Akcie: Nasdaq Composite smazal svoji letošní ztrátu

Optimismu na amerických burzách začátkem minulého týdne pomohly příznivé zprávy z trhu práce a také cena ropy, která se pohybovala na šestitýdenním minimu. Bank of England ve čtvrtek zvýšila úrokovou sazbu o 0,25 %, větší reakci to ale na evropských trzích nevyvolalo.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 6. 2004 5:02, Vnuk

15 dnes nejvetsích pozic akcií v holdingu Berkshire Hathaway Warrena Buffetta :
COCA COLA CO COM (KO)
AMERICAN EXPRESS CO COM (AXP)
GILLETTE CO COM (G)
WELLS FARGO & CO COM (WFC)
WESCO FINANCIAL CORP COM (WSC)
WASHINGTON POST CO CL B (WPO)
MOODYS CORP COM (MCO)
KOELNISCHE RUECKVERSICHERUNGS ORD
H&R BLOCK INC COM (HRB)
M&T BANK CORP COM (MTB)
HCA (HEALTHCARE) INC COM (HCA)
NIKE INC CL B (NKE)
SHAW COMMUNICATIONS INC CL B NVTG (SJR)
SUNTRUST BANKS INC COM (STI)
PETROCHINA CO LTD ORD H (PCCYF)

+97
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

14. 6. 2004 5:08, dr. Bolíto

Múze bejt , ze Warren Buffett pomáhá sám rústu jeho akcií a jeho holdingu Berkshire Hathaway prúmerne 23% rocne tím , ze koupí akcie malých firem vzdy za minimálne 100 milionú dolarú a jeste k tomu tisíce lidí z celého sveta kupují dohromady za dalsí miliony ty samé akcie , kdyz se o tom dozvedeli , ze je Buffett koupil. Takze kdyz je pozdeji zacal Buffett prodávat a lidé také , mnohé spadly kolem roku 2001 na 1/5. Málo kdo ví , ze Berkshire Hathaway holding obsahuje také akcie nejvetsí banky sveta Citigroup a nejvetsí pojistovny sveta AIG. Tyto mají marktkapitál nad 200 miliard dolarú a nákup nebo prodej jejich akcií Buffettem kurz prílis moc nemúze ovlivnit.
I kdyz nákup tech akcií malých firem by se vyplatil lépe , ale to jen tehdy , kdyby se mohly koupit i prodat dríve nez Buffett a jeho napodobitelé , coz je asi nemozné.

-2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

14. 6. 2004 5:25 | Vnucka

Proc se to sem vsechno napsalo : Nämlich dlouhodobý akciový investor se múze dostat k úvaze , jestli ty jeho akcie by povazoval dlouhodobe za výnosné i Warren Buffett , nebo ne. Vybral-li si napríklad Citigroup , AIG , Harley Davidson , pak se zaraduje , kdyz vidí zde mezi tema 100 akciema , ze i Warren Buffett koupil kdysi akcie Citigroup a AIG a snad jsou v Berkshire Hathaway holdingu do dnes. Ale Harley Davidson akcie tu nejsou , tedy je W.B. nikdy nekoupil. Ale proc ne ? Jestli byl kurz u Harley Davidson akcií posledních 30 let stále príliz vysoko nad úcetní cenou nebo vnitrní cenou akcie a tak by se akcie za 10 let asi málo rentovala , nebo neveril W.B. , ze takových drahých motocyklú se múze prodávat kazdý rok o 10% více a prúmerne 10% rocní rúst zisku je pro W.B. podmínka nebo byl Warrenovi nesympatický reditel podniku ?
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2004 5:08 | dr. Bolíto

Múze bejt , ze Warren Buffett pomáhá sám rústu jeho akcií a jeho holdingu Berkshire Hathaway prúmerne 23% rocne tím , ze koupí akcie malých firem vzdy za minimálne 100 milionú dolarú a jeste k tomu tisíce lidí z celého sveta kupují dohromady za dalsí miliony ty samé akcie , kdyz se o tom dozvedeli , ze je Buffett koupil. Takze kdyz je pozdeji zacal Buffett prodávat a lidé také , mnohé spadly kolem roku 2001 na 1/5. Málo kdo ví , ze Berkshire Hathaway holding obsahuje také akcie nejvetsí banky sveta Citigroup a nejvetsí pojistovny sveta AIG. Tyto mají marktkapitál nad 200 miliard dolarú a nákup nebo prodej jejich akcií Buffettem kurz prílis moc nemúze ovlivnit. I kdyz nákup tech akcií malých firem by se vyplatil lépe , ale to jen tehdy , kdyby se mohly koupit i prodat dríve nez Buffett a jeho napodobitelé , coz je asi nemozné.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2004 5:06 | Hajaja

Pri bleskovém studiu strategie Warrena Buffetta se múze zdát , ze on drzí akcie vecne. Ale on uz hodne akcií prodal : Jestlize se kvalita akcie zhorsí , jestli rocní zisk podniku znacne poklesne , anebo jestli je akcie nebezpecne predrazená jako pri P/E 60 a P/B 16 , anebo jestli se za léta odhadovaný rúst kurzu uskutecní uz za nekolik dní. Kdyz ale po znacném poklesu zisku podniku , prijde hluboký pád kurzu dríve kvalitní akcie a zisk podniku se zase zlepsí , prichází cas tu akcii zase koupit.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2004 5:06 | Babicka ze Santa Fé

Hned od zacátku , nikdo nemusí s akciemi experimentovat a prodávat je za nekolik dní nebo hodin. Protoze nejvyssí výnos prinesly vzdycky kvalitní akcie pri dlouholetém drzení. Kdyby Warren Buffett drzel akcie jen nekolik dní nebo hodin , vydelal by s nima 1000000x méne a zádné miliardy. Tedy stací vybrat nejspolehlivejsí akcie z indexu Dow Jones a kazdý rok je za pár tisíc euro prikoupit a jinak se o ne 10 let nestarat. Je úplne jedno , jestli brzy po nákupu budou akcie v mínus , nebo za první rok vyrostou 0% , stop loss order nutno zapomenout. Kdyz jsme presvedceni , ze nekteré akcie indexu Dow Jones se vyplatí drzet 10 let , tak je nesmíme za nekolik dní prodat se stop loss order , jestli -10% spadly , ale musíme si na ten výdelek nekolik stovek procent 10 let pockat. Z 1000 dolarú mel Warren Buffett za 30 let 500.000 dolarú s línýma akciema indexu Dow Jones jako Coca-Cola a American Express. Vyzkousejme si to taky anebo nase deti a vnuci. Warren Buffett si koupil první akcie jako 11-letý. At si tedy nase deti nebo vnuci za první usetrené 1000 euro koupí také spolehlivé akcie z Dow Jonesu a drzí je 10 let , nebo az do dúchodu. A mohou to být napríklad akcie Citigroup nebo AIG , které jsou v holdingu Berkshire Hathaway také zastoupeny. O té nejvýnosnejsí akciové strategii je kniha Buffettology , 380 stran za 9.90 euro , nemecky nebo anglicky A to nejdúlezitejsí z knihy je na stránce : http://praha-cz.tripod.com/wb.html
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2004 5:02 | Vnuk

15 dnes nejvetsích pozic akcií v holdingu Berkshire Hathaway Warrena Buffetta : COCA COLA CO COM (KO) AMERICAN EXPRESS CO COM (AXP) GILLETTE CO COM (G) WELLS FARGO & CO COM (WFC) WESCO FINANCIAL CORP COM (WSC) WASHINGTON POST CO CL B (WPO) MOODYS CORP COM (MCO) KOELNISCHE RUECKVERSICHERUNGS ORD H&R BLOCK INC COM (HRB) M&T BANK CORP COM (MTB) HCA (HEALTHCARE) INC COM (HCA) NIKE INC CL B (NKE) SHAW COMMUNICATIONS INC CL B NVTG (SJR) SUNTRUST BANKS INC COM (STI) PETROCHINA CO LTD ORD H (PCCYF)
+97
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2004 4:59 | Babicka

Mensí pozice akcií v Berkshire Hathaway , nekteré uz byly prodány : Aegis Realty AER (Owns 5% of company) Allied Domecq PLC C:ALYN (Owns 22.8 million shares, 2.2% of company) American International Group AIG (sold 460,900 shares) Arrow Electronics ARW Bank One ONE Bell Industries BI (Buffett owns 5.3% of shares) Chubb Corp CB Citigroup C Consolidated-Tomoka Land CTO (Buffett owns 5.7% of shares) Costco COST (Charlie Munger, Berkshire Vice Chairman, is a Board Director) Disney DIS (Position sold in 99) Dun & Bradstreet DNB Fannie Mae FNM First Data Corp FDC (Owned 3 million shares in 1998) First Industrial Realty Trust FR Gannett GCI (sold 79,600 shares) GATX Corp GMT General Dynamics GD (position reduced) GPU Inc GPU Great Lakes Chemical GLK (Buffett owns a 6.8% stake) H&R Block HRB (Owns 8.4%) Honeywell International HON Household International HI Int'l Flavors & Fragrances IFF (position was sold in 1998) JDN Realty JDN (Owns 5.1% as of 4/00) Jones Apparel Group JNY (Owns 9.9% as of 12/31/99) KeyCorp Bank KEY La-Z-Boy LZB Liz Claiborne LIZ (Owns 8.3% as of 12/31/99) Lockheed Martin LMT M & T Bank MTB (formerly First Empire State) Manpower Inc MAN Mattel Inc MAT (position was sold in 1998) McDonald's MCD (sold 2.4 million shares in 1998) Merrill Lynch & Co MER MGI Properties MGI (Buffett owns an 8.3% stake) Microsoft MSFT (Owns 150,000 Shares) Moody's Corp MCO Morgan Stanley, Dean Witter MWD (sold 997,100 shares) Mueller Industries MLI Nike Inc 'B' NKE Nucor Corp NUE (Reportedly owned shares in 1997, bought more in 1998) Office Depot ODP PNC Bank Corp PNC P.S. Group PSG Shaw Communications SJR Sun Trust Banks STI Superior Industries Int'l SUP Tanger Factory Outlet Centers SKT (Buffett owns 5.3% of company) TCA Cable TV TCAT (Buffett owns 8.1% of company bought by Cox Communications in May 99) Torchmark Corp TMK Town & Country Trust TCT (Buffett owns 5% of company) USG Corp USG (Owns 15% of company) U.S. Airways U (Sold 1.7 million shares) U.S. Bancorp USB (sold 2.4 million shares after 3 for 1 split) UST Inc UST Wal-Mart Stores WMT (sold 571,000 shares) White Mountains Insurance Group WTM (Owns 19% of company- run by former GEICO CEO, Jack Byrne) York International YRK Zenith National Insurance ZNT Thomson Corp TOC.TO - Canadian newspaper publisher Tiffany & Co TIF - premier jewelry store Times Mirror TMC - newspapers, owns L.A. Times Torchmark Corp TMK - insurance, financial services UST Inc UST - smokeless tobacco, distilled spirits Wal-Mart Stores WMT - world's largest retail store Warner-Lambert WLA - drugs, consumer health care, chewing gum, mints, razors Washington Post WPO - Washington Post, Newsweek, 6 TV stations, 53 cable TV systems Wells Fargo WFC - largest California bank
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2004 4:57 | Babicka

Dalsí mensí balíky akcií v Berkshire Hathaway holdingu Warrena Buffetta , nekteré akcie uz byly prodány , protoze se zkazily : ADVO Inc AD - direct mail, mass marketing American Express AXP - financial services, credit cards American Home Products AHP - drug company, consumer health care products American Safety Razor RAZR - razor blades, competes with Gillette Anheuser-Busch BUD - world's largest brewing company BHC Communications BHC - owns 8 TV stations, Chris-Craft (CCN) owns 80% of shares Bear Stearns BSC - brokerage, investment bank Bristol-Myers Squibb BMY - drugs, health and beauty products Campbell Soup CPB - soup company, owns dozens of brand names Circuit City CC - consumer electronics superstores Coca-Cola KO - beverage Coca-Cola Bottling COKE - bottles Coke in 11 states Coca-Cola Enterprises CCE - world's largest bottler of Coke, approx. 55% of all US sales Coca-Cola FEMSA KOF - markets Coke in Mexico City, Buenos Aires Cox Communications COX - major cable TV provider Disney (Walt) DIS - owns Mickey Mouse, Capital Cities / ABC Freddie Mac FRE - home mortgages Gabelli Equity Trust GAB - closed end fund managed by famed value investor Mario Gabelli Gannett Corp GCI - owns USA Today plus 134 daily newspapers General Electric GE - diversified giant run by Jack Welsh Gillette G - provides razors and blades to half the planet Hershey Foods HSY - chocolate candies Int'l Flavors & Fragrances IFF - creates flavors for perfumes, soaps, food, tobacco Interpublic Group IPG - advertising agency Knight-Ridder KRI - owns 32 daily newspapers in 15 states Leucadia National LUK - property-casualty insurance company, compared to Berkshire Loews Corp LTR - tobacco, hotels, insurance, Bulova watches - run by Laurence Tisch MBIA Inc MBI - muni bond insurance company McDonald's MCD - hamburgers Media General MEGA - newspapers, TV stations, cable TV Mercury General MCY - largest writer of auto insurance Merrill Lynch & Co MER - financial services, retail brokerage Morgan Stanley, Dean Witter MWD - investment banking, brokerage, credit cards Nestle S A NSRGY - Swiss holding company - food, beverages, chocolates, cosmetics, pet food New York Times NYT - owns NY Times, Boston Globe, 6 TV stations, 2 radio stations PanAmerican Beverages PB - Mexican bottler of Coca Cola, largest outside US Pepsico PEP - beverages, Frito Lay snack foods Philip Morris MO - tobacco, Kraft Foods, Miller Beer, hundreds of brand named foods Progressive Corp PGR - specializes in high risk insurance Ralston Purina Group RAL - cat and dog food, Eveready dry cell batteries Seagram Co VO - distilled spirits, wine, Tropicana fruit juice SunTrust Banks STI - Atlanta bank, owns 48.3 million Coca Cola shares
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  11 701 346 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Upravování pohádek není cenzura, ale oživení. Věděla to už Němcová

Upravování pohádek není cenzura, ale oživení. Věděla to už Němcová

Pohádky jsou věc, na kterou se v Česku nesahá. Rodiče je vyprávějí méně a méně a na to,...více

Festival La Película zaostří na Latinskou Ameriku a historii Kuby

Festival La Película zaostří na Latinskou Ameriku a historii Kuby

Od 18. února si díky festivalu La Película mohou filmoví příznivci v Praze, Brně, Ostravě...více

BoJack Horseman: kůň, co už do žádného baru nepřijde

BoJack Horseman: kůň, co už do žádného baru nepřijde

Platforma Netflix se rozhodla ukončit animovaný seriál BoJack Horseman o depresivním koni...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lukáš Kovanda

ekonom

Kateřina Neumannová

lyžařka a podnikatelka

Lukáš Kovanda
ÚSPĚŠNOST
82,47 %

z 97 duelů
×
Kateřina Neumannová
ÚSPĚŠNOST
63,64 %

z 99 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.