Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Fondy: spekulanti na útěku

Strmý propad pražské burzy přinesl pád českých akciových fondů a ti, kteří uvěřili snu v nekonečný rychlý růst, z fondů utíkají. Možná na vložení peněz na pár měsíců něco vydělali, ale nepanikaří zbytečně?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 5. 2004 10:22, logik

Spořitelnu znalci už dávno neřeší = odešli. A k tomu odchodu jim generální ředitel přes denní tisk oznámil:" Nám to vůbec nevadí, ten odchod několika % nemůže ohrozit tu škváru, kterou dostaneme z toho stáda, co tu máme napevno ustájeno!!!!!!! A budou v tom pokračovat s ještě větší chutí ...vždyť kdo jim může šlápnou v ČR na nožičku??? Mám v paměti, jak stavebky řvali, že musí platit vysoký úroky, když sazby klesaj (přátelští klienti dominovali)a taktně mlčeli o tom, jaký příliv nových peněz k nim teče. Teď se snaží nacpat klientům úvěry (samo za vyšší sazby dle dalšího vývoje) a spořící (přátelský) klient dostane záporný výnos = RESUME: klient to odnese vždy, to je ZAKON!!!! = proto kdo investuje sám ...nikdo ho neokrade!!!!!

Reagovat

 

+47
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach 17. 05. 2004 09:30)

Další příspěvky v diskuzi (30 komentářů)

19. 5. 2004 11:21 | Honzajs

Investuji zhruba polovinu Tebou uváděné částky - pozice po cca 500 EUR. Počet transakcí za rok - kolem 15. měnové konberze mně moc netrápí, prostředky jsem převedl na EUR a drtivá většina obchodů je v EUR.
NIKDO NEVÍ, CO BUDE, souhlas. A proto tak jao mám pojistku auta a bytu, chci se také pojistit proti globální krizi (zlato).
Co se týče Tvého nástřelu - problém je v tom, že americká ekonomika rozhodně největší na světě) je tažena spotřebou financovanou na dluh. A pokud nebude americká ekonomika konkurenceshopná, půjdou mzdy dolů, lidé nebudou mít prostředky na utrácení a mouhou mít i problémy se svým zadlužením.
To by vedlo k nesplácení hypoték...dražbám...poklesu cen nemovitostí...pocitu větší chodoby...snaha šetřit vzroste...klesne utrácení...poklesneou i dovozy...vliv na Čínu, Japonsko...
Výsledek tohoto řetězce se mi ale vůbec nelíbí, i když je to možný scénář.
V současné situaci není nikdo, kdy by mohl nahradit případný výpadek americké spotřeby. naví některé země jsou zaměřeny na export do USA (Čína).
Proto se mi Tvůj nástřel nezdá možný.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+31
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Chrocht 19. 05. 2004 11:01)

19. 5. 2004 12:11 | Boucek Antonin

Pokud jsem analyzy pochopil spravne, firma, nabizejici obchody s komoditami, doporucuje kupovat komodity. Netvrdim, ze nemusi mit pravdu , vyse uvedenou prvni vetu je vsak nutne brat v potaz. Mne osobne se zdaji prognozy trochu prilis katastroficke a obcas si dle meho nazoru komentare u akcii protireci s komentarem u dluhopisu. Viz treba kontrarianskou poznamku, ze u americkych akcii jsou investori prilis optimisticti a trh tedy klesne. Fajn - brano dle stejneho hlediska jsou u americkych dluhopisu investori nejpesimistictejsi od roku 1992 (podle pruzkumu Morgan Stanley) anebo od roku 2000 (pruzkum Fried and Thurnberg), analyza vsak tvrdi, ze ceny dluhopisu klesnou take.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+46
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honzajs 19. 05. 2004 09:31)

19. 5. 2004 12:48 | Honzajs

Informace v analýze obsažená jsem měl již i z jiných zdrojů, které se neživí obchodováním s komoditami. Proto zde konflikt zájmů nevidím.
Prognózy jsou dosti katastrofické, souhlasím. Pokud mne ale nějaká událost (i když málo pravděpodobná) může zruinovat, tak hledám alespoň nějakou ochranu.
Co se týše pesimismu inevtorů do obligací. Kdyby byli velmi pesimističtí, nebyly by výnosy z nich nedaleko od historických minim, ale na dvouciferné úrovni.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Boucek Antonin 19. 05. 2004 12:11)

19. 5. 2004 13:04 | Bouček Antonín

Pokud vím, měří se pesimismus vztahem portfoliomanažerů k dluhopisovým indexům (když jsou pesimističtí, tak mají kratší duraci než index) a názorem na to, zda benchmarkový dluhopis (v průzkumech desetiletý dluhopis USA) v určeném časovém horizontu posílí či oslabí. Dle mnou uvedených průzkumů je nadpoloviční většina zkoumaných krátká proti benchmarku a očekává, že dluhopis (do 30. 6. 04) oslabí. V analýze Colossea zmíněné hedge fondy jsou místo carry obchodů v dluhopisech spíše short (píše Bloomberg). Bráno ze skutečně historického pohledu (tj. někdy od roku 1900) nejsou desetileté výnosy do splatnosti 4% - 5% zase tak výjimečné (tvrdí PIMCO).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+31
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honzajs 19. 05. 2004 12:48)

19. 5. 2004 13:17 | Honzajs

Pokud vezmu dluhopisy od počátku 80. let, je to jeden obrovský býčí trh výnosy ne moc za akciemi.
Co se týče kratší durace fondy, souhlasím, toto přeskupení probíhá.
Podle mého názoru je nejlepší spekulovat na pokles junk bondů. prosím o názor na následujíci úvahu:
Důvody: • Spread mezi vládními a junk bondy ke na mnohaletých minimech • V případe oživení ekonomiky půjdou nahoru úroky a s nimi půjdou dolu ceny bondů. A spread by se mel rozšířit. Tudíž by junk bondy mely klesat rychleji než vládní bondy. • Situace ala 70. léta (stagflace) - v případe jakékoliv krize budou investoři hledat bezpečný přístav a tudíž se zbavovat rizikových junk bondu • V případe deflační deprese ala 30. léta se kapitálově slabé firmy dostanou do problémů, což povede k poklesu cen junk dluhopisu.
Ať nastane jakýkoliv z těchto scénářů (osobně tipuji vývoj ala 70. léta a doufám, ze nenastane vývoj ala 30. léta), ceny junk bondu by mely propadnout nejvíce
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+25
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Bouček Antonín 19. 05. 2004 13:04)

19. 5. 2004 13:51 | Bouček Antonín

Tusim, ze Vase analyzy ma logickou chybu - v pripade oziveni ekonomiky sazi investori na zlepseni kreditu junk bondu (dari-li se ekonomice, dari se plus minus i firmam) a tudiz by se spread mohl i snizit (nektere junk dluhopisy by prestaly byt junk a staly by se investicnimi). V pripade stagflace pak investori drzici junk bondy mohlou tezit z vyssich kuponu v porovnani s treasuries. Tusim, ze sedmdesata a osmdesata leta (doba Michaela Milkena) byly rajem investoru do junk bondu. Do jake miry za to vsak mohla doba a do jake miry Milken sam o sobe (v sedmdesatych letech byl jeden z prvnich, kdo se junk bondum venoval), se myslim resi dodnes. Chcete-li shortovat junk bondy, pripravte se na giganticke platby urokovych rozdilu. To uz je mozna lepsi hrat na spread mezi vynosem junk bondu a statnich dluhopisu (alespon Vas nebude zajimat, kudy pujdou urokove sazby). I tam ale platby rozdilu urokovych vynosu budou dost vysoke.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+38
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honzajs 19. 05. 2004 13:17)

19. 5. 2004 17:42 | Arigato Nikkei

Podle clánku o jeste nedokonceném pádu amerických akcií na : http://www.colosseum.cz/index.php?m=zdarma&sub=analyzy se mohu asi domnívat , ze uz roku 2005 by mohlo být úspesné koupit na víceleté drzení akcie z Japonska. Zatímco akcie z USA na víceleté drzení by se mohlo lépe vyplatit koupit az roku 2015. Tedy zacnu vysetrovat hned srdce , plíce , játra a ledviny u vsech 225 akcií indexu Nikkei . Jestli tam bude nejaká akcie slibující vyssí zisk s nizsím rizikem behem víceletého drzení , pak ji tady oznámím.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

20. 5. 2004 9:03 | Honzajs

Pro inspiraci: přehled soukromých investoic Billa Gatese:
http://biz.yahoo.com/ts/040519/10161121_4.html
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

20. 5. 2004 16:47 | Ni hao

Zkontroloval jsem 70 hlavních akcií z Japonska , a nenasel jsem zádnou kvalitní akcii , která by se dala drzet bez starosti nekolik let. Ani CANON , DENSO , FUJI PHOTO , NEC , NISSAN MOTOR , TAKEDA CHEM., TOKYO EL. POWER , nejsou dobré pro nekolik let. Jenom jedna akcie je dobrá - KDDI - nemecké wkn 887603 , ale bohuzel kurz je kolem 4800 euro ve Frankfurtu. A usetrit za nekolik mesícú 4800 euro a koupit za ne jednu jedinou akcii z Japonska , to není príjemné. A tak zústává ta KDDI akcie dobrou investicí pro fondy , banky a milionáre. .......... Prezkousím jeste akcie z Cíny , ale je vúbec spolehlivé drzeti nejakou akcii ze socialistické zeme nekolik let ?????
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+26
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Arigato Nikkei 19. 05. 2004 17:42)

20. 5. 2004 16:51 | Lumumba

Gates nemá dobré akcie , nemá ahnung o akciích , nemá význam kupovat si akcie jako on , on je brzy zase prodá a koupí si obrazy o Picasa , mel by radeji stavet nemocnice a skoly v nejchudsích zemích sveta.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+27
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honzajs 20. 05. 2004 09:03)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 475 360 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Další čtení na flowee.cz

Rozhovor: Kam si jezdí Scorpions, Knopfler a Koller pro kytary? Do Velkých Němčic

Rozhovor: Kam si jezdí Scorpions, Knopfler a Koller pro kytary? Do Velkých Němčic

Na jejich kytary hrála a možná pořád ještě hraje německá heavymetalová legenda Scorpions....více

Proč technologickým mágům ze Silicon Valley vyhovuje Čína

Proč technologickým mágům ze Silicon Valley vyhovuje Čína

Americké technologické firmy milují Čínu. V této zemi se dá totiž společnost měnit se...více

Obchod udělal z levných tenisek luxus. A influenceři se chytli

Obchod udělal z levných tenisek luxus. A influenceři se chytli

Americká značka bot Payless (v češtině asi něco jako "plať méně"), jež je typická svými...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Petra Procházková

manažerka, Agrofert

Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Petra Procházková
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK