Kdo má vlastně právo bydlet?

Rozhodli jste se pronajmout svůj byt, ovšem nájemník nebude pouze jeden. V tomto případě byste při jednání s nájemníky neměli zapomínat na některé úkony, jejichž opomenutí by vám mohlo přinést mnoho nepříjemností.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

14. 10. 2019 11:07 | viki

Dobrý den, mám družstevní byt bydli v něm moje dcera s vnučkou. Je na mateřské, nemá z čeho platit nájem, platím ho stále já proto že nechci přijít o svůj byt. Já bydlím u své přítelkyně, ale trvalý pobyt mám ve svém družstevním bytě kde bydlí neplatící dcera s vnučkou. Je možnost aby dostávala dcera příspěvek na bydlení, má někdo podobnou zkušenost
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 10. 2008 10:39

Citace / 17.06.2004 14:49

Zajímalo by mě, jak je to, když je nájemní smlouva uzavřena s osamocenou nájemkyní (vdovou), nicméně se k ní přistěhuje rozvedený muž (tvrdící vůči majiteli bytu, že s ní žije ve společné domácnosti), který má v jiném městě družstevní byt, který ale převedl na svoji dceru a ta v něm bydlí. Lze se proti takovému jednání ze strany pronajimatele bytu úspěšně bránit a jak? Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 6. 2004 16:25 | Jana

Státní byt koupil budoucí vlastník i s nájemníky, 80let paní se synem 50let.Nájemní smlouva se sjednala na dobu určitou od 1.5.02 do 31.12.02, dále jen ústní dohodou.Zánik nájmu bytu zanikne smrtí nájemce, což se stalo.Co bude podle zákona dále s druhým nájemníkem, který v nájemní smlouvě nebyl vůbec zapsán a přitom se svou matkou žil trvale v bytě již od roku 1969.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2004 14:49

Zajímalo by mě, jak je to, když je nájemní smlouva uzavřena s osamocenou nájemkyní (vdovou), nicméně se k ní přistěhuje rozvedený muž (tvrdící vůči majiteli bytu, že s ní žije ve společné domácnosti), který má v jiném městě družstevní byt, který ale převedl na svoji dceru a ta v něm bydlí. Lze se proti takovému jednání ze strany pronajimatele bytu úspěšně bránit a jak? Děkuji.
-13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2004 20:00 | Jan

"Jestliže jedna z osob měla nájemní právo k bytu již před uzavřením manželství, svatbou se druhý z manželů stává automaticky společným nájemcem bez toho, aniž by museli žít spolu. Povinnost společné domácnosti v tomto případě neplatí. Pokud tedy uzavřete nájemní smlouvu s ženatým mužem a on se do vašeho bytu nastěhuje s manželkou, pak se manželka automaticky stává společným nájemcem".
=> pokud uzavřel nájemní smlouvu s *ženatým* mužem, pak tento nemohl mít užívací právo před uzavřením manželství??
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Řežáb

podnikatel, Socialbakers

Bohumír Ďuričko

podnikatel

Jan Řežáb
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Bohumír Ďuričko
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services