Napůl Klopp, napůl Pep. Zlomí Tuchel v Chelsea trenérské prokletí?
Taktický chameleon a skvělý řečník, kterého můžete poslouchat hodiny. Ale také cholerik,...více
Naši čtenáři s námi ušetřili už 16 332 833 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.
Interaktivní grafiky
Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné
Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více
Nejlevnější byty v Česku. Podívejte se, co koupíte za půl milionu
Byty dál prudce zdražují. Přesto se dají najít i za půl milionu korun. Jak vypadají a...více
Tyhle řetězce mizí z Česka. Nepřežily covidové peklo
Dva roky s covidovými omezeními a uzavírkami znamenaly pohromu jak pro mnoho menších kamenných...více
Nové tipy, kam na výlet. Radši s plnou peněženkou
Pod Králickým Sněžníkem se otevírá Sky Bridge – nejdelší visutý most pro pěší na světě....více
Doporučujeme
Proč jsme doteď ksakru spali? Tahle malá součástka mění celý svět
Ta částka je až absurdní: 289 miliard dolarů, bezmála sedm bilionů Kč, na čipy. Spojené...více
Najít koš na prádlo není superschopnost vyhrazená matkám. Ženy, které se obětují pro rodinu,...
Všichni je známe. Buď byla taková naše vlastní matka, tchyně nebo máme podobnou kamarádku....více
Napůl Klopp, napůl Pep. Zlomí Tuchel v Chelsea trenérské prokletí?
Taktický chameleon a skvělý řečník, kterého můžete poslouchat hodiny. Ale také cholerik,...více
Dôchodky sa v roku 2023 radikálne menia: Toto môžete očakávať + kalkulačka
Systém so zastrešeným dôchodkovým vekom schválený vládou v roku 2019 sa bude opäť meniť....více
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Miroslav Motejlek
ekonomický žurnalista
Dušan Kunovský
podnikatel, Central Group
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.
Měla by banka hradit internetbankingové škody?
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
21. 5. 2005 0:15, jezevec
Zajímavé. To by pak taky například pojišťovny nemohly nikdy vyplácet žádné pojistné plnění - protože NEMOHOU hlídat každého BFU, jestli si nechá vykrást byt nebo dokonce nabourá auto.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
8. 9. 2005 16:56, vpar
Nechápu, proč dnes nejsou kryptograficky bezpečné čipové karty nebo tokeny více rozšířeny - cena při nákupu velkých sérií bude srovnatelná s cenou toho kalkulátoru. Navíc je to pohodlnější a možná i bezpečnější (používá se asymetrická RSA narozdíl od symetrické 3DES v kalkulátoru). Čipovka sice někomu připadá jako výměnné médium, ne jako šifrovací nástroj, opak je pravdou. Ještě dodám, že jediné, co má cenu v e-bankingu chránit je soukromý klíč (nebo balíček PKCS#12), nikoli certifikát, jehož součástí je pouze klíč veřejný. Mnoho lidí si také myslí, že zaměstnanec banky by mohl manipulovat klientovým soukromým klíčem, avšak ten se generuje u klienta a tudíž v bance není...
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Další příspěvky v diskuzi (celkem 15 komentářů)
8. 9. 2005 16:56 | vpar
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
10. 6. 2005 2:13 | muf211
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
10. 6. 2005 1:40 | muf211
Banka samozrejme hodnoti hrozby a rizika, ale tezko neco zmuze s totalnim bfu. Cim vice bude uzivatel sluzby seznameny s problematikou, tim vice se to bude k tomuto idealu stoprocentniho bezpeci priblizovat, ale ideal to nebude nikdy.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
25. 5. 2005 23:55
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 5. 2005 15:24 | Bojovnik za nahrady skod vseho druhu
22. 5. 2005 1:20 | Roman
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 5. 2005 1:11 | Roman
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
21. 5. 2005 7:54 | Pepa z DEPA
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
21. 5. 2005 0:15 | jezevec
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
21. 5. 2005 0:13 | jezevec
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
20. 5. 2005 19:01 | Petr
PŘIKLÁDÁM ZPRÁVU ČTK : Komerční banka musí vrátit peníze odcizené přes internet ČTK, 29.4.2005
Komercní banka má zaplatit jednomu klientovi 280.000 korun, které mu neznámý pachatel ukradl z úctu pres internetové bankovnictví. KB k tomu vyzval bankovní arbitr Otakar Schlossberger. Ucinil tak poprvé za dobu svého pusobení. V novém císle, které vyjde v úterý, o tom informuje casopis Týden. "Prípad ješte nebyl uzavren, protože jsme se odvolali. Takže nebudeme nic komentovat," rekla týdeníku mluvcí banky Marie Petrovová. Casopis dodává, že peníze zmizely v zárí 2003 ze dvou úctu, které si u Komercní banky pres internetovou aplikaci Moje banka vedl spolumajitel spolecnosti Uniprojekt Petr Doležal. "Šlo o muj soukromý úcet, z nehož nekdo vyzvedl témer 30.000, a o úcet bytového družstva, z nehož zmizelo pres 250.000," uvedl Doležal. Vyšetrování podle Týdne naznacuje, že loupež provedl zkušený pocítacový pirát. Pomocí pocítacového viru se dostal k heslum a oba napadené úcty za pouhých sedm minut vybral. Ze znaleckých posudku vyplynulo, že aplikace Komercní banky je vysoce zabezpecená a spolehlivá, dodal Týden. Komercní banka se hájí tím, že Doležal porušil smlouvu, když si nechal internetovým pirátem ukrást hesla. Doležal pritom tvrdí, že mel nainstalovaný antivirový program. Podle odborníka na internetové bankovnictví Jiřího Nápravníka jsou nebezpečné všechny nejlevnější internetové aplikace tuzemských peněžních ústavů. "Výjimkou je eBanka, HVB Bank a část internetového bankovnictví ČSOB postavená na čipových kartách," uvedl.
Názor nechť si každý udělá sám (.....)
Hezký den
20. 5. 2005 14:47 | Josef
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
20. 5. 2005 13:14 | Marek Jakub
Váš přístup je velice zjednodušený, obdobně by jste mohl říct, že telecomy nemohou za podvodná volání, a přesto telekomy mají drahé expertní systémy, které tyto podvodné volání odhalují a škoda je klientům refundovaná.
Osobně si myslím, že pokud banka chce v této oblasti podnikat, tak si musí vyhodnotit i hrozby a rizika. Hrozbou není pouze ztráta klientových peněz, ale i ztráta dobrého jména banky při sporu a medializaci problému.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
20. 5. 2005 8:43 | R2D2
Před několika dny pan poslanec Doležal z ODS navrhl vyvlastnění drobných akcionářů a dnes jsem četl že to pan prezident (dříve ODS)podepsal. Dnes jsem si přečetl návrh pana poslance Michala Doktora zase s ODS, co chce z fondu pojištění vkladů dát přes miliardu české pojišťovně a retroaktivně opět měnit zákony, potlačit odpovědnost každého člověka, kterébance svěřit peníze - podporovat morální hazard, ..
Proč to ta ODS dělá? Pochopil bych to u ČSSD (podplacený Kraus Českou pojišťovnou nejdříve zkoušel projít do zákona s poruchou trhu a když na to novináři upozornili, propašoval alespoň nesmyslné limity 40 a 70 000 Kč). Že se toto může dít v ČSSD je mi jasné, proč se ale takto korupčně chová ODS, to nevím.
Mám jít volit komunisty?
20. 5. 2005 8:07 | muf211
Osobne si myslim, ze Internet banking vzdy bude tihnout k jistemu riziku, vzdyt to vyplyva ze samotne podstaty sluzby (pristup kdekoliv a odkudkoliv). Nechapu uzivatele, kteri ani nevedi co je to soubor a adresar a jdou si zridit Internet banking. Vzdyt to je jako kdyby si dite slo koupit zapalky! Rozhodne vhodnejsi pro tuto skupinu uzivatelu je treba GSM Banking nebo Telebanking.