Obchodujeme s akciemi na amerických trzích IV.

Patrick Zandl | | 17. 12. 2003 | 10 komentářů
Pokud chcete zkusit kurzové spekulace, tedy rychlý nákup a prodej na bázi daytradingu, nenahraditelnou posilou vám budou grafy. Grafy jsou velcí pomocníci a prakticky neustálí průvodci pohybem na burze, protože burza grafy miluje.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 12. 2003 4:59, psychoo5

mam ucet u fio a jsem s nim bez problemu spokojen. pokud se podivame na poplatky za obchodovani ve srovnani se zahranicim jsou na tom dobre
mam ucet take u scottrade ta je v soucasne dobe skoro nejlevnejsi
ale i tak limitni pokyn vyjde na 14.66$ dale si musis pripocist poplatky za prevod penez tam i zpet takze nejsou na tom tak spatne

Zobrazit celé vlákno

+19
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

14. 3. 2004 23:37 | jura

ja jsem uz rok u BOHM & PARTNERS v Brne, pristupem jsou fajn, pro obcasne obchody maji web aplikaci zdarma, poplatky tam byly tusim 20$ / obchod + - ALE ja s ni mel zezacatku problemy,ted nevim... taky maji neco noveho, vsak se zeptejte - www.investice.cz Ja ted pouzivam www.realtick.com , ovsem minimalne 125$ / mesic :-(
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 12. 2003 4:59 | psychoo5

mam ucet u fio a jsem s nim bez problemu spokojen. pokud se podivame na poplatky za obchodovani ve srovnani se zahranicim jsou na tom dobre mam ucet take u scottrade ta je v soucasne dobe skoro nejlevnejsi ale i tak limitni pokyn vyjde na 14.66$ dale si musis pripocist poplatky za prevod penez tam i zpet takze nejsou na tom tak spatne
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 12. 2003 11:22 | Jan Kolda von Žampach

Dík. Já jsem také spíše tzv. střednědobý investor, do daytradingu se pouštět nemíním.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 12. 2003 8:28

Podle informací, které mám je pro mne Brokerjet zatím zklamáním a to zejména kvůli své poplatkové politice. Jako spíše střednědobý investor "skousnu" poplatky ze zobchodovaného množství, ale vadí mi takové ty poplatky za vedení účtu, za ISIN apod. Rovněž mne překvapilo, že přes Brokerjet nelze obchodovat na BCPP a RMS.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 12. 2003 20:02

Jen jeden jediny detail - Nostradamus nikdy nepredpovedel konec sveta - ve svych predpovedich to dokonce zduraznuje.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2003 18:41 | Zádný Crash

Jistej Robert Prechter predpovídal ve své svetoznámé knize o Crashi v breznu 2002 ze akcie , tedy i Dow Jones Index , spadnou jeste na 1/10. Ze neni radno zádné akcie kupovat. To je budto ten nejvetsí pessimista na akcie , jako ten Nostradamus , co predpovedel konec sveta , nebo se ten pád akcií uz v ríjnu 2002 a v breznu 2003 vyrídil a uz pújde zase vse s jistými zuby mírne nahoru nekolik let. Vúbec prívrzenci Elliottových vln jsou asi nejvetsí pessimisti na akcie. Oni si namalují pres stále zmensující se zuby v grafu trojúhelník a na jeho spicce cekají pád dolú. Jiní ale zase nakonci toho trojúhelníku v budoucnu namalují cervene linii dolú a zelene linii nahoru , protoze presne se neví , zda na konci grafu bezícího s kopci a dolíky do spicky trojúhelníku to bude padat nebo stoupat pryc od toho trojúhelníku. Ti prívrzenci Elliottových vln vetsinou ale zádné akcie nekupují , zrejme tedy vedí , ze nevedí , zda budou akcie padat nebo stoupat nakonci jejich vln. Já si myslím , ze ten Robert Prechter ví jenom , ze s takovou knihou predpovídající , ze hluboký crash na 1/10 nás teprve ceká , se nechají vydelat tisíce dolarú a o nic jiného mu nejde. Veselé Vánoce a stastný nový rok http://vaanoce.tripod.com
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2003 14:01 | Jan Kolda von Žampach

Tak, a babo raď ! Myslím ale, že věc nechám do příštího roku ještě uzrát. Uvidím, co bude po vstupu do EU, kdo další se tu objeví. Stále mám obavy, žel po smutných zkušenostech, tuto aktivitu provádět pod jurisdikcí českého práva a pod drobnohledem Velkého Bratra Špidly aspol., přitom Českou spořitelnu, ze svého zorného pole nabízejících se možností, pochopitelně odsouvám pryč a úplně.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2003 14:00 | Jan Kolda von Žampach

A co ti ostatní ? Cestou na Václavské náměstí jsem navštívil neplánovaně i Komerční banku s dotazem, odkázav se na článek z HN, čím nás a zda-li vůbec překvapí i Aleksis Chuanis, neboť komerčka je jaksi a trapně s obchodováním přes web zatím mimo. Pracovnice bezhotovostní přepážky se jala ochotně a hbitě zjišťovat potřebné informace. A to právě i v zázemí. Nakonec mi dala odpověď, která mě sice po obsahové stránce trochu zklamala ( komerčka prý aplikaci připravuje ale nabídnuta bude až v delším časovém horizontu ), avšak po formální stránce, včetně projeveného zájmu můj dotaz řešit, jsem byl spokojený. Profesionální práce. Česká spořitelno, styď a červenej se ! Velmi pozitivně, očekávaně jak jinak, jsem dopadl při mé vůbec první osobní návštěvě ve Fio ( pod Hlavním nádražím ). Na mé, již pod časovým tlakem položené otázky mi bylo odpovězeno fundovaně a především s viditelným zájmem. S ČSOB mám nedávné zkušenosti přímo z místa mého bydliště na menším městě. Ihned projevený zájem přepážkové pracovnice, která sice sama o věci mnoho nevěděla, byl natolik viditelný, že mi ještě při mých následujících a, pravda, sporadických návštěvách s delším časovým odstupem sama můj zájem připomínala a nabízela zprostředkování na odborného pracovníka a domluvení osobní schůzky. Opět, jak pozitivně odlišná je tato má zkušenost v ČSOB proti od nezájmu umaštěného chování v České spořitelně ! Jen na okraj věci : s připojením na server Patria mám zatím podezřele často problémy, tj. dlouhé časové až neúnosné odezvy. Nabídky ČSOB jsem proto zatím nevyužil. Již s delším odstupem jsem kdesi přiležitostně hovořil i s někým ze Sati. Tam ten tehdejší přístup se velmi podobal mým čerstvým zkušenostem s Fio.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2003 13:59 | Jan Kolda von Žampach

Ejhle, hned jako první, jasně viditelný a přímo velín hlavní úřadovny České spořitelny v Praze 8, v centru města naproti Florenci. Na jejich bezhotovostní přepážce a s AKTUÁLNÍM článkem o spořitelním brokerjetu z HN v kapse kabátu. Na moji úvodní otázku obsluha přepážky vůbec nezareagovala ! Musel jsem tedy obsah pojmu brokerjet sám vysvětlit. Navzdory tomu opět žádná reakce : Česká spořitelna o pojmu brokerjet, pane Libore Janoušku, nic, ale vůbec nic neví ! Ani jeden, byť i jen naznačený pokus zvednout spořitelní sedínku a jít se optat alespoň někam kamsi kolegů. Případně přivolat k přepážce někoho poučeného ze zázemí. Hlavně, že hned při vchodu do úřadovny mi cestu tarasí mohutná tabule s pro mne obecnými informacemi o kapitálových trzích ( asi opravdu jen na okrasu ) a se jménem odpovědného ředitele celé OP České spořitelny na Praze 8, jakéhosi ing. Miroslava Domalípa. No, má asi ( a s mým pochopením, proč ne ) pan ředitel před Vánocemi už úplně jiné starosti, než je propagace a prodej, v prestižních finančních novinách PREZENTOVANÝCH, produktů České spořitelny a než je VÝCHOVA a VZDĚLÁVÁNÍ jeho pracovníků, za jejichž ÚROVEŇ odpovídá. Tak spojení brokerjet a Česká spořitelna pro mne NE, NE, NE ! Webové aplikace, obecně, jsou sice pěkná věc, ale vím, že občasnému standardnímu kontaktu se, žel ve zdejších "českých" podmínkách, nevyhnu. Za účelem dotazů, abych doplnil, a u České spořitelny PŘEDEVŠÍM a právě kvůli řešení REKLAMACÍ !
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2003 13:57 | Jan Kolda von Žampach

Se zájmem jsem si přečetl ve čtvrtek ráno ( 18.12. ) v HN na str. 23 článek "Akciová burza v New Yorku z pohodlí domova." Předvánoční cesta vlakem do matičky hlavního města Prahy mi tak rychleji uběhla. Prvoplánovitost autora článku upozornit čtenáře na nový brokerjet České spořitelny byla k pobavení okatá : úvodní citace marketingového ředitele brokerjetu Libora Janouška a podivné, tedy jaksi ne-abecední, cha, chááá, řazení výčtu společností, kontaktů a aplikací v přehledové tabulce. Nemusím dodávat, že teprve takto začínající koloušek, tj. Česká spořitelna, zde trčí v tabulce článku se svým brokerjetem okatě hned na prvním "čestném" místě, nechávajíc za sebou zdejší letité a již zkušenější pardály. Osobně se nyní rozhoduji nad výběrem dalšího a perspektivního brokera k obchodování s akciemi. Tady a především pro mne nově v zahraničí. Tuzemské, v článku uvedené weby, mám již několik týdnů prohlédnuté a drobné, doplňující otázky tímto pádem vygenerované. Tak slova uvedená v článku využijme a uvidíme, napadlo mne :
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Renata Vesecká

bývalá nejvyšší státní zástupkyně

Tomáš Sokol

advokát

Renata Vesecká
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 5 duelů
×
Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services