Akcie: rostou ceny ropy i úrokové sazby

Americká centrální banka podle očekávání zvýšila sazby. Ačkoli ale na předchozích šest zvýšení reagovaly trhy příznivě, tentokrát burzy oslabily. Negativně ovlivňuje vývoj akciových trhů i od začátku roku rostoucí cena ropy.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 3. 2005 4:19, Herkules Poirot

Tajemstvi knihy "Nejvetsi boom akcii v historii = 2005 - 2009" :
Autor knihy Harry S. Dent a jeho spolupracovnici ocekavaji , ze ode dneska az do brezna 2010 = behem 5 let vyroste index Dow Jones +260% a index Nasdaq Composite +570% az 900%. Nejvetsi rust ocekavaji u akcii velkych firem USA oboru : technologie , financni sluzby , biotechnologie , zdravotni pece , take akcie z Ciny , Hongkongu , Taiwanu , Jizni Koreje , Singapuru , ale NE z Japonska. Potom od dubna 2010 az do roku 2022 ocekavaji velky dlouhy krach akcii , pricemz ma roku 2022 byti index Dow Jones i Nasdaq nize , nez je dnes. Behem dlouheho krachu 2010 az 2022 doporucuji jenom 10-lete statni dluhopisy a zadne akcie. A dalsi rust akcii ockavaji az roku 2025. Pro akcie Evropy si netroufaji zadnou predpoved , jenom ze akcie Portugalska a Spanelska by mohly rusti i od roku 2010 dale. Pro pomer dolar / euro si natroufaji zadnou predpoved. Tedy si nechame aspon 4 roky evropske i americke akcie , co mame a budeme se i nadale bati akcii z Japonska. A neztratime viru , ze se s americkymi akciemi od elektroniky jeste necha dobre vydelat. A nemusime riskovat s malymi a novymi akciemi. Pan Warren Buffett ale zadne velke zazraky u akcii v pristich letech neocekava. A Jim Rogers ocekava nejvetsi vydelek s cukrem v pristich letech.

+27
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

2. 4. 2005 16:38 | B. Uff Ett

Namaloval si jeden elliottista asi v unoru do grafu indexu elliottovy vlny , podle kterych bude prvni polovinu letosniho roku index Dow Jones , Nasdaq i S&P500 vlnu od vlny stale padat. Ale je to uplne jinak , jenom Nasdaq Computer index pada. Zatimco Dow Jones , S&P500 i Nasdaq Biotech index vlnu od vlny stoupaji - breznovy kopec v grafu je vyssi nez lednovy kopec. A indexu Nasdaq Computer nezbyde , nez se prizpusobit tem ostatnim a stoupat taky , kdyz vetsina americkych akcii letos od ledna do brezna stoupe. Jo , Elliottovy vlny jde namalovat uspesne jenom do grafu z minuleho roku. Ale ne do grafu budouciho.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2005 20:10 | Alvar Nunez de Beroun y de Hostomice pod Brdy

9 let si pockam a pak si za polovinu akcii koupim byt na Costa Blanca
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 4. 2005 13:38 | Boucek Antonin

Zda se, ze je vsechno marne. Tak jen cekejte, vy kontrariane.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 4. 2005 13:07 | Sekal Souček

>Bouček U chciplych akcii vubec neni ocekavany vysoky rust zisku uz v kurzu ! Nikdo ty akcie nechce a ocekavanemu vysokemu rustu zisku se asi neveri , nebo se investuje prevazne jen do akcii , ktere rostou a ne do akcii , ktere jsou dnes za poslednich 5 let nejnize. Jenom spekulanti , kteri mohou par let pockat na vydelek a kontrariani by si koupili akcie General Motors , Volkswagen , Sun Microsystems , ktere vubec nerostou , maji z poslednich 5 let dnes kurz nejnizsi , ale ocekavaji letos vysoky rust zisku.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 4. 2005 8:08 | Boucek Antonin

Nevim, jestli jste to sam uz nekdy nezjistil - ale pokud se takhle vysoky narust zisku vseobecne ocekava, da se predpokladat, ze je uz zapocteny v cene. V tomto pripade je spise nasnade riziko, ze pokud akcie tohoto narustu nedosahne, jeji kurz imploduje.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 4. 2005 8:05

Tak co ty jeden chytrolíne měňafko, jak se ti líbí AIG pojišťovna dnes? Zrovna včera večer na CNBC Europe říkali, že se jedná o downgrade z AAA a při emitovaném dluhu 90 miliard USD už to bude docela nálož. No a to nemluvím o dopadu na akcionáře. Holt nic neroste až do nebe...
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 3. 2005 15:01 | Nero Wolfe

Tyto akcie jeví se mi býti taky jenom pro spekulanty a maximálne na 2 roky a pak prodat. Zatímco investor má tezkou práci : vybrati si akcie na dlouhá léta mezi Erste Bank , Citigroup , Wells Fargo , Bank of America , Barclays. Erste Bank je fundamentalne asi draha a ma prilis nizkou dividendu , ale snad by mohla jeste +100% dokázati a to dríve nez ty ostatní. Zatímco BNP Paribas , Royal Bank of Scotland , Unicredito Italiano , Komercní Banka , HBSC a ABM Amro jeví se mi býti ponekud horsí. Ale maji lidé jiné názory. Nekomu se líbí nejvíce BNP a Royal Bank.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 3. 2005 17:01 | Pedro

Chcete rict, ze kupujete akcie jen na zaklade fundamentalni analyzy. Nebo co myslite tim ze na zaklade dostatedneho zverejneni informaci z fundamentalky by mohly trhy explodovat. Myslim, ze by to vzbudilo zajem hlavne u spekulantu ne u investoru.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 3. 2005 16:26 | DayTrader.cz

www.daytrader.cz Naucte se sami bez cizi pomoci obchodovat na burze!!! DayTrader.cz je informacni portal, venujici se zacinajicim i zkusenejsim obchodnikum a obchodování na mezinárodních derivatovych a menovych trzich. Nabizi Vam uceleny soubor informaci zabyvajici se problematikou obchodovani na burze. www.daytrader.cz
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2005 14:33 | Maigret

Jestli ale do roku 2009 Dow Jones a Nasdaq par stovek procent nevyrostou , pak by pan Dent mel nejakou novou knihu s novou predpovedi dati vsem zadarmo , kdo tu dnesni knihu koupili. Ja jsem ale knihu precetl v knihkupectvi a nechal ji tam lezet. Ja si vymyslim predpoved do budoucna sam : Hodne lidi jeste s akciemi nic nevydelalo a ti to chteji dnes napravit , tedy jakmile bude vice optimistu nez pesimistu , hausse jako 1998-1999 se muze u emerickych a avrupskych akcii kdykoliv opakovat. A jeste s akciemi nezbohatlí lide dostanou v pristich letech taky prilezitost zbohatnout.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 3. 2005 14:24 | doktor Watson

Akcie CEZ se vubec nevyplatilo prodavat 15.3. pri signalu MACD prodat. Protoze jakmile kurz jenom trochu stoupne nad oteviraci kurz z 29.3. , ihned se ukaze signal koupit a to bude stejny kurz jako 15.3. pri signalu prodat. Ze spadne CEZ na polovinu a prodej by se vyplatil , nebezpeci nehrozilo , vzdyt se ocekava , ze stoupne na kurz cil 510 korun.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2005 4:19 | Herkules Poirot

Tajemstvi knihy "Nejvetsi boom akcii v historii = 2005 - 2009" : Autor knihy Harry S. Dent a jeho spolupracovnici ocekavaji , ze ode dneska az do brezna 2010 = behem 5 let vyroste index Dow Jones +260% a index Nasdaq Composite +570% az 900%. Nejvetsi rust ocekavaji u akcii velkych firem USA oboru : technologie , financni sluzby , biotechnologie , zdravotni pece , take akcie z Ciny , Hongkongu , Taiwanu , Jizni Koreje , Singapuru , ale NE z Japonska. Potom od dubna 2010 az do roku 2022 ocekavaji velky dlouhy krach akcii , pricemz ma roku 2022 byti index Dow Jones i Nasdaq nize , nez je dnes. Behem dlouheho krachu 2010 az 2022 doporucuji jenom 10-lete statni dluhopisy a zadne akcie. A dalsi rust akcii ockavaji az roku 2025. Pro akcie Evropy si netroufaji zadnou predpoved , jenom ze akcie Portugalska a Spanelska by mohly rusti i od roku 2010 dale. Pro pomer dolar / euro si natroufaji zadnou predpoved. Tedy si nechame aspon 4 roky evropske i americke akcie , co mame a budeme se i nadale bati akcii z Japonska. A neztratime viru , ze se s americkymi akciemi od elektroniky jeste necha dobre vydelat. A nemusime riskovat s malymi a novymi akciemi. Pan Warren Buffett ale zadne velke zazraky u akcii v pristich letech neocekava. A Jim Rogers ocekava nejvetsi vydelek s cukrem v pristich letech.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2005 4:17 | Nero Wolfe

Nekolik zajimavych akcii na 1 rok s odhadovanym nizkym P/E roku 2006 a ocekavanym vysokym rustem zisku G z roku 2005 do roku 2006. Evropa : Ahold P/E 12 a G +58% , USA : Smurfitt P/E 11 a +81% , General Motors P/E 5,6 a G +49% , Nemecko : Lufthansa P/E 10,3 a G +63% , Volkswagen Stamm P/E 8,6 a G +38% , WCM P/E 7,1 a G +1300% , Dialog Semiconductor P/E 16,9 a G +1100% , Süss MicroTec P/E 9,1 a G +1000% , Deutz P/E 6,8 a G +120% , D. Logistic P/E 14 a G +85% , Teleplan P/E 9,2 a G +66% . Ted jde jenom o to , aby tento zajimavy fundament vzbudil veliky zajem investoru a spekulantu , nebo zapricinil doporuceni analytiku a pak by kurzy mohly explodovat.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Do Česka letos zamířilo dvacet nových značek obchodů a služeb. U některých se budete divit,...více

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Posledního června si Jiří Rusnok sbalí diplomatku a v červenci už do práce nepřijde. V...více

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více

Doporučujeme

OnlyFans mění pravidla pornoprůmyslu. Miliardový byznys zlákal i Čechy

OnlyFans mění pravidla pornoprůmyslu. Miliardový byznys zlákal i Čechy

Internetová firma Fenix International Limited vznikla teprve v roce 2016. Za dva roky...více

Mám vytoužené dítě, ale šťastná nejsem. S osamělostí bojuje většina českých matek

Mám vytoužené dítě, ale šťastná nejsem. S osamělostí bojuje většina českých matek

Mateřství přináší kromě pocitů naplnění také různé negativní myšlenky, o nichž se stále...více

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Poznáte RAPEX a RASFF? Mal by ich sledovať každý. Podnikatelia však neustále

Poznáte RAPEX a RASFF? Mal by ich sledovať každý. Podnikatelia však neustále

Ak dbáte na zdravý životný štýl, informácie o nebezpečných produktoch by nemali uniknúť...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Telička

politik a lobbista

Jaroslav Zavadil

politik a odborář

Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
64,71 %

z 17 duelů
×
Jaroslav Zavadil
ÚSPĚŠNOST
21,43 %

z 14 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.