Výpočet čisté mzdy 2024
Interaktivní grafiky
Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla
Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Miloš Zeman
prezident
Milan Zemánek
podnikatel, Miton
0,00 %
z 0 duelů
0,00 %
z 0 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Vládní podpora podnikání: bohatým dává, co chudým bere?
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
19. 12. 2006 11:25
Ano. Vláda postupuje tak jak je jí umožněno, momentálně volí nejracionálnější postup. Po nás potopa. Používat pojmy bohatý a chudý mě připadá příliš emotivní, nahradil bych je za označení úspěšný bankrotář a lidský zdroj. Stačí si vybrat. Na vysvětlenou židovská anekdota: Malý dlužník je otrokem věřitele a velký dlužník je otrokářem věřitele. Lehkost s jakou vláda, politici rozhodují je přímo úměrná jejich všehoschopnosti mimo veřejné funkce. Dříve ministr financí je ve vězení a další Bublava? Pěkný den Jiří Viliam Daubner
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
5. 2. 2006 13:31
Jak to tady všechno pročítám, děsím se, že se u nás nic moc nezměnilo. Pořád máme nahnáno a nějaké autority bez citu a vzdělání nám za naše peníze pořád strpčují život. Žít se tady slušně nedá, podnikat také a divím se, že si to všechno necháme líbit! Zahání nás do "úzkých" a vůbec se nestydí. Neuvědomují si, že oni jsou tady pro nás a ne my pro jejich blaho. Co připravíme našim dětem z půdu k žití? Nebo chcete, aby žili z ruky do huby, jak teď přinutili nás? Proč ta inteligence je pořád zalezlá někde v díře a nedovedou vystrčit hlavu a něco změnit? Jde to, jen se pořád něčeho bojíme a na něco ohlížíme! A jak se Ti politici suverénně z těch TV na nás šklebí! A vytváří dojem, že co nás je po čem? Co si to vůbec dovolujeme na něco se zeptat?
Další příspěvky v diskuzi (celkem 32 komentářů)
4. 2. 2006 9:59 | Petra
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 2. 2006 9:48 | kopie textu
LG. Philips Hranice - vláda investovala 1.360.650.000,- korun na vytvoření 1270 pracovních míst (investor slíbil 3000). Jedno pracovní místo tak občany ČR vyšlo na 1.071.337,- korun. V rámci investiční pobídky byly firmě odpuštěny na dobu deseti let daně z příjmů, pozemky pro výstavbu továrny dostala zdarma a na náklady státu a obce byla vybudována potřebná infrastruktura. Hranický závod LG.Philips Displays Czech Republic má nyní problémy. Způsobil je bankrot mateřské nizozemské společnosti LG.Philips Displays Holding BV. Vláda nabízí hranickému závodu pomoc 300.000.000,- korun.
Existenční problémy má i ve stejném oboru podnikající firma TCT. Ta začala bez investičních pobídek a bez daňových úlev. O pomoci této firmě vláda neuvažuje.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 2. 2006 9:48 | k podpore podnikani
4. 2. 2006 7:01 | Stavitel
4. 2. 2006 1:13 | jezevec
3. 2. 2006 14:32 | Pepa
3. 2. 2006 12:24 | Miki
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
3. 2. 2006 11:03 | Verca
3. 2. 2006 10:58 | Mája
3. 2. 2006 10:27 | Jirka
Podnikatelé mají tu vlastnost, že se snaží sami si práci opatřit. Ti, kteří ukončí činnost, budou tedy první mezi uchazeči o zaměstnání ve firmách, které vláda pobízí. Jejich bývalí zaměstnanci budou postaveni před problém, jak se dostat do firmy, která vyžaduje znalosti cizích jazyků, PC a jiné, které tito zaměstnanci mnohdy nemají. Pokud jde o živé roboty u pásu, ti sice často na kvalifikační bariéry nenarazí. Ale za nekvalifikovanou práci budou brát přinejmenším minimální mzdu, o jejíž výši si mnohý živnostník může nechat zdát a kterou sám jako zaměstnavatel nemá šanci platit někomu, kdo by u něho mohl být jinak zaměstnán. Firma, která dostane pobídku si může dovolit zaměstnance i mírně přeplácet, a ještě vydělá. Než s velkým rizikem a vypětím sil vést svou malou firmu, konkurovat dotovanému molochu na trhu s výrobky i na trhu práce, raději se spousta podnikavých nechá zaměstnat.
Nemám nic proti přítomnosti cizích firem. Pro našince může být užitečné, když si může zkusit, co obnáší práce třeba u japonců, rozšířit si obzory a jazykové znalosti, a přitom nemusí ani do ciziny. Ale dotace, pobídky a jiná obdobná finanční pomoc od státu je na místě tam, kde se dělá nějaká nevýdělečná činnost prospěšná pro stát. Ne tam, kde se tím pokřivují tržní podmínky a likviduje už tak ekonomicky slabší konkurence.
3. 2. 2006 10:18 | Miki
3. 2. 2006 9:48 | pokus2
Stránka 2/2
Následující