Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Akcie: lehké zakopnutí uprostřed týdne

Začátkem minulého týdne panovala na amerických i evropských burzách optimistická nálada a akciím se dařilo. Středeční obchodování zakončily trhy o něco níže, koncem týdne ale ztráty zejména evropské akcie dohnaly.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 4. 2004 13:30, Buffett

Zlý Microsoft prestane Sun Microsystems ublizovat a zacne s nim spolupracovat , povídal v pátek 2.4.2004 chef Microsoftu - bad boy Ballmer chefovi od Sun.
A tak se asi brzy zlepsí obrat u Sun.
Nová predpoved zisku podniku Sun Microsystems bude asi 15.dubna oznámena.

Reagovat

 

+29
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karbanátek 05. 04. 2004 03:24)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 4. 2004 3:13, Koblízek

Nejkvalitnejsí z velkých ceských akcií je asi Komercní Banka , protoze je to asi jediná ceská akciová spolecnost , o které se nechá zjistit priblizne kazdý rok vyssí zisk. Snad by se vyplatilo drzeti její akcie 10 let. Ceská Pojistovna asi také dosahuje kazdorocne vyssí zisky , ale nevím , kde to zjistit , asi nutno zavolat reditele.
Behem 5 let , brezen 1999 az 2004 vyrostla akcie Komercní Banka 810% a Ces.pojistovna 990% , tady je videt , jak je hloupé delat kasu za nekolik dní , namísto drzení akcií velké banky a pojistovny 5 az 50 let. Neberte si jejich pojistení a sporitelní knízky , ALE JEJICH AKCIE !! namísto dúchodového nebo stavebního pojistení !!
Nejsou uz ty akcie dnes prílis drahé ? Spravedlivý kurz akcie je rovný úcetní cene akcie = spravedlivý marktkapitál neboli soucet kurzú vsech akcií je rovný vlastnímu kapitálu podniku neboli cene podniku.
Je-li kurz / úcetní cena = 5 ( marktkapitál / vlastní kapitál ) pak je akcie 5 x predrazená. Pro výpocet predrazenosti akcie nutno zjistit vlastní kapitál podniku , zde tedy asi zatelefonovat do banky a pojistovny.
Ve svete jsou kvalitní akcie napríklad Citigroup , Harley Davidson , Lowes Companies , American International Group. Ty se vyplatí drzeti 10 let a ony pomalu ale jiste porostou jako kvalitní akcie ranking A+ a G3 i kdyz od roku 2000 témer vúbec nespadly. Ale vyplatí se dát polovinu penez na nekvalitní akcie od roku 2000 na 1/10 spadlé a ty porostou jenom proto , ze jsou hluboko spadlé , az podniky oznámí letos mnohem vetsí zisk nez vloni. To je napríklad Ericsson , EMC , Sun Microsystems , vsechny dnes 10x levnejsí nez roku 2000 a zisk podnikú se lepsí.
Grafy akcií kvalitních i nekvalitních : http://akcie.1.tripod.com

Reagovat

 

-7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karásek 05. 04. 2004 03:12)

Další příspěvky v diskuzi (10 komentářů)

5. 4. 2004 3:12 | Karásek

Dnes má pan Warren Buffett nejvíce akcií od : Coca-Cola , American Express , Gillette , Wells Fargo , Moody´s , Washington Post , PetroChina , H&R , HCA , M&T Jejich grafy ------ http://akcie1.tripod.com/wb.html --- Pro fundamentální na stránce u té akcie stránce vlastnosti kliknouti USA.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

5. 4. 2004 3:13 | Koblízek

Nejkvalitnejsí z velkých ceských akcií je asi Komercní Banka , protoze je to asi jediná ceská akciová spolecnost , o které se nechá zjistit priblizne kazdý rok vyssí zisk. Snad by se vyplatilo drzeti její akcie 10 let. Ceská Pojistovna asi také dosahuje kazdorocne vyssí zisky , ale nevím , kde to zjistit , asi nutno zavolat reditele. Behem 5 let , brezen 1999 az 2004 vyrostla akcie Komercní Banka 810% a Ces.pojistovna 990% , tady je videt , jak je hloupé delat kasu za nekolik dní , namísto drzení akcií velké banky a pojistovny 5 az 50 let. Neberte si jejich pojistení a sporitelní knízky , ALE JEJICH AKCIE !! namísto dúchodového nebo stavebního pojistení !! Nejsou uz ty akcie dnes prílis drahé ? Spravedlivý kurz akcie je rovný úcetní cene akcie = spravedlivý marktkapitál neboli soucet kurzú vsech akcií je rovný vlastnímu kapitálu podniku neboli cene podniku. Je-li kurz / úcetní cena = 5 ( marktkapitál / vlastní kapitál ) pak je akcie 5 x predrazená. Pro výpocet predrazenosti akcie nutno zjistit vlastní kapitál podniku , zde tedy asi zatelefonovat do banky a pojistovny. Ve svete jsou kvalitní akcie napríklad Citigroup , Harley Davidson , Lowes Companies , American International Group. Ty se vyplatí drzeti 10 let a ony pomalu ale jiste porostou jako kvalitní akcie ranking A+ a G3 i kdyz od roku 2000 témer vúbec nespadly. Ale vyplatí se dát polovinu penez na nekvalitní akcie od roku 2000 na 1/10 spadlé a ty porostou jenom proto , ze jsou hluboko spadlé , az podniky oznámí letos mnohem vetsí zisk nez vloni. To je napríklad Ericsson , EMC , Sun Microsystems , vsechny dnes 10x levnejsí nez roku 2000 a zisk podnikú se lepsí. Grafy akcií kvalitních i nekvalitních : http://akcie.1.tripod.com
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karásek 05. 04. 2004 03:12)

5. 4. 2004 3:15 | Knedlík

Od prosince do dubna , kazdý mesíc jednou , mením plány koupit KVALITNÍ AKCIE ( Citigroup , AIG , Harley Davidson , Lowes Companies ) a NEBO koupit hluboko SPADLÉ AKCIE od ELEKTRONIKY ( Ericsson , Sun Microsystems , EMC , Corning ). A zatím kupuju jen ty spadlé akcie od elektroniky zde jmenované. Protoze kdyz od roku 2000 jsou dnes spadlé na 1/10 , tak snad se snadno dostanou na alespon 1/3 té ceny z roku 2000. Zatímco ty kvalitní akcie zde jmenované stojí témer to samé co roku 2000 a mají tedy malý dúvod rústi.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

5. 4. 2004 3:24 | Karbanátek

Taky se sem melo napsat , ze akcie Sun Microsystems vyrostla v pátek 20%. A jestli se po té dobré zpráve zlepsí predpoved zisku na rok 2004 , anebo zústane i nadále predpoved zisku kolem nuly. Já mám Sun akcií 1230 a koupil bych jeste 2000 akcií , protoze ocekávám , ze poroste nekolk stovek procent , kdyz se zlepsí predpoved zisku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

5. 4. 2004 13:30 | Buffett

Zlý Microsoft prestane Sun Microsystems ublizovat a zacne s nim spolupracovat , povídal v pátek 2.4.2004 chef Microsoftu - bad boy Ballmer chefovi od Sun. A tak se asi brzy zlepsí obrat u Sun. Nová predpoved zisku podniku Sun Microsystems bude asi 15.dubna oznámena.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+29
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karbanátek 05. 04. 2004 03:24)

6. 4. 2004 3:43 | Buffett

Az se po kvetnu rozbehnou lidé po celé Evropské Unii rejzovat EURO , prijdou na rúzné zahranicní AKCIE a zahranicní BANKY. Nemeli by NIKDY kupovat akcie z Ruska , Turecka a Izraelu , i kdyby rostly ze vsech akcií nejvíce !!! Nemeli by ukládat peníze v bance turecké , ruské ani izraelské , i kdyby ty banky dávaly na vklady dvojnásobné úroky !!! Mnohý chef výborne prosperujícího ruského nebo tureckého podniku nebo banky jednou skoncí ve vezení a akcie mohou spadnout do sklepa !!! Mnohý financní poradce nebo podnikatel púvodem z Izraelu pripravil mnohé evropany o vsechny peníze !!! Kdybychom nechali peníze 10 let u americké Citibank , dostali bychom na ne jen asi 5% rocne úrok , kdyby nám ale turecká banka nabízela 10% rocne , rekneme si aha - asi prijdeme o vsechno !!! Tedy bereme od té Citibank AKCIE , ty nám mohou prinésti 2x az 5x vyssí výdelek nez ten vklad nebo pojistení !!! A nejvetsí bance sveta - Citigroup se nic nestane !!! Veliká turecká telekom - firma si pújcila od Motoroly a Nokie 4 miliardy dolarú a ted se ten turecký telekom - podnikatel i s rodinou s temi 4 miliardami ztratil a interpol hledá jeho jachtu v jizních morích !!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

6. 4. 2004 8:17 | Bouček Antonín

Neznamená "chef" náhodou "kuchař"?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Buffett 06. 04. 2004 03:43)

6. 4. 2004 12:12 | Buffett

Velice zajímavé jsou také jihoamerické dluhopisy !!! Kdo dal peníze na státní dluhopis Argentiny , musí se soudit s Argentinou , aby dostal peníze zase zpet !!! Protoze Argentina zkrachovala.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Buffett 06. 04. 2004 03:43)

6. 4. 2004 12:30 | Beroun

Já se divím , ze ty americké biotech akcie rostou. Napríklad MEDAREX a PROTEIN DESIGN. Ony ocekávají letos ztráty a prístí rok ztráty , ale jejich akcie rostou do nebe. Asi se hodne lidí nechá naverbovat americkými a nemeckými investicními magacíny na biotech akcie a nanotech akcie , které obcas bezdúvodne vyrostou +100% behem jarní rallye a +100% behem podzimní rallye a lidé se vúbec nedívají na to , ze ta firma jde z jednoho ztrátového roku do druhého. Já jsem ale objevil v prosinci 2003 , ze je clovek stastnejsí , kdyz kupuje jen akcie od podnikú , které ocekávají letos vyssí zisk nez vloni !!! A musí se ty zisky nekde v internetu (www.kiplinger.com) nebo v casopise (Börse Online) zkontrolovat , nez se akcie koupí !!!!!!!!! A tak ted rychle prodávám s malým výdelkem vsechny biotech akcie , abych za ty peníze koupil akcie podnikú ocekávajících letos vyssí zisk nez vloni a zádnou ztrátu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Bouček Antonín 06. 04. 2004 08:17)

6. 4. 2004 15:18 | Biotech

Existuje taky jedna jediná biotech firma dosahující kazdý rok vyssí zisk = CELGENE. Kdyby nekdo chtel vyzkouset behem jarní rallye biotech akcii , nabízí se Celgene , ale P/E múze být letos asi 74. Pro to vysoké P/E to asi neni akcie na nekolik let , ale na nekolik týdnú http://akcie1.tripod.com
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Beroun 06. 04. 2004 12:30)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 511 263 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Další čtení na flowee.cz

Rozhovor: To, že by byl hospic „úplný konec“, je fáma

Rozhovor: To, že by byl hospic „úplný konec“, je fáma

Říká se, že smrt je přirozenou součástí života, málokdo ji tak však doopravdy bere. Zatímco...více

Jste v depresi? Umělá inteligence ve smartphonu vám to řekne

Jste v depresi? Umělá inteligence ve smartphonu vám to řekne

Deprese je pro miliony lidí obrovský problém, navíc je tato nemoc často spojena s nedostatečnou...více

Santa pochází vlastně z Turecka. A kdo vymyslel soba Rudolfa?

Santa pochází vlastně z Turecka. A kdo vymyslel soba Rudolfa?

Server History podrobně popisuje bohatou historii Santa Clause. Příběh o něm má reálný...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Leoš Novotný

podnikatel, Leo Express

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Leoš Novotný
ÚSPĚŠNOST
75,00 %

z 8 duelů
×
Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
40,00 %

z 5 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK