Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak co nejvíce vyděla

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 212 komentářů)

3. 1. 2020 21:35 | David333

Citace / 17.01.2012 19:40

POKUD SE TO K VÁM VÁŽENÍ ještě nedoneslo tak OVB poradci jsou živnostníci a každý pracuje sám za sebe a tudíž za vše nese zodpovědnost.Ano,poradci mají k dispozici analytické centrum OVB,které jim navrhne optimální řešení pro klienta,a to pro každého klienta jiné řešení šité na míru a tento návrh je vždy ideální a správný a člověku má pomoci,ale TO ŽE NĚKTEŘÍ PORADCI JSOU Z DOVOLENÍM "PARCHANTI" A SNAŽÍ SI NAMASTIT KAPSY NA ÚKOR TOHO ŽE KLIENTOVI VŮBEC NEPOMŮŽOU,TO NENÍ CHYBA OVB ALE TOHO KONKRÉTNÍHO PORADCE A VĚŘTE MI ŽE TAKOVÍ LIDÉ U FIRMY DLOUHO NEJSOU.Je mi opravdu líto že díky takovým lidem má firma OVB špatnou pověst.Já osobně u firmy pracuji a mám řadu spokojených klientů.Nikdy jsem po klientovi nežádala aby mě říkal kolik vydělává,za co utrácí atd.Ani nějaké citlivé údaje jako jsou rodná čísla a čísla občanský průkazů nikdy od klienta nevyžaduji (samozřejmě dokud se neuzavírají nějaké smlouvy,pak je to nutné),pouze klientovi poreferuji obecně o tom co pro něj mohu udělat co se týče zdravotních rizik,důchodu,bydlení,zajištěn ídětí,investic a podobně a pak se klienta jen zeptám,zda a kolik je ochoten sám do sebe ještě nad rámec svých výdajů investovat.Pokud řekne že nic,tak nevadí,zkusím mu pomoci i tak.Nehledě na to,že mám i klienty,kterým jsem po naší schůzce sdělila že vše co mají je perfektní a to nejlepší pro ně a že nic měnit nebudeme,ale nadále jsme přáteli a v budoucnu když něco budou potřebovat tak mi mohou kdykoliv zavolat.Pokud člověka práce baví a je rád že může lidem pomoci tak je z něj opravdu dobrý FINANČNÍ PORADCE A JE JEDNO PRO KTEROU FIRMU PRACUJE!!!!!TO SI MUSÍTE UVĚDOMIT!!!!TAK PŘESTAŇTE PROSÍM HÁZET VŠECHNY DO JEDNOHO PYTLE!!!POKUD JSTE NESPOKOJENI S NĚJAKÝM KONKRÉTNÍM PORADCEM TAK VYZKOUŠEJTE JINÉHO,ALE NEODSUZUJTE FIRMU,AŤ UŽ JDE O OVB NEBO JINOU PORADENSKOU SPOLEČNOST!!!!!

...já bych to lépe napsat nedokázal, naprosto se vším souhlasím. Je to písmo rozumné a inteligentní ženy, která má naprosto zdravý přístup ke své profesi a k lidem, takový má finanční poradce být :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 1. 2020 21:34 | David333

...já bych to lépe napsat nedokázal, naprosto se vším souhlasím. Je to písmo rozumné a inteligentní ženy, která má naprosto zdravý přístup ke své profesi a k lidem, takový má finanční poradce být :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 3. 2015 11:46 | Vysočina

To je teda debata
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2015 11:45 | Miky Vysočina

Jak podle vás nejlépe plánovat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2013 7:21 | Lukáš

Víte co nechápu? proč si stěžujete na OVB když je to pouze partner Fin. Poradců. Každý fin. poradce má partera který mu dává výhody a prostor k seberealizaci a má přístup k nabídkám různých produktů (ne jako pojištovák co nabízí produkty pouze od svého zaměstnavatele).Nestěžujte si na OVB,Partners,Fincetrum.Řešte konkrétní osoby.Někdo Vám neudělal poradko podle Vašich představ? Kontaktujte někoho jiného.Nebo si vemte 10 dní dovolenou a analizujte si fin. trh sám (i kdyz nevím jestli to bude stačit).A jak píšete že nesmyslné zhodnocení 8% ? Co je na tom nesmyslného.Vše záleží na investiční strategii.Ono si stačí sednou k googlu a vygooglit si různé fondy (Allianz,ING apod.) Jenže to je pouze lennost,neznalost a na základě toho také nesmysl.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2012 21:43 | Gandalf

Hold nechal jsem se kamarádem ukecat a svolil k návštěvě "finančního poradce" OVB. Hned ve dveřích pověděla, že je to zadarmo. Dřív než si sundala boty, chtěla kontakty. Jinak jednání, asertivita, přesvědčovací schopnosti hraničící s manipulací opravdu špičkové. Ale z finančního plánu nabídla a chtěla uzavřít jen IŽP. Veškeré mé námitky (poplaty, nesmyslné zhodnocení 8%) převracela v pozitiva. Dokonce chtěla abych místo Důchodového Připojištění investoval do IŽP. Což byl pro mě opravdu vrchol drzosti!!! Namítl jsem, že již nemám zájem.... to jsem neměl... spustila "co ten můj strávený čas, co doporučení..."... nakonec mi nabídla za uzavřenou smlouvu až 4000 na ruku. Nezvedal jsem jí telefony, neodpovídal na emaily, SMS... trvalo měsíc než to vzdala. Alespoň mám ponaučení do budoucna.... žádný "pojišťovák" nesmí přes prah!!!
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2012 16:55

"Nikdy jsem po klientovi nežádala aby mě říkal kolik vydělává,za co utrácí atd." - to si děláte legraci? a jak asi klientovi vyberete nejvhodnější produkt? to se jako zeptáte, za kolik chcete pojištění? VY JSTE EXEMPLÁRNÍ PŘÍKLAD DILETANTSVÍ PORADCŮ OVB. Já jsem pracovala pro OVB a právě v rámci toho, aby bylo PORADENSTVÍ(kompletní řešení jeho současné situace) musíte znát všechna fakta. A co se týká toho, že haní celou společnost OVB - je to v naprostém pořádku, pokud nechá pod svojí hlavičkou pracovat kde koho, tak se není co divit, že lidé nadávají. A to byl také jeden z důvodů, proč jsem skončila.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 1. 2012 19:40

POKUD SE TO K VÁM VÁŽENÍ ještě nedoneslo tak OVB poradci jsou živnostníci a každý pracuje sám za sebe a tudíž za vše nese zodpovědnost.Ano,poradci mají k dispozici analytické centrum OVB,které jim navrhne optimální řešení pro klienta,a to pro každého klienta jiné řešení šité na míru a tento návrh je vždy ideální a správný a člověku má pomoci,ale TO ŽE NĚKTEŘÍ PORADCI JSOU Z DOVOLENÍM "PARCHANTI" A SNAŽÍ SI NAMASTIT KAPSY NA ÚKOR TOHO ŽE KLIENTOVI VŮBEC NEPOMŮŽOU,TO NENÍ CHYBA OVB ALE TOHO KONKRÉTNÍHO PORADCE A VĚŘTE MI ŽE TAKOVÍ LIDÉ U FIRMY DLOUHO NEJSOU.Je mi opravdu líto že díky takovým lidem má firma OVB špatnou pověst.Já osobně u firmy pracuji a mám řadu spokojených klientů.Nikdy jsem po klientovi nežádala aby mě říkal kolik vydělává,za co utrácí atd.Ani nějaké citlivé údaje jako jsou rodná čísla a čísla občanský průkazů nikdy od klienta nevyžaduji (samozřejmě dokud se neuzavírají nějaké smlouvy,pak je to nutné),pouze klientovi poreferuji obecně o tom co pro něj mohu udělat co se týče zdravotních rizik,důchodu,bydlení,zajištěn ídětí,investic a podobně a pak se klienta jen zeptám,zda a kolik je ochoten sám do sebe ještě nad rámec svých výdajů investovat.Pokud řekne že nic,tak nevadí,zkusím mu pomoci i tak.Nehledě na to,že mám i klienty,kterým jsem po naší schůzce sdělila že vše co mají je perfektní a to nejlepší pro ně a že nic měnit nebudeme,ale nadále jsme přáteli a v budoucnu když něco budou potřebovat tak mi mohou kdykoliv zavolat.Pokud člověka práce baví a je rád že může lidem pomoci tak je z něj opravdu dobrý FINANČNÍ PORADCE A JE JEDNO PRO KTEROU FIRMU PRACUJE!!!!!TO SI MUSÍTE UVĚDOMIT!!!!TAK PŘESTAŇTE PROSÍM HÁZET VŠECHNY DO JEDNOHO PYTLE!!!POKUD JSTE NESPOKOJENI S NĚJAKÝM KONKRÉTNÍM PORADCEM TAK VYZKOUŠEJTE JINÉHO,ALE NEODSUZUJTE FIRMU,AŤ UŽ JDE O OVB NEBO JINOU PORADENSKOU SPOLEČNOST!!!!!
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2011 11:07

Tak vždycky a všude se najde nějakej blbec co vidí jen ty prachy. Já mám třeba s OVB dobré zkušenosti a navíc si to může každý rozmyslet jestli do toho půjde nebo ne. A já bych jim poradila Zlatý fond. Celkem bezpečný s dobrými výnosy a je to flexibilní, takže kdyby zlato kleslo dá se to předělat na akcie. :)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2011 7:46

Za zmíňku možná stojí uvést majitele OVB. To pro naivky a členy té jejich "nezávislé" sekty. Majitelem holdingu OVB jsou největší německé pojišťovny.Proto nemůže být o "nezávislosti" řeč.To by jste vyděli na statistice uzavřených smluv.Zjednodušeně-dceřinné a jinak provázané produkty mají výhodu. "Koho chleba jíš toho píseň zpívej."
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2011 1:10 | Ludvík

Informace o výluce odpovědnosti,citace ze stránek OVB: "Rozhodnutí o investicích do řetězce firem HELVAG činili investoři svobodně a výhradně na základě vlastního vyhodnocení míry investičního rizika, na kterou byli v prodejním prospektu výslovně upozorněni. OVB za individuální rozhodnutí investorů nenese žádnou, tedy ani morální odpovědnost." Takhle se OVB vypořádala se svými klienty. K čemu jsou ti finančí poradci,když si mám míru rizika vyhodnotit sám? Mě tvrdil můj "finanční poradce",že investice je naprosto bezpečná. Místo prodejního prospektu, kde se psalo o riziku investice jsem dostal nějaké reklamní letáky. Takhle připavila OVB klienty o 750.000.000 Kč. Mě to stálo "jenom" 300 000 Kč.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2010 20:30 | Ondra

Jsou dobří a špatní poradci, nemůžete podle jednoho "pana Kubíčka" soudit celou firmu. Blbost ! :/ To je jako kdybychom mi na základě jednoho pisatele článků na penize.cz odsuzovali celý web, kdyby články nebyly dejme tomu kvalitní nebo jak chcete :)
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2010 21:13 | michal slavík

s OVB mám velmi dobré zkušenosti a pán je asi dost zujatý, nebo měl prostě smůlu na nějakého vola :) p.s.: myslím, že pan autor neuvedl všechny důležité věci,bez kterých by to asi těžko šlo (jak už bylo uvedeno výše), bez kterých by nešlo objektivně dokončit poradenství
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2010 11:09 | jitka

Je to tak že dostanu stejně ať už to uzavřu kdekoliv, vtip je totiž v tom, že my nejsme placeni spořitelnami. To už by se totiž nedalo nazvat NEZÁVISLÉ finanční poradenství.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2010 11:07

nevím jak vy, ale já rozhodně nemám čas ani nervy na to abych si obíhala všechny instituce a zjišťovala tam co mají výhodnější než konkurence a co ne...nehledě na to že se v tom moc nevyznám a neumím si to pořádně spočítat...radši si nechám poradit od finančního poradce...je to zadarmo, já to mám v podstatě bez práce a nevložím svoje peníze do ničeho nevýhodného...ještě se mi nestalo aby mi poradili špatně, ale v každé firmě jsou jak voli tak lidi co to umí a dělají dobře
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2009 15:17 | Jana

Dobrý den,
Zaujal mě celý článek ohledně analýzy mladé, bezdětné rodiny. Já, jako finanční poradce poukážu na pro mě dost zásadní věc. Chybí mi věk obou manželů /partnerů/. Věk si myslím, že je velice důležitý. Dále v zadání toho co již má rodina uzavřeného není nikde napsané zda je rodina pojištěna na úrazy a pokud ano tak v kterém z produktů a jak velká částka je to z celkového měsíčního spoření. Např. partnerka má investiční životní pojištění u ING, kde by mohla mít úrazové připojištění. Zda rodina chce raději nižší zisk a garanci nebo zda chce část peněz investovat s mírným rizikem. Jak dlouho již mají uzavřené smlouvy tzn. Jak dlouho jim slouvy běží.Takhle to vypadá vcelku jednoduše, ale taková analýza zabere někdy i několik hodin a je za potřebí mít smlouvy vypůjčené pročíst všechny smluvní podmínky, zkontrolovat fondy do kterých se investuje. navrhnou i při předložení nějakého plánu individuální změny. Cílem je oboum partnerům najít pro ně nejvýhodnější prodkuty, nejlepší časový horizont, provést úpravy a řešení tak, aby klinet neutrpěl žádnou finanční ztrátu k tomu prostě to málo co jste uvedli zase až tak nestačíl. Pěkný den
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 12. 2008 14:12 | Zeus

Len z tazkym srdcom sa da pozerat na to co tu ludia pisu OVB zlocinecka organizacia ?....prosim ? OVB cislo jeden v poradenskom servise. Vsetci mame svoje ciele kratkodobe dlhodobe mame ich. Ak ich chcete zvladnut sami nech sa paci tam vonku je hotova Jungle a len max. neinteligentny clovek by siel do nejakej banky,sporitelne... a prosit ich o radu( Drzim palce ). OVB da na papier jasne podmienky vsetko vysvetli. Platte len za to co potrebujete. S pozdravom OVB fin. poradca
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 12. 2008 15:53 | jerremy

to je naprosto úžasný...pokud je ten článek pravda, jakože se tomu dá těžko uvěřit, uvědomte si prosím vás vy co tak strašně haníte ovb, že cílem poradce je klienta servisovat, tzn. spolupracovat s ním do budoucna..nevim proč bych já jako fin. pord. měl svého klienta voškubat do poslední koruny a pak se celej život bát, aby jsem ho nepotkal, protže bych velmi snadno mohl přijít k rozbité čelisti, nebo by si na mě někoho poslal, nebo co já vim...pokud jste tedy tedy narazili na někoho takového, tak bohužel pro vás, narazili jste na prase, ale ty běhají všude kolem nás a ve všech oborech.....prosim vás uvědomte si, že je rozdíl peníze vydělat a peníze vydělávat...až budu chtít svoje klienty škubat, tak se dám na dráhu pojištováka a budu lidem před ksichtem hned na první schůzce mávat nějakým produktem bez ohledu na to co je zajímá a co ne....a vy co tomu tak strašně nevěříte a haníte, vyběhejte si to sami, najděte si kam je nejlépe investovat, kde je nejlepší hypotéka atd..nebo nejlépe nechte si své peníze doma zašité v polštářích a peřinách...zkuste si zajít do několika společností a dovíte se jedinou informaci: ano, u nás je to zaručeně nejlepší...pak ale zjistíte, že lhali všichni kolem vás....a já vám gratuluji.....dělám v branži chvíli, ale pochopil jsem, že pokud já budu prase jako někteří, dopadnu pak, že hold doopravdy budu muset tahat lidi za rukáv a cpát jim své služby a k serioznímu doporučení od spokojených klientů se doopravy nedostanu.... s uctivím pozdravením jerremy
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2008 16:17 | Gábina

Bohužel i já mám s poradci OVB špatnou zkušenost. Díky jejich chytráckým informacím jsem tam zatím za 9.tisíc (a to ještě půjde dál) a dnes jsem přesvědčená, že dotyčné paní z OVB šlo opravdu jen o provizi. Je mi to líto, ale nemohu reagovat nesouhlasem s článek. Já s ním souhlasím. A navíc mi neskrývaně paní z OVB lhala, což jsem zjistila, až při jednání s konkr.pojišťovnou. Je to od ní sprosté, natahat mne do dluhů. A to jsem ještě v invalidním důchodu a nemám peníze na rozhazování. Na závěr dodávám jen : KDYŽ PTÁČKA LAPAJÍ, PĚKNĚ MU ZPÍVAJÍ - A OD OVB I LŽOU !!!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2008 0:18 | Martin

Nejlepší že tenhle článek někdo zaplatil aby to hanilo společnost, je mi z toho zle
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/11

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kellner

podnikatel, PPF

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Petr Kellner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services