Chystáte se na lyže? Pojistěte si nejprve nervy

V rámci našeho zkoumání jak ve finančních institucích fungují moderní informační kanály jsme se zaměřili i na pojišťovny. Zjistili jsme, že ani zde výsledky příliš povzbudivé nejsou.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 11. 2003 8:41, zargon

Jo ještě bych měl dotaz jestli se něco změní vstupem do unie-jestli nebude platit zdravotní pojištění na nutnou péči i členských zemích. Potom by připojištění v současné podobě ztrácelo význam.

+17
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

17. 1. 2008 11:18 | charliet

podival bych se na zahranocni spolecnosti co se tyka pojisteni. Kazdopadne i v dnesni dobe neni hlavne chovani zamestnancu a jejich pristupp k zakaznikovi tak profesionalni jako v zahranici, obecne.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2003 14:02

Nechci hodnotit pojišťovny, ale rád bych zhodnotil tu dámu, co psala tento článek. Myslím si že novinářka, která vyplodí takový článek, by měla vážně uvažovat o práci pro jiný plátek a ne pro renomovaný server.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2003 21:19 | Viewer

takovej podobnej clanek jako kdybych uz cetl jenom to bylo na temu banky a ziskani uveru jinac vsechno stejne
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2003 11:46 | greenhorn

Přesně. Jakmile jde o lyžování mimo vyznačené trati je Alpenverein jediná rozumná volba.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2003 8:53

Pred casem jsem resil podobny problem. Nakonec jsem zvolil celorocni pojistne u Osterreichischer Alpenverein. Je to pojisteni, ktere pouzivaji ski-alpinisti a rizikovy sportovci. Plati cely rok ve vetsine zemich sveta a zahrnuje snad az na padackare:-) vsechny sporty. Spolecnost ma pobocku v praze a myslim, ze to pojisteni lze sjednat i v prodejnach Alpinus. Myslim, ze v porovnani s Kooperativou vychazi podobne, akorat si clovek usetri nekolikero behani po pojistovnach.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2003 8:41 | zargon

Jo ještě bych měl dotaz jestli se něco změní vstupem do unie-jestli nebude platit zdravotní pojištění na nutnou péči i členských zemích. Potom by připojištění v současné podobě ztrácelo význam.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2003 8:29 | zargon

S tím hodnocením Kooperativy bych byl trošku opatrnější. Pokud se podívám na následující výňatek z podmínek, který se objeví při uzavírání smlouvy on-line: „I. skupina sportovní činnosti zahrnuje rekreační provozování zimních sportů s výjimkou sportů uvedených ve III. skupině. II.skupina... III. skupina sportovní činnosti zahrnuje akrobatické lyžování, boby, bojová umění, box, dráhová a silniční cyklistika (závodní), fotbal, házená, lední hokej, horolezectví, judo, karate, krasobruslení, činnost při létání se sportovním létajícím zařízením, bezmotorovými letadly, balóny, seskoky a lety s padákem, monoski, motorismus, parasailing, rafting a jiné sjíždění divokých řek, ragby, rychlobruslení, sjezdové lyžování na ledovcích, skiboby, ski alpinismus, skoky na lyžích, sportovní potápění, vodní lyžování, vysokohorská turistika nad 2500 m n.m., vzpírání, zápas. „
Tak mi z toho vyplývá že skupina I. je tedy veškeré lyžování kromě sjezdového lyžování na ledovcích a ski alpinismu případně skoky na lyžích (či pro exoty vodní lyžování). Pokud se vyvezu na kopec a sjíždím mimo vyznačenou sjezdovku tak to má do skialpinismu hodně daleko. Já osobně bych si tyto podmínky vyložil tak, že mohu jezdit mimo sjezdovky mimo ledovec a jsem v pohodě pojištěn za základní pojistné, ale pokud se budu plácat na modré na Kaprunu či tam uklouznu a zlomím si nohu bez lyží (vysokohorská turistika) tak s pojištěním pro skupinu I. mám smůlu. Pojišťovna samozřejmě bude mít na to jiný názor, jiný názor může být když si to sjednáváte a zcela jiný bude pokud by skutečně mělo dojít k plnění. (Největší perla byla u připojištění VZP kdy pěší tůry byly dle výkladu jejich pracovníka omezeny do výšky 1500m, ale na kole se tam člověk prohánět může) Další a velmi velký průšvih vidím v limitu výše plnění. Pokud Vás budou transportovat vrtulníkem(což třeba na Hintertuxu je pravidlem) tak můžete mít s limitem problémy (Kooperativa má limit 1,5 mil Kč, ale ukryto někde hluboko v podmínkách). Naprosto směšné je to u limitu připojištění zavazadel. Do pojišťovnami oblíbeného limitu 15 000,-Kč se vám nevejdou ani slušnější lyže natož další výbava pokud Vám na parkovišti vyberou auto, takže toto připojištění naprosto ztrácí smysl. Naopak za důležité považuji připojištění na způsobené škody-to pro případ pokud se na sjezdovce s někým srazíte-to cizinci potom velmi rádi potom na vás zavolají policii a dokazujte potom svou nevinu, když vás sejmul cizinec z nějaké grupy a policajt je stejné národnosti. I tady by však měl být limit větší a mnohem větší než u výdajů pro léčebné výdaje samotného poškozeného. Já osobně uzavírám připojištění u Allianzu který jasně deklaruje že limit nemá omezen, ale je zase dost drahý a tak bych přivítal rady, jestli existuje nějaké jiné pojištění které je prakticky použitelné. Taky by mě zajímalo,jestli má někdo zkušenosti s praktickou kombinací různých pojištění-zejména kombinace s připojištěním různých platebních karet.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Pelta

podnikatel, Baumit Jablonec

Martin Kuba

politik

Miroslav Pelta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů
×
Martin Kuba
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services