Diskuze - Finanční plánování podle společnosti MBI

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 29 komentářů)

24. 9. 2008 13:06 | Evik

Dobry den, mohla byste mi poslat na pani poradkyni kontakt? vim jak je obtizne sehnat nekoho skutecne spolehliveho. dekuji. Evik
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2008 11:56 | Jaroslav Sezímek

Několikrát jsem řešil záležitosti týkající se peněz, a to od pojistky automobilu až po hypotéku, v některých případech přímo u přepážky, v některých případech přes finanční poradce a můj názor na celou věc je následující: je to v lidech. Vyberte si na základě vlastních zkušeností nebo zkušeností známých svého oblíbeného poradce, kterému můžete důvěřovat. Žádná jiná rada asi není. Mám velice dobrou zkušenost s panem Ing. Večeřou ze společnosti IMMOFINANCE, kterého znám již nějakou dobu. Dnes je na pozici ředitele této společnosti a je stále vstřícný jako před lety, ale to je můj subjektivní názor.
-21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2008 18:02 | Izabela

Musim podotknout , ze i ja mam s MBI dobre zkusenosti. Maji bohate portfolio produktu a dobre vyskolene lidi. Setkala jsem se s vice financnimi poradci z ruznych skupin a musim rict, ze je to o lidech, ne o firme. Vsude se najdou vycurani lidi, jde jen o to, koho si vyslechnete ,a koho vykazete do patricnych mezi. Kazdopadne bych je nehazela do jednoho pytle, ale dobre vybirala. Ja sem s moji financni poradkyni z brna spokojena a rozhodne u ni zustanu! Iza
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2007 22:47 | Jana K. Praha

Známý mi MBI doporučil a musím říci, že jsem s jejich poradenstvím mimořádně spokojená. Dokonce jsem měla možnost vybrat si i z finančních produktů, na které jsem nikde jinde nenarazila a zdají se mi daleko výhodnější než ty běžné. Vřele doporučuji!
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2007 8:34

Dobrý denDobrý den
Váš dotaz byl velice zajímavý. A určitě se s Vámi ztotožním. Taky jsem byl na nějakém takovém semináři asi u dvou společností. Ty pohádky o penězích jsou pěkné, ale mě jde o fakta. ¨Teď přemýšlím, jakým způsobem si mám vybrat tu kterou společnost. Můžete mi nějak poradit? Šla by jste dnes do toho znovu? Moc děkuji S pozdravem Lukáš Krahulík
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 2. 2007 16:06

Dobrý den, přečetl jsem si Váš názor a musím říci, že s Vámi v mnoha věcech souhlasím. Myslím, že problémem nejsou vždy společnosti, ale jednotliví lidé, poradci. Sám spolupracuji s IMG a.s. a mohu říci, že zde necítím nijaký tlak na využívání některých konkrétních vybraných produktů. Vždy se jedná jen o rozhodování jednotlivých poradců. Kromě jiného mohu říci, že zde funguje systém spolupráce a vzájemné pomoci při zdolávání složitějších případů. S výše uvedenými společnostmi, v převážné většině s.r.o., jsem se také setkal. Mohu potvrdit vaše zkušenosti. Máte-li zájem o informace, neváhejte nás kontaktovat. Miloslav Novák
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2005 17:34

Mám s pojišťovnami dlouholeté zkušenosti jako jejich prodejce,a proto chci sdělit okolí jednu podstatnou věc - prodejci jsou nuceni svými mateřskými organizacemi prodávat ty druhy pojištění,které jsou nejvýhodnější pro daný podnik,ale zatím jsem se nesetkal s organizací která pro klienta udělá skutečně fundovanou službu,naopak často prodejci ruší starší pojistky s dobrou úrokovou mírou a splňující klientovy potřeby jen aby uzavřeli nový obchod a zíkali provizi.Pak ukončí činnost a klienti jsou logicky naštvaní na všechny.Pokud někdo máte kontakt na seriozní společnost tak se mi prosím ozvěte,ovšem sám mám velni špatnou zkušenost s MBI,OVB,Efcon,Společnost finančních poradců a podobně.Osobně pracuji jako výhradní poj. agent pro jedinou pojišťovnu
+42
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 7. 2005 13:50

Souhlasím, asi to nebylo šťastně napsáno. Takže jinak. Z praxe vím, že u drtivé většiny klientů nemá cenu se o časové hodnotě peněz vůbec bavit. Prostě jim to hlava nebere. Tím ale nechci zohlednění časové hodnoty peněz bagatelizovat. Na druhou stranu, když vezmu náklady na kombíka a na anuitu (a podotýkám, jen v některých případech) a ony se prakticky rovnají, tak jak chcete do výpočtů zakalkulovat časovou hodnotu peněz?
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2006 16:17

Dobry den, se zajmem jsem si precetla vas prispevek tykajici se cinnosti ruznych financnich poradenskych firem,konkretne me zajima vase hodnoceni tykajici se MBI,jelikoz jsem byla uz na jejich zakladnim skoleni za ktere jsem zaplatila 3000,- cela estrada byl typicky brainwashing,ale nicmene na spoustu lidi pusobive...nyni jsem v kontaktu se svoji instruktorkou v Brne,ktera ma zde kancelar kam za ni chodim,jeji jednani je velmi pusobive,dokonce mi domluvila i kartarku...a tlaci me do sepsani hypotecniho uveru,a kdyz nevyjde to, tak program success,ktery je nemene vyhodny jako hypotecni uver. Cele je to nastavene tak ze maji vytvoreny jakysi bodovy system od ktereho se odviji system hodnoceni a s tim i postup do vyssich pozic,to vsechno je ale casove limitovano,takze kdyz se mi nepodari nekoho ulovit a nahnat do kancelare abychom uzavreli smlouvu a ja za to dostala body,abych postoupila do vyssi pozice,tak se tlaci primo na me abych si ty body udelala vlastne na sebe.A jeste je to tak ze odmeny nebo vyhody ktere naslibuji,predem z vas vytahnou jakoze napr. zalozeni bankovniho uctu a nebo sleva 1000,- na seminar,tato castka se potom jakoze vraci ve forme provize nebo odmeny.Takze mi to pripada jako docela slusne psychologicky zmanipulovany tlak.... Budu rada,kdyz mi o tom napisete vic,jak uvadite mate jiz nejake zkusenosti... S pranim hezkeho dne Moravkova Lenka
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 5. 2006 8:13

Mám naštěstí naprosto opačnou zkušenost. Navštívila jsem finančního poradce firmy efcon, aby mi pomohl udělat pořádek ve smlouvách celé rodiny. Pečlivě všechny pročetl, některé pochválil, jen jednu mi doporučil zrušit a jednu redukovat. Neuzavřel se mnou ani jednu novou a ani mě k tomu nenutil. Celou dobu jsme si povídali o finančních možnostech na trhu a vím, že až něco budu potřebovat, obrátím se na něj zase. To je tedy moje zkušenost.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2006 14:56

Přečtěte si jakým zpúsobem jsou testy dělány - např. kdo je vyhodnocuje. Autor nebo někdo jiný? Nejste náhodou poradce z MBI? A i kdyby, neni na tom nic spatneho, ale tenkrat byla poradcova práce taková, jaká byla.
+50
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2006 14:46

"Autor je externím zprostředkovatelem ING." vysvětluje vše, co se týká uveřejněného článku... tímto vyjadřuji pochybnosti o nezávislosti. Navíc dnešní práce je ve skutečnosti na zcela jiné úrovni, opírá se o kvalifikované vypracování expertízy.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2005 11:57 | ingkrtek

Finanční poradce = Finanční prodejce
Technická pracovnice = Uklizečka
Stavební technik = zedník
Mám pokračovat ??? :O))
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2005 11:52 | ingkrtek

To Fredy: Ten závěr bych napsal spíše takhle.
PS: Solidního "prodejce" poznáte podle toho, že Vám, kromě jiného, tuto kombinaci vždy rozmluví a nedoporučí a to ani tehdy, kdyby žil jen o chlebu a vodě.
Hezký den a šťasnější volbu finančního poradce.
Dle mého názoru, bohužel, zatím nejde o "Finanční poradce" , ale o "Finanční prodejce". PORADCE si musíme totiž zaplatit a to tady v ČR není ještě mnoho lidí ochotno. Tzv. finanční poradci žijí z toho co prodají a NE z toho co poradí a to je někdy u těch slušných zneužito. Tto by si měli všichni zájemci o cokoli uvědomit !
+50
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2005 12:11 | Jihlava

cit:...Nicméně musím prohlásit, že z čistě finančního hlediska ( tedy vyjádřeno celkovým přeplacením, ovšem bez započtení časové hodnoty peněz).... nemyslíte si, že si protiřečíte? Srovnání typu "celkem zaplaceno" je vždy nefér. Jedná se pouze o marketingový nástroj. Z čistě finančního hlediska mají peníze vždy časovou hodnotu. Ztracená příležitost v důsledku investování zbytečně velkých peněz v současnosti by měla být vždy v ústech každého solidního poradce.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2005 11:55

Úvodem zdůrazním, že jsem vždy byl a jsem odpůrcem kombinace. To jen pro pořádek, aby nedošlo k mýlce, že tuto formu propaguji. Nicméně musím prohlásit, že z čistě finančního hlediska ( tedy vyjádřeno celkovým přeplacením, ovšem bez započtení časové hodnoty peněz) se v určité době, u určitých pojišťoven a u hodně mladých klientů mohlo stát, že kombík vyšel výhodněji a to i bez započtení případných výnosů z pojištění. Na tomto faktu však nic nemění to, že to bylo hodně vysoké riziko - klient za sebou neustále táhl dva dluhy a nedejbože, aby těsně před ukončením KŽP klekla pojišťovna. Z tohoto a dalších důvodů jsem byl vždy proti. Proto nechápu Vaši poslední větu, že je všechno jinak a ti, co podlehli svodům a vábení mají zamotanou hlavu.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2005 8:38 | Fredy

Chápu Vaše rozhořčení a vím, že ty, co kritizuji mě moc v lásce nemají. Patrně patříte mezi tuto skupinu náhončích a máte strach o svoji existenci. Věřte, že Vaše obavy jsou oprávněné.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2005 0:10 | Tomáš Marný

Není nad slušnou věcnou argumentaci, podloženou fakty :-p.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2005 23:16 | anonymous

ty jsi fakt úchyl
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2005 9:16 | Jarmila

Správně píšete "pár let zpátky". To byla kombinace kdekým hojně doporučována, pojišťovny a tzv. poradenské firmy nabíraly tzv. poradce na plné obrátky a poradci běhali po republice a slibovali hory i s horákama. Při slibování používali zcela nereálné zhodnocení, pokud vím, tak taky 8% p.a. i víc, ale tato částka NIKDY NEBYLA POJIŠŤOVNAMI GARANTOVÁNA! Existovala pouze na papíře a sloužila jen pro lákání potencionálních klientů. Pak přišlo zakolísání, ekonomika se propadla, změnil se zákon o minimálním garantovaném zhodnocení a rázem bylo všechno jinak. Takže bych si tipla, že podle Vás se kombinace "vyplatila" tak někdy kolem r. 1998-2000. Jenže uběhlo pár let a všechno je jinak. Ti, co tehdy podlehli svodům a vábení, mají rázem zamotanou hlavu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal David

hudebník a podnikatel

Dušan Kunovský

podnikatel, Central Group

Michal David
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Dušan Kunovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services