Amerika už i v Živnobance

Rodina neúčelových, tzv. amerických, hypoték se na našem trhu rozrůstá, po Raiffeisenbank představila svou nabídku i Živnobanka. Jaký je výsledek porovnání obou produktů? Má vůbec smysl již v tuto chvíli jeden z nich využít, nebo se ještě vyplatí počkat?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

30. 3. 2004 21:36 | poiut

Jojo, já jsem tam měl spotřební úvěr - tíživá situace, autonehoda (vůz mi stál týdny po opravě v servisu), a ti šmejdi po slibu že to bude rychlé ... mě nejprve nechali podepsat žádost, že to bude do týdne, pak ale si dále projít martýrium v podobě příšerného množství podkladů, každou chvíli, že to bude hotové pozítří a tak, a když jsme se domluvili na procentuální sazbě, tak mi napařili o pár procent vyšší, a neinformovali mě o tom. Viděl jsem to až v administrativní fázi při podpisu smlouvy (což mě všechno předtím stálo hodiny času). Konkrétně se jedná o pobočku v Ostravě. Ale je to jedno, v Praze o tom rozhodují.
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 3. 2004 22:07

Živnobance se vyhnout - jen lži. Já jsem tam měl dřív účet, když jsem potřeboval hypotéku, tak nejdřív mě informovali o slušných podmínkách. Když jsem tam přišel už naostro a chtěl hypotéku za řečených podmínek, tak smůla. Mělo to tolik zádrhelů a tolik věcí nešlo, že jsem to musel vzdát. V dalších dvou bankách mi nabídli mnohem lepší podmínky a žádné zádrhely nebyly, už ji mám vyčerpanou.
A to už nemluvím o jejich zmatený politice - nejdřív vám 10x zvednou (samozřejmě bez upozornění) poplatky, pak by vám chtěli vést účet pár měsíců zadarmo a pak vás okrást zase jinak...
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2004 21:50 | Jan Vašků

Nabídka Živnobanky mi přijde na první pohled lepší, samozřejmě uvidíme, jak flexibilní bude nebo nebude na pobočkách. Jen mne trochu zaráží ta vysoká minimální částka. Není to přehnané?
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2004 13:22 | MartinA

Také si dovolím zapochybovat o možném úspěchu tohoto jejich produktu, myslím si, že jej nebudou mít komu prodat. Loni jsem potřeboval hypotéku a tak jsem nejprve zašel do "své" banky. Po 5 minutách konzultace jsem musel ŽB ze seznamu vyškrtnout, kvůli nedostatečnému příjmu. U ostatních bank jsem s mým lehce nadprůměrným příjmem neměl problém. Na druhou stranu musí být ŽB asi opatrnější v poskytování úvěrů, protože není "too big to fail".
-14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2004 8:59 | Docent

Mám v živé paměti vyřizování kontokorentního úvěru ve výši 2/3 příjmu v Živnobance. Po 2 měsících "vyřízování" a vznášení dalších a dalších požadavků ze strany ŽIBA jsem to vzdal a přesunul se i s běžným účtem do vedlejší Raiffeisenbanky. Takže žadatelům o americkou hypotéku u ŽIBA přeji hodně pevné nervy a trpělivost :-).
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Březina

podnikatel, Best

Martin Poš

podnikatel, Cybex

Tomáš Březina
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
Martin Poš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services