Končí vám fixace hypotéky? Počítejte dobře!

Lev Dvorok | | 1. 6. 2005 | 6 komentářů
Po skončení úrokové fixace nabízí hypoteční banky zpravidla horší sazby, než jakými oslovují nové klienty. Jste-li v takové situaci, máte na výběr: novou sazbu přijmete, nebo si vezmete hypotéku v jiné bance. Přináší to sice dodatečné náklady finanční i časové, ve výsledku se to ale může výrazně vyplatit. Spočítejte si právě vaše možnosti na naší kalkulačce.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 6. 2005 23:36, Pet

RB

Zobrazit celé vlákno

+55
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

7. 6. 2005 12:04 | Luboš

Podobný problém jsme už řešili v únoru. Vzhledem k době, kterou jsme nám na rozhodnutí dala Česká spořitelna, která nám novou výši sazby oznámila až asi 10 dní před datem změny smlouvy nebylo jiné řešení než "zachování věrnosti" .
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2005 23:36 | Pet

RB
+55
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2005 11:51

Pet, jakou máš banku?
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2005 11:42 | Autor

Časovou hodnotu peněz propaguje kde mohu, ale do této kalkulačky jsem ji pro jednoduchost neuváděl. Jelikož se bavíme jenom o době fixace, která je např. 3 nebo 5 let, nejedná se o velké zanedbání. Můžeme si zde dovolit porovnat způsobem "celkem zaplatíme" místo "současná hodnota všech plateb diskontováno sazbou ...%". Je pravda, že zaplatit peníze postupně je z tohoto hlediska lepší než platit je na počátku v rámci poplatků. S daňovými odpočty kalkulačka také nepočítá, opět je to z důvodů jednoduchosti a lepšího pochopení. Při zohlednění odpočtů by vycházely o něco lépe varianty s vyšším úrokem. Je lepší platit úroky (které se dají daňově odečíst) než platit poplatky. Tyto "jemnosti" zohledněte v případě, že porovnání vycházejí velice podobně.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2005 10:45 | Martin

Ve výpočtech mi chybí časová hodnota peněz (ta se projeví u jednorázově zaplaceného odhadu a poplatku za vyřízení úvěru)a efekt snížení daňového základu o zaplacené úroky. Nemůže zahrnutí těchto vlivů v některých případech změnit doporučení kalkulačky?
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2005 1:25 | Pet

Ze všeho nejlepší je zamyslet se nad touto situací už při výběru banky. Asi každý chápe, že když je banka zlodějská, nemá cenu skočit na výhodnou nabídku, když je jasné, jak to za pár let skončí.
Já mám hypotéku s roční fixací, při první změně úrok šel o 0,05% nahoru, při druhé o 1% dolů. Takže jsem úrovní úroků spíš příjemně překvapen, dokonce nemá cenu ani hypotéku nějak předčasně splácet.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Paroubek

politik

Jaromír Soukup

mediální magnát, Médea

Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaromír Soukup
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services