Diskuze - Pojištění schopnosti splácet: vytáhne trn z paty,

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

1. 2. 2006 23:44

V pojišťovnictví se pohybuji již nějaký ten pátek. Před pár lety měla Česká pojišťovna ZDRAVÍ produkt specializovaný na pojištění úvěrů (a oddělený od nemocenského pojištění), bohužel tento produkt byl zrušen bez náhrady. Nyní nabízí Česká pojišťovna ZDRAVÍ pouze "klasické" nemocenské pojištění - prostě po dobu nemocenské dostáváte sjednanou denní dávku. Do nemocenské dávky 300 Kč/den bez dokládání příjmů, od 300 Kč/den výše musí klient dokládat své příjmy - takže tato pojistka tak maximálně zajistí (hlavně u OSVČ) přežití pojištěného po dobu nemoci, ale již mu většinou nebude stačit pokrýt splátky úvěru. Daleko lepší a komplexnější je relativně nový produkt Pojišťovny České spořitelny, který se jmenuje HYPOTÉKA, ale lze jim pojistit libovolnou půjčku. Co vše lze HYPOTÉKOU pojistit? 1/ V případě smrti dlužníka zaplatí pojišťovna věřiteli (bance atp.) celý zbytek dluhu. Toto pojištění musí být vždy sjednáno. K tomuto základnímu pojištění lze zvolit: 2/ V případě plné invalidity dlužníka zaplatí pojišťovna věřiteli (bance atp.) celý zbytek dluhu. 3/ V případě velmi vážné choroby zaplatí pojišťovna věřiteli (bance atp.) celý zbytek dluhu. 4/ V případě pracovní neschopnosti hradí pojišťovna počínaje 29. kalendářním dnem nemocenské za dlužníka měsíční splátky dluhu. U této pojistky je výhoda v tom, že není nijak vázána na banku či leasingovou společnost apod., každý dlužník si ji může sjednat dle vlastního uvážení a i kdykoliv v průběhu splácení dluhu. Touto pojistkou lze pojistit libovolný dluh, třeba i půjčku od soukromé osoby.
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 1. 2006 10:03 | Michal

Poměr výkon/cena je právě u ČP velmi problematický. Stále ještě více slibují než skutečně činí. Např. problematická likvidace-stále to trvá měsíce a ne dny jak tvrdí. Problematický Dynamik, kde konstrukce poplatků je naprosto neprůhledná a stále to uzavírá dost lidí-bláznů, protože jsou informačně negramotní a vůbec tomu nerozumí a nechají se "oblbnout či ukecat",....
+51
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2006 10:13 | kamil

když najdete tu nejlevnější, tak si budte jistý, že až se něco stane, narazíte na řadu výluk a překážek. Rozhodně bych se neřídil cenou, ale poměrem výkon/cena.... Já mám s ČP jen nejlepší zkušenosti - mám taky hypotéku a zmíněnou pojistku.
+87
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2006 7:08

Oh, samozřejmě mám pocit, že není *nejlevnější*, nikoliv nejlepší :-)
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2006 7:08 | Martin

Mám hypotéku u ČS a k ní pojistku, tu jsem musel uzavřít. Nicméně je to pojistka u České Pojišťovny a mám takový pocit, že není nejlepší - jedná se o pojištění nesplacené části úvěru. Máte někdo lepší informace? Docela rád bych tuto pojistku minimalizoval...
+77
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Beneš

manažer

Petra Procházková

manažerka, Agrofert

Daniel Beneš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Petra Procházková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services