Akcie: trhy prožívaly euforii i zklamání

David Petráček | | 15. 12. 2003 | 4 komentáře
V uplynulém týdnu pokořil index DJIA psychologickou hranici a zakončil poprvé po 18 měsících nad 10 tisíci body. V pátek trhy nejprve pokračovaly v euforickém růstu, brzy však přišlo zklamání v podobě poklesu indexu spotřebitelské důvěry.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

16. 12. 2003 14:18 | Jan Kolda von Žampach

I pro moji peněženku bude příjemné se svézt na post-saddámovské vlnce či přímo velevlně ! Sama informace o dopadení Saddáma však má pro mne, když analyzuji, jen propagandistický fundament, nic víc. Pokud vycházím z otevřených informačních zdrojů, nemohla mi poslední dobou neuniknout překvapivě náhlá a poloutajená turistika nejvyšších emerických kouwbojů. Kam jinam, než do Iráku. A to již s pěkně čvachtajícími ponožkami v botách, hi, hi, hi. S kým tam asi tak jednali, jaké záruky a komu případně osobně dali ? Potom logicky související a trefné musí být dříve opatrně vypuštěné informace Emeričanů o nutnosti a potřebnosti využití také a právě dřívějšího saddámovského represivního aparátu ( tajné služby, policie ). Samozřejmě bez Saddáma. Ale skutečně proti Saddámovi ? Rovněž tak, jen před pár dny a překvapivě ( opravdu ? ), zveřejněná informace islámských radikálů o nutnosti přeskupení sil ve prospěch Iráku a na úkor Afghánistánu cosi podstatného, hi, hi, hi, o událostech příštích naznačovala a naznačuje. Můj závěr ? Dopadení již odstaveného, dnes již bezvýznamného, zkompromitovaného a především všem překážejícího Saddáma se dalo, právě pro výše uvedené, očekávat ! Budoucí vývoj ve střednědobém horizontu v Iráku je dle mne polarizován především možnostmi : buď Emeričanům hodně zavázaný a demokraticky se tvářící další Saddám, tedy takový Saddám, který s Emeričany dříve poslušně spolupracoval a válčil třeba ( za ně ! ) proti Chomejního revolučnímu Iránu, nebo, naopak, nový objevivší se Chomejní v iráckém provedení a podporovaný islámskými radikály. A k tomu poslednímu jmenovanému : tak tomu by se, sedíce při tom na zásobách ropy, stále více rozlézající odér z připalujících se hamburgerů s česnekem určitě v Iráku nezamlouval, hi, hi, hi, to je zřejmé. Mám nyní pocit, že pro tu první emeričanům nakloněnou možnost asi dobře poslouží, právě po Saddámově dopadení, zrežírovaná a zdrsnělá varianta tunajšího polistopadového sametu v iráckém provedení, a to, prý, hi, hi, hi, všeobecného usmíření, tak jak jsme toho dle prvních slov už byli, a v hodinách následujících, svědky. Tedy vhodná legenda pro důkladné vyvinění se různých těch irácko-saddámovských "Čalfů" s vysokým potenciálem přizpůsobivosti. A to, jak dobře známe, se zaručenou beztrestností a zachováním alespoň plné moci ekonomické. Včetně přístupu do Emeričany připravované laskominy v podobě privatizace státního iráckého majetku. Jsme tedy asi nyní pouze a jen svědky pokusu Emeričanů posílit, z iráckých domácích zdrojů a o některé bývalé a nyní ke spolupráci ochotné saddámovce, své křižácké tažení proti islámským radikálům. Chycený a jediný označený hlavní viník tomu dobře poslouží. Očekávajme tedy věci příští.
Moje peněženka mi napovídá, že jásání kohokoli nad čímkoli je zcela předčasné. Rozumné bude i nadále držet se osvědčené strategie : na vlnách optimismu včas prodávej, když je nejhůře, nakupuj.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2003 6:21 | Eufrat Tigrid

Oni chtejí v Iráku Saddamovi Husseinovi zakroutit krkem. Jako by si nemohli sehnat na Vánoce krocana , nebo rybu.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2003 6:18 | Eufrat Tigrid

Oni chtejí v Iráku zakroutit krkem. Jakoby si nemohli sehnat na Vánoce krocana , nebo frische fische.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2003 5:49 | Nasdaq 100

Dnes aby ten Nasdaq vyskocil alespon +3% , kdyz je Saddam Hussein v chládku !
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Sokol

filosof a exministr

Eva Štěpánková

podnikatelka, Ryor

Jan Sokol
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Eva Štěpánková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services