Akcie: úspěšný střed týdne

Po mírných ztrátách na začátku uplynulého pondělí a úterý byly ceny akcií na amerických i evropských burzách uprostřed týdne vytaženy zejména technologickými společnostmi. Týden zakončila úspěšněji Evropa.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 6. 2004 11:04, Jan Kolda von Žampach ( řečený Pancíř )

Je to v Česku jistě nějak tak podobně, jak píšeš, milé stále morfující ÚúÚ.
Určitá pomoc je ale stáhnout si internetem a pořádně si přečíst alespoň tu kterou výroční zprávu s (ne)nalhanými údaji, tam ta predikce budoucna bývá alespoň naznačena, sledovat cvrkot a diskuse kolem akciového titulu a především si všímat naší politické scény. Ve smyslu, kdo a jak se snaží, a v zájmu koho, na naší transformaci nikam včetně končící privatizace, pakovat a jaké figurky, také v zájmu koho, si rozestavuje po své šachovnici, omlouvám se, správněji do představenstev a dozorčích rad. A nikomu bezvýhradně nevěřit, hlavně enelytikům, co mají také své soukromoučké želízko v ohni.
Jisté také je, že nízkou možnou predikcí zisku a celkovým mlžením u privatizovaných společností je srážena cena v zájmu co nejnižšího pozdějšího odkopu, resp. odkupu minoritních akcionářů.

Na druhou stranu, investovat výhradně a jen dle jakýchsi, opakuji jakýchsi čísel, která mi v tabulce pěkně vyjedou za použití filtru z internetu, a že mám vymalováno jako na 30 až 50 let, se mi jeví jako velmi úsměvné. Velmi úsměvné. A bláhové, milé ÚúÚ !

Zobrazit celé vlákno

+27
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

28. 6. 2004 5:40, Siemens

Po nekolika letech 35-ti hodinové pracovní doby týdne , presel podnik Siemens v Nemecku zase na 40-ti hodinový týden a z toho dúvodu uz neplánuje stehovat se do Madarska.
Z toho plyne poucení , aby pozdeji nenapadlo ceské demenstruanty demenstruovat demenstruacemi
u nejakého ceského podniku za 35-ti hodinové pracovní týdny , nebo se podnik zavre a prestehuje
do Asie nebo Afriky , kde jsou ochotni pracovat i víc nez 40 hodin týdne i za polovinu penez
nez v Cechách.

-4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

30. 6. 2004 5:20 | Tutenchamun

1.Kdyz jsem videl v internetu poprvé slovo SPAD , hned mne napadlo , aha , SPAD to je kolik to spadlo. -------- 2.Pred asi 50 lety si koupila rodina Quandt nekolik kilo akcií BMW a dnes má kazdý clen rodiny Quandt akcie BMW v hodnote asi Miliardy euro !!! Zkusme to s nejakýma trvanlivýma a kvalitníma akciema taky i kdyby za 50 let se z toho tesili jen nasi potomci. Pritom bude treba dát bacha , aby nás proto potomci neotrávili s ciankali. Samozrejme nutno zapomenout akcie Daimler Chrysler. Daimler & Chrysler delá dnes ty nejosklivejsí karoserie a nejhorsí kvality auta a akcie za 20 let o nic nevyrostla. Kvalitní auta delá dnes Skoda a hezké karoserie delá Benton a Jaguar. Ale Mercedes uz ztratil za posledních 10 let jakoukoliv eleganci a kvalitu. -------- 3.Kdo si koupí nejaké svinstvo akcie a za nekolik dní je prodá s malým výdelkem nebo bez výdelku , za nekolik let úplne zapomene , jaké kdy koupil a prodal svinstvo. Pricemz spekulanti bývají nekolikrát v zivote bez penez a bez akcií ( i Kostolany a Soros ). Zatímco kdo nasbírá behem dlouhých let tisíce akcií od Citigroup , AIG , Ericssonu a dalsí svetoznámé obrovské firmy ze západních indexú , ten se múze radovat. Ze má tisíce akcií Citigroup , AIG , Ericssonu atd. a za asi 15 nebo 25 let ty akcie nekolik stovek procent vyrostou a clovek si koupí za polovinu vlastní byt. A to co nespotrebuje v dúchodu , to zdedí potomci. To by byla krása , kdyby dedil clovek po otci nekolik tisíc akcií Citigroup a nekolik tisíc akcií AIG. Ale já dedil po otci svrab , bídu a nestovice. Ale snad mohou dedit potomci po me akcie , ale nejdríve musím vydelat na byt s akciema.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2004 11:04 | Jan Kolda von Žampach ( řečený Pancíř )

Je to v Česku jistě nějak tak podobně, jak píšeš, milé stále morfující ÚúÚ. Určitá pomoc je ale stáhnout si internetem a pořádně si přečíst alespoň tu kterou výroční zprávu s (ne)nalhanými údaji, tam ta predikce budoucna bývá alespoň naznačena, sledovat cvrkot a diskuse kolem akciového titulu a především si všímat naší politické scény. Ve smyslu, kdo a jak se snaží, a v zájmu koho, na naší transformaci nikam včetně končící privatizace, pakovat a jaké figurky, také v zájmu koho, si rozestavuje po své šachovnici, omlouvám se, správněji do představenstev a dozorčích rad. A nikomu bezvýhradně nevěřit, hlavně enelytikům, co mají také své soukromoučké želízko v ohni. Jisté také je, že nízkou možnou predikcí zisku a celkovým mlžením u privatizovaných společností je srážena cena v zájmu co nejnižšího pozdějšího odkopu, resp. odkupu minoritních akcionářů.
Na druhou stranu, investovat výhradně a jen dle jakýchsi, opakuji jakýchsi čísel, která mi v tabulce pěkně vyjedou za použití filtru z internetu, a že mám vymalováno jako na 30 až 50 let, se mi jeví jako velmi úsměvné. Velmi úsměvné. A bláhové, milé ÚúÚ !
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2004 5:40 | Siemens

Po nekolika letech 35-ti hodinové pracovní doby týdne , presel podnik Siemens v Nemecku zase na 40-ti hodinový týden a z toho dúvodu uz neplánuje stehovat se do Madarska. Z toho plyne poucení , aby pozdeji nenapadlo ceské demenstruanty demenstruovat demenstruacemi u nejakého ceského podniku za 35-ti hodinové pracovní týdny , nebo se podnik zavre a prestehuje do Asie nebo Afriky , kde jsou ochotni pracovat i víc nez 40 hodin týdne i za polovinu penez nez v Cechách.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2004 5:42 | Pacifik

Na ceských internetových stránkách najdou jenom platící klienti , jaký mely velké ceské podniky vloni zisk , jaký ocekávají analytici letos zisk , jaké má akcie P/E , jaká je úcetní cena akcie. Jenomze od analytikú ocekávaný zisk múze být hodne daleko od zisku , který bude skutecne dosazený A PROTO ZA ODHADY ANALYTIKÚ NELZE PLATIT a clovek by si ty fundamentální údaje mel kontrolovat nejlépe na trech stránkách , jestli neopisují to samé a mají údaje podobné. Pak by ale clovek musel být platící klient u Atlantiku , u Patrie a jeste kdo ví kde. Ale o nejzajímavejsí ceské akcii - Ceská Pojistovna - nemají vúbec zádné fundamentální údaje , protoze Ceská Pojistovna prý své zisky tají. Jestli je to pravda , tak je to pekná svinárna , jestli Ceská Pojistovna nedává zádné informace. Ale dávat prolhané informace jako Enron by bylo horsí nez nedávat zádné informace. Kazdopádne nelze akcie Pojistovny kupovat , jestli nedává informace o zisku a dalsím fundamentu. No , kdo kupuje akcie podle nespolehlivých indikátorú a pri uverejnení dobré zprávy od podniku a za pár týdnú uz ty akcie zas prodá , nemusí se zajímat o zádné fundamentální údaje s vyjímkou zisku. Bylo by ideální pro rúst akcie , kdyby podnik letos ocekával mnohem vyssí zisk nez vloni , nebo prístí kvartál mnohem vyssí zisk nez minulý kvartál , i kdyz spekulant chce drzet akcie jen pár týdnú. No mne to nemrzí , ze jenom platící klienti dostanou nespolehlivé a neúplné informace o ceských podnicích a akciích , já kupuju jenom americké a skandinávské akcie a o tech se ty fundamentální údaje najdou na nekolika internetových stránkách zdarma. A stejne jsou nekdy na nic , není jasné , jestli Nokia dokáze zisky zvysovat , nebo snizovat a protoze je dnes Nokia ta nejchoulostivejsí akcie sveta , tak se nedá pár let asi vúbec kupovat , dokud není jasné , jestli budou zisky stoupat.
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2004 5:42 | 0 fundament

Kdo investuje nekolik let do ceských akcií , nebo spekuluje nekolik let s ceskými akciemi , si asi musí pocínat jako úplný zacátecník , protoze fundamentální analýza akcií mu je nic , kdyz základní údaje fundamentální analýzy nikde v internetu nebo v tisku nenajde. Clovek by si myslel , ze kdyz klikne na www.akcie.cz na jednu z nejdúlezitejsích osmi ceských akcií , ze se ukáze neco o zisku vloni , o ocekávaném zisku letos a P/E , ale tam se jenom , kolik se prodalo dnes kusú a jaký je otevírací a uzavírací kurz. Zisk podniku a P/E jsou nejdúlezitejsí údaje o akcii a www.akcie.cz je nejdúlezitejsí stránka o akcii , je tedy hanba , ze tam nic o zisku a P/E nemají. Vzdyt by si to mohli lehce nekde zjistit a svým návstevníkúm to na stránkách prozradit. Asi tedy , kdo investuje nekolik let do akcií , uz neinvestuje do akcií ceských , ale zahranicních , o kterých je mozno v internetu a zahranicním tisku vsechno potrebné zjistit. I kdyz to byly investice úplne po slepu , presto se vydelalo za posledních 5 let s akciemi Komercní banka a Ceská pojistovna tolik stovek procent , jako s málo kterou akcií zahranicní , protoze tech slepých investic do techto akcií bylo moc a protoze domácí i zahranicní akciové fondy tech akcií hodne nakoupily. A tak kurzy ceských akcií rostou díky velikém zájmu o akcie , o ktrerých se nic neví. Není to ale to samé jako prehnaný rúst amerických a nemeckých akcií 1999/2000 , které byly tehdy predrazené. Ceské akcie jsou asi roku 2004 na své spravedlivé cene. Nebo je to jinak ?
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2004 5:41 | Grínspan

Co se píse v novinách : Optimistictí experti si myslí , ze kdyz se zvýsí 30.6.2004 v USA úroky , tak to akciím vúbec neublízí ,ale naopak skomírání akcií , které vidíme v cervnu , uz bude u konce a v cervenci americké akcie uz zase porostou. I pri zvýseném úroku. Nebot zvysování úrokú znamená , ze hospodárství roste a tak porostou i akcie.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  11 952 667 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Ubavit se v karanténě. Seriálové tipy pro neurotiky i masochisty

Ubavit se v karanténě. Seriálové tipy pro neurotiky i masochisty

V době nucené izolace zkrátka koukáme na seriály, a to hodně. Máme ovšem k dispozici tak...více

Karanténa s babičkou je náhlá a tvrdá příprava na důchod

Karanténa s babičkou je náhlá a tvrdá příprava na důchod

Možná teď trávíte většinu času s někým, s kým na kontakt v režimu 24/7 nejste zvyklí....více

Domácí výuka podle zásad Montessori. Spořádané prostředí je klíč

Domácí výuka podle zásad Montessori. Spořádané prostředí je klíč

Jak nejlépe zvládnout situaci, kdy se s dětmi doma střídáme u jednoho notebooku? Na čem...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Brychta

finanční analytik

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Jaroslav Brychta
ÚSPĚŠNOST
82,93 %

z 41 duelů
×
Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
39,13 %

z 23 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.