Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Akcie: Vánoce burzám svědčí

Americká centrální banka zvýšila podle očekávání úrokové sazby o 0,25 %. Index S&P500 se dostal na svoji nejvyšší hodnotu od 7. srpna 2001, Nasdaq Composite je ve srovnání s jeho úrovní z října 2002 o 94 % silnější.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 12. 2004 17:45, Vánoce Veselá

??? Nemás zaznamenáno pro tyto 3 akcie neco z toho :
úcetní hodnota akcie , zisk za minulá léta a ocekávaný zisk prístí rok , ROE a treba i P/E , P/B , P/C , P/S , PEG , ROS , zadluzení ???

Reagovat

 

+30
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř) 22. 12. 2004 15:14)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

23. 12. 2004 19:28, Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř)

Akcie ČEZ byla chcíplá mj. právě z důvodu, že zde byla reálná možnost jeho zbabišovatění, opravuji zašantročení, viz v nejistotě před posledními parlamentními volbami socanské zašantročení Unipetrolu, které se však (po socanské volební výhře) nekonalo a Unipetrol byl raději vrácen do oběhu. Tak mi to, alespoň, s odstupem času u Unipetrolu připadá.
Pokud dáš na ukazatele a budeš optimista ve věci příští a v postup Poláků, tak z krátkodobějšího hlediska příštího roku by měl možná mít větší potenciál právě Unipetrol než ČEZ, viz webové stránky borce http://www.internetovestranky.cz/bob/, jinak příslušná diskuse na http://www.akcie.cz/

PS Já osobně jsem, až na výjimky, zdejší akcie prodal a rozhlížím se, co dál, kam s tím, tady už mnoho titulů není, nebo jsou malé, málo likvidní, o to rizikovější na tuneláž a, pochopitelně, že do takových cizí fondy neinvestují. My ale můžeme, je to však s větším rizikem, a to nad jakou další sviňárnou na drobné akcionáře naše věrchuška přimhouří svý bedlivý oko.

Reagovat

 

-12
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Uú Uú 23. 12. 2004 18:04)

Další příspěvky v diskuzi (30 komentářů)

22. 12. 2004 15:14 | Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř)

U titulů, které mne v Česku skutečně zajímají, studuji z webů BCP ČR http://www.pse.cz/cenpap/seznam_cp.asp stažené výroční a pololetní zprávy, potřebné údaje si dopočtu, pokud zde nejsou už uvedeny. S výhledem to je pochopitelně vždy složitější, ale obvykle i ten je zde nějak obsažen, tak alespoň lze mít představu o trendu vývoje. Nutno však počítat s tím, že i zde může být plno klamu a mamu: takový management, který si chce firmu rozkulačit pro sebe nebo pro kámoše, jistě ne(!)uvede výhled zářných zítřků, ale právě naopak, nutno počítat s netržními(!!!) zásahy státu a s nehoráznou vyšikuldací drobných akcionářů na odkupech. Proto je v ČR bezpodmínečně nutné se pokusit vždy zjistit, co a kdo za titulem právě stojí nebo se snaží ho uchvátit, a včas stáhnout případně ocas - řečeno takto natvrdo. Tituly v ČR byly vedeny, v posledním roce a více, privatizačními očekáváními a snižováním diskontů v ocenění v souvislosti se vstupem do EU. To se týká velkých titulů nebo titulů už privatizovaných, převážně do zahraničí. U toho ostatního mála, co zbylo, je to vždy sázka do loterie, navíc to málo možná(!?) použitelných titulů lze spočíst na prstech obou rukou a obou nohou :-(( Můj názor na dole uvedené: ČP - riziko neprůhledného kapitálu, který stojí za pojišťovnou, ale když ustál takové faux paux s tehdy státní Sokolovskou uhelnou a financováním pána Železného (viz ve výsledku platba za prohranou arbitráž kolem TV Nova z kapes daňových poplatníků!), tak nějaké to klepnutí přes prsty asi v dohledné době nehrozí, navíc p. Kočárník to po nových volbách s preferencemi pro ODS asi jistí (když ne on, tak jím vychovaní následníci), KB - na vlnách jsem se předdividendově a jinak dříve občas svezl, jako také klient banky jsem ale dnes velmi rozpačitý, chybí tomu drive, pro Francouze jsme tu stále asi póvl, nic moc od toho střednědobě neočekávám, ČEZ - ve srovnání se zahraničím už asi pomalu na svém, výhled je téma do diskuze a splněním očekávání v příštím a dalším roce, zbývá především už velká dlouhodobější spekulace na odkup, až se bude bohatá nevěsta prodávat (bude ale muset být vhodná doba a stát ne pod časovým tlakem snědeného krámu a hladových důchodců).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Snížek Bílý 22. 12. 2004 14:26)

22. 12. 2004 17:45 | Vánoce Veselá

??? Nemás zaznamenáno pro tyto 3 akcie neco z toho : úcetní hodnota akcie , zisk za minulá léta a ocekávaný zisk prístí rok , ROE a treba i P/E , P/B , P/C , P/S , PEG , ROS , zadluzení ???
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+30
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř) 22. 12. 2004 15:14)

22. 12. 2004 20:09 | Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř)

Víš, nezlob se, ČP mě momentálně vůbec nezajímá, to dříve spíše Filípek Morisů (dříve Tabáček), ale jen asi 3 roky do té doby, než jsem kohosi (sám astmatik), doprovázel na jakési vyšetření plic do jedné léčebny: stačilo mě projít se po chodbě, vidět a slyšet, šmytec a konec. Ale po formální stránce to byla a je snad jediná(!!!) "česká" akcie, která se chová dlouhodobě k drobným akcionářům navýsost korektně a valná hromada vždy na úrovni s drobným pohoštěním (alespoň co jsem tam 4x byl já). Žel, jsou tu ty, alespoň dnes pro mne, morálně zdravotní problémy, tak v tom už nejedu a navíc je zde světová protikuřácká kampaň :-(( Tady bankovnictví mě už také neinteresuje, právě pro takové ty spíše morálně osobní výtky k tomuto oboru, a na případné, ještě občasné (delší) zaspekulování podrobné propočty ukazatelů spíše nepotřebuji: v té KB třeba v minulosti nedávné rozpouštěli rezervy a byl zisk, to se ale asi už opakovat nebude, snad tam také byly nějaké sporné dolarové investice ještě za starého vedení, navíc, když si to tu v Česku po reformách začne za 2 až 3 roky lehat způsobem a la Slovensko a mnozí lidé nebudou mít proto na splácení úvěrů, co si je vesele nabrali na dovolené třeba na Kanáry nebo do Karibiku a dnes mají z toho jen sucho v puse a jinak nic, tak budou mít banky také nějaké ty malé či velké problémy. Proto pouze při významném poklesu KB zjišťuji asi tak proč a potom jednám. Tuhle jsem ji ale prodal, už mě to nebaví. Ano, energetika a ČEZ byl můj velký tažný kůň poslední doby, to ano, pokud chceš nějaké ukazatele, tak jsem je onehdá viděl spočtené na právě Tebou doporučované adrese http://aktien.onvista.de/top-flop/branche.html?FIGURE=PERFORMANCE&TYPE=TOP_FLOP&SORT=CN_DIFF_REL_RANGE_DESC&ID_BRANCH=44&RANGE=1W&OFFSET=0 avšak z čeho počítali budoucnost je vskutku ve hvězdách. Myslím, a říkám to zde opakovaně, že u českých titulů nemůžeš bezhlavě používat filtry a rozhodovat se jen dle počítače. Zde je velké a zcela nepředvídatelné riziko (ale i příležitost se svézt) právě v politice.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Vánoce Veselá 22. 12. 2004 17:45)

23. 12. 2004 18:04 | Uú Uú

Cizí fondy na východoevropské akcie maji z Cech asi nejradeji akcii CEZ. Ale ta akcie byla 1997 az 2002 dokonale chcíplá. A 2003 az 2004 rostla zase prílis moc : 340% za 2 roky a ted uz se mi ji proto nechce kupovat , kdyz má uz ty 340% za sebou. Napadá mne koupit akcie Samsung pro ten nejlepsí fundament ze vsech akcií sveta , i kdyz má akcie 6-letý graf osklive zubatý. A napadá mne koupit akcie BNP Paribas a Royal Bank of Scotland , jejich zisk roste pospedních 10 let prúmerne 30% rocne a to by tedy mel i jejich kurz.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř) 22. 12. 2004 20:09)

23. 12. 2004 18:57 | Honzajs

Pokud uvažuješ o Samsungu, koukni se taky na KEPCO (Korejská obdoba našeho ČEZu). Velice zajímavě fundamenty.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Uú Uú 23. 12. 2004 18:04)

23. 12. 2004 19:28 | Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř)

Akcie ČEZ byla chcíplá mj. právě z důvodu, že zde byla reálná možnost jeho zbabišovatění, opravuji zašantročení, viz v nejistotě před posledními parlamentními volbami socanské zašantročení Unipetrolu, které se však (po socanské volební výhře) nekonalo a Unipetrol byl raději vrácen do oběhu. Tak mi to, alespoň, s odstupem času u Unipetrolu připadá. Pokud dáš na ukazatele a budeš optimista ve věci příští a v postup Poláků, tak z krátkodobějšího hlediska příštího roku by měl možná mít větší potenciál právě Unipetrol než ČEZ, viz webové stránky borce http://www.internetovestranky.cz/bob/, jinak příslušná diskuse na http://www.akcie.cz/
PS Já osobně jsem, až na výjimky, zdejší akcie prodal a rozhlížím se, co dál, kam s tím, tady už mnoho titulů není, nebo jsou malé, málo likvidní, o to rizikovější na tuneláž a, pochopitelně, že do takových cizí fondy neinvestují. My ale můžeme, je to však s větším rizikem, a to nad jakou další sviňárnou na drobné akcionáře naše věrchuška přimhouří svý bedlivý oko.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-12
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Uú Uú 23. 12. 2004 18:04)

24. 12. 2004 6:43 | Royal Bank of Beroun

Zatracení podvodníci v nejnovejsím obezníku Aktien-Analyse z Bonnu ( já ten nerád vidím v knihovne ) na prosinec 2004 , lzou ze banky BNP Paribas a Royal Bank of Scotland zvysují zisky za 10 posledních let prúmerne 30% rocne a pritom oboje banky vznikly asi teprve pred 6 lety sloucením mensích banek a zisky rostou u BNP Paribas i u Royal Bank of Scotland za posledních 5 let prúmerne o 0% rocne. A podobne tam lzou i o Samsungu P/E 9 , PEG 0,5 , P/B 2,2 , ROE 32 , ale vsechno je to lez. Magazín Börse-Online ocekával letos v púli roku taky vyssí zisk 2005 u Samsungu , ale uz to predelali na znacne nizsí zisk roku 2005. Tedy já ani jednu z tech 3 akcií nekoupim a budu dál investovat do Citigroup a Wells Fargo a nebo experimentovat s Volkswagenem , který má akcie 40% pod úcetní hodnotu spadlé a roku 2005 ocekává znacne vyssí zisk , ale asi jenom úsporami na výdajích a vúbec ne vetsím prodejem aut.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Uú Uú 23. 12. 2004 18:04)

25. 12. 2004 9:22 | Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř)

Honzajs: Já se na to korejský KEPCO zatím jen krátce díval, na první pohled zajímavý, škoda, že jsou tam známé komplikace s rozdělením poloostrova, neboť těsné sousedství s Čínou by potom mohlo být, při plné konsolidaci situace, dnes ještě více zajímavé. Nedokážu vyhodnotit kursové riziko, ale asi bych to viděl jako vážný faktor pro další rozhodování. Já se teprve internetem rozhlížím kolem, narazil jsem také na norské hydroelektrárny, má to být provázaný na výrobu hliníku, zatím se mi však ty vazby kolem toho jeví trochu zašmodrchaný, resp. jsem ještě nedokoumal (nedostatek času) jak se tam případně přelévají zisky a co tedy vlastně představují ty akcie, který možno koupit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Uú Uú 23. 12. 2004 18:04)

26. 12. 2004 2:39 | Nem Tudom

Která akcie z Evropy by se nejlépe vyplatila na 10 let vi nekdo ? ???? Tesco , Volkswagen , BMW , Porsche , Hennes & Mauritz , Sanofi Aventis , Siemens , Iberdrola , Puma , Ericsson , BNP Paribas , Royal Bank of Scotland , Stada ???? Veselé Vánoce a stastný nový rok : http://vaanoce.webz.cz
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

22. 1. 2005 15:33 | Honzajs

Samsung - zřejmě ano. V USA si totiž obchoduej pouze na OTC jako tzv. Pink Sheet. Pokud se optvrdí info o to, že uvažuje o kotaci na hlavním trhu NYSE, jeho cena akcií může slušně povyskočit.
Díky kotaci na NYSE bude totiž dostupný i pro institucionální investory (penzijní fondy), kteří často mohou dle svých statutůinvestovat pouze do akcií obchodovaných na NYSE nabo hlavním trhu NASDAQu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Uú Uú 23. 12. 2004 18:04)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 475 360 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Další čtení na flowee.cz

Nejlepší česká tenistka na vozíku: Teď sháním peníze na Tokio

Nejlepší česká tenistka na vozíku: Teď sháním peníze na Tokio

Ladislava Pořízková je momentálně nejlepší česká tenistka na vozíku a také hodně energická...více

Rusko chce letět vlastní cestou. Další závod o dobývání Měsíce je odstartován

Rusko chce letět vlastní cestou. Další závod o dobývání Měsíce je odstartován

Možná, že si za takových dvacet třicet let budeme číst o tom, že zástupce Spojených států...více

Pět kroků, jak ušetřit nervy i peněženku o Vánocích

Pět kroků, jak ušetřit nervy i peněženku o Vánocích

Možná už je trochu pozdě, ale i necelé dva týdny před Štědrým dnem je nutné připomenout,...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Kamil Vacek

podnikatel a investor

Helena Fibingerová

koulařka a podnikatelka

Kamil Vacek
ÚSPĚŠNOST
80,00 %

z 5 duelů
×
Helena Fibingerová
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 6 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK