Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Novomanželské půjčky, nebo skutečná podpora?

Martin Zika | | 3. 11. 2004 | 31 komentářů
Jak by měl stát podporovat bydlení svých občanů? Od roku 2008 má být DPH na stavební práce související s bydlením přesunuta do základní sazby. Pokud se to skutečně stane, všechny akce státních úředníků typu zvýhodněných půjček pro mladé se budou ve světle výrazného zdražení, ke kterému v důsledku zvýšení daně z přidané hodnoty dojde, jevit spíše směšně.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 11. 2004 21:46, PSafranek

Pseudoanonym Tridac je jasný případ pro psychiatra, neboť sám v diskusi na http://www.penize.cz/info/zpravy/nazory.asp?NewsID=3243 nebyl několik dní schopen odpovědět na konkrétní dotazy diskutujících a jenom všem okolo nevybíravě nadával a urážel! Když ho někdo zřejmě upozornil, že je úplně mimo a vysvětlil mu, jak funguje akcie Immofinanz a že bez dividendy nebo prodeje z ní peníze nemůže dostat, tak se snažil vycouvat stylem "já nic, já muzikant" Pokud je opravdu manažerem Finance.EU resp. AWD ČR, pak Bůh s nimi, protože ten člověk nemá základní komunikační dovednosti.

Reagovat

 

+41
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tridac 13. 11. 2004 22:50)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 11. 2004 7:29, Tomáš Marný

Můj nezaměstnaný známý nedávno dostavěl bazén (žádný nafukovací z Bblmaxu za 3 kKč, ale zapuštěný cca 8x4 m). Jenže nesedí doma na zadku a nebrečí, že mu podpora nestačí na banány, snaží se živit sám, když tento stát "podporuje" zaměstnanost třeba tak, že si ani nemůžete odečíst náklady na dopravu do zaměstnání z daní, jak je tomu v Německu.

Reagovat

 

-24
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Alena 03. 11. 2004 15:56)

Další příspěvky v diskuzi (31 komentářů)

4. 11. 2004 9:34 | Alena

Tenkrát jsme to tak brali. Jenže postupně se víc a víc služeb začalo přesouvat do základní sazby DPH (prý v rámci harmonizace s připravovaným vstupem do EU) a teď, po 15 letech budování kapitalismu, jsme na tom stejně jako na začátku. Pro zákazníka je jedno, jestli si zboží koupí s 19% DPH a udělá si práci sám, nebo si koupí zboží i s prací opět za 19% DPH. Přesun práce do základní sazby tuto práci neskutečně zdražil, takže zákazník je spíš nucen si řadu prací opět dělat svépomocně sám. Nejenže z toho stát nic nemá, ale zároveň s tím klesá koupěschopnost obyvatel, omezuje se poptávka po službách, ty následně krachují, protože se neuživí, pracovníci jdou na pracák, tam dostanou podporu, za tu si služby nekoupí, protože jsou pro ně drahé a tak dále a tak dále. Takže jsme vesele roztočili spirálu směrem dolů.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 03. 11. 2004 23:06)

4. 11. 2004 9:44 | Taky anonym a asi pořád ještě idealista, že to zvládneme a nestaneme se vnitřní kolonií EU

Vážený anonyme, nejsem volič třešniček, jenom neskutečně nas.. a už bohužel nevolič. Vadí mi rozkradení mnohamiliardového majetku, pozavírání fabrik (opravdu vyráběly nekvalitní a nekonkurenceschopné zboží, že se musely zavřít? Favorit Rokycany, Tatra, ČDK a další? Museli jsme prodat Prazdroj, Mattonku? Nemohl stát pružněji reagovat na rumovou aféru nebo podvody s LTO? Ne, protože hoši bojovali o vlastní koryta). Takže mám odpor vůči ODS, protože tam sedí jedni a titíž lidé, kterým kradení nevadí. ČSSD přišla už k vyžranému krámu a snaží se o realizaci komunismu. KSČM taky ne, má za těch 40 let hodně másla na hlavě. Takže koho, když většinu z těch hochů nezajímá prospěch státu, ale jen a pouze vlastní koryta? Vážený, už vidím jen jedinou alternativu, a to je sehnat nové a objemnější klíče, aby více zvonily.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (anonym (aby mé děti jednou mohly dostudovat díky mé prostořekosti...) 03. 11. 2004 16:39)

4. 11. 2004 10:06 | anonym (aby mé děti jednou mohly dostudovat díky mé prostořekosti...)

Bohužel s Vaším názorem musím téměř bezvýhradně souhlasit. Před 15 lety jsem u Václava zvonil klíči a dnes není z čeho najednou vybírat - grázlové jsou napříč všemi stranami. A i když má politik velký průser, neodstoupí. A když chce někdo někoho osobně "zničit", zařídí sérii třeba i polopravdivých/nepravdivých článků v "nezávislém tisku", které mu k tomu napomohou. Co s tím budeme dělat?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Taky anonym a asi pořád ještě idealista, že to zvládneme a nestaneme se vnitřní kolonií EU 04. 11. 2004 09:44)

4. 11. 2004 10:07 | Jirka

Nemyslím si, že by Vás před hulvátstvím majitele bytu ochránila novomanželská půjčka. Tu Vám sice politici poskytnou snadno, protože nic neumí tak dobře, jako slibovat a rozdávat cizí majetek, ale já bych po nich chtěl spíše více odpovědnosti při navrhovaní a schvalování zákonů, které Vás před tím hulvátstvím nechrání. Chtěl bych po nich řádně fungující policii, která bude chránit pořádek a slušné lidi.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 04. 11. 2004 00:03)

4. 11. 2004 10:43 | Jirka

Jedna moudrost praví, že schody se mají zametat shora dolů. V naší společnosti to ovšem půjde těžko, protože ti s koštětem stojí pod schodištěm a zatím se o něj jen opírají.
Vláda je jen obrazem celé společnosti. Nikdy tam nebudou vzorní a slušní lidé, dokud ti ostatní budou na politiku kašlat, případně zneužívat jejích chyb. Nepomůže ani nalezení několika slušňáků, které si zvolíme a tím to pro nás skončí. Jen nezájem veřejnosti může způsobit, že někdo může dobrého člověka nechat utopit v bulvární špíně nebo beztrestně skutečně utopit v nějaké přehradě.
Až nám to skutečně přestane být fuk a bude nám dole s košťaty záležet na čistotě schodiště a ne jen na vlastním schůdku, pak bude šance to změnit. Pokud jsou ochotni kandidovat převážně jen samozvanci lačnící po korytě a voliči si pletou volbu s nepovinnou loterií, nemůže se nic zlepšit. Češi se budou muset rozloučit se zakořeněnou pověrou "Kdo nekrade, okrádá rodinu." a uvědomit si, že dar je projev dobré vůle, za který se sluší poděkovat. Natahovat ruce po nezaslouženém příjmu a ještě se ohánět tím, že je to něčí povinnost není projev slušných, ale drzých lidí. Naučme se slušnosti. Pak ji mezi námi budeme schopni rozpoznat a budeme si umět zvolit ty správné politiky. Současný stav je pro většinu zaslouženým trestem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (anonym (aby mé děti jednou mohly dostudovat díky mé prostořekosti...) 04. 11. 2004 10:06)

5. 11. 2004 7:29 | Tomáš Marný

Můj nezaměstnaný známý nedávno dostavěl bazén (žádný nafukovací z Bblmaxu za 3 kKč, ale zapuštěný cca 8x4 m). Jenže nesedí doma na zadku a nebrečí, že mu podpora nestačí na banány, snaží se živit sám, když tento stát "podporuje" zaměstnanost třeba tak, že si ani nemůžete odečíst náklady na dopravu do zaměstnání z daní, jak je tomu v Německu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-24
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Alena 03. 11. 2004 15:56)

5. 11. 2004 11:05 | Karel

Je na odpovědnosti každého znás, jak si zabezpečuje bydlení. Nabídka na trhu je obrovská. Od málo kvalitního a levného bydlení až po drahé a luxusní. Můžete bydlet za hubičku v sev. Čechách či sev. Moravě nebo na malém městě či za dráž v Praze. Můžete si byt koupit nebo pronajmout nebo podpronajmout. Náš právní systém neumožňuje někoho vyhodit z bytu bez přivolení soudu. Pokud někde bydlíte s dítětem načerno , je to vaše nezodpovědnost. Problém je ve vás.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 04. 11. 2004 00:03)

9. 11. 2004 10:35 | Kamila

Hm a zkoušel jste si taky ve výše uvedených lokalitách najít práci, z které byste daný byt zaplatil, ať už koupi či pronájem? Ono je hezké bydlet za hubičku v sev. Čechách či Moravě, ale ono tam také za tu hubičku většinou pracujete, když už tedy máte to štěstí, že práci seženete.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karel 05. 11. 2004 11:05)

13. 11. 2004 22:50 | Tridac

Vážení přátelé, kolegové. Jistě nepřispěji mnoho do diskuse. Pouze můj názor a moje zkušenost. Po několika celkem zajímavých diskusích, ale i mnoha urážkách a napadáních rádoby znalců, jsem si udělal dnes celý den čas a udělal jsem si vskutku zajímavý průzkum. A výsledky? Spíše závěr. Nebudu již diskutovat či se vyjadřovat k jakýmkoliv otázkám. Zde je pouze snaha z druhých dělat pitomce, omlouvám se ,ale jinak to nazvat nejde. Nevím kdo a proč si tyto lidi vybírá, ale pokud to nikdo nezjistil, máte možnost, stejně jako já.
Proč to píši? Prošel jsem poctivě 220 stránkových témat a skutečně jsem ohromen. I přes obranu a vysvětlování a různé, já nic já muzikant, jsem lidičky pod nicky Anonym, Fredy a některé další našel skoro všude. Je obdivuhodné, jak diskutují o Bushovi, irácké krizi, akciích, parlamentu, důchodech a penzích stejně jako půjčkách, spoření, hypotékách, tak i životním pojištění a kombinace a další a další oblasti. S takovými machry, odborníky a znalci nelze diskutovat. Vědí vše a ještě k tomu neomylně. U nás je na centrále cca 35 lidí, kteří ani zdaleka nemají takové znalosti v součtu dohromady.
Moje zkušenost? Placená klaka v nejlepším případě provokatéři a v posledním kroku lidi, kteří prostě žijí tím urážet, napadat, obelhávat lidi. Nikde totiž nenajdete odpovědi, když se někdo ptá, ale co je nejlepší a co jsem si ověřil i sám? Tito lidé zasvíceně mluví, radí a odsuzují věci, o kterých totálně vůbec nic neví a ani nemohou.
Takže jsem se rozhodl, že nebudu na takovýchto serverech vůbec reagovat ani přispívat. Je to škoda, spousta lidí to myslí dobře i se zájmem, jen mne šokuje, že správci těchto stránek ještě neťuklo. Vím, že je demokracie, každý má právo na svůj názor, ale o tom to na mnoha stránkách tady vůbbec není. Téma? Tyto lidi to vůbec nezajímá. Ihned se pustí do toho, kdo napíše něco, co se jim nelíbí. To nemá nikdo nárok na jiný názor? Tady ne.
Všem, s kterými jsem si příjemně pohovořil a vyměnil zkušenosti, děkuji, a těším se někdy v budoucnu třeba na shledání.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

14. 11. 2004 21:46 | PSafranek

Pseudoanonym Tridac je jasný případ pro psychiatra, neboť sám v diskusi na http://www.penize.cz/info/zpravy/nazory.asp?NewsID=3243 nebyl několik dní schopen odpovědět na konkrétní dotazy diskutujících a jenom všem okolo nevybíravě nadával a urážel! Když ho někdo zřejmě upozornil, že je úplně mimo a vysvětlil mu, jak funguje akcie Immofinanz a že bez dividendy nebo prodeje z ní peníze nemůže dostat, tak se snažil vycouvat stylem "já nic, já muzikant" Pokud je opravdu manažerem Finance.EU resp. AWD ČR, pak Bůh s nimi, protože ten člověk nemá základní komunikační dovednosti.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+41
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tridac 13. 11. 2004 22:50)

24. 5. 2006 8:23 | kobara

Myslím, že by opravdu bylo lepší, aby vláda pomohla při řešení bydlení výraznější finanční částkou . Novomanželská půjčka podle mě už není tak potřeba jako dřívě, spousta finančních ústavů již umožňuje koupi spotřebního zboží na splátky bez navýšení, takže se zboží neprodraží. Stačí sledovat reklamní noviny, je to určitě lepší než všechny karty typu home, aura a OK, které mají celkem vysoké úročení. Co mi ale vadí, je hranice 36 let. Je mi 37 a začínáme stavět a finanční pomoc by se nám hodila stejně, jako třicetišestiletým, také pořizujeme svoje první vlastní bydlení. Tato pomoc je pěkně diskriminační.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 511 263 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Splátky hypotéky

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Další čtení na flowee.cz

Jak jsem přišla o stůl a získala svobodu v práci

Jak jsem přišla o stůl a získala svobodu v práci

Když jsem před lety nastupovala do svého prvního zaměstnání, bylo jako vrchol úspěchu...více

Statistika nuda je, má však skvělé údaje: Svět se prostě zlepšuje

Statistika nuda je, má však skvělé údaje: Svět se prostě zlepšuje

„Kdybychom poprosili středověkého rolníka, aby popsal náš současný svět, ze všeho nejdříve...více

Rozhovor: To, že by byl hospic „úplný konec“, je fáma

Rozhovor: To, že by byl hospic „úplný konec“, je fáma

Říká se, že smrt je přirozenou součástí života, málokdo ji tak však doopravdy bere. Zatímco...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlasta Parkanová

politička

Ondřej Trojan

producent

Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 7 duelů
×
Ondřej Trojan
ÚSPĚŠNOST
57,14 %

z 14 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK