Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jak funguje investiční životní pojištění III.

Vysvětlit klientovi jak funguje investiční pojištění a pomoci mu vybrat správnou investiční strategii není lehký úkol. Cena za takové poradenství je standardně součástí pojistného. Kolik zaplatíte zprostředkovateli, jaké se uplatňují způsoby úhrady finančního poradenství a jak se spočítá odbytné?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 4. 2005 12:26, jamako

Pani Jarmilo, mate pravdu, ale jeden maly detail to hyzdi - smlouvy jsou napsany tak, ze to neni k precteni. A druha vec - mam spatnou zkusenost s velkymi institucemi - kdyz si chci vzit smlouvu na podrobne prostudovani domu, vetsinou tuto moznost zamitnou. Kdyz chci zmenit podminky, ktere povazuji za nevyhovujici - z 99% to nelze. (Ted trochu reklamy, zatim jen ING udelala vyjimku). Tak se ptam, co s tim?
Nicmene s tezi, ze lidi se maji o sebe starat sami, bezvyhrad souhlasim. Preji prijemny den

Reagovat

 

+54
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarmila 27. 04. 2005 12:03)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

26. 4. 2005 21:20, Fredy

Podsouváte mi zvýšený tón tam, kde jsem jej nikdy neuplatnil. Pouze jsem konstatoval dvě věci.

1) Jednak po prostudování dostupných volebních programů jednotlivých stran vidím modrou šanci jako jedno z lepších řešení. Podle mého "subjektivního" názoru si myslím, že v budoucnu jako jediné možné. Socialismus se již vyčerpal a to v celé Evropě. Otázkou je, jak jej dokáže ods prosazovat.

2) Dále jsem uváděl, v této souvislosti, že i volební program je zboží, které se musí umět prodat. Voliči jsou v tomto případě klienty tohoto programu. Ods to nedělá a nebo dělá nedostatečné a tím získávají na vážnosti nesmyslné a demagogické názory současného ministra financí. Ostatně i on "prodává" své zboží. Podle mě již zapáchající a s propadlou záruční lhůtou.

Pokud se nemýlím, tak vám také kdysi někdo od ČS řekl, že to a to je dobré a vy jste to bral. Pak se časem ukázalo, že je vše jinak a vy jste na tom třeba tratil. Je v tom jen fenomén času? Nebo tam hledáte něčí úmysl? Vždyť jste to přece nemusel brát, že?

Víte, čas je v tomto nejzajímavější poradce. Kdysi, v roce 1998 či 1999 jsme na těchto (i jiných) stránkách začali odvážně psát o tom, že KŽP je vlastně podfuk na neznalé, naivní jedince. Tehdy se na nás vrhla smečka bouchačů a dokonce zástupců pojišťoven. Dnes o tom píší již „bývalí“ poradci a jiní odborníci, jako o samozřejmosti. Lepší mlm společnosti jej již vyřadily z repertoáru. Čas plynul a pojišťovny vyrazily s dalším trumfem - IŽP. Mnozí se nad tím rozplývali a dodnes to mají za nedotknutelný zázrak. A vidíte, pan Podávka jej nyní staví do stejného, ne-li horšího světla, než již profláknuté KŽP. Ještě ostřeji se do tohoto produktu opřel pan Stuchlík v časopise FONDSHOP. Odhalil, to co již dávno píši, že tento produkt dotuje stát, nebo-li my všichni z našich daní.

Vůbec nic nemám proti paní Jarmile. Dokonce ji fandím. Má svůj názor (i když ne dle mého gusta) a za ním si stojí. Některé její postřehy v sociální oblasti jsou zajímavé. Docela si ji dovedu představit z jejich různých komentářů. Samoživitelka, vysokoškolačka s titulem, patrně PHDr., či něco podobného, se dvěma dětmi, dcerami. Žije na jihu Čech, patrně v Táboře a v oblasti poradenství vyzkoušela více společností a tudíž má celkem přehled. Za bývalého režimu byla asi úspěšná, někde buď v nějaké státní instituci (ostatně tehdy jiné skoro nebyly). Buď školství, nebo výpočetní technika, tehdy PVT, či tak nějak. A nebo je to úplně jinak. Ale, jak vy píšete. Co člověk, to názor a kdyby byly všechny stejné, tak by tu byla nuda.

Reagovat

 

-7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Speedy 26. 04. 2005 16:08)

Další příspěvky v diskuzi (75 komentářů)

27. 4. 2005 11:02 | term

A je to tady.Přesně jak říkáte,vše co mají klienti je špatně.Kdyby tito prodejci jenom prodávali Investora mínus,oni jdou tak daleko,že klientům likvidují Investora plus,sjednaný nějakým poradcem od ING.Potom těmto zkoprnělým klientům sepíší novou smlouvu,ale rovněž od ING s tím rozdílem,že je to Investor mínus přes AWD!
Kde je ta kvalita,kterou tady hlásají zástupci této společnosti?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (R2D2 26. 04. 2005 17:18)

27. 4. 2005 11:44 | Speedy

Jamako: To jsem se snažil taky a má práce (resp. profese) mě vždy pokaždé velice bavila. Jinak bych ji nedělal. Potom jsem ale zjistil, že vlastně 50% z toho, co vydělám, nějakým způsobem odevzdám bez obdržení patřičné protihodnoty a ten odložený zbytek na zlé časy (či na větší nákup čehosi) také taje, jak na jaře sněhulák někde na slunci. Tak jsem provedl ráznou optimalizaci svého života, odešel do "předčasného" důchodu jako pan Fredy a věř: tady u nás, co si s penízem neuděláš sám, tak nemáš, přitom se nebráním být jak houba a vstřebávat rady a "rady" jiných. Tvoje představa o tom, že najdeš poradce nebo dokonce budou obecně rozšířeni poradcové typu, že Ti zavolají typ a Ty, když vyděláš, tak jim něco z toho dáš, je zcestná. Ostatně, radit Ti mohou už dnes co by privátnímu klientovi tzv. osobní bankéři z bank nebo z investičních společností. Tam však je riziko, že Ty jsi stále příliš malý na to, aby oni neupřednostňovali svého velkého klienta, který třeba potřebuje prodat a oni to vědí: Tobě potom zavolají koupit a potom jen kroutí rameny, vždyť jimi doporučený časový horizont je ten a ten a Ty jsi ho, asi, nějak po tom telefonu musel přeslechnout, že :-)) Proto si také myslím, že nejlepší investice je do sebe sama, také do své rodiny atd., něco mít pozitivního ze života a teprve potom si připisovat virtuální procentíčka z kapitálkového nebo investičního životního pojištění (to jako příklad finančního produktu a který je tématem článku).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jamako 26. 04. 2005 15:51)

27. 4. 2005 12:03 | Jarmila

Já se ještě doplním. Nezlobte se, ale tyhle hovory jsou občas mimo mísu. Nikdo z nás nepochybuje o tom, že by si lidi měli nějak např. spořit na stáří nebo se pojistit. Lepší je spoření alespoň nějaké a pojištění taky aspoň nějaké než žádné. My se tu bavíme o vlastnostech produktů, ty se vyvíjejí, takže nelze říci "lidi, všechno staré bylo špatně, udělejte si to ještě jednou a znovu a pořádně". To, co je dobré dneska, nemusí platit zítra. Ano, je nutná osvěta. Kdo se chce o své peníze starat, tak ať to udělá, kdo nechce, pro toho je lepší třeba penzijní připojištění nebo kapitálové životní pojištění. Je to všechno otázka osvěty a vzdělaného klienta. Pokud se pamatuju, tak v r. 1989 davy sklandovaly, že nejsou malé děti. Tak proč se k nim i zákon chová jako k malým dětem? Proč má zodpovědnost za to, co podepíše klient, nést poradce a navíc mít na to ze zákona uzavřenou pojistku? Když to přeženu, to má nést zodpovědnost za to, že si klient nenaspořil na důchod a z oné pojistky odpovědnosti se bude klientovi následně důchod platit? Proč se snažíme vést zase lidi za ručičku jako malé děti?? Vy tu, Fredy, na jednu stranu voláte po jakési vlastní zodpovědnosti a propagujete Modrou šanci, ale na druhou stranu se zase o všechno bude starat všeobjímající stát?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 26. 04. 2005 16:53)

27. 4. 2005 12:26 | jamako

Pani Jarmilo, mate pravdu, ale jeden maly detail to hyzdi - smlouvy jsou napsany tak, ze to neni k precteni. A druha vec - mam spatnou zkusenost s velkymi institucemi - kdyz si chci vzit smlouvu na podrobne prostudovani domu, vetsinou tuto moznost zamitnou. Kdyz chci zmenit podminky, ktere povazuji za nevyhovujici - z 99% to nelze. (Ted trochu reklamy, zatim jen ING udelala vyjimku). Tak se ptam, co s tim? Nicmene s tezi, ze lidi se maji o sebe starat sami, bezvyhrad souhlasim. Preji prijemny den
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+54
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarmila 27. 04. 2005 12:03)

27. 4. 2005 12:28 | jamako

Souhlasim s Vami. Investice do sebe sama a vlastni rodiny je nejlepsi (penize si beztak do hrobu nikdo nevezme ;-)). mimochodem, Kiyosakiho jste nejspis cetl, ze? :-))
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+45
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jamako 26. 04. 2005 15:51)

27. 4. 2005 17:07 | Jarmila

Milý Jamako, právě proto buďme rádi, že existují servery jako jsou peníze.cz, na kterých se diskutuje tu trochu s jiskřením, ale většinou bez urážek a věcně. Kdyby se tu nediskutovalo, hodně věcí bychom neznali. Vždyť je to školení zcela zdarma!
Přeju Vám příjemný den a klidný spánek :-))
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarmila 27. 04. 2005 12:03)

29. 4. 2005 16:07 | R2D2

tak to je síla. je to ale pouze důkaz názoru pana Brzybohatého - klienti se o své finance vůbec nestarají a podepíší cokoliv. Je to ale jejich chyba.
Často si vzpomenu na vyjádření našich populárních osobností typu? matematika mi nikdy nešla" - chlubí se tím:) Takže - byl jsi blbej a nesnažil ses naučit sčítat - tak za svou blbost plať!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (term 27. 04. 2005 11:02)

30. 4. 2005 19:33 | term

Je.Především však záleží na tom jak se nechají zmanipulovat(klienti) rádoby"nezávislými poradci"!!! Potom se nedivme,že dochází ještě v této době k takovým zvěrstvům....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (R2D2 29. 04. 2005 16:07)

1. 5. 2005 9:42 | Speedy

Kde je poptávka, tam bývá přece i nabídka. Ta poptávka je v tomto případě nazývána u klientů (třeba) CHYTRÁCKOU HLADOVOSTÍ. Chytráckou hladovostí, která je NEPOUČITELNOU. Nemluvte, prosím, resp. nepište stále a Vám podobní o manipulaci klientů, pište o nepoučitelné a chytrácké hladovosti některých klientů. Přitom tito jedinci, pokud dostanou příležitost, svoji poptávku chytrácké hladovosti obratem a bez výčitek svědomí přemění (a pěkně po skajlajnsku) v nabídku chytrácké hladovosti. Tedy nezaslouží ani litování ani konečné slitování. Při této příležitosti si musím vzpomenout na krátký televizní šot z letošní zimy, jak a kterak úspěšně probíhá přímo v centru Prahy prostituce, kdy samotný akt je vykonáván na mobilních veřejných záchodcích, v budkách a po vložení patřičné mince opravňující jinak k vykonání malé či velké potřeby. Je třeba pravdivě analyzovat jak všechny, zdůrazňuji všechny účastníky, tak i právě ty další okolnosti a samotné prostředí. Ano, někdy se už i děsím, koho potenciálně mohu potkat v bežném životě na ulici či v krámě, a vlastně nemám vůbec šanci poznat, co to jsou s odpuštěním za hovada a prasata zároveň, a co tedy mohu od nich asi tak očekávat. A velmi podobné to je přece i ve světe financí, i tam je taková ta žumpa a splašky, a také osoby, které se v nich rády vyválejí. Teď jde jen o to, aby to byla okrajová záležitost a ne to centrum Prahy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+22
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (term 30. 04. 2005 19:33)

1. 5. 2005 21:14 | Jarmila

Ještě se doplním. Víte, Fredy, já mám velkou radost, když ke mně přijde klient v situaci pro něj těžko řešitelné, chce úvěr a já mu vyřídím úvěr ze stavebního spoření s nulovou nebo 10%-ní akontací za podmínek pro klienta poměrně lukrativnějších než ostatní spotřebitelské úvěry. Nemusíte se mnou souhlasit, ale pořád mám za to, že překlenovací úvěr na nějakých 7,5 a následně úvěr ze stavebnho spoření za 5,5 % je lepší než úvěr na 36 % p.a. Víte, já pak mám z téhle práce radost. Ono je např. hodně lidí, co se rozvádí a potřebují se vzájemně vyplatit, nebo lidí, kterým by byl jinak prodána střecha nad hlavou, protože nesehnali peníze na privatizaci bytu. A divil byste se, co je lidí, kteří na úvěr prostě nedosáhnou, protože jim jejich zaměstnavatel dává už pátým rokem smlouvu na dobu určitou. Neoblbuju lidi ve stylu "krvavý 760 a jinak procentní úrok a peníz zítra až do bytu", ale snažím se klientům v rámci svých možností poradit a když už si musí úvěr vzít, tak aby byl pro ně co nejpřijatelnější.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 26. 04. 2005 16:53)

2. 5. 2005 9:31 | Speedy

...ještě výše aktuálně přispívajícímu, co se tak diví nebo na co poukazuje. Je mi z principu úplně jedno, co to je Investor Plus a co Investor Mínus. Pouze v daném kontextu: ze strany pojišťovny není přece problém zjistit a systémově zajistit, aby nedocházelo zbytečně k přepojišťování. Vždyť jde o (více)náklady samotné pojišťovny. Provize za přepojišťenou smlouvu by měly být potom pro panenku nebo panáčka sjednatele výrazně menší!!! Spíše to ale vypadá, že toto, tedy smlouvy, které jsou aktuálně výhodné pro klienta a ne už tolik pro pojišťovnu, se skrze externí sítě přepojišťují (likvidují) právě s vědomím samotné pojišťovny, která se ale v těch pár řídkých případů poukazů (jako zde na webu) šikovně za externí síť ukryje. Ryba smrdí od hlavy!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Speedy 01. 05. 2005 09:42)

3. 5. 2005 14:20 | to Speedy

Vážený Speedy,ty souvislosti jsou jiné.Nevíte vo co go,proto Vám ty příspěvky připadají divné.Až ty souvislosti časem pochopíte,budete mít jasno.Věřte,není na objasňování těchto skutečností vhodná doba.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Speedy 02. 05. 2005 09:31)

3. 5. 2005 17:50 | Speedy

Já se k příspěvkům ostatních a ve vztahu k jejich možné divnosti přece nevyjadřuji. To bych si nikdy nedovolil.
Vyjadřuji se k divení a poukazování na některá uvedená fakta, předpokládejme, že alespoň pravdivá. Také pravdivá být nemusí, tady si může přece každý, když se to tak vezme, napsat co chce. I třeba od konkurenční bandy zvonkařů, a ob článek se později v jiné diskusi dozvíme, že oni to prý dělají lépe a jak jsou, na rozdíl od těch tady nějak jmenovaných, morální. Cha, chááááá...
A nejlepší ze všeho je Váš pěkný, tajemný a dokonale paranoidní závěr :-)) Když ne tady a dnes, tak kde a kdy chcete objasňovat???
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+25
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (to Speedy 03. 05. 2005 14:20)

5. 5. 2005 10:24 | to Speedy

Tomu paranoidnímu závěru rozumí jen několik zainteresovaných lidí.Nechtějte vědět proč,nebude Vám to k užitku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Speedy 03. 05. 2005 17:50)

10. 5. 2018 11:53 | Ivan Remeš

Ve výpočtu počátečních jednotek je chyba. 12 000 * 0,93 * 0,93 * 0,93 * 0,93 * 0,93 = 8 348 Kč a ne 3 348 Kč, jak je uvedeno výše.
:-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 511 263 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2018

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Umrtí majitele
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníPovinné ručení

Otázka: Dobrý den,prosím o radu.Otec mě zemřel 14,3 2013 zbylo poněm auto fort fiesta.Majetkové vypořádání ještě neproběhlo.Pojištění končí 8 měsíc 2013.Prosím jak mám postupovat? více

Cestovní pojištění

Úrazové pojištění a pojištění v nemoci

Životní pojištění

Havarijní pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Penzijní připojištění

Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení

Další čtení na flowee.cz

Lidé se začnou z velkých sociálních sítí stěhovat do komunit, říká zakladatel Redditu

Lidé se začnou z velkých sociálních sítí stěhovat do komunit, říká zakladatel Redditu

Alexis Ohanian , spoluzakladatel alternativní sociální sítě Reddit a investor do dalších...více

Máte pocit, že vám jen hodně chutná? Kdy už se dá mluvit o nemoci

Máte pocit, že vám jen hodně chutná? Kdy už se dá mluvit o nemoci

Padne devátá večerní a vy dostanete na něco chuť. Víte, že byste to neměli dělat, ale...více

Blíží se konec chladného ideálu krásy, který prezentuje Victoria´s Secret

Blíží se konec chladného ideálu krásy, který prezentuje Victoria´s Secret

Když se řekne luxus a spodní prádlo, řada lidí si vybaví dvě slova: Victoria´s Secret....více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Matěj Hollan

aktivista

Jan Keller

sociolog

Matěj Hollan
ÚSPĚŠNOST
62,50 %

z 8 duelů
×
Jan Keller
ÚSPĚŠNOST
55,56 %

z 9 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK