdílné cifry...
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2006 12:40

Otazka: Dobry den Chci uplatnit spolecne zdaneni manzelu. Manzelka mela prijem od zamestnavatele do kvetna cca 40 000, pote nastoupila na nemocenskou a nasledne na materskou. Mela ovsem take prijem cca 16 000 z dohody o provedeni prace, ktera byla srazena dani 20%. Chtel by se, prosim zeptat, zda uvest do zdanitelnych prijmu manzelky obe tyto castky nebo zda castka 16 000 by jiz nemela v danovem priznani figurovat? Dekuji
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 2. 2006 9:15 | xyz

Dotaz : dostávám nájemné 4x ročně kvartálně v dolarech. Vždy se to přepočítávalo v kurzu ČNB devizy v den připsání na účet. Tedy kurz byl pokaždé jiný.Podle článku je to dnes jinak - jedním průměrným celoročním kurzem? Jak je to správně? - vychází mi to trochu jinak - kurz 24,1 je totiž vyšší.
+46
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Jahn

manažer

Michael Kocáb

hudebník a politik

Martin Jahn
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Michael Kocáb
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services