ČSOB Klíčový plán: splní vaše sny?

Z bankovních úředníků se stávají finanční poradci, což dokazuje i nedávno představený produkt ČSOB, Klíčový plán. Funguje ale doopravdy jako plnohodnotný finanční poradce?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 11. 2003 11:31, havliger

Holt platí, že dokud si sám něco nevyzkoušíš, nemůžeš nikomu věřit. A navíc by mě zajímalo, proč doporučují termínovaný vklad, s dnešními úroky se rozhodně nevyplatí - že by to bylo tím chytrým sofwarem?

+53
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

9. 12. 2003 14:25 | Petr Zenkl

Děkuji za článek. Podobnou zkušenost jsem s ČSOB udělal již přednedávnem, kdy uváděli služby "osobního bankéře" a svůj nový produkt "Aktivní konto". Můj osobní bankéř mi přislíbil, že mi na míru vypracuje srovnání mého stávajícího produktu "Top konto" s novým a zašle mi tuto analýzu na mou adresu. Po měsíci, kdy jsem přislíbený mail zaurgoval, mi poslal dvě excelovské tabulky, v podstatě opsané z reklamního letáčku, který je k dispozici na pobočce, a nijak neodrážející mou konkrétní situaci. Když jsem si srovnání udělal sám (trvalo asi hodinku, z čehož tři čtvrtě hodinky zabralo hledání starých výpisů), ukázalo se, že bych při přechodu na nový produkt utratil na poplatcích zhruba 100 Kč měsíčně navíc. O vypracování Kíčového plánu jsem už svého osobního bankéře ani nežádal. Přitom, když jsem před léty odcházel od České spořitelny a hledal nový bankovní ústav, byla to právě tehdejší IPB, která si mne získala výrazně profesionálním přístupem pracovníků na přepážkách. Zřejmě nový vlastník šetří na lidských zdrojích.

+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2003 8:34 | bolik

Nejprve banky "vyháněli" zákazníky od přepážek, nacpali jim karty, snížili úroční, zvýšili poplatky a dnes se je snaží zase přilákat zpět s nabídkou TV, fondů, penzijního pp. apod. se zhodnocením 1-5% rok. Ale peníze půjčují od 10%, spíše výše ! a teprve po důkladném prověření, nepříjemném občas i neuctivém výslechu, klienta. Klíčový plán je pěkný šaškéc neb Vám kvalifikovaně a rychle (na jedno posezení do 45min) neporadí téměř nic konkrétního (popis produktu, podmínky, kolik%, výši poplatků ap.). I tuto návštěvu banky bych zařadil mezi ztrátu času. Ale je to asi tím, že to je plán určen opravdu pro nejširší pole zakazníků-kdo nic moc netuší.
Tento rok jsem investoval do akcií a zhodnotil peníze v prům. o 29% (max. ale o 87%). No tak si nejsem jist, zda do budoucna budu služeb bank, na můj vkus dost drahých, vůbec využívat.
Doporučení: najděte si svého kvalitního fin. poradce, který roste se spokojeností svých klientů, ne řadový a neosobní zam. banky. A s hledání začněte hned, třeba zde na netu. Myslím ale, že banka to asi opět nebude.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2003 22:29

Je to blbost. Každý schopný "pojišťovák" či "finanční poradce" mi poradí daleko líp. A samozřejmě - pokud už mám nějaké peníze, tak se o investování musím zajímat sám a i když mi někdo něco doporučí, tak si to posléze důkladně ověřím, než něco podepíšu a někam vložím peníze. Jsou to moje peníze a pouze já pak nesu rizika a případné ztráty. Třeba do podílových fondů bych dnes nedal asi nic (vzhledem k svému věku a dlouhodobosti investic), na druhou stranu stavební spoření a penzijní fondy - to je ono. A třeba některé penzijní fondy lze využívat jako termínovaný vklad = vložím peníze (libovolnou částku), vyberu peníze (libovolnou částku, do měsíce je mám doma), zhodnocení rozhodně vyšší než je dnes běžné u podílových fondů či v bankách.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 11. 2003 12:34

Taky jsem to zkusila a jsem silně rozčarovaná. Plán nezohledňuje, co mám, ptá se jen na výši platu, výdaje a pak rozdíl mezi příjmy a výdaji. No, a ten rozdíl někam nacpe, pak něco vyplivne a konec. Ale co by člověk nechtěl, když je to zadarmo, že?
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2003 16:56 | Roman Janeček

Profilové fondy ČSOB jsou čtyři, od konzervativního až po dynamický. Také by mne zajímalo, proč byl doporučen růstový, respektive s jakým horizontem poradce/SW pracoval. Kdy jste chtěla peníze vybrat?
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2003 16:35 | Boucek Antonin

Pochopil jsem spravne, ze Vam software vyplivl, abyste tretinu svych mesicnich prijmu kazdy mesic investovala do akcii (respektive rustoveho podiloveho fondu)? Kolik klientu to tak udela? Jak snesou volatilitu cen? Dle toho, jak lide snasi propad dluhopisovych fondu (coz je v porovnani s volatilitou akciovych fondu naprosta prkotina), bych nechtel byt bankovnim poradcem - respektive v pripade trznich propadu bych domu chodil radeji pred setmenim.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2003 12:40 | VencaS

Kličovým plánem zkušenosti nemám, ale mám zkušenosti s nákupem akciových fondů od KBC na pobočce v Děčíně. Fakt je, že taková pracovnice tam je holka "pro všechno", takže většinou o takových méně obvyklých investicích nevědí vůbec nic. Rozhodně by člověku nedokázaly poradit (leda doporučit tak dva nejprodávanější a za poslední rok nejvýkonější fondy) Takový Klíčový plán vám sice něco "vyplyvne", ale naprostá většina pracovníků to nebude schopná interpretovat. A souhlasím s předchozím názorem, taky nevím, co tam dělá termínovaný vklad. A v opravdu dlouhém období mnoha let by nevadily akcie, ne??
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2003 12:14 | Selský rozum

No protože "obyčejní" lidé stále vnímají termíňák jako svůj hlavní produkt...
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2003 11:31 | Vorvaň

Holt platí, že dokud si sám něco nevyzkoušíš, nemůžeš nikomu věřit. A navíc by mě zajímalo, proč doporučují termínovaný vklad, s dnešními úroky se rozhodně nevyplatí - že by to bylo tím chytrým sofwarem?
+53
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dospiva

podnikatel, Penta

Daniel Beneš

manažer

Marek Dospiva
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Daniel Beneš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services