Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Co mají banky pro studenty

Že se studentům vyplatí založit si studentské konto je zřejmé, mohou totiž například některé služby získat zdarma. V posledních dnech české banky svá studentská konta poněkud upravily. Zjistili jsme jakým způsobem.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 9. 2003 21:01, Pavel

České banky (všechny) bohužel nemohu označit za nic jiného než vyděrače, zvláště po zavedení nových a nových nehorázných poplatků za cokoliv. Studentská konta jsou jen trapnou dočasnou úlevou některých poplatků.
Mám obyčejný účet v islandské bance (Island je obecně jednou z nejdražších zemí, co znám) a poplatky vypadají asi takhle:
- vedení účtu:zdarma
- internetové bankovnictví: zdarma
- elektronická platební karta: cca 150 korun za rok (v prepoctu), pokud si kartu nevyzvednu, neplatim vubec nic
- vyber z jakehokoliv tuzemskeho bankomatu: zdarma
- platba kartou v obchode nebo na prepazce banky: cca 4 koruny (v prepoctu)
Suma sumarum: pokud ucet nepouzivam, neplatim ani korunu a jeste ziskavam na urokach. Pouzivani uctu stoji jen zanedbatelnou castku (v pomeru k mistnim platum a cenam lze mluvit spise jakoby o desitkach haleru) za transakci, a to jeste JENOM nekterou. Rocni poplatek za kartu je take smesny na mistni pomery. A to vse, obycejny, nestudentsky ucet. Kontokorrenty a podobne zhuverilosti jsou tusim take zdarma pro vsechny, nebot je mistni zvrhle vyuzivaji, ale to me az tak nezajima.

Reagovat

 

+26
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

10. 10. 2003 23:05, David Koubek

S Electronem pres zehlicku? Nejsem kanál... V Cesku se Electronem plati vetsinou bez zadavani PIN, ovsem problem jsem vyresil tim, ze svou debetni kartu vydavam za kreditni a ono to kupodivu funguje. Ovsem na to jeste ta nevyrcena banka neprisla.
PS. u CS jsem uz hoodne dlouho a myslim, ze ji opravdu zmenim. Ovsem ted me nenapada, za jakou bych ji mel vymenit, nechce se mi to zjistovat, tak jestli nejakou znate, tak sem (david.koubek(at)ilist.cz) s ní... Díky.

Reagovat

 

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach 09. 09. 2003 18:32)

Další příspěvky v diskuzi (14 komentářů)

9. 9. 2003 8:24 | Eric

Toto považuji za svůj asi nejpřínosnější příspěvek vůbec. Na to, co mají banky pro studenty nedokáži reagovat jinak než: chachachachachachachachachacha áááááááá!!Blbý studente Ptáčku - tralalalalalala tralala. Promiňte.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

9. 9. 2003 15:54

Mam studentske konto - nestezuju si. Ackoliv "moje" banka mela ohledne studentskeho konta a vyplaceni premie za cerveny diplom jiste medialni potize, mne se cerveny diplom jaxi netyka :)
Jedina vec, co me malinko stve je, ze porad slibuji, ze mezinarodni kartou (VISA electron) se da platit u obchodniku - no problem, jeste me ujistovali, ze to jde. A ted, kdyz to potrebuju - ale ale, nejde to, chteji po mne PIN. A co na to zakaznicke centum me banky?
Velevelevelevazeny kliente, moc si vas vazime, dekujeme za duveru, se kterou jste se na nas obratil. Nemaji po tobe co chtit PIN, tak si to vyres sam. My jsme z obliga, muze za to VISA, uz jsme to resili a taky jsme nepomohli. Takze sorry ale plat poplatek za bankomat!
Neni tohle klamava reklama? Kdyz vas lakaji na studentske konto a pak nejde to, co slibujou? Kdyz slibujou platby u obchodnika v zahranici a nijak to neomezi, tak to snad maji dodrzet, centrum VISA necentrum VISA - kdo tu sluzbu nabizi? Banka. Tak at to dodrzi. (Muzu poskytnout mailovou korespondenci)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

