Diskuze - Co jsou a jak fungují investiční certifikáty

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)

10. 8. 2007 10:19

Na strance icertifikaty.eu pridavaji kazdy den clanek: investicni certifikaty dost dobry pekny den vsem
jinak me prekvapuje ze jiz o teto strance nekdo psal jelikoz je dost tezky se na ni dostat - proste internet is crazy
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 7. 2007 9:33 | icertifikaty.eu

icertifikaty.eu je nový portál. kde se dozvíte spoustu informací a najdete články o investičních certifikátech.
-14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2006 17:30 | icertifikaty.eu

Pokud vas zajimaji investicni certifikaty podivejte se na www.icertifikaty.eu jde o nove nezavisle stranky venovane pouze teto problematice.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2006 22:35 | negr

ouhh aby ti chlape nezhnedly trenky:)))))))))
-10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2006 22:34

ouhh aby ti chlape nezhnedly trenky:)))))))))
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2005 12:23

http://www.zertifikatejournal.cz/
-22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 10. 2005 11:20 | Jirka

Proč potom argumentuješ citátem se kterým nesouhlasíš? Navíc nevím, jak si ten citát vykládáš. Já myslím, že tím básník W.B. chtěl říci, že nejhloupější je kupovat akcie poté, co už dlouho rostou a ne proto, aby rostly. Já je kupuji právě proto, že věřím, že porostou. A když vidím, že je růst u konce, prodávám. Párkrát jsem koupil i ve špatnou chvíli, protože jsem si to pořádně nezanalizoval a nakoupil ukvapeně. V tom případě jsem prodal se ztrátou a čekal na konec té korekce. Jinak se ale snažím nakupovat před růstovou fází a před korekcí prodat. Proto nechápu tvé nadšení pro BAC. Pochybuji, že by W.B. nakoupil akcie firmy, která je 20 let na trhu těsně za technickým vrcholem při ceně cca $45 a držel. Přinejmenším by tím popřel slova, která cituješ, a taktiku, díky které zbohatnul. Zjednodušeně se jeho taktika dá popsat asi takto: Najít levnou, nadějnou a dosud neobjevenou firmu, koupit dokud je podhodnocená a držet, dokud poroste, bez ohledu na menší výkyvy.
Technologie zpravidla připomínají horskou dráhu. Málokterý titul má smysl držet déle, než několik měsíců. To bude asi důvod, proč se jim dlouhodobí investoři moc nevěnují. Pro krátkodobě zaměřené tradery je to naopak živná půda. Chce to jen ovládat technickou analýzu a železnou disciplínu.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2005 16:14

Lass dich nicht irren , mein Sohn ! Nahodou , malokdo ma ve strategii tak jasno jako ja ! Ja jsem povidal , ze Warren Buffett povidal - jedna z jeho nejslavnejsich moudrosti je : "Nejhloupejsi duvod akcii koupit je ten , protoze roste !" To je jen Buffettova moudrost nebo hloupost. Samozrejme je Buffett rad , kdyz mu akcie rostou a já taky. Proto je nutno kupovat jen akcie podniku kterym zisk aspon 10% rocne roste a 160% poslednich 10 let roste a rust kurzu akcie se jednou dostavi ten samy nebo i vyssi. A je lepsi , kdyz akcie takoveho podniku posledni rok jen 10% rostla a ma jeste dnes P/E 10 , nez kupovat akcii , ktera posledni rok +200% rostla a ma uz dnes P/E 30. Zase se mejlis : techno akcie nejsou pro mne FUJ ! ale ja mam stovky az tisice techno akcii od Ericsson , EMC , Corning , Sun Microsystems , Micron Technology. A tech 5 bank akcii z USA a Britanie jeste k tomu a Volkswagen jeste k tomu.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2005 11:06 | Jirka

To jsem z toho jelen. Nedávno jsi psal, jak je hloupé kupovat akcie kvůli růstu a teď se zabýváš jejich ochotou růsti. Ono čerta záleží na tom, jestli člověk investuje do akcií, certifikátů nebo nemovitostí, pokud nemá jasno v investiční strategii. A to jak vidím asi nemáš.
Pro tebe jsou technologické akcie fuj, já zase nemám rád takové, které dlouho díky slepé víře investorů rostou za trvale přehřátého kurzu a pak nevyzpytatelně obrátí na jih. Nedávno jsem našel třeba LTXX. Vyrábí testery pro výrobce polovodičů. Je levná, vysoce likvidní a umí i několikrát do roka vyrůst o 70-150% a zase se vrátit. Pro mě ideální. Rekord udělala, tak jako spousta jiných tech. akcií na přelomu milénia. Za necelý rok +4900% a pak prudce pod $1. Mohli za to investoři, věřící slepě v technologický boom. Teď tam jen tak nevlezou po té lekci, kdy praskla bublina na NASDAQu.
Pomůcka pro zapamatování: TECHnologie jsou pro TECHnicky orientované tradery, ne pro fundamentálně orientované investory.
-10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2005 16:15 | Michal Kára

Samozrejme kupovat akcie s P/E 30 nebo dokonce 100 je dost riskantni.
Na druhou stranu, co kdyz podnik rustu zisku nedosahne? To se hned cena akcie dost propadne.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2005 15:10 | Od Berouna

Sice v jednom testu vybrala nahodne opice akcie , ktere pak vice rostly , nez akcie ktere vybrali studovani lide , ale nelze doporucit koupit libovolne akcie jako opice ! Totiz : akcie ktere jsou napriklad 30x nebo dokonce 100x drazsi , nez rocni zisk podniku pro akcii , tedy P/E 30 nebo P/E 100 a akcie podniku ktery snizuje letos nebo pristi rok zisk Nemaji takovou ochotu rusti , jako maji ochotu rusti akcie s P/E 10 , kdyz podnik ocekava letos i pristi rok rust zisku +20%
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2005 15:03 | Od Berouna

Jake akcie vybrat PRO DLOUHOLETOU INVESTICI namisto certifikatu na index , aby rostl ten spolek akcii vice nez index ? pro kazdorocni rust zisku podniku , nizke P/E a P/B a vysokou dividendu se najde za nekolik hodin zkoumani 10-leteho fundamentu ? Z Evropy : Iberdrola , Tesco , Barclays , Royal Bank of Scotland. Z USA : Bank of America , Citigroup , Wells Fargo.
-21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2005 9:29 | Michal Kára

A neni jednodussi proste libovolne akcie levne nakoupit a draho prodat? :-)
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2005 9:29 | Michal Kára

A neni jednodussi proste libovolne akcie levne nakoupit a draho prodat?
-23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2005 9:08 | zinfo

Nemusí být špatné, pokud budou namíchány dobře a nebude tam přidáno něco mršin. Existuje někde nějaký navigátor, který dle zadaných kritérií vybere správný certifikát nebo fond. Jinými slovy vždy se mně snaží představit konkrétní fond ( obdobně cdertifikát ) a ten mi prodat. Já bych však chtěl vybrat si certifikát ( fond ) sám dle mnou zvolených kritérií, tak, že si zvolím region, obor atd. a tak bych zúžil výběr.
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 10. 2005 9:06 | tom

jakých akcií?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2005 5:08 | Giordano Brunno

Kdyz se koupi z akcioveho indexu jako Dow Jones a Eurostoxx jen ta 1/5 akcii od podniku , ktere kazdorocne zvysuji zisk a soucasne maji ty akcie nizke P/E a nizke P/B a vysoke dividendy , teoreticky a snad i prakticky by tyto akcie mely rusti 2x vice nez cely index nebo certifikat na nej. Zbytecne by se investice brzdila takovejma chciplotinami jako akcie General Motors nebo Nokia. Ja investuju do 11 akcii ze zapadni Evropy a USA a certifikaty ani fondy nebudu uz nikdy potrebovat.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Janis Sidovský

manažer a podnikatel

Bohumír Ďuričko

podnikatel

Janis Sidovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Bohumír Ďuričko
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services