Fondy: týden akciových hvězd

Petr Fejtek | | 22. 11. 2004 | 8 komentářů
Kratší týden přivedl do fondů jen slabších 175 milionů, přitom 230 získaly fondy peněžního trhu a 55 zajištěné. 170 odplynulo z dluhopisových, ale celých 50 milionů korun přišlo do akciových fondů – že by světélko na konci tunelu?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 11. 2004 12:34, Boucek Antonin

Index PX-50 prorazil v patek tisicovou hranici a HN o tom pisi ve zprave na strane 22, grafem dne na strance 19 je pritom cena ropy Brent. Zpravou na titulni strane je pritom souboj v CSSD o osudu vlady a vichrice na Slovensku. Zkratka a dobre, na prazske burze je boom a nikdo o tom nevi. Uzasne. Mozna neni tak docela pozde jeste neco prikoupit.

+9
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

14. 12. 2004 16:40 | Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř)

...jen opakuji, viz o něco níže: podívejte se do portfolia ISČS Sporotrend a u významných jednotlivých titulů si krátce zdůvodněte nárůsty minulé, potenciál dalšího růstu a důvod(y) toho všeho. Také zjistěte zda-li nějaký titul, do kterého byste jinak rád investoval, v portfoliu nechybí vůbec nebo je trestuhodně podvážen. Rozmyslete, u českých titulů, zda-li pro Vás není přece jen lepší investovat přímo. Jinak s fondem vyživujete také nezdárníky, kteří se vezou na vlně a bez vlastního přičinění...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2004 15:32 | Hammer

Je sice pravda, že Sporotrend astronomicky roste, ale v těchto dnech nastal pokles o 2%. Lze očekávat ještě drastičtější propad, ale podle mě se bude jednat spíš o krátkodobí pokles, který bude kompenzován dlouhodobím růstem. Věřím tomu, že náš vstup do EU je silnou zárukou pro investory ze zahraničí, díky kterým by měla naše ekonomika růst i v následujících letech, i když se snižujícím se tempem. Proto si myslím, že v budoucnu by bylo zajímavé investovat od akcií přistupujících zemí jako je Rumunsko a Bulharsko později i Ukrajina. Co se týče mého portfolia přikoupil jsem Sporotrend a v následujících dnech, ve kterých se mé fondy očistí od daňě, prodám Sporoinvest a peníze radši vložím do pojištěného stavebního spoření.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2004 11:32 | Jirka

Váš odhad mi připadá správný. Na takovou pecku, jakou jsme zažili v dubnu, není ještě dostatečný tlak. Pokud by se kurz vyhoupl během pár týdnů ještě výš, prodám další díl. Pro krátkou spekulaci ale nejsou fondy vhodné a riziko je vysoké. Takže jde spíše o to, kdy prodat. Do nákupu bych letos šel jedině tehdy, kdyby ta dělovka přišla.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2004 8:16 | Bouček Antonín

Myslím si, že se všichni shodujeme na tom, že půjde o klasický scénář boom/bust - prudký růst vystřídaný brutálním pádem. Jde tedy o celkem riskantní hru, ve které hodně záleží na tom, jak určit vrchol. Já si (mimo jiné z indikací, které jsem popsal o pár příspěvků níž) myslím, že ještě nenastal. Samozřejmě se mohu mýlit. Uvidíme.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 11. 2004 16:06 | Jan Kolda von Žampach (řečený Pancíř)

Ano, a podívejte se na webu ISČS, co a v jakých % objemech má fond za akcie v portfoliu (zahlédl jsem tam údaje sice ještě ze září ale alespoň tak) a také co bylo až dosud tahounem české burzy. Zhodnotit si další potenciál růstu. Samozřejmě, že portfolio fodnů doznává průběžných změn, i tak to může být poučné. Souhlasím s Vámi.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 11. 2004 15:45

:-))
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 11. 2004 12:55 | Jirka

Nevím jak je to u kterých akcií, ale Sporotrend už přes 1/4 roku trpí zvýšenou a stále stoupající teplotou. Nedivil bych se, kdyby v následujících dnech přešla horkost na jeho investory. Sám jsem z něho část prodal a koupím si raději nějakou maličkost k Vánocům.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2004 12:34 | Boucek Antonin

Index PX-50 prorazil v patek tisicovou hranici a HN o tom pisi ve zprave na strane 22, grafem dne na strance 19 je pritom cena ropy Brent. Zpravou na titulni strane je pritom souboj v CSSD o osudu vlady a vichrice na Slovensku. Zkratka a dobre, na prazske burze je boom a nikdo o tom nevi. Uzasne. Mozna neni tak docela pozde jeste neco prikoupit.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Vágner

rybář a podnikatel

Petr Kellner

podnikatel, PPF

Jakub Vágner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Kellner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services