9. 9. 2003 18:32 | Jan Kolda von Žampach

Neuvádíte, přes jaký kanál chcete u obchodníka platit : jestli přes žehličku, tak to máte s "elektronem" z principu smůlu, jestli přes terminál, tak je jasné, že musíte PIN sám zadat ( sdělovat byste ho nikde nikomu neměl ). Divím se ale, že u té nevyřčeně lakotné a nedůvěryhodné České spořitelny ještě zůstáváte : zrušte tam co nejdříve účet a jděte ke konkurenci ! Tam Vám funkci jednotlivých druhů karet vysvětlí jistě lépe a předem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 09. 09. 2003 15:54)

9. 9. 2003 18:37 | Jan Kolda von Žampach

Jinak jsou mi ty různé tzv. studentské bankovní slevy k smíchu, však oni je zaplatí na poplatcích nejméně dvakrát normální klienti ( a ze studenta se s velkou pravděpodobností také jednou stane tzv. normální klient ). Specialisté jsou na to, jak nejlépe přes poplatky pustit pořádně klientům žilou, právě v České spořitelně.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+24
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach 09. 09. 2003 18:32)

9. 9. 2003 21:13 | fmarek

Banky na to jdou systémově (na rozdíl od naší vlády ohledně řešení deficitu státního rozpočtu). Důchodci jsou jaksi mimo hru, o střední generaci se pere každý, tak zbývá jen mládež. Možná se časem dočkáme ataku na každou rodičku. Sotva odrodí už budou bankéři kroužit kolem, tak jako pojišťováci. Každý nový klient bude dobrý. Mladí lidé jsou samé karty, ale příjem mizivý, až žádný a tak to musí občas zatáhnout fotříci. Dluh zůstane dluhem i kdyby trakaře padaly. Nebo to se říká o komunistech? Mladým lidem doporučuji užívat maximálně dva druhy karet. Zdravotní a hrací. Zdravotní karty jsou jasné a u těch hracích se bystří mysl, kultivuje komunikace a šetří zrak (na rozdíl od čučení do bedny). Občas se při tom i něco vydělá. Není nad takového cvika, jenže kdo ho dneska ještě zná? :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach 09. 09. 2003 18:37)

10. 9. 2003 19:14 | Jan Kolda von Žampach

Já upřednostňuji desetníkový starý dobrý volený mariáš ve čtyřech a v dobré společnosti.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (fmarek 09. 09. 2003 21:13)

15. 9. 2003 8:17 | BarboraJ

Vedení účtu je zdarma, a dostanete odměnu 200 Kč, ale ročně zaplatíte 76,80 Kč za poštovní poplatky, kromě toho za každý platební styk 2 Kč, za účetní položky buď 5 Kč nebo 2 Kč za každou (a propo, netušíte někdo, co to znamená a proč je tu dvojí tarif? nebo je to dražší mezi jednotlivými bankami, ale v rámci banky to taky není zadarmo?), za výběr z bankomatu, a když je to cizí bankomat, tak mnohem víc - obojí zřejmě bude česká specialita... A nikdo neví, jak se to dělá s kontokorentem, jak a za co se úročí... A to ještě, chcete-li provést platbu do zahraničí, zaplatíte obrovské poplatky bance naší i cizí a ještě se radujete, že jste potkali někoho inteligentního, kdo vaší platbu provede, protože většinou na vás jen zírají adiví se, že v zahraničí opravdu nemusí mít specifický symbol... Jó, to byly časy, když jsem měl studentské konto u Deutsche Bank 24, musel jsem tam jen dvakrát, když jsem si to konto dělal a když jsem ho rušil, a jinak to bylo bez problémů a zbytečných poplatků...

Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

15. 9. 2003 8:18 | BarboraJ

Už mě několikrát napadlo,že by u nás musela mít úžasný úspěch nějaká normální, obyčejná, civilizovaná banka. (Asi jako byla ta Vaše.)


Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (BarboraJ 15. 09. 2003 08:17)

17. 9. 2003 21:01 | Pavel

České banky (všechny) bohužel nemohu označit za nic jiného než vyděrače, zvláště po zavedení nových a nových nehorázných poplatků za cokoliv. Studentská konta jsou jen trapnou dočasnou úlevou některých poplatků. Mám obyčejný účet v islandské bance (Island je obecně jednou z nejdražších zemí, co znám) a poplatky vypadají asi takhle: - vedení účtu:zdarma - internetové bankovnictví: zdarma - elektronická platební karta: cca 150 korun za rok (v prepoctu), pokud si kartu nevyzvednu, neplatim vubec nic - vyber z jakehokoliv tuzemskeho bankomatu: zdarma - platba kartou v obchode nebo na prepazce banky: cca 4 koruny (v prepoctu) Suma sumarum: pokud ucet nepouzivam, neplatim ani korunu a jeste ziskavam na urokach. Pouzivani uctu stoji jen zanedbatelnou castku (v pomeru k mistnim platum a cenam lze mluvit spise jakoby o desitkach haleru) za transakci, a to jeste JENOM nekterou. Rocni poplatek za kartu je take smesny na mistni pomery. A to vse, obycejny, nestudentsky ucet. Kontokorrenty a podobne zhuverilosti jsou tusim take zdarma pro vsechny, nebot je mistni zvrhle vyuzivaji, ale to me az tak nezajima.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+26
Líbí
Nelíbí

10. 10. 2003 23:05 | David Koubek

S Electronem pres zehlicku? Nejsem kanál... V Cesku se Electronem plati vetsinou bez zadavani PIN, ovsem problem jsem vyresil tim, ze svou debetni kartu vydavam za kreditni a ono to kupodivu funguje. Ovsem na to jeste ta nevyrcena banka neprisla. PS. u CS jsem uz hoodne dlouho a myslim, ze ji opravdu zmenim. Ovsem ted me nenapada, za jakou bych ji mel vymenit, nechce se mi to zjistovat, tak jestli nejakou znate, tak sem (david.koubek(at)ilist.cz) s ní... Díky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach 09. 09. 2003 18:32)

20. 10. 2003 0:12

Nebudte socky a jdete vsichni k eBance, je nejlepsi,to co ji zaplatite,neni zas tolik na to, jak tam maji vsechno vychytany-jen si vemte inet-banking u jinych bank.Fuj a jeste pokud nechcete platit 1000Kc za autentizacni kalkulator,tak riskujete,ze se vam tam nekdo naboura-u eBanky tohle riziko, diky unikatnimu zasilani kodu na mobil u kazde transakce, odpada,navic nikdy necekate v bance ani minutu,zuctovani transakce do 2 minut a sms zprava k tomu!Jednou vyzkousite a nikdy jiz nebudete chtit jinak!Zarucuju!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (David Koubek 10. 10. 2003 23:05)

20. 10. 2003 0:13 | Alan

Nebudte socky a jdete vsichni k eBance, je nejlepsi,to co ji zaplatite,neni zas tolik na to, jak tam maji vsechno vychytany-jen si vemte inet-banking u jinych bank.Fuj a jeste pokud nechcete platit 1000Kc za autentizacni kalkulator,tak riskujete,ze se vam tam nekdo naboura-u eBanky tohle riziko, diky unikatnimu zasilani kodu na mobil u kazde transakce, odpada,navic nikdy necekate v bance ani minutu,zuctovani transakce do 2 minut a sms zprava k tomu!Jednou vyzkousite a nikdy jiz nebudete chtit jinak!Zarucuju!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

16. 10. 2005 23:50

Trošičku zastaralé názory, ne? Ono by možá bylo lepší, kdybyste si ten váš pivní pupek vyvalil opět u mariáše a nechal jej nasávat vaši oblíbenou značku.... Oni jsou i takoví, kteří se zajímají o svět a drží krok byť jen s módou a mají rádi svou oblíbenou restauraci, kávu a neholdují hazardním hrám. Dle toho, jak píšete, vám je nad čtyřicet a jste patrně ze středních čech z nějaké zapadlé díry (pardon vesnice) a nevím, jestli máte o tom "velikém" zahraničním světě páru. Tam to bez kreditky mos nelze... Nicméně to lze bez toho vašeho povýšeného uvažování nad mladými lidmi....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach 10. 09. 2003 19:14)

21. 9. 2006 0:19 | udiveny

Probuh, co to sem pise za spammera od e-banky? Socka - vychytany, to jsou mi ale slovni obraty. Kdepak te ucili takhle mluvit? Mimochodem, overovaci kod pres sms je bezna vec i jinde. ...a co je to ten "autentizacni kalkulator"?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 033 956 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Telička

politik a lobbista

Tomáš Hudeček

politik, primátor Prahy

Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
65,00 %

z 40 duelů
×
Tomáš Hudeček
ÚSPĚŠNOST
77,78 %

z 9 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK