Diskuze - Jak a do čeho správně investovat

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 60 komentářů)

21. 7. 2005 16:06

Nebude to nahodou RIZIKOVKA???
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 7. 2005 18:49 | tip

co treba VODAfone ?
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 7. 2005 9:37

ja v posledni dobe pouzivam hlavne finance.yahoo pro info o jednotlivých titulech, dobre "all in one" pro daný titul (headlines,techn. analysis..)...investment mam pouze jako jedno z mnoha hobby, zkratka me to bavi, takze nejsem "nimrod" v grafech a clancich... jsem spise pesimista, ktery se chce jeste chvili svezt na byci vlne ..:-))...potrebuji se trochu "zahojit" z vysledku beginner faze..:-) planuji pomaly ustup do cash (CHF???), pomrkavam po soft comodities, non-steel metals, atd...
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 7. 2005 13:46 | Honzajs

Tykání je v pohodě.
Také se zaměřuji na západní trhy a preferuji dlouhodobější obchody, ale nejsem zas takový optimista. Dlopuhé pozice mám se small caps, jištěno přes put warranty a drahé kovy.
energie: www.321energy.com
Drahé kovy: www.321gold.com, www.goldseek.com
Obecné (pesimistické stránka): depression2.tv - odkazy na velké množství článků z různých zdrojů
Jako doplněk k americkým číslům ti doporučuji přečíst některé články Kurta Richebachera - přes google se dají najít. Dívá se totiž na makroekonomická data USA trochu jinak.
Knihy: Pokud jsi optimista, vřele doporučuji následující: Tobin Smith: Changewave Investing - jak investovat do růstových akcií.
A jak se tak dívám na zprávy, vidím to na silné převážení small cap zbrojařských firem.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 7. 2005 10:26 | tomas

Jelikož dám hodně na fundament a obecně na ekonomická data tak si přímo "lebedím", když se můžu probírat různými grafy, srovnáními apod... Už z tohoto je asi zřejmé, že jsem dlouhodobý investor. Pro rychlou kontrolu trhu a případné změny v odhadech EPS mnou sledovaných akcií už léta používám yahoo - zdá se mi dobrý a přehledný a ty udaje, které potřebuji tam vždy najdu. Upozornuji, že investuji výhradně v US (již sem výše popisoval proč :-)) a proto i mé zdroje info se dají většinou využít pro US trh. Dobré a přehledné info o základních a nejdůležitějších ekonom. datech, které hýbou trhy je toto: http://www.martincapital.com/analysis.htm
Dále používám úplně vynikající stránku, kde je téměř vše o US ekonomice a i dobře rozpitváno. Je tam spousty ekonom. udajů, tabulek, odhadů budoucích zisků jednotlivých US sektorů, demografické tabulky apod... Je to stránka bývalého známého analytika spol. Prudential E.Yardeniho. Upozornuji, že je spíše býk-stejně jako já...:-) http://www.yardeni.com Je to fakt super záležitost, škoda jen, že od 1.5. jsou některé info jen na zaregistrování a jak sem na to tak v rychlosti koukal tak nevím, jestli bychom se mohli zaregistrovat. Přiznám se, že na tuto stránku až tak často nekoukám, je na to potřeba volné odpol. nebo večer, ale pak si tam člověk zase porochní:-) Ale z mé pozice velmi long investora mi to vyhovuje a čas si udělám.
Dále doporučuji knihu od D.Gladiše-Naučte se investovat. Výborná a srozumitelná záležitost a hlavně v ČEŠTINĚ!!! Dobrá pro toho kdo začíná s investováním-spíše dlouhodobým. Škoda, že takových knížek u nás není víc.
A poslední věc, kterou chci zmínit (narazil sem na ni nedávno), je tato. http://www.us-gaap.cz./index.php?ln=1&tm=3 pro toho kdo chce porozumět problematice US-GAAP a při analýze akcií používá výsledovku, rozvahu apod. Je to opět v češtině!!
Jinak tvůj odkaz (výše zminovaný) sem už studoval před cca půl rokem-dával si ho tehdy zde k dispozici.Je přesně podle mého gusta-hodně grafů. Díky za něj je super.
Napiš taky nějaké tvé zdroje, jelikož vidím, že se dost zajímáš o surovinové akcie-tak bych něco i přivítal.Předem dík.
PS: nevadí doufám tykání...:-)




+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2005 0:03 | Honzajs

Jaké sledujete zdroje informací?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2005 0:01 | Honzajs

Velmi pěkná analýza závislosti vývoje thů na počítečních hodnotách P/E je zde:
http://www.crestmontresearch.com/content/market.htm
Vřele doporučuji k prostudování.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 7. 2005 10:33 | Honzajs

Zkuste začít tady:
http://www.financialsense.com/transcriptions/Gordon.htm
další články najdete přes google.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 7. 2005 10:02

Nemáte nějaký odkaz na článek, kde bych se dozvěděl více o Kondratěvově teorii?
-29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 6. 2005 8:21 | Jirka

Nedívat se zpátky je užitečné ve smyslu nesázet na to, že když to v minulosti vynášelo, bude to tak i v budoucnu. Nedívat se zpátky na své výsledky, abych se nezačal bát nastupovat do dalších obchodů, s tím bych souhlasil částečně. Rozhodně je ale dobré dívat se zpátky na příčiny svých chyb. Být za čas pořád odvážný by bylo na nic, kdybych byl už bez peněz.
Prodej s menší ztrátou mi opravdu problémy nedělá. To je zatím jediné, co se mi skvěle daří. :-( U stop-lossů už jsem se vykašlal na pravidlo 2% ztráty a dávám je pod supporty. Vychází mi to tak, že vypadnout jednou za čas s 10% ztrátou z obchodu je lepší, než vypadnout z většiny obchodů na SL a v podstatě jen platit poplatky a realizovat ve srovnání s poplatky směšnou ztrátu z kurzového rozdílu. Navíc pokud nechci 3 měsíce vydělávat jen na poplatky, musím vybírat tituly s vyšší volatilitou. A tam není denní rozptyl o několik % nic vzácného.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 17:47 | Honzajs

Dá, ale na zahraniční.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 17:46 | Honzajs

Jenomže v historii ještě nikdy nezačínal býčí trh při stávajících hodnotách P/E. Takže je klidně možné, že i přes růst EPS bude P/E klesat a ceny akcií (měřeno indexy) nepůjdou 10 let nikam. A to je podle mého názoru ta optimistická varianta.
Proto mluvím o velmi selektivním vyběru zajména malých akcií.
Co se týče bankovního sektoru, pokud padnou ceny nemovitostí a úroky půjdou nahoru, tak má bankovní sektor zaděláno na pěkný problém - rostoucí počet delikventů spolu s klesajícími cenami zástav... To není dobrá kombinace.
Další skryté riziko vidím v obrovském množství derivátů v podrozvahách některých bank (napřč. JP Morgan), což může být časovaná bomba.
S menší provázaností bank a firem v USA máte pravdu.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 15:24 | janula

na akcie vodarni sa ale velmi neda dostat, alebo sa mylim?? este v Cechach zatial ano, ale tam je otazka co s tym nestastnym paragrafom o moznosti vyvlastnenia?? a inde neviem
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 13:04

myslim, ze strategii "kup a drz" uz odzvonilo..tahle strategie mela uspech pri "trvale rostoucich" trzích pred prasknutim bubliny (bylo skoro jedno, co clovek koupil, vsechno rostlo..:-)) v soucasne dobe bude muset investor "hledat a hlidat" i fundamentalne silne akcie large caps...a spokojit se s normalnim vynosem...
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 12:56

akciovou bublinu v USA mame za sebou,ale pred sebou mame jeste splasknuti nemovitostni bubliny..a to bude poradna "racha"..viz clanek tady na penize.cz, cosi horsiho jsem jeste cetl tusim v business...amiky zachvatila dalsi "horecka", z akcii se vrhli na nemovitosti..
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 12:13

Já si zase myslím, že současný stav je trochu dalek situaci Japonska v 90 letech. Dobrá, akciová bublina v US byla, dnes si myslím, že sou akcie +- fair value a navíc bankovní sektor je relativně zdraví na rozdíl od JPY, kde problémy přetrvávali i díky křížovým majetkovým vztahům banky X korporace.Banky nechtěli nechat padnout podniky atd... To v US není. Když už, tak bych viděl problém u US bank v hodně zadluženém spotřebiteli a jelikož 2/3 US HDP je soukromá spotřeba, tak uvidíme... Ale jak sem již psal, celkově vzato jsou US banky relativně zdravé. Ale hlavně opírám svůj názor o jiném směru SP500 proto, že ROSTE EPS! A to je to nejdůležitější pro růst akcií, at si každý říká co chce, ale jak jsou akcie akciema tak vždy dlouhodobě rostli díky růstu zisků a ne kvůli něčemu jinému. A ještě jeden důvod mám proč investuju v US a ten je "od podlahy fundamentální". V anglosaském světě prostě funguje KAPITALISMUS! Evropa či Japonsko mají strukturální problémy ekonomik.A ještě dlouho mít bohužel budou. Proto beru v tomto směru US jako bezpečný region.Ale to sem trochu odeběhl... Co si o tom myslíš ??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 10:44 | Honzajs

Cítuji: Protože se podívejme na fundamentální pozadí propadu Nikkei v 90 letech.Akciová a nemovitostní bublina, která vedla a stále de facto vede k deflaci, obrovské problémy bankovního sektoru (díky zmíněné bubl u aktiv)...
Podle mne to naprosto přesně pasuje na současný stav USA. Koncem 80. let také všichni trvdili, že japonské firmy ovládnou svět...
Podle mne je podobný vývoj docela pravděpodobný. V lepším případě nastane vbývoj akciovýxch trhů jako v 70. letech v USA.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 10:40 | Honzajs

Drahé kovy + CASH + pokud možno nezadlužovat se.
Proto mám ve svém portfoliu také call warranty na zlato a stříbro splatné za 3-4 roky.
Jinak co se týče akciové složky mého portfolia, viz můj komenmtář k tomuto článku výše.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 10:11 | bdX

ááá, moje peníze :)))
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 9:09 | Honzajs

U komodit je podle mn epřád slušný růstový prostor, i když korekce může samozřejmě přijít (zejména v případě zpomalení růstu v Číně).
A nikým nekomentovaný býčí trh vesele probíhá u jedné vzácné komodity, o které se přitom ale vůbec nemluví. Je to VODA.
Doufám, že se ve větší míře začnou oběvovat ETF na komodity (zlato již existuje, stříbro a ropa se chystají). Zejména na menších trzích (stříbro) by uvedení ETF mohlo mít i dopad na cenu.
Další prodle mého názoru perspektivní sektory (vždy ale velmi selektivně vybírat small / mid cap akcie): obrana, biotechnologie, energetika, nanotechnologie
Další prostir vidím Asii (opět s rizikerm přehrátí Číny)
Ve všech případech pracuji s investičním horiznotem minimálně 5-10 let.
Takto zaměřené portfoli jsem práve dodělal a částečně zajistil oproti pádu akciových trhů neodlám ho teď nějak často sledovat. Jenom jsem si na yahoo nastavil, aby mi přišel e-mail, kdyby cena spadla na polovic čo naopak výrazně vyrostla.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Zeman

prezident

Tomáš Pitr

podnikatel a kriminálník

Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Tomáš Pitr
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services