Diskuze - Reakce Exekutorské komory ČR na článek Peníze.CZ

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 136 komentářů)

4. 7. 2015 22:26 | Štefan Zeman

Já se ptám... nekončí práva jednoho tam, kde začínají práva druhého? ... jak tedy může pohůnek (není ani úřední osoba) od exekutora se vloupat do obydlí 3. osoby (viz. základní listiny o nedotknutelnosti obydlí a soukromí) jenom na základě toho, že si myslí, že tam je majetek dlužníka? ... zatím jsem takový zákon, paragraf, nenašel ... ale hledám!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2013 0:00 | sisin

Nikdy jsem si nemyslela že takovy hnus prožiju. a že mě jen tak dojde naštivit exekutor jsem matka 6 deti vim že dluhy jsem si udela ale i když jsem mela snahu splacet poslaly jej na me ... nej. prcka mám 14 denni- a ted tohle polepili to a já nemužu nic neexistuje nikdo kdo by me pomohl. a ja trpim jak želva , at jsem se snažila exekutorem neni řeč z přerova odpad jaky snad nikdo nevidel veci nejsou ani moje
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2012 3:17 | Právo člověka

Exekutoři v Česku to je organizovaný teror a gang zločineckých struktur ! Takový ministr "spravedlnosti" Blažek má manželku exekutorku v Brně !! Co více chcete po těchto mafií a zkorumpovaných lidí ?? Ještě ukrást to co někomu zbylo a je jedno komu dlužníkovi nebo nedlužníkovi - je jim to jedno ! Lichva je jejich doménou a to že zničili už tisíce lidských životů , porozbíjeli manželské svazky , vyhrožují a zastrašují už i malé děti ....!!! Všechno se to Evropa doví , jak tady mafie která si neprávem říká exekut. dělá a jakým hanebným a zločineckým způsobem se obohacují svoje hmotné statky ! Píše se že přes 600 lidí spáchalo díky postupu exekut. sebevraždu a dalších 80 tisíc je odkázano na život "pod mostem" a živoření ! Tak vypadá exekutor made in czech.... děs , hrůza , neuvěřitelné !!
+284
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2012 14:31 | espana

exekutor je zlodej krity statem videlavaj na stare dluhi a na chudi lidi prodaj vse podcenu soudi vi ovsem ze clovjek videla 10000tis mnesicne to nevidi jen jak vam ublizit co nejvic toje za kon a udelat co nejvic bezdomovcu soudi otklepnou vse maj zato urcite nejake procento vim delal jsem tam pozor dnes je vse jen za penize voni tolik lidem ublizili a udelali bezdomove hruza dluch je 1000tis pak nastane penale 10000tis pak odmena 80000 tis pak vas dostanou podmost toje ta pravda soudi exekutori zlodeji nojo
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2011 1:25 | anonym

To co tvrdíte je pouze na papíře a ve vaší fantazii. Článek je pravdivý.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 6. 2011 17:15 | Irena

Nejhorsi je na tom to,ze exekutori jdou po nevinnych lidech.nevidim duvod proc bych mela platit dluhy za byv.manzela.On sam mi dluzi pres pul milionu na vyzivnem.Myslim,ze nejsem sama komu se to stalo,jsou to hovada,jak muzou chtit po chudere zenske ktera sama zivi deti,jeste penize?Meli by si to vymahat po chlapech,kde ty zensky maji ty penize brat,lkdyz vetsinou spousta takovy ch nezodpovednych sobcu,neplati na ty deti ani vyzivne.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2011 15:12 | Michal

Největším problémem exekutorů je nelidský přístup k lidem/ať dlužníkům, tak i osobám jiným - nedlužníkům/, ale co je největší nesmyslnost zákona je vstup do obydlí bez majitele domu, tam jde porušení Ústavy LZPS Článek 12 (1) Obydlí je nedotknutelné. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí. (2) Domovní prohlídka je přípustná jen pro účely trestního řízení, a to na písemný odůvodněný příkaz soudce. Způsob provedení domovní prohlídky stanoví zákon. (3) Jiné zásahy do nedotknutelnosti obydlí mohou být zákonem dovoleny, jen je-li to v demokratické společnosti nezbytné pro ochranu života nebo zdraví osob, pro ochranu práv a svobod druhých anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejné bezpečnosti a pořádku. Pokud je obydlí užíváno také pro podnikání nebo provozování jiné hospodářské činnosti, mohou být takové zásahy zákonem dovoleny, též je-li to nezbytné pro plnění úkolů veřejné správy. To je nepochopitelné kdo mohl takto vymyslet zákon, paragraf a následně porušit LZPS. Nad tím by se měl ministra spravedlnosti zamyslet, Ústava a LZPS je alfa a omega v každém dem. státě. v UK i když nemají Ústavu, ale mají svojí deklaraci, která je shodná s naší Ústavou. Vstup do obydlí exekutorů bez majitele a bez soudního příkazu je největší problém porušení Ústavy.
+78
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2011 16:42 | jana

prosím sdělení a radu. na synův účet byla poslaná mzda mého manžela bere léky na tlak.z účtu jsme nic nevybraly protože je účet zablokovaný. nemáme žádné vysvětlení od exekutora proč manželovi sebral celou mzdu a navíc se k dané věci nevyjádřil Plzeň jih judr.Doležal,takže nezaplatíme služby ani nájem a celý měsíc bez jídla takže neoprávněně sebral mzdu a mi3 den nemáme co jíst manžel do práce tedy nepůjde nemá jídlo. bude nás mít na svědomí,judr.Doležal. účet byl syna a mzda manžela. děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2011 16:42 | jana

prosím sdělení a radu. na synův účet byla poslaná mzda mého manžela bere léky na tlak.z účtu jsme nic nevybraly protože je účet zablokovaný. nemáme žádné vysvětlení od exekutora proč manželovi sebral celou mzdu a navíc se k dané věci nevyjádřil Plzeň jih judr.Doležal,takže nezaplatíme služby ani nájem a celý měsíc bez jídla takže neoprávněně sebral mzdu a mi3 den nemáme co jíst manžel do práce tedy nepůjde nemá jídlo. bude nás mít na svědomí,judr.Doležal. účet byl syna a mzda manžela. děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 1. 2011 17:39 | PAVEL

jak je možné že exekutor mě zablokoval učet i srášky ze mzdy a nenechal mě ani životní minimum.Jsem nemocný potřeboval jsem na léky.Nejdříve mě zablokoval učet a asi zatýden mě to přišlo že mě ho blokuje .Je to možné abych v dnešní době neměl ani na léky a doktora .Poradí mě někdo kam to mám poslat k prošetření. Moc děkuji za odpověd.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2010 21:59 | veronika

jak to víte že ten brančík byl odsouzen
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2008 16:31 | Ivan Petřík

Již dvě hodiny marně hledám znění vyhlášky č.330/2001 sb. o odměnách exekutorů. Buď to systém nepustí,nebo je to uděláno záměrně. Zatím jsem se dozvěděl, že je to 15 % z vymáhané částky.Ale není to pravda.Exekutorská komora to vysvětluje rovněž mlhavě.Já jsem dlužil cca 30000 a ve finále zaplatil 51000, odměna exekutora byla přes 21000,což je 64 %. Jsem přesvědčen,že exekutoři mají u nás ty největší pravomoci. Větší než soudci, poslanci, policie i prezident. Kdo jim to umožnil? Co vy na to!
-8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2008 18:36 | Reskátor

Exekutor Kamil Brančík Hodonín je odsouzen za zneužití pravomoci veřejného činitele.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2007 15:51

No nesmíte exekutorovi věřit všechno, jsou mezi nimi profesionální lháři. Pokud Vám cokoliv tvrdí, doporučuji, přivolat třetí osobu jako svědka a informovat Policii ČR. Většinou přijedou a exekutor stáhne o... a mizí. Bohužel zákony v české republice jsou špatné a bohužel se tohoto chopil právní odpad tedy exekutoři. Ale snad se to zlepší
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 3. 2010 16:11 | Petr

Navšívil mne exekutor v podnikovém bytě kde bydlím se svoji už téměř bývalou ženou a dospělou studující cerou. Zašli proto že platím dle matky mé druhé cery málo výživného - První kolo u soudu ve Frýdku vyhrála, okamžitě jsem se odvolal ke krajskému soudu a proběhlé jednání mi v podstatě dalo za pravdu a celou vec odložili na neurčito, jenže zákon v tomto případě stanoví že odvolání nemá odkladný účinnék a vybrané výživné se nevrací. Na to konto přišel exekutor. Byt který obývám patří mému zaměstnavateli a movité věci v něm umístěné teké (je to kompenzace za můj nízký příjem) a doklady o majetku byly na místě ve formě nájemní smlouvy. Nicméně exekutor pilně sepsal vše v bytě včetně zjevného osobního majetku mé dospělé cery. Nesmím opomenout,že jsem přijel ve služebním automobilu v kterém jsem měl navigaci nosiče dat s firemními daty a služební laptop starší výroby. Exekutor mne přinutil vozidlo otevřít a tyto předměty zabavil. O laptop samotný mi ani tak nešlo ale byly v něm firemní data a na což jsem exekutora upozornil. Mám si data zálohovat řekl a zabavil mi i přenosný HD na který jsem si chtěl firemní data zálohovat. Dále mi sdělil, že již na mě nemá čas (to už byl na místě i advokát mého zaměstnavatele) a doporučil abych si data zajel okopírovat do jeho kanceláře v Praze (bydlím v Ostravě). Nic nedal ani na tvrzení advokáta, že předmětný laptop patří mému zaměstnavateli. Naopak jakmile zjistil že jsem přes firemní data lehce vydíratelný řekl si napřed o třicet a později slevil na deset tisíc. Vydání služebnho laptopu s firemními daty vázal na úhradě požadovaných deseti tisíc korun českých. Já jsem peníze neměl a tudíš advokát zajel pro peníze své, aby firemní data zachránil. Peníze tedy mým jménem exekutorovi vyplatil a tento vrátil laptop i s daty. Exekutor zpochybnil moje trvalé bydliště s tím že "sousedka povídala, že pracuje na směny a že se v bytě už čtyři roky nezdržuju". V bytě mám své toaletní potřeby, spodní prádlo, svršky a je tam taky pes který na mé povely ihnet reaguje. Exekutor toto vše viděl, ale i tak mi začal vyhrožovat, že mám počítat že mne kdykoli navšíví a provede mi osobní prohlídku a navíc zjistí mé známé s tím, že mu zákon umožňuje kdykoliv pouze na základě jeho doměnky do těchto prostorů vejít, movité věci sepsat a případně odvést s sebou. Podávejte vylučovací žaloby zdělil. O tom všem provedl zápis který mne s rukou na laptopu přinutil podepsat, bylo jasné, že si svůj počin může kdykoli rozmyslet a data opět zabavit. O morálnosti důvodu exekuce, kdy je v prospěch jednoho dítěte okradeno druhé dítě a potažmo se chystá okradení i dalších lidí kteří s tímto nemají nic k dočinění, se dá s úspěchem pochybovat. Exekutor není soudce ale chová se jako "nadsoudce" když rozhoduje kde na základě své doměnky vnikne a odveze co se mu zlíbí.
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2009 21:10

dobrý den jak to víte o tom brančíkovi
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2009 19:03 | iveta kottova

dobry den chci se zeptat co mam delat a na koho se mam obratit kdyz my exekutor zablokoval ucet a neprisli my zadne papiry od nej ani od soudu a jestly ma na to pravo my sebrat vsechny penize a nenechat my ani zivotni minimum pro me a me tri deti dekuji za odpoved s pozdravem pani kottova
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2009 10:02 | Veronika

Nevíte náhodou, jak je to dlouho?
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2008 12:46 | Michal F.

Dobry den, mam dluh a exekutor mne navštívil na adrese mého zaměstnavatele. Jsem ženatý ale s manželkou již více jak 5let nebydlím. Adresa trvaleho bydliště je na úřadě. Musím na dotaz exekutora uvést adresu přechodného bydliště?? Nechci aby měli problémy i přátelé kteří mne přechodně ubytovávají.
-16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 7. 2008 12:15 | Věra Tůmová

Dobrý den pane Petříku, přesné znění vyhlášky o odměnách exekutorů naleznete přímo na stránkách Exekutorské komory zde: http://www.ekcr.cz/predpisy_exekucni.php Zdraví V.Tůmová
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/7

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Pithart

politik

Leoš Novotný

podnikatel, Leo Express

Petr Pithart
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Leoš Novotný
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services