Diskuze - Exekutorské hrátky s neviňátky

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 96 komentářů)

2. 3. 2007 0:37

Mám dluhy,a mám zaplatit,skoro 60.0000kč,i z odměnama exekutura,ale ústavní soud zrušil tyto odměny,co mám dělat,exekutoři už odměny dostávat nesmí!
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2007 15:56

Zde je potřeba vycházet z předpokladu, kdo vykonává činnost exekutora či jeho pomocníků. U exekutorů je to jednoznačně neúspěšný advokát, který zjistil, že nemá šanci se seriózně živit, práce mu nevoní a o komplexech méněcennosti ani nemluvě. No a jeho pomocníci většinou zakomplexovaní tvorečkové kteří neumí nic jiného než omlouvám se " buzerovat" sami nic nedokážou, bohužel ani se živit prací. V současné době době naši zákonodárci vytvořili zákon paskvil, který tito lidé dovedli k dokonalosti a jejich chování se dá přirovnat k nájezdu loupeživých rytířů. Jenže budou se takto chovat jen pokud jim to dovolíte. Lidi nedejte se
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2007 1:03 | StodůlkaPetr@seznam.cz

Vymazáno redakcí PCZ.
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2006 8:59 | Jarmila

Je. Záleží na tom, jak dlouho Vás exekutor naháněl a co musel udělat pro to, aby dlužnou částku dostal. Jeho odměna je sice stanovena zákonem, ale on musí všechny úkony dokladovat, jinak by odměnu nedostal. Takže pokud se třeba skrýváte, změníte zaměstnavatele, účet, jste nějakou dobu veden na Úřadu práce jako nezaměstnaný, to všechno zvyšuje náklady.
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2006 6:30

Váš názor je zajímavý, sleduji tuto debatu již téměř od počátku. Pan Veselý se krásně rozepsal o exekucích v zahraničí, jenže zapomněl na jednu podstatnou věc. A to je výše odměny ta nikdy netvoří několika násobek dlužné částky jako v čechách, ale jen určité procento. Je sice pravda o tom že se lze v případě nesouhlasu obrátit na exekutorskou komoru či ministerstvo spravedlnosti ale. A to je ten problém Komora nevyřeší nic, neboť nemůže nic vyšetřovat je může zaujmout stanovisko. Kárná komise její složení si lze najít na jejich stránkách je složena z exekutorů. Tedy jedni a ti samí. Pokud se obrátíte na ministerstvo spravedlnosti dopadnete stejně sedí tam úředník, který neumí většinou samostatně přemýšlet a závěr je tedy stejný. NIC. Pan Veselý také zapomněl na dost podstatnou věc. exekutor a jeho pohunci jsou chráněni zákonem jako veřejní činitelé a to je dobře jenže jako veřejní činitelé musí nést taky odpovědnost za svá chování. Zde narážíme na další problém. Neříkám, že všichni ale většina exekutorů spadá do kategorie bývalých a ne zrovna úspěšných advokátů, kteří neunesli svůj neúspěch získat si kvalitní klientelu a tak se vyhrli na tuto dráhu kde se snaží dohnat skluz v příjmech a vylepšit si své ego za každou cenu. Bohužel nést důsledky svého chování většinou nezvládají a v okamžiku podání trestního oznámení toto nazývají přihlouplé. Nic méně jakmile jakýkoliv občan vyhraje soudní spor s exekutorem je zde na snadě názor, že pokud exekutor postupoval špatně a soud toto označil za protiprávní jednání je zde i trestně právní odpovědnost. Trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele v souběhu s dalším paragrafem dle činnosti exekutora. Je potřeba se toho jen nebát a exekutory žalovat a s pravomocným rozsudkem, který dá dlužníkovi za pravdu podat trestní oznámení. Je zajímavou kuriozitou, kdy soud Vám dá za pravdu a řekne exekutor konal protizákonně, policie přijme trestní oznámení a sdělí exekutorovi obvinění pro konkrétní trestný čin, a exekutorská komora Vám sdělí ne exekutor konal správně a vše je naprosto v pořádku. To svědčí o okolnosti, kdy exekutorská komora, která vznikla na základě zákona může sloužit jen organizaci neseriózních lidí parazitujících na špatně nastaveném systému. Ano dluhy se mají hradit a musí se vymáhat, ale vše musí mít řád a musí být rovné postavení obou stran. Přeji hodně štěstí
Luboš M.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2006 16:50 | PAVEL

Hezky píšete,ale proč jsou důležití ti malý dlužníci,kteří něco prošvihly. Řekl bych,že to jsou lidé,kteří mají dost velkou honičku a k tomu stihnout výzvu pošty. No dobře nestihly,ale odměna př.za dluh 500,00Kč ve výši 7000,00Kč je dosti nepřiměřená a myslím, že Vy sám píšete kolikpak se kolem toho živí lidí, nebo "přiživuje", A co ty velké ryby,naty exekutoři nemaji. Víte dlužit by se nemělo. Ale jsou dluhy a DLUHY.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 10. 2006 14:15

je ,já měla dluh necelých 6000 kč a náklady exekutora byli skoro 20000 je to sviňárna ale je to tak
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2006 12:11

Není odměnu exekutora stanoví zákon. Jsou tam přesné částky. Obracet se ale na exekutorskou komoru je zbytečné, ty je jen chrání Maršík L.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2006 11:53

chci se zeptat mám zaplatit dluh cirka 3600 a naklady exejutora jsou ve vyši 11.600 je toto možné?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 10. 2006 11:48

chci se zeptat mám zaplatit dluh cirka 3600 a naklady exejutora jsou ve vyši 11.600 je toto možné?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2006 21:45

Nevím pane kdo jste, ale napsat něco takového k tomu příspěvku nad vámi, to je od vás dosti ubohé. Znám také velmi dobře neomalené jednání exekutorů a to vůbec NIC NEDLUŽÍM. Nabyla jsem dojmu, že soudy, právníci a lékaři (státem placení vrazi) - spolu s farmaceutickým molochem, to je jedna obrovská mafie ze které není úniku. Všichni se na nás nehorázně obohacují a vy se jich ještě zastáváte?? Exekutoři mají prostě pravomoce kterých využívají především sami pro sebe a jsou to oni kdo se chovají jako zvířata a to ty zvířata myslím ještě urážím. Buďte tak laskav a běžte k pásové lince pracovat za dnešní ubohou mzdu, kdy když dostanete 10 tis. kč budete přešťasten... Pak až vám někdo ukradne doklady a k vám podobným způsobem zavítá exekutor, pak možná změníte názor.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 9. 2006 12:14 | M.L:

může mi někdo vysvětlit jak postupuje exekutor pokud se v objektu nachází zvíře -pes ,co když ho při vykonávání exekuce pes bez přítomnosti majitele napadne apod. krom toho může exekutor zabavit psa a za jakých podmínek?
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 7. 2006 11:58

Máte pravdu, obracet se na exekutorskou komoru je stejné jako volat z okna. Můj soukromý názor je takový, že Exekutorské komora sloužýí jen ke kratí trerstné činnosti exekutorů. Já sám se soudím s exekutorkou, Komora mi odpověděla že neshledala žádné pochybení, avšak soud byl jiného názoru. Pokud naši zákonodárci neopraví zákon týkající se exekucí a nechají v platnosti současné znění tohoto paskvilu tak jsou exekutoři v podstatě polobozi a pokud se mezi nimi schová zakomplexovaný zkrachovalý právník jak se říká bůch s námi. Pokud mohu doporučit jedinná šance je podat žalobu.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 11:15 | Pavel

Jako řada občanů i já mám negativní zkušenosti s exekucemi, ale i se soudy nařizující exekuce. U mne byly nařízeny 3 exekuce na stejné období - jedná se o výživné na děti a stejné částky. A to i vpřípadě, že je možné doložit neexistenci dluhu. Při jedné exekuci exekutor zabavil peníze a do 14 dnů je předal oprávněné straně. Přestože jsem se odvolal, oprávněná strana návrh stáhla a soud exekuci zastavil, exekutor odmítá peníze vrátit. Podal jsem stížnost na EK ČR. Myslím si, že jsou to vyhozené peníze za poštovné. Pokud někdo kontroluje sám sebe, pak je takováto pravomoc daná státem zrůdnost. To ale nyši zákonodárci s oblibou dělají.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2006 13:06 | Veronika

Vaseho kolegu jiste stavebni sporitelna upozornila, ze na jeho stavebi sporeni byl vydan exekucni prikaz a kolega mel moznost vse uhradit pred strzenim penez ze stavebniho sporeni. Navic pokutu od mestske policie mesto nekolikrat samo vymaha a az pote pristoupi k exekuci. Vas kolega si za to muze proste SAM, protoze pokuty se plati!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 4. 2006 10:26 | Lenka Nováková

Ahojky všem, mám také ,,průser´´. Po 6ti letech mi přišlo zaplatit pojistné od České poj., ale už od exekutora. Základní částka byla cca 5000,-kč. S výlohami to činí 16000,- Tuto celou částku mi odebral z mého účtu, na mé emaily neodpovídal. ptám se: kde je základní nezabavitelná částka pro vdanou ženu s malým synem a mužem v důchodu????????
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2005 13:10 | Dingo

Na neomaleného exekutora lze použít celkem jednoduchou metodu. Pokud bude krást to, co nepatří dlužníkovi, tak ho lze jednoduše jakýmkoliv způsobem "sejmout", neb se v tom případě jedná o zloděje a vy jednáte v rámci § 13 TZ, tj. Nutná obrana, která je přesně specifikována. Vůbec bych se nebál toho využít, neb vás každý soud MUSÍ osvobodit, když bráníte majetek, ať je číkoliv, vůči zloději.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2005 10:42 | Induan

V tom případě se táži, je morální, aby zvíře jako ty, co dokáže říct něco takového, žilo?
-29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 8. 2005 11:50 | Tomáš Marný

Vaše vysvětlení je logické a pochopitelné, ovšem věta "zabavit auto na leasing pochopitelně lze, zabavuje se právo auto užívat, které je ocenitelné penězi, a nikoliv auto jako takové." moc logická a pochopitelná není...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 8. 2005 10:32

Milý pane, pan Mgr. Kučera je už Vašimi dotazy zřejmě unaven. Tak Vám to za něj vysvětlím já: Pokud je aüto v leasingu v počátku leasingové lhůty, může exekutor zabavit celou nespotřebovanou akontaci, složenou dlužníkem leasingové společnosti. Akontace je totiž vlastnictvím dlužníka a leasingovka si z ní "odlupuje" při každé měsíční splátce odpovídající procentní výši, vypočítanou podle počtu a výše měsíčních splátek. Pokud je leasing před ukončením, postupuje exekutor po dohodě s leasingovou společností stejně, jako by sám dlužník jako nájemce chtěl během leasingu za odstupné převést auto na jiného nájemce. To znamená, že draží právo převodu rozběhlého leasingového nájmu a ten, kdo ho vydraží, pokračuje ve splácení až do polného zaplacení a převodu auta do jeho vlastnictví. Vydražené "odstupné" (které by jinak zinkasoval dlužník, pokud by takto na inzerát převáděl na třetí osobu leasované auto) se pak použije na úhradu pohledávky věřitele. Exekutor může také po dohodě s leasingovkou doplatit zbytek splátek, převzít si vozidlo a toto v dražbě prodat. Nevidím na tom nic složitého.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Světlík

podnikatel, Vítkovice Holding

Radovan Vítek

podnikatel, CPI Group

Jan Světlík
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Radovan Vítek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services