Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Prezident zatloukl drobným akcionářům rakev

"Nikdo o vás nestojí, ukládejte si peníze v bance a neotravujte," tak by se dal shrnout vzkaz českých politiků drobným akcionářům. K již stávajícím možnostem, jak se jich zbavit, přibyla ta nejefektivnější, tzv. squeeze-out. Zajímá vás, jak jednoduše lze akcii o reálné hodnotě 1 000 Kč nuceně vykoupit třeba za 80 Kč? A to v souladu se zákonem?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 5. 2005 15:53, Titanic

Zachrante se vsichni ! Titanik se potápí !
Vetsine akcií hrozí vyrazení ze vsech verejných trhu v Ceské republice.
Minoritní akcionári ztratí poslední moznost obchodovat se svými akciemi.
Vetsinu spolecností jiz dnes ovládá jeden akcionár nebo fondem skupina akcionáru,
kterí nemají zájem dalsí akcie nakupovat a ani je nepotrebují.
Minoritní akcionár nebude mít moznost nalézt kupujícího nebo prodávajícího akcií. Vyrazením akcií z verejného trhu se stávají akcie pro minoritního akcionáre bezcennými.
Spolecnosti budou dány plne do rukou majoritních vlastníkum a minoritním akcionárum budou akcie naprosto znehodnoceny.
Vyrazením akcií z verejných trhu bude neslavne ukoncena kupónová privatizace.
Pod vedením strany a vlády , která privatizací premenila národní podniky na rodinné.
Za své akcie Komercní banky si výmenou muzete odnésti treba zidli a ty akcie tam nechat.
Ale chef banky by vás hnal , kdybyste mu chteli odnésti zidli z banky !

Reagovat

 

+55
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

2. 9. 2005 21:44, yat

je to podvodník a vlasti...rádce fuj, že se nestydí,
zas budeme rýt dršťkou v zemi(doma v květináči z kauflandu)

Reagovat

 

-2
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (53 komentářů)

25. 5. 2005 3:09 | Toleda

Nehodlám přenášet argumentaci do osobní roviny... Veřejným zájmem je stanovit předvídatelný postup pro situace, které by mohly nějakým způsobem být konfliktní nebo později nějaký konflikt zapříčinit. Jako je veřejným zájmem upravovat formu uzavírání manželství, stejně jako jeho zrušení, tak obdobně to funguje u práva spolčovacího v obecné rovině... Proto jsou základní povinnosti při vzniku, trvání a zániku společností obligatorně stanoveny zákonem. Jako je rozvod smluvený, tak je i sporný. Jako je zánik spoluvlastnictví věci smluvní či sporný alternativně k možnosti prodeje spoluvlastnického podílu, tak alternativně k prodeji podílu se dává výrazně většinovému podílníkovi možnost "spolupodílnictví" zrušit za náhradu bez nutnosti zlikvidovatspolenost. To nic nemění na skutečnosti, že o ošetření náhrady je namístě diskutovat. Obchodní společnost není možno chápat izolovaně od jejích společníků. Tito bývají rozličnými cestami "svedeni" k sobě, což se některým z nich nemusí jevit jako ideální. Proto je adekvátní uvažovat i o možnostech jeho zrušení, přičemž smluvní odkoupení je jen jednou z možných způsobů provedení... To že se tato možnost dává někomu, kdo má minimálně 9x vyšší podíl na majetku než ostatní, považuji za adekvátní... Jak jsem již dříve předeslal - toto rozhodně neznamená jednoznačný souhlas s aktuálně zvolenou formou. Výše uvedené se týká právní otázky "vytěsnění". V diskusi se bohužel tato otázka zaměňuje se spravedlností. To se ovšem dostáváme do nejaných vod filozofie a morálky, která je ovšem převážně natolik sujektivní, že nemá cenu plýtvat časem na dané téma. Jako je 15 let natvrdo chápáno vrahem jako nespravedlnost (mohl dostat míň apod.), tak je to stejně chápáno u strany poškozené, která by raději viděla doživotí nebo i exekuci... A k poslednímu odstavci - sám znám minimálně desítku případů, kdy k vydírání či pokusu došlo a znám i případ, kde výplata nebyla v jednotkách milionů... ČR je malý rybník, takže každý, kdo je alespoň trochu v "centru dění", určitě bude o nějakém tom "pomníčku" vědět...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Speedy 24. 05. 2005 12:51)

25. 5. 2005 8:25 | Jirka

A kdopak provedl znárodnění a hrdě se tím chlubil desítky let v učebnicích dějepisu a občanské nauky? Tam nešlo jen o drobné akcionáře, ale o každého, kdo cokoli vlastnil. To se asi taky odehrálo na jiné planetě, že? Jen proto, že se komunistům nyní hodí do krámu postavit se do opozice, jsou důvěryhodní? Naletět podvodníkovi, je poprvé smůla, podruhé hloupost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+30
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Emil 24. 05. 2005 12:58)

25. 5. 2005 8:48 | Speedy

Stále lepší!!! Vaše vskutku umná ekvilibristika se slovy dává do stejné roviny pocity vraha a pocity okradeného poškozeného akcionáře, který byl vyvlastněn či vytěsněn za nespravedlivou cenu dle zmanipulovaného posudku, jehož metodika není striktně dána a, především, propočet posudku vycházel z údajů, které dodal ten, který měl úmysl drobné akcionáře už od samého počátku okrást. Tedy, shrňme to, až budete obsah Vaší argumentace vykládat v TV divákům a na daleko menší časové ploše, jistě si vystačíte se suchým a stručným konstatováním v odpovědi panu redaktorovi: "Ano, drobný akcionář rovná se v Česku vrah a tak je třeba s ním i zacházet!" Konec, vymalováno.
PS: Tak, prosím, už konečně ty případy drobných akcionářů, co tzv. dle Vás vydírali vyjmenujte a uveďtě i napáchané škody + jejich výsledný součet. Proti tomuto součtu, jenom zpočátku a jako příklad, můžu velice směle dát, jako malinký úvod, pod nosem poslanecké směnovny čerstvě dokradený miliardový bývalý mládežnický majetek. Ano, dokradený pod nosem té poslanecké sněmovny, která právě záměrně zvedla stavidla tentokrát k okradení drobných akcionářů. A příznačně načasované dnešní ranní zprávy o propojení případu takového soudce Berky na policejní důstojníky mj. i z protikorupčního útvaru naší policie, která zametala stopy a propůjčila se i k vydírání, jen ukazují, co v tomto Absurdistánu čeká drobné akcionáře, pokud se odhodlají obrátit na soud. Ty napáchaný škody od skupin a la Berka můžeme také započítat: doufejme, že nás zde nebudete filozoficky přesvědčovat, že to byli drobní akcionáři :-)) a že vzniklé škody patří, spolu s pojmem spravedlnost, jen "do nejasných vod filozofie a morálky." Tedy, rozumějme a Vaším pohledem na věc až budete hovořit v TV s panem redaktorem: "... třeba a právě případ Berka je převážně natolik subjektivní, že nemá cenu plýtvat časem na dané téma." Zase je tedy tzv. vymalováno a, konec. Následuje kytice a poděkování ze sekretariátu UV ČSSD a ODS...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Toleda 25. 05. 2005 03:09)

25. 5. 2005 9:26 | Speedy

...ano, desetitisíce a statisíce důvěřivých drobných akcionářů této republiky právě doletěly na konečnou velkým podvodníkům z ČSSD, ODS, US, KDU-ČSL aspol., včetně, jak se ukázalo, podvodníka pana prezidenta a jak si to musím a žel u jeho osoby vykládat. Je třeba si také vzpomenout na pány z ODA a podobně. Tak v tom máte pravdu a to je třeba si navždy zapamatovat!
Pane Jirko, snad tu nechcete tvrdit, že i ten toaletní papír na WC, co jste doma tak rád jistě používal, nebyl Váš, ale že Vám ho komunisti sebrali. Jako to "cokoli," že. Nechci Vás ale chytat za slovo. Problém je v tom, jak věc vidím já, že sebraný majetek se (a žel) Vám nějakou formou nevrátil, skrze třeba princip kupónové privatizace, ale že jste a ostatní (obecně) o něj byli vlastně, po 15 letech, šikovně okradeni podruhé. Jako v Bibli jste své "prvorozenectví" prodali za mísu polévky, tuším, že se říká za mísu šošovice. Někdo se tady tenkrát v republice móóóc rozčiloval, když jakýsi pan Žirinovský prorokoval, že vlastně o vše přijdeme, tuším nějak ve spojitosti s vlastní českou hloupostí. No, naplnilo se vrchovatě. Tady Vás, na tomto území, už čeká jen osud takových chudáků klientů České spořitelny po privatizaci Erste: pěkně si bude hospodařit dokonce i s vaší peněženkou, brát nehorázný poplatky a sem a tam Vám sdělí, že dokonce dostala jakési ocenění za internetbanking. Pro ty, kdo i přes tu masáž vidí rudě, tak se jednou za čas spustí taková ta prověrka nějakým úřadem s nějakým výsledkem, vlastně a především do ztracena. Tak to je Váš osud také v energiích, ve vodě, bude to v potravinách a vlastně ve všem. Když se Vám to nebude líbit, tak Vám bude podsunuto, že to prý to je za hříchy komunismu a míte více pracovat. Tak toto nikdy za své nepřijal CSrypatschek, ani Jan Kolda von Žampach a nepřijme to ani Speedy...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jirka 25. 05. 2005 08:25)

25. 5. 2005 10:59 | Toleda

Svými argumenty pouze oproti Vaším emocím uvádím faktickou právní úpravu. Ona analogie pouze reagovala na míchání různých subjektivních názorů do právní roviny problému. Kdo chce chápat, ten pochopí, kdo nechce, ten překroutí i evangelium... A k těm "krádežím"... V tomhle státě je přece okrádání národním sportem a "krade" kdo může!!! Zaměstnanec okrádá zaměstnavatele, zaměstnavatel zaměstnance, občan občana, obchodní partner obchodního partnera, "sociálové", politici, úředníci, soudci nás všechny... AS nezáleží na způsobu provedení... Neplatí to sice o všech, ale na ty co se nezapojují se stále ještě pohlíží jako že "okrádají rodinu"... To je obecný stav který je nutno změnit!!! Zprůhlednit fungování úřadů, veřejných zakázek... Z tohoto pohledu jsou "minoritáři" marginální záležitost a z hlediska právního dokonce i zapadající do současného právního rámce úravy vlastnictví. Asi jste nepostřehl, že já nehájím současný stav. Pouze tvrdím, že život není černobílý a zde uváděné argumenty nejsou o nic subjektivnější než jaké uvádí protistrana. A názory by měly vždy zaznít oboustranné... Každý by měl argumentaci zahájit nejprve se svým svědomím...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Speedy 25. 05. 2005 08:48)

25. 5. 2005 13:01 | Speedy

Aha, tak prý zprůhledňování úřadů, veřejných zakázek: zajímavé je, že a jak jsem se tuhle krátce dozvěděl, tak právě byla a bez hmatatelných výstupů, bez náhrady, zrušena jedna veselá banda, co to měla (ty úřady a jejich zprůhledňování, cha, chááá) až dosud přímo v popisu práce a byla jistě placena zdejšími daňovými poplatníky. Šampáňo tam asi celou dobu teklo proto proudem a holki z ulice si museli také přijít na svý, že ááááno? Takže Vy zde chytrácky argumentujete prioritami, o kterých ale musíte přece a při jistě Vašich znalostech dobře vědět, že nebudou obsahově hned tak naplněny, a, do té doby, se tu dle Vás může tzv. marginálně, tj. okrajově a jak si dle Vás jistě emotivně překládám, okrádat. S posvěcením zákonodárců a prezidenta. Ostatně, za zloděje, viz Váš text, tu pasujete vlastně celou populaci České republiky (a urážíte). Je to pochopitelně Váš záměr, neboť tento úhel pohledu potřebujete pro Vaše relativizování argumentů zloděje a argumentů okradeného. Tedy, že okradený je vlastně stejný jako zloděj a, pokud utrpěl nějakou škodu, že si za to vlastně může sám: někde dole už takto zasvěcené hovoří jiný výtečník. Tento přístup já odmítám. Svědomí sem nepleťte.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Toleda 25. 05. 2005 10:59)

25. 5. 2005 15:53 | Titanic

Zachrante se vsichni ! Titanik se potápí ! Vetsine akcií hrozí vyrazení ze vsech verejných trhu v Ceské republice. Minoritní akcionári ztratí poslední moznost obchodovat se svými akciemi. Vetsinu spolecností jiz dnes ovládá jeden akcionár nebo fondem skupina akcionáru, kterí nemají zájem dalsí akcie nakupovat a ani je nepotrebují. Minoritní akcionár nebude mít moznost nalézt kupujícího nebo prodávajícího akcií. Vyrazením akcií z verejného trhu se stávají akcie pro minoritního akcionáre bezcennými. Spolecnosti budou dány plne do rukou majoritních vlastníkum a minoritním akcionárum budou akcie naprosto znehodnoceny. Vyrazením akcií z verejných trhu bude neslavne ukoncena kupónová privatizace. Pod vedením strany a vlády , která privatizací premenila národní podniky na rodinné. Za své akcie Komercní banky si výmenou muzete odnésti treba zidli a ty akcie tam nechat. Ale chef banky by vás hnal , kdybyste mu chteli odnésti zidli z banky !
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+55
Líbí
Nelíbí

25. 5. 2005 20:17 | Honzajs

Pokud chceš invstovat MIMO socialistické státy, tak se raději vyhni i tomu Německu.
A bankám jako investicím bych taky moc nevěřil. Vlastně od toku 1980 jsou ve velkém býčím trhu. A ten je dle mého názoru u konce, nový bude jinde - energie, suroviny...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Kardinal Ratzinger , Vatikan 24. 05. 2005 15:36)

26. 5. 2005 11:08

Pan prezident v pevné jednotě-(s našimi i vašimi zástupci)- s parlamentem, chrání ("nedotknutelý")soukromý majetek -poznáte z článku čí?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

26. 5. 2005 16:45 | Fleming

I kdyz se Honzajsovi nelíbí , já budu kupovat prístí 2 roky jenom akcie britských a amerických banek s dividendou 4% az 3% a uz ty akcie asi nikdy v zivote neprodám. Jestli spadnou pri prístím krachu v letech 2010 az 2022 kurzy bankovních akcií na polovinu , nevadí , dividenda v euro zustane stejna i kdyz kurz bude polovicní a namísto 4% z kurzu bude pak 8% z kurzu dividenda. A hlubsí pád bankovních akcií s dobrou dividendou a kazdorocne rostoucími zisky neocekávám nez na polovinu. Ted jsem prodal 470 akcie tunelu CEZ , které jeho predstavenstvo okrádá rocne o miliony korun pomocí OPCNÍHO PROGRAMU a koupil jsem za to 500 akcie banky Barclays , ty maji o 1,5% vyssí dividendy nez CEZ. ( 4% ku 2,5% )
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honzajs 25. 05. 2005 20:17)

26. 5. 2005 19:19 | Honzajs

Je to samozřejmě Vaše rozhodnutí. Já jsem jen vyjádřil svůj názor na bankovní akcie.
Dle mého názoru totiž rozvahy a podrozvahy bank obsahují velké množství rizikových položek - počínaje derivátovými kontrakty přes velké objemy obligací s výnosem na úrovni historických minim až po exponenciálně rostoucí objem hypoték jištěných nemovitostmi s cenami zralých na pokles (včetně těch interest - only) či půjčky poskytnuté sub-prime klientům.
Proto se obávám výrazného pokles budoucích zisků bank a z toho plynoucím důsledkům na ceny akcií a potažmo na dividendy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fleming 26. 05. 2005 16:45)

2. 9. 2005 21:44 | yat

je to podvodník a vlasti...rádce fuj, že se nestydí, zas budeme rýt dršťkou v zemi(doma v květináči z kauflandu)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

7. 10. 2005 0:47

Jak mohl pan Prezident přezdívaný "Otec kupónové privatizace", jejíž cílem bylo státní majetek rozdělit mezi občany (nikoliv majority), podepsat zákon, který zase těm samým rozdané akcie bere. Popírá tím její účel nebo se už nehodí, aby drobní akcion./občané=stát se podíleli na zisku prosperujících společností? Tomu nestačili vytunelované fondy, firmy, státní peníze vyvezené(ukradené) do ciziny. Za co pikají ti šťastní co jim něco z "kupónovky" zbylo až do r. 2005 ? Pravděpoobně se již nechtějí (navrhovatel novely ODS a prezident či jejich majoritní "kámoši") dělit o zisky z těchto nevytunelovaných firem. Tímto se dává přednost m.j. cizím majoritním vlastníkům před vlastními občany. Není to vlastizrada ? Je to další podvod zvaný KP ? Jde přeci o antiprivatizaci, pokud se něco vyvlastňuje. Není to paradox, když zákon podepsal ten, jenž před lety činil opačně ? Neměl by vrátit čestné tituly mnohdy spojené s peněžitými cenama, které dostal právě za KP. Zjištovaly si univerzity jestli předmět, za který tituly vynášeli, totiž KP či jeho tvůrce, není fiaskem, podvodem či jak se dá toto zahrávání si s majetkem nás všech nazvat ?? Zasloužíme si prezidenta a stranu, která tyto podrazy na občany provádí? Neměla ODS plnou hubu keců o znárodňování ? Proč nyní dělá horší věc - vyvlastnění/odzicování majetku v době demokracie. Proč je upředňostňován maj. 90% vlastník akcií spočívající např. z 3 cizinců a jednoho našince oproti 10%=30 tisícům občanů této země. Neporušuje tím prezident Klaus přísahu být věren vlasti a občanům?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+23
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 511 263 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Další čtení na flowee.cz

Proč je práce v obchodě o Vánocích ta úplně ze všech nejhorší

Proč je práce v obchodě o Vánocích ta úplně ze všech nejhorší

Vánoční nákupy jsou pro spoustu lidí peklo na zemi. Navlečení do zimních bund se pečete...více

Jak jsem přišla o stůl a získala svobodu v práci

Jak jsem přišla o stůl a získala svobodu v práci

Když jsem před lety nastupovala do svého prvního zaměstnání, bylo jako vrchol úspěchu...více

Statistika nuda je, má však skvělé údaje: Svět se prostě zlepšuje

Statistika nuda je, má však skvělé údaje: Svět se prostě zlepšuje

„Kdybychom poprosili středověkého rolníka, aby popsal náš současný svět, ze všeho nejdříve...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Rath

politik a kriminálník

Petr Koblic

ředitel Burzy cenných papírů Praha

David Rath
ÚSPĚŠNOST
12,50 %

z 8 duelů
×
Petr Koblic
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 6 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK