Akcie: klidný zkrácený týden

Americké i evropské akciové trhy začaly minulý týden obchodování úspěšně a během dalších dnů ztrácely jen nepatrně. Nejlépe se dařilo akciím americké zdravotní pojišťovny Cigna, připsala si 11 %, naopak finská Nokia se 17% propadem ztratila nejvíc. V pátek byly burzy zavřené.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2 komentářů)

13. 4. 2004 16:48 | Frankfurt New York Praha

Grafy akcií z celého sveta ( i z Cech ) a indikátory dostaneme zdarma na www.comdirect.de , www.onvista.de , www.wallstreet-online.de , www.www.diraba.de . Kdyby jsme si tam chteli dáti akcie pro kontrolu do "Musterdepot" a "Watchlist" , vyplníme tam nejakou adresu nemeckou , kdyby ceská nesla. Napríklad neexistující : Hans Wurst , Promenadeplatz 12 , 80333 München. Akcie Nokia hledáme jako 870737 , Ericsson jako 850001 , protoze hledáme-li Nokia nebo Ericsson , najde se na www.comdirect.de sto nálezú. Pak zvolíme burzu Frankfurt , New York , pro akcie ceské vetsinou München , pozdeji bude mozno SNAD volit na nejaké z tech stránek i burzu Praha. Na www.comdirect.de volíme graf intraday , 5 dní , 10 dní , 3 mesíce , 6 mesícú , 1 rok , 5 let , nekonecno , nebo datum pro graf napr. 01.01.2004 az 30.03.2004. Pak klikneme ERWEITERT a volíme indikátory napr. MACD a RSI=Relative Stärke. Zatímco u 10 dní grafu ukáze MACD signál koupit , kdyz akcie stoupla nad dolík asi +0,5% , u 6 mesícú grafu ukáze MACD signál koupit , kdyz akcie stoupla nad dolík asi +15%. Je nutno tedy volit trvání grafu úmerne k dobe , kterou chceme tu akcii drzet. Pri kliknutí TICKLISTE vidíme kolik kusú za jakou cenu se na zvolené burze prodalo a také tam múzeme videt od nás zádaný pocet kusú a nás limit , kdyz se nase zakázka vyrídila.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2004 14:32 | Nokia

Nokia spadla behem jednoho dne -18% , poslední dva dny uz se jí padat nechce a zvedá se - to je jasné - je nutno koupit akcie Nokia ! Já jsem dnes koupil za 14,15 euro ve Frankfurtu a uz mám 320 kusú. U Nokie se strídá 2x rocne spatná zpráva a 2x rocne dobrá zpráva. Je mozné , ze za 3 mesíce zase pri dobré zpráve Nokia behem jediného dne +15% vyroste , jak se to vloni stávalo. A nekolik týdnú pozdeji by mohlo být dobré prodati , nez prijde zase spatná zpráva. Nokia je dobrá akcie na 3 az 5 mesícú = od spatné zprávy do dobré zprávy. Míti akcie Nokia nekolik let je nepríjemné. Já bohuzel uz mám akcie Nokia nekolik let a budu mít jeste nekolik let a to není zádná legrace , jak ta akcie zlobí pri víceletém drzení. Mnohem dúlezitejsí nez strídání spatných a dobrých kvartálových ziskú je ale : Nokia ocekává roku 2004 vyssí zisk nez 2003 a 2005 jeste vyssí zisk !!! Snad se vedení podniku a analytici v tom budoucím rocním zisku nemýlí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ladislav Jakl

bývalý tajemník prezidenta

Eva Štěpánková

podnikatelka, Ryor

Ladislav Jakl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Eva Štěpánková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services