Diskuze - Budování majetku aneb finanční plán pro fajnšmekry

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 31 komentářů)

12. 7. 2007 21:49 | QEntity

Gratuluji....
Být trochu rozumný nebolí....
A pokud Vás to chytlo a baví, pak Vám rozumím....
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2007 21:47 | QEntity

A také bych si dovolil vysoce ocenit fakt, že v této diskuzi nejsou žádní mamlasové s ekonomicky anafabetickým myšlením...
Jak je nějaký blok článků ke čtení na více než 5 minut, tak to prostě tyto exoty nezajímá...
A přitom zrovna oni by se mohli naučit nejvíce...
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2007 21:44 | QEntity

Ačkoli sám volím relativně velmi agresivní investiční strategii, dovolím si upozornit na jeden detail...
Co se asi tak stane za 30 let, kdy se mnoho akcionářů stane důchodci ????
Začne se masově prodávat a cena akcií půjde dlouhodobě výrazně dolů....
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 7. 2007 21:39 | QEntity

Přítom je statisticky ověřenou pravdou, že zdaleka nejvyšší výnosy dosahují firmy s relativně malou kapitalizací....
C o na tom, že polovina z nich za 20 let nemusí existovat.... Ta druhá polovina zhodnotí o stovky procent a více
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2006 17:17 | kop

Děkuji za tyto články. Všechny jsem je pozorně pročetl. Musím říci že některé nástroje již používám, některé ne a něco je pro mne "španělská vesnice". Warranty, páky,... Nicméně se chci v budoucnu pustit i do akcií ale zatím na to sbírám odvahu a hlavně se snažím vyčíst informace kde se dá. Držím se pravidla začínat pomalu a postupně přidávat. asi před dvěma roky jsem začal s nemovitostmi a docela mě to baví a zatím to vypadá dobře a tak bych chtěl zkusit i něco jiného.... Díky všem za názory a i když jsem ze všech nebyl úplně rozumný tak se mi zase podařilo postoupit o krůček dál....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2005 20:39 | wiki

Nemuzete prohrat vice, nez vsadite, to je vse. Stop-loss lze ve vysoce volatilnich trzich projet i o relativne dost (i kdyz teda asi ne o cely margin). V sazkach se da vydelavat pomerne jiste i na spreadech. Nebudte proti tomu tak zaujaty :-)
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2005 20:44 | Sysel

Děkuji za pěknou sérii článků i za zajímavou diskusi. Protože si myslím, že dobrých článků a různých názorů není nikdy dost, tak jen houšť a větší kapky. Seriál včetně diskuse jsem si pro obsažnost vytiskl a opravdu jsem si početl.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2005 11:14 | V. Spinka

U těch sázek mi tak nějak chybí stop-loss.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 11. 2005 1:19 | ZIL

Překlep... mělo být "přeodborných polemik".
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 11. 2005 1:15 | ZIL

Vyťukej si www.chance.cz a podívej se na kursy Vyvolení, kdo vypadne jako další. Zjistíš, že nečestní sportovní kapříci dosud do vily nepřipluli a při sázce na nižší kurs se dá bez výjimky realizovat 20 procent za týden. Má to jednu vadu - je to úplně primitivní a těžko to zahalit do předoborných polemik. Ale jinak to funguje skvěle... :-)
-10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 11. 2005 15:22 | petr

To prirovnani k ruznemu behu je trefne. S CEZem jste mohl vydelat za kratky cas stejne, kolik _mozna_ vydelate na WFC za hoooodne dlouhou dobu.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 11. 2005 15:20 | petr

WFC vyrostla za poslednich 5 let z cca $40 na dnesnich $60 za akcii, tzn. 10% p.a. (a btw za posledni rok rust prakticky 0%). CEZ vyrostl za posledni 4 roky (tj. od doby pocatku umisteni na BCPP) z cca 100 Kc na dnesnich cca 660Kc za akcii, tzn. 165% p.a. Nerikam, ze CEZ poroste do nebe, ale stejne tak neporoste WFC. Nicmene clovek, ktery investoval do Vami neoblibeneho CEZu vydelal o 600% vic, nez Vy. To, ze neco roste pomalu nebo rychle jeste neznamena, ze je to zdrave ci nezdrave.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 11. 2005 14:48 | Josef Eric´s Son

Akcie Wells Fargo dosáhla za 10 let ten samý rust kurzu jako CEZ za 4 roky , ale Wells Fargo rostla zdrave bez riskantne vysokého predrazení a ten rust kurzu ji zustane a pristi leta bude pokracovat. Zatímco CEZ rostla nezdrave prílis rychle a po nebezpecném predrazení muze snadno prijít pád na polovinu kurzu CEZ.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 11. 2005 14:39 | Josef Eric´s Son

Solidní Banky jsou ty , kterýchz akcie je mozno drzet bez obav celý zivot , tedy opak tech ceských vytunelovaných a zkrachovaných a i opak tech vytunelovaných a zachránených jako Komercni Banka a Ceská Sporitelna. BCS = Barclays , RBS = Royal Bank of Scotland , HBOS = Halifax & Bank Scotland C = Citigroup , BAC = Bank of America , WFC = Wells Fargo. Nejlepsí rust trzby a rust netto zisku posledních 10 let maji z Britanie RBS a z USA WFC. Royal bank of Scotland je stará asi 250 let , Wells Fargo asi 150 let , tyto nejsolidnejsí bank akcie sveta by mohly stacit do fondu , neni nutno miti bank akcii 6. A a pak je nutno primísit do fondu neco energictejsího , aby bylo více pohybu a více radosti a zábavy , jako akcie Ericsson a EMC a Corning (GLW). Lidi skemraji , ze akcie Wells Fargo rostla za rok +0% zatímco CEZ +200% , to je blbost. Akcie CEZ je dobrá akcie na minulé 4 roky. Zatímco akcie Wells Fargo je akcie dobrá na minulých 40 let a na budoucích 40 let. Clovek muze být celý zivot stále nonstop majitelem nepatrné cástecky banky Wells Fargo a Royal Bank of Scotland. Ale u CEZ to nejde , kazdou chvíli to CEZ soudrzuzi z FNM a KSC mohou dát pod cenou Komárkovi , Koláckovi , Kozenému , Krejcírovi , Kellnerovi. Srovnal bych 20-letý graf akcie Wells Fargo , Royal Bank of Scotland a CEZ. Ty WFC a RBS jsou na maraton 42 km , ta CEZ vítezí jen na 100 metru.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 11. 2005 14:26 | Jirka

S těmi analytiky do nejde paušalizovat. U některých titulů z mého portfolia mám doporučení od strong sell po strong buy u téhož titulu. To je asi nejlepší důkaz toho, jak je platné řídit se takovými doporučeními. Včera jsem se po dlouhé době pobavil díky analytikům FIO. Kdybys to dělal, jak píšeš, dopadl bys špatně. Zatím sleduji jejich operace v modelovém portfoliu se Seagate (STX). Zdá se, že u nich by vycházelo pravidlo "dělej to co oni, ale se zpožděním dvou týdnů". Včera se ztrátou prodali, co drželi po celou dobu propadu STX. A řekl bych předčasně. Sice mi podle analýzy vychází, že STX půjde ještě dolů, ale kladná korekce není ještě u konce. Chvilku potrvá, než vyprchá nadšení investorů, kteří poslouchají "dobré rady" jiných analytiků a předčasně to otočili svými nákupy nahoru.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2005 22:03 | petr

neco kolem 3-4%, brutto
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2005 22:02 | petr

ukazatele p/e bych se nedrzel jako nejakeho dogma, je to jen jeden z mnoha ukazatelu. radeji jsem vydelal za posledni rok 100%+ na CEZu nez cca 0% na vami opevovanem WFC.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2005 15:20 | Zorro

Jsi kraďák myšlenek z www.akcie.webz.cz a máš pod paží melouny!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2005 15:06 | Stařec

Velice zajímavé. Jen kolik % asi ty dividendy vynáší? Nemohl byste, prosím, pro naprostého laika, sdělit, co považujete za "solidní" banky a rozšifrovat jejich zkratky? C = Commercial Bank of Nambia, BAC = Bank of America, NY, WFC = Wells Fargo & Co, San Francisco, BCS = British Computer Society, RBS = Royal Bank of Scottland, HBOS = Halifax Bank of Scottland - to mi pověděl Google, ale to asi nebide správně, že?! Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2005 14:34 | Jim Rogers

Já bych si nasel nejvetsi a nejstarsi banku v zemi a otevrel u ní konto a online koupil JEN kvalitní a levné velké staré akcie USA a západní Evropy na dlouhá léta jako kolega stará vojna Warren Buffett. Na predrazené ale i spekulativní a nebezpecné akcie ceské s reditelstvím v Holandsku , Svýcarsku , Bermudách na Kypru i v Praze bych se vyklajznul. P/E 25 u CEZ je prílis drahá akcie i kdyz cekají rust rocního zisku 30%. Vzdyt mozno koupit kvalitní akcie v západní Evrope a v USA s P/E 10 a ty je mozno drzet nonstop ignorujíce vsechny "signály prodat" 5 let i 50 let. Banka Wells Fargo z roku 1852 + Royal Bank of Scotland z roku 1727 = to jsou akcie na celý zivot , signály prodat zapomenout i kdyz 2000-2002 spadly kurzy na polovinu , dnes jsou zase nad kurzem 2000 , dividendy rostou asi 150% za 10 let. Budu-li mít z nich dividendy roku 2014 : 6.000 euro , pak roku 2024 uz pres 12.000 euro a roku 2034 : kdo ví jestli ne 24.000 euro.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mojmír Hampl

viceguvernér ČNB

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

Mojmír Hampl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services