Výpočet čisté mzdy 2024
Interaktivní grafiky
Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla
Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více
Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky
Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Tomáš Březina
podnikatel, Best
Michal Mejstřík
ekonom
0,00 %
z 0 duelů
0,00 %
z 0 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Je z krajů k lidem skutečně blíž?
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
4. 12. 2004 10:01, Občan
Blízko rozhodně nebyly !!!
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
24. 11. 2004 16:43, Fredy
Dovolím si řečnickou otázku. Potřebujeme naše malá republika tolik ministerstev a tolik úředníků? Není právě v tomhle zakopaný pes? Kdo zná trochu Švýcarsko, tak mi potvrdí, že tam není moc věcí, které by nefungovaly, když ne precizně, tak alespoň spolehlivě. A přitom Švýcarsko má "jen" 7 ministerstev s poměrně malým aparátem. Jenže tam je základním správním celkem obec a pak kanton. Tam se vše rozhodující odehrává. Například nemají ministerstvo zdravotnictví a přitom jejich systém péče o zdraví je velice propracovaný a pro všechny dostupný. Osobně bych ho řadil k nejlepším na světě.
Dnes o tom něco zjednodušeně psal pan Pavel Kohout na ihned.cz (http://ihned.cz/1-10072850-15 255210-000000_d-56)
Plně mu dávám za pravdu. ODS má ve svém programu redukci ministerstev a výraznější snížení počtu státních úředníků. Je to jediná strana, která to má alespoň v plánu. Ostatní mlčí a sem tam se někdo ozve, třeba ministr Sobotka, že si nechá zpracovat audit a podle toho se uvidí. Kolik takových auditů již bylo a kolik to stálo?
Na Slovensku si ministr financí pan Mikloš také nechal udělat audit a na jeho základě snížil počet úředníků o 40%. Náš pan z upřímných ministrů Sobotka hovořil o 2%. Je to výsměch nám voličům. Tady hledejme příčiny dosavadních byrokratických problémů. Špatná legislativa tomu všemu, bohužel, nahrává.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 34 komentářů)
5. 12. 2004 19:23 | x
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 12. 2004 12:45 | Kateřina
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 12. 2004 10:01 | Občan
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 12. 2004 10:00 | Bývalý pracovník OkÚ
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 12. 2004 9:53 | Učitel
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 12. 2004 16:25 | Kateřina
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
30. 11. 2004 20:21 | Mgr. Milan Minarčík (MSW), učitel odb. předmětů
29. 11. 2004 16:54 | Fredy
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
29. 11. 2004 16:27 | Jirka
Jsem rád, že jsem mohl alespoň těch prvních 6 let života prožít na vesnici. A rád se tam jednou vrátím. Píšete, že jste měla oproti městským školákům lepší znalosti. Já jsem také vynikal, doma jsem se přitom učení moc nevěnoval. Nebude to nakonec tím venkovským vzduchem? :-)) Když se tak zamýšlím, na vsi je toho k vidění mnohem víc, než jen příroda. Porovnám-li zemědělskou techniku, kterou jsem rád pozoroval v akci, s auty ve městech, je takový kombajn nebo vazač slámy úplný studijní poklad. Auta mají všechna zajímavá hejblata skrytá pod kapotou, ale tyhle mašinky se tím dost chlubily a bylo se na co dívat. Pro mechanická hejblata jsem měl vysloveně slabost. Elektrický ohradník mě zase seznámil s jinou stránkou fyziky, volný pád jsem si zkoušel v třešnovce i ve stodole. Nejvíc času jsem trávil s dědou - velice šikovným a pracovitým řemeslníkem, který až na elektroniku uměl snad všechno. Já jsem prostě před tím vzděláním neměl kam utéct. :-) Když později mí spolužáci šprtali rovnoramennou a nerovnoramennou páku nebo kladkostroj, já jsem si jen vzpomněl na to, jak je těžká lopata, když se drží rukama blízko u sebe, na hupcuk, s nímž se z člověka stal Herkules a měl jsem v mžiku jasno.
O životě na vesnici by lidé z města rozhodovat neměli. I kdyby to mysleli sebeupřímněji, vždycky jim spousta věcí unikne. Na to je třeba mít alespoň "Základní vesnickou".
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
27. 11. 2004 0:33 | Jirka
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 11. 2004 16:08 | Kateřina
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 11. 2004 16:03 | Kateřina
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
29. 11. 2004 9:12 | Jarmila
A k těm pomůckám: je sice pravda, že na venkově máte pomůcky téměž za okny. Jenže ani venkovské dítě třeba nikdy nevidělo živého jezevce, možná lišku, srnku, koně. V době televize, videa a možnosti cestování (např. do ZOO) jsou vycpaná zvířata tak trochu mimo. Nehledě na to, že škola učí děti pro budoucí život, tak přírodovědou se bude živit asi málokteré venkovské dítě. Počítačovou učebnu můžete zařídit kdekoliv, na to nemusíte dojíždět do města. Problém je ale v učitelích IT a v odměňování. Pokud totiž do školství přejde člověk, který pracoval např. 15 let mimo školství ale je výborný uživatel IT a dokázal by děti naušit velmi dobře pracovat s počítači, dostane plat ne podle svých znalostí, ale podle počtu let odpracovaných ve školství. Tím se dostanete do stavu, že ve školství může za rozumný plat pracovat jen člověk, který začal učit okamžitě po ukončení VŠ a ani na okamžik nepřešel jinam. Pokud by přece jen nastoupil do školy, pro mzdové účely se mu léta odpracovaná jinde krátí na polovinu, takže s 15 lety praxe mimo školství dostane plat jako učitel po 7 letech. Tím se dostanete do situace, že do školství nemohou za adekvátních podmínek přestupovat odborníci z praxe, kteří by byli schopni děti něco naučit, ale dostávali by tak mizerný plat, že si tuto humanitu okamžitě rozmyslí. I tak lze totiž vyřešit problém konkurence pro učitele. Obrovskou výhodou, pro kterou by se venkovské školy ve střediskových obcích měly zachovat, je dostupnost pro děti a odstranění dojíždění. Ono i tak stačí, když do nich denně dojíždějí děti z vyšších ročníků ze vzdálenosti 10 km. Pokud mne paměť nešálí, tak škola upravovala počty hodin ve vyučování podle autobusového spojení, aby to děti stihly.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
28. 11. 2004 18:21 | Fredy
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
27. 11. 2004 9:29 | Kateřina
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
27. 11. 2004 1:08 | Jirka
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 11. 2004 15:47 | Fredy
No a co se týká stínového ministra ODS, tak, dle pana Topolánka, bude mít za úkol zrušení ministerstva a převedení zbytku na kraje. Když tohle může fungovat ve Švýcarsku, tak proč se o to samé nepokusit u nás?
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 11. 2004 15:24 | Fredy
A k těm školám na vesnici je třeba ještě dodat to, že když se zruší, tak nastává další problém a to je dopravní obslužnost. Nebo-li obce místo příspěvků na vlastní školy, tak musí přispívat na školy v sousední (větší) obci a pak ještě na dopravu. Kocourkov na entou. A tohle všechno brání ti premiérovi odborníci. Ví pan Gros, proč má ČSSD tak malé preference? Ať se zeptá odborníků z krajů a obcí. Tam to totiž není ani tak o politice,ale o rozumu a holém přežití.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 11. 2004 15:18 | Kateřina
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 11. 2004 13:12 | Fredy
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Stránka 1/2
Předchozí