Konečně plnohodnotné pojištění karty?

Pojištění ztrát ze zneužití platební karty se doposud vyhýbalo transakcím, při kterých zadáváte PIN, tedy například výběrům z bankomatu. Se svojí troškou do mlýna však přichází HVB Bank, která se PINů nebojí. Kdo tedy nejlépe pojistí vaší kartu?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 8. 2003 7:39, TGP

Mám pocit, že HVB na to šla nejlíp. Jenže to už tak bývá, že menší banky s menší klientelou si mohou dovolit nabízet speciálnější produkty než masové banky typu ČS nebo ČSOB.

+28
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

12. 8. 2003 12:02 | FOX

A co takhle odmykat a zamykat si platebni kartu pomoci mobilniho telefonu tesne pred platbou a tesne po platbe? Nabizi to eBanka a clovek ma po starosti, ne?
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 8. 2003 7:57 | Zargon

No já bych nad těmito produkty zas tak moc nejásal-když se podíváte že pojistný limit je maximálně 100x větší než cena poplatku tak je to pro pojišťovnu poměrně výhodný produkt. Mě naopak jako potenciálnímu klientovi tento poměr přijde nehorázný a zejména výše limitu. Když to srovnám např. s povinným ručením tak se domnívám že pravděpodobnost toho že nabourám je vyšší než když někdo zneužije mou kartu a relativní pojistné limