Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Akcie: uplynulý týden lámal rekordy

Dow Jones dosáhl svojí nejvyšší hodnoty od června 2001 a index S&P 500 překročil nejvyšší hodnotu od března 2002. Také hodnota Ifo, měřící podnikatelskou náladu v Německu, byla překvapivě vysoko. Co dalšího se událo na akciových trzích?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 2. 2004 5:57

Oprava chyby :
Kvalitní akcie na nekolik let dle strategie pana Buffetta pro rok 2004 a dál :
Harley Davidson , Kohl´s , Lowe´s , Forest Labs. , Wellpoint Health , Cardinal Health nemám na stránce http://akcie1.tripod.com/o.html
ale na stránce "KVALITNÍ AKCIE": http://akcie1.tripod.com/g3.html
Pri hledání slova AKCIE hledací masinou WWW.GOOGLE.COM a i SEARCH.YAHOO.COM se nachází moje drahá Homepage na krásném 10.míste

Reagovat

 

+24
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 02. 02. 2004 04:45)

Další příspěvky v diskuzi (9 komentářů)

2. 2. 2004 4:43

Vystudoval jsem v sobotu , ze kdyz koupíme akcii za 20x vyssí cenu , nez je rocní zisk podniku pro akcii , dostaneme renditu porizovací ceny akcie 5% a akcie bude dobrá drzet nekolik let , jestlize podnik dosahuje uz nekolik let prúmerný rocní rúst zisku 12% a i letos se podobný rúst zisku ocekává. Tedy rendita porizovací ceny akcie = rocní zisk podniku pro akcii : nás nákupní kurz x 100 A násobek rendity x rocní rúst zisku podniku by mel být alespon 60 u dobré akcie na nekolik let. To není oblbování národa , to je jednoduchá kontrola kvality akcií na nekolik let dle pana Buffetta. Takze koupíme-li akcii za 100 € a rocní zisk podniku na akcii je 1 € , máme renditu 1% a akcie nebude dobrá na nekolik let , protoze podnik nemúze dosáhnout rocní rúst zisku 60% více nez dva roky za sebou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2004 4:44

Z divokého západu : Firma Oracle se snazí uz púl roku marne neprátelsky prevzít firmu Peoplesoft , tím ze by koupili alespon 51%akcií firmy Peoplesoft. Zdá se , ze to nejde koupením akcií Peoplesoftu na burzách. Já mám jenom 28 akcií firmy Peoplesoft a od banky , kde jsem je koupil , dostávám uz 5. dopis , kde se mi nábízí za týden prodat akcie Peoplesoftu na Oracle za nizsí cenu , nez je aktuální kurz. Hlupáci si mohli precíst v knize , jak se neprátelské prevzetí delá = akcionári Peoplesoftu musí neco vydelat. V 1. dopise mela firma Oracle nabídnout akcionárúm Peoplesoftu 10% výdelek , ve 2. dopise 25% výdelek , ve 3. dopise 50% výdelek a ve 4. dopise 100% výdelek. Za dvojnásobnou cenu by asi uz velkou vetsinu akcií Peoplesoftu dostali. Kdyz Philip Morris roku 1985 prebíral podnik General Foods , nabídl jeho akcionárúm za akcie 2násobek kurzu a tehdy prodal své akcie od General Foods i Warren Buffett , kdyz mohl takto vydelat 100% za týden.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2004 4:45

Od té doby , co je internet , si vybíráme akcie podle hezkých grafú. Ale graf z minulých mesícú , ani indikátory , ani zádné trendové linie nám nepoví , jestli akcie poroste. Aby akcie behem nekolika týdnú co nejvíce rostla , je dobré koupit akcie podnikú , které ocekávají letos ALESPON 2x vyssí ZISK pro akcii nez vloni , ANEBO koncem roku , 2x vyssí zisk prístí rok nez letos. Za púl roku bude asi oznámeno , ze se zisk o ocekávaných 100% nezvýsí , nebo ze dalsí rok uz bude zase zisk nizsí , protoze zisk se vetsinou nezvýsí o 100% 2 roky za sebou a akcii bude leckdy dobré s výdelkem na zacátku pádu prodat. Takové akcie jsou schopny rústi za 1 az 4 mesíce 50% az 200%. Zatímco nejkvalitnejsí akcie na nekolikaleté drzení jsou od podnikú , které dosahují pravidelne léta kazdorocne rúst zisku jen asi 10% az 15% ( jako Harley Davidson , Kohl´s , Lowe´s , Forest Labs. , Wellpoint Health , Cardinal Health ). Grafy a indikátory na http://akcie1.tripod.com/o.html Akcie celého sveta vyberme podle ZISKU vloni a ocekávaného zisku letos a prístí rok v nemeckém casopise Börse Online > Datenbank (za 3 €) ( zisk je tu zván ERGEBNIS ) a ten ALESPON 2x vyssí ZISK a KBV=P/B a KGV=P/E a informace o podniku ZKONTROLUJEME pro jistotu jeste v internetu na www.onvista.de > akcii vyhledat a kliknout > Fundamental . A americké akcie také na www.kiplinger.com kliknout > Tools > Search by name > a akcii vyhledat. Jeslize vyberu jen akcie z USA a jen od podnikú na ELEKTRONIKU a jen s ALESPON 2x VYSSÍM ocekávaným ZISKEM letos nez vloni a jen s P/E=KGV pod 50 a s P/B=KBV pod 4 a jen podniky marktkapitálu od 1 miliardy a do 15 miliard dolarú , tak dostanu jen 7 akcií , které by mely logicky nejvíce rústi roku 2004 : Corning = GLW , Agilent = A , Novellus = NVLS , LSI , Silicon Storage = SSTI , Sun Microsystems=SUNW , Brocade=BRCD , EMC a Siebel = SEBL. To jsou tedy jakztakz levné akcie od podnikú , které ocekávají letos o 100% vyssí zisk nez vloni. Stací jen , aby svetoznámí analytici oznámily nekolikrát rocne svoje doporucení KOUPIT a STRONG BUY a akcie musí explodovati. Kdyby chtel nekdo drzet akcie jen nekolik týdnú , musí cekat na nízké RSI a signál v MACD. Kdo ale chce drzet akcie nekolik let a zdá se , ze uz to od roku 2004 zase bude mozné , nemel by cekat s nákupem príliz dlouho. Za nekolik mesícú múze prijít nízké RSI a signál v MACD a pritom múze být uz kurz 2x vyssí nez dnes
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+20
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2004 4:46

Jestli se na burze v New Yorku nebo v Praze musí kupovat akcie v lottech po stovkách nebo po tisících za nejaký minimální obnos , ve Frankfurtu zádné takové hlouposti nejsou známy a je mozno koupit i treba jen 37 akcií za 490 euro. Také chtejí nekde nejaké banky nebo brokeri poplatek 9 dolarú za zakázku i kdyz se pak obchod vúbec nevyrídí. A nebo poplatek za limit. A nebo poplatek za zrusení zakázky. Zatímco vetsina nemeckých banek bere poplatky jen , kdyz se obchod vyrídí a limit kurzu je zdarma. Citibank.de nechce ani poplatek , kdyz se zakázka zrusí. Jednou jsem objednal koupit akcie za príliz nízký limit a kdyz se to za pár hodin nevyrídilo , objednávku jsem zdarma zrusil a objednal znova s vyssím limitem kurzu. Bohuzel jsem se spletl v desetinné cárce a volil limit 1,90 euro namísto 10,90 . Pak jsem to zase zrusil a volil limit správne 10,90 euro. Tretí den jsem pak dostal od Citibank 3 dopisy kvúli 1 obchodu a 2 stornováním. Kdyby posílali jen dopisy za uskutecnený obchod , tak mohli ten poplatek za obchod 9,70 euro snízit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2004 4:48

Asi za nekolik let napísu vlastní knihu o akciích. Protoze v Peníze.CZ je málokdy clánek o akciích , kde by se mohly pripojit názory. Za jedno mnohem vetsí hlupáci dnes písí knihy a lidé jim ten srot koupí a zaplatí. ( ( Nejvetsí srot jsou zivotopisy lidí známých z popmusiky a z televize. ) ) Za druhé , budto clovek dobre vydelá s akciemi a mlcí anebo o tom píse jenom knihy a radí ostatním , jak vydelat s akciemi. Já vsak nebudu nikdy popisovat teorie bez 10-leté praxe a overení , jestli to funguje. Já mohu psát knihy o akciích jen , az budu s kazdou z deseti akcií alespon 100% vydelávat. Na pocátku míchám v mém depu spatné akcie , které po roce 2000 spadly na 1/50 a kvalitní akcie podnikú , které kazdý rok pravidelne dosahují vyssí zisk nez rok minulý a rok 2000 tem akciím moc málo ublízil. Vúbec se nebojím , ze stoupne zájem o mé akcie a tedy stoupne jejich kurz dríve , nez je sám koupím , jenom proto , ze je prozradím v malém ceském fóru Peníze.CZ. A potom , já uz jich mám polovinu nakoupenou. Vetsinou si lidé koupí stejne srot akcie a za týden jim to propadne se ztrátou se stop loss order a nebo to za týdny prodají sami , kdyz zjistí , ze je to srot. Nikdy nelze kupovat akcie doporucené v televizi a v casopisech ! Kdyz se doporucil a pouzil stop loss order , tak se ty akcie casto prodají se ztrátou anebo za nekolik týdnú ti samí kriváci v televizi a v casopisech zase doporucují ty samé akcie prodat , co predtím doporucili koupit. V lednu , dubnu , cervenci a v ríjnu oznamují mnohé podniky dosazené zisky v minulém kvartále. Byl-li zisk v minulém kvartále spatný , múze kurz akcie obrovské firmy jako Nokia spadnout o -15% behem jediného dne. Protoze hlupáci ty akcie prodávají. Ono ale vúbec nejde o zisk v minulém kvartále , ale jde jenom o zisk v budoucnosti. A tak tretí den inteligenti ty akcie nakoupí , kdyz akcie prestane padat , jestlize podnik ocekává mnohem vyssí zisk letos nez vloni. Warren Buffett má pro ty prodávající hlupáky jenom pohrdání ! On sleduje podniky nekolik let , nez jejich akcie koupí a pak nikdy akcie neztratí za týden se stop loss order. On by jenom mohl prodat akcie podniku , který by namísto rok od roku vyssího zisku najednou letos ocekával ztrátu a zádný zisk ! Az najdete 1000 euro a nejakou výhodnou banku : Vyberte si mezi 1600 akciemi celého sveta podle ziskú podniku za nekolik let v casopise Börse Online a pak si zkontrolujte Kurz/Úcetní Hodnota Akcie = KBV = P/B na www.onvista.de > Fundamental. Je vhodné koupit akcie s KBV=P/B od 0,1 do 4,0 . A od roku 2004 uz je zase mozno drzet kvalitní akcie nekolik let. Domluveno ! Fertig !
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2004 5:01

Nedávno jsem chtel prodat Ericsson s malým výdelkem. To by byla pekná blbost ! Já si radeji koupím Ericssonú dvojnásobné mnozství a pockám si na velký výdelek nekolik let. Ericsson ceká letos asi o 100% vyssí zisk nez vloni a nebo prechází ze ztrátového roku na rok se ziskem , je dnes asi 15x levnejsí nez roku 2000 , takze potrebuje jeste asi 1400% rústi , aby snad za 10 let dosáhl z dnesních 1,80 euro zase 27 euro. Od brezna 2003 do ledna 2004 vyrostl 200% , kdykoliv se oznámí dobré zprávy od Nokie , vyroste jen kvúli tomu i Ericsson o 15% za jediný den. Ale nekupujte si akcie Ericsson , aby jich zbylo dost pro mne !
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2004 5:07 | Král Pomaré z Tahiti : pomare@tahiti1.com

(Zaplat Pánbúh !) Zaplat Pán Pospísil ! Uz múzeme startovat nových 40 príspevkú na téma AKCIE. Jesli nám to nikdo nebude mazat , treba kvúli INVESTMENTPORNOGRAFII , pak je 40 príspevkú snadno a rychle k docílení , já jich mohu napsat sám 20.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2004 5:57

Oprava chyby : Kvalitní akcie na nekolik let dle strategie pana Buffetta pro rok 2004 a dál : Harley Davidson , Kohl´s , Lowe´s , Forest Labs. , Wellpoint Health , Cardinal Health nemám na stránce http://akcie1.tripod.com/o.html ale na stránce "KVALITNÍ AKCIE": http://akcie1.tripod.com/g3.html Pri hledání slova AKCIE hledací masinou WWW.GOOGLE.COM a i SEARCH.YAHOO.COM se nachází moje drahá Homepage na krásném 10.míste
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+24
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 02. 02. 2004 04:45)

2. 2. 2004 11:49

Kdyz byl dolar silnejsí nez euro , koupil jsem 3 rúzné americké akcie a vsechny bych ted prodal s malým výdelkem , abych mel peníze na jiné akcie. Ale protoze je ted dolar slabejsí nez euro , jsem se vsemi v mínus a musím cekat , az jeste 20% vyrostou. Ale presto si nemíním porizovat konto v dolarech. A uz je mráz a sníh pryc a tak akcie dnes zase porostou. Letos si bude kupovat akcie mnohem více lidí , nez vloni , protoze strach z akcií je pryc a kdo nekoupil vloni musí to ted dohonit. Tedy 4 roky umírání akcií jsou pryc a pred námi 10 let stoupání kurzú. Snad i v Beroune a v Benesove si zacnou lidé ted kupovat akcie. Aby si vylepsili dúchod , protoze ten bude asi stejne vysoký jako sociální pomoc.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 02. 02. 2004 04:43)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 511 263 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Další čtení na flowee.cz

Jak na zimní deprese? Pěstujte kytky nebo stavte scény ze Star Wars

Jak na zimní deprese? Pěstujte kytky nebo stavte scény ze Star Wars

U některých lidí mohou mít změny ročních období výrazný důsledek na mentální zdraví. Výzkumy...více

Umělá inteligence možná časem dokáže číst emoce. Ale pochopí je?

Umělá inteligence možná časem dokáže číst emoce. Ale pochopí je?

Na začátku devadesátých let rozjela Lisa Feldman Barrettová experiment a zkoumala, jak...více

Konec elektrické koloběžkové bubliny je na dohled

Konec elektrické koloběžkové bubliny je na dohled

Když se na trhu objevily elektrické koloběžky, srdce mnoha nadšených bojovníků proti automobilismu,...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Hausenblas

podnikatel a investor, Adler

Zdeněk Tůma

ekonom a politik

Martin Hausenblas
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 9 duelů
×
Zdeněk Tůma
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 6 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK