Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nemocný nosorožec?

O tom, jak funguje projekt Avalanche, jsme psali nedávno. Tuto pyramidu, podle některých letadlo, v ČR před více než třemi lety nastartovala akciová společnost Rhinoceros. Právě ta je nejspíš předlužená a navíc se v současné době dopouští trestného činu.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 10. 2004 12:00, petrzit

Vážený pane letadlisto , v projektu jsem působil dostatečně dlouho a dobře vím jak fungoval a funguje.Co se týče finančních produktů se dá prohlásit že jde o čistý amatérizmus a chaos.Co se týče provizí ty jsou opravdu směšně nízké a během mé účasti se dokonce ještě snížili.Například uvádím za povinné ručení na favorita asi 90Kč.Pokud uzavřete smlouvu o POV online přes internet dá vám pojišťovna nebo makléř paradoxně větší slevu než je samotná provize.Na OJ se zájemců jednoznačně lže a to minimálně v těchto bodech: průměrná úspora na vlastních pojistkách 15000kč=nesmysl.Ale hlavně základní princip který má sloužit k demonstraci neletadlovasti projektu že z každého zapojeného člena získáte na meziprovizích v průměru 3000Kč rok co rok.Tak to je pouhý mýtus a nesmysl protože v průměru to needělá ani 100Kč na 1 člena.Mě pravděodobně věřit nebudete ale přesvědčte se sám je to jednoduché.Vyberte si několik nejůspěšnějších členů ze své či jiných větví a požádejte je o předložení pravidelných výpisů za poslední rok či 2 (rádi se jimi chlubí:-).Uvidíte sám že ani 1 nebude mít 10% v průměru z každého člena z finančních produktů z oněch tolik zdůrazňovaných 3000Kč!Věřím že z nástupů tam budou míti mnozí částky závratné. poslední době se snaží společnost maskovat své podvody nabíráním nových produktů ovšem to až ve chvíli kdy je nastupujících jako šafránu.Je to jen křečovitá snaha jak uživit své zbylé finanční poradce a zároveň jak vymačkat ze sítě co se ještě dá než se celá struktura zhroutí a věřte nebude to dlouho trvat.Myslím že oni pánové ve vedení již mají nachystaný plán co rozjedou (rozletí) příště.Mají s leteckým průmyslem bohaté zkušenosti vždyť se seznámili ve skrachovalém systému GWC (slevové karty opět s vkladem).Ti z jejich věrných kteří na to mají žaludek jistě rádi přesednou do nového letadýlka a vím i kteří to budou.Znám toziž jejich názor na věc cituji :Dělám to pro peníze víc mě nezajímá - onec citace.To hovoří za vše a tak budou lhát okrádat a obelhávat své známé kamarády rodinu vždyť jde o peníze ano jejich peníze.Pokud k celé věci skutečně chcete přistupovat seriózně a charakterně nevěřte mi ale přesvědčte se sám.Nechte si předložit a zjistěte si fakta a poté si je srovnejte se svým rozumem a svědomím nic víc.

Reagovat

 

+64
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 06. 05. 2004 19:10)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

8. 5. 2004 21:56, PlischkeS

jestli jsme v pravnim state, rozkladu bude vyhoveno.

Reagovat

 

-25
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Harp. 07. 05. 2004 18:25)

Další příspěvky v diskuzi (60 komentářů)

7. 5. 2004 15:15 | PlischkeS

K ankete: je jediny mozny vysledek: "Ano, projekt stojí na kvalitně postaveném marketingovém plánu"... Co vy, co sem prispivate vasimi "nazory" o tom vite?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

7. 5. 2004 18:25 | Harp.

A kde byste mohli být, kdyby vám to nekazila Komise pro cenné papíry! :o))
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (PlischkeS 07. 05. 2004 15:15)

7. 5. 2004 20:52 | Letadlista

Vážení nepřátelé projektu Avalanche. Z vašich příspěvků je jasné, že jakákoliv snaha změnit váš názor či alespoň vysvětlit vám některé skutečnosti je naprosto marná. Jste absolutně zaslepeni nenávistí k projektu, takže cokoli, co by mohlo i z vašeho pohledu mluvit pro projekt prostě nevidíte a zpochybňujete naprosto všechno, co napíši. Takže toto je můj poslední příspěvek do tohoto fóra. Pokusím se vám vysvětlit, (i když vím, že se zbytečně okrádám o čas) proč je nezbytná částka 68.000. Na úvod bych rád podotknul, že velká část lidí má na účtě 68.000 a nikdy s nimi nic neudělá, což je to nejhorší, co můžou udělat. Běžný účet v bance je asi tak výhodný jako pomalu házet bankovky z okna. Kdo mi nevěří nechť si to zjistí či spočítá.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petr Šafránek 07. 05. 2004 11:00)

7. 5. 2004 20:53 | Letadlista

Jak jste si asi už někde přečetli, částka se rozdělí na tři části. Za jednu část, která se mění dle aktuálního kurzu, ale je cca 20.000 se DŘÍVE (dokud KCP najednou nezjistila, že se to nesmí) nakupovaly dluhopisy atd. To dává projektu argument, že o své peníze nepřijdete, dostanete zpět cca 70.000 a máte garanci formou dluhopisů, které jsou VAŠE (již neplatí, kvůli KCP) Upozorňuji, že tyto dluhopisy nemají sloužit k výnosnosti, já to vnímám jako snahu společnosti minimalizovat náklady na start v projektu. Peníze zaplatí vlastně americká vláda. Ačkoliv jsou samozřejmě dluhopisy nakoupeny za cca 20.000, stejně jejich výnosnost ve výsledku dopadne téměř stejně, jako kdybyste dali 68.000 na 20 let na termínovaný vklad. Což velké množství lidí dělá a myslí si, že spoří... Druhá část tvoří jistinu pro sjednávání pojistek. Stručně uvedu příklad: Sjednáte životní pojistku, dostanete třeba 5.000 provizi, banka ji sice vyplatí okamžitě, ale běží ochranná lhůta 1 rok. pokud do té doby smlouva padne, musíte provizi vrátit. Ale co když ji nevrátíte? (ať už ze zlého úmyslu či z důvodu jiného) Rhinoceros samozřejmě bance provizi vrátí okamžitě, tam to jinak nejde, ale tím vznikne v síti deficit, na který by doplácela celá síť a pokud by se dluhy nakumulovaly, mohlo by to projekt položit. A k tomu je tu právě jistina cca 25.000, která se ukládá pro tyto případy. Zkuste si to ověřit - myslím, že bez finančního polštáře s vámi žádná banka komunikovat nebude. Čili teď doufám chápete že tato částka cca 45.000 je nutná, bez ní projekt nemůže fungovat. šlo by to samozřejmě o 20.000 levněji bez dluhopisů, ale co je lepší? 48.000 dát nebo 68.000 půjčit? Třetí, vaše nejoblíbenější část - 23.000 na rozvoj organizační struktury. Představte si, že nastoupíte do projektu a začnete pracovat. jezdíte na obchodní jednání a nabíráte nové členy. za jejich nástup nic nemáte, pouze budujete síť. Cestování na OJ vás stojí peníze, čas, potřebujete mnohdy i vůli abyste něco udělali, člověk je líný tvor. a teď tam vozíte ty lidi ale stále nic nevyděláváte. Můžete samozřejmě pojišťovat, ale to není podnikání, to je pouze živnost, je to stále vaše práce. Cílem projektu je ale vybudovat tým samospotřebitelů finančních produktů, který vám bude generovat pasivní příjem, bez vaší přímé práce (nepočítám podporu týmu, ta je samozřejmá). Než vámi přivedení lidé začnou také pracovat a pojišťovat, může uplynout mnoho měsíců, možná i let než začnete výrazněji vydělávat. Navíc, máte velmi malou motivaci něco dělat, výjezd na obchodní jednání vás něco stojí, nevíte, jak to dopadne, tak radši sedíte zadarmo doma. málo lidí se dokáže přinutit k aktivitě pouze tím vzdáleným cílem, ke kterému projekt směřuje. Ostatní potřebují "lepší" motivaci a tou přímá provize za nástup dalšího člověka jistě je. Zkrátka pokud si představíte situaci bez této provize, dojdete k závěru, že by se projekt nikdy nerozjel nebo by záhy začal skomírat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 07. 05. 2004 20:52)

7. 5. 2004 20:54 | Letadlista

Pokud tomu nevěříte, rozjeďte svůj projekt bez vašeho "letadla"! Jsem zvědav, jak vám to půjde. A to myslím obecně - pokud máte pocit, že v marketingovém plánu projektu je něco špatně, vylepšete ho a spusťte svůj projekt! Jestli víte, jak to dělat lépe, proč to neděláte? Já asi vím proč. Prostože vy umíte jen kritizovat. Klidně tady můj příspěvek opět rozeberte, zanalyzujte, věřím, že v něm opět naleznete spoustu námětů na plamennou kritiku, jak správně psal Kolega. Já tuto debatu končím, protože nikam nevede. Zkuste se zamyslet nad svou objektivitou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 07. 05. 2004 20:53)

7. 5. 2004 20:55 | Letadlista

rozdělil jsem článek na tři části, protože do jedné se nevešel...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+22
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 07. 05. 2004 20:54)

7. 5. 2004 21:11 | Harpagon

To je úchvatný blábol, jen pokračujte! Dám 68 tisícovou půjčku s fixním(!)úrokem 0,5(!!) "zajištěnou" dvacetiletými zerobondy pořízenými za 18 tisíc Kč, které budou mít při splatnosti cenu 2 tis. USD (dnes by to bylo cca 54 tis. Kč), aniž bych mohl odhadnout kurs USD/EUR při splatnosti a míru inflace a bez garance, jak dopadne Rhinoceros, český obchodník s CP a jeho obchodní partner v USA, ale je to prý skoro totéž "jako kdybyste dali 68.000 na 20 let na termínovaný vklad. Což velké množství lidí dělá a myslí si, že spoří...". Skutečně velké množství lidí má termínové vklady na 20 let s fixním úrokem 0,5%. :o)))
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+61
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 07. 05. 2004 20:53)

7. 5. 2004 21:16 | Harp.

Abyste se ve svém "svatém" zápalu nedopustil návodu k trestnému činu! :o)) Komise s Rhinocerem ještě neskončila a bůhví co ještě vyjde najevo.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 07. 05. 2004 20:54)

7. 5. 2004 21:34 | Petr Šafránek

Milý "Letadlisto", z Vašeho odůvodnění má alespoň částečně reálný důvod pouze ta část, která má krýt příslušná storna. I to lze ovšem udělat jinak a věřte, že to v praxi funguje, a to mnohem déle, než společnost Rhinoceros. Pokud jde o část, která jde na "zajištění", napsal k tomu dost Harpagon. A třetí složka je ve funkčních sítích naprosto zbytečná. Odměnou za vybudování sítě je podíl na obratu sítě a není třeba tedy brát peníze za pouhé získání nového člena sítě. Mnohem zajímavější (ve funkčních sítích) je to, když nově získaný člověk začne dělat skutečný obchod, na kterém mám pak podíl.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 07. 05. 2004 20:55)

8. 5. 2004 21:56 | PlischkeS

jestli jsme v pravnim state, rozkladu bude vyhoveno.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-25
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Harp. 07. 05. 2004 18:25)

8. 5. 2004 22:07 | Harp.

Tomu bych se dost divil (tedy úspěšnému rozkladu, pochopitelně).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+62
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (PlischkeS 08. 05. 2004 21:56)

10. 5. 2004 0:35 | PlischkeS

pratele Avalanchiste, meli byste mit aspon dobry pocit, ze nas vudce ma diky nam moc aspon pekne auto...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+52
Líbí
Nelíbí

15. 5. 2004 23:40 | Jirka, jihr@atlas.cz

Pane Letadlisto. Byl jsem na sezení Rhinocerosu dokonce 2x a z toho co jsem slyšel mi vyplynulo toto: 1/ Slevy - to je jen takový bombónek. 2/ Pojišťování - no když tě to bude bavit, tak si sem tam nějakou pojistkou přivydělej. 3/ Ale hlavně přiveď další lidi, ať vysolí 68.000 Kč !!!!! To nás zajímá především!!!!
Takže trošku neobratně zamaskované letadlo.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 04. 05. 2004 11:39)

15. 5. 2004 23:54 | Jirka, jihra@atlas.cz

Pane Letadlisto. Na to, abych mohl pár známým pojistit auto a občas, když někdo potřebuje, udělal jinou pojistku, nepotřebuji někomu vrazit do chřtánu 68.000 Kč s úrokem 0,5% a to na 20 let a ještě s nejistým výsledkem (peníze se totiž dají zhodnotit podstatně lépe, ale to by jste měl jako pojišťovák vědět). Stačí, když začnu pracovat pro nějakou makléřskou společnost, kde mne bude stát vstup 500-1000 Kč, zůčastním se školení a mohu pojišťovat asi na stejné úrovni, jako Vy u Rhinocerosu. A nebo - když už se pojišťování budu chtít opravdu věnovat - začnu pracovat přímo pro nějakou pojišťovnu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 04. 05. 2004 15:18)

15. 5. 2004 23:59 | Jirka, jihra@atlas.cz

Pane Letadlisto. Samozřejmě, že projekt Avalanche zkrátka vyžaduje onu pohledávku 68.000 Kč. Z čeho by jinak dostali svoji tučnou provizi lidi v systému "nad Vámi"! Přece nepůjdou dělat nějaké pojistky za pár kaček.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+31
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 04. 05. 2004 11:39)

16. 5. 2004 0:18 | Jirka, jihra@atlas.cz

Pane Letadlisto. Existuje spoustu systémů, které fungují bez obrovských vstupních poplatků, bez jistin, a lidi si tam vydělají slušně, pokud se snaží. Také fungují na bázi MLM a nikdo si nemyslí, že to je letadlo. Čím to asi bude? Dokonce i taková firma, jako je HYPO stavební spořitelna, má síť obchodních zástupců organizovanou podobně jako MLM a pokud chci pro HYPo stavební spořitelnu pracovat, tak mne to nestojí ani korunu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 07. 05. 2004 20:55)

16. 5. 2004 15:50

Pro Jirku Jihru : Rozumíte tomu celému asi jako koza petrželi ! Když chcete něco komentovat tak napřed musíte vše pochopit ! Pokud chcete ! Letadlista tady už sdělil už asi vše. Pokud Vám to nedochází tak je to pak těžké.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2004 12:00 | petrzit

Vážený pane letadlisto , v projektu jsem působil dostatečně dlouho a dobře vím jak fungoval a funguje.Co se týče finančních produktů se dá prohlásit že jde o čistý amatérizmus a chaos.Co se týče provizí ty jsou opravdu směšně nízké a během mé účasti se dokonce ještě snížili.Například uvádím za povinné ručení na favorita asi 90Kč.Pokud uzavřete smlouvu o POV online přes internet dá vám pojišťovna nebo makléř paradoxně větší slevu než je samotná provize.Na OJ se zájemců jednoznačně lže a to minimálně v těchto bodech: průměrná úspora na vlastních pojistkách 15000kč=nesmysl.Ale hlavně základní princip který má sloužit k demonstraci neletadlovasti projektu že z každého zapojeného člena získáte na meziprovizích v průměru 3000Kč rok co rok.Tak to je pouhý mýtus a nesmysl protože v průměru to needělá ani 100Kč na 1 člena.Mě pravděodobně věřit nebudete ale přesvědčte se sám je to jednoduché.Vyberte si několik nejůspěšnějších členů ze své či jiných větví a požádejte je o předložení pravidelných výpisů za poslední rok či 2 (rádi se jimi chlubí:-).Uvidíte sám že ani 1 nebude mít 10% v průměru z každého člena z finančních produktů z oněch tolik zdůrazňovaných 3000Kč!Věřím že z nástupů tam budou míti mnozí částky závratné. poslední době se snaží společnost maskovat své podvody nabíráním nových produktů ovšem to až ve chvíli kdy je nastupujících jako šafránu.Je to jen křečovitá snaha jak uživit své zbylé finanční poradce a zároveň jak vymačkat ze sítě co se ještě dá než se celá struktura zhroutí a věřte nebude to dlouho trvat.Myslím že oni pánové ve vedení již mají nachystaný plán co rozjedou (rozletí) příště.Mají s leteckým průmyslem bohaté zkušenosti vždyť se seznámili ve skrachovalém systému GWC (slevové karty opět s vkladem).Ti z jejich věrných kteří na to mají žaludek jistě rádi přesednou do nového letadýlka a vím i kteří to budou.Znám toziž jejich názor na věc cituji :Dělám to pro peníze víc mě nezajímá - onec citace.To hovoří za vše a tak budou lhát okrádat a obelhávat své známé kamarády rodinu vždyť jde o peníze ano jejich peníze.Pokud k celé věci skutečně chcete přistupovat seriózně a charakterně nevěřte mi ale přesvědčte se sám.Nechte si předložit a zjistěte si fakta a poté si je srovnejte se svým rozumem a svědomím nic víc.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+64
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Letadlista 06. 05. 2004 19:10)

24. 3. 2006 13:39 | Béďa

Tak jak to dopadá z Rhinocerosem v roce 2006?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+55
Líbí
Nelíbí

25. 12. 2006 0:03

Docela by to zajímalo i mně. Všude čtu jen o 2 ks cenných papírů, ale kde je ten rozdíl? Údajně to řeší trestní oznámení. Víte o tom něco?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Béďa 24. 03. 2006 13:39)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Wichterle

podnikatel, Wikow Industry

Zdeněk Jahoda

podnikatel, Emco

Martin Wichterle
ÚSPĚŠNOST
45,10 %

z 51 duelů
×
Zdeněk Jahoda
ÚSPĚŠNOST
41,38 %

z 29 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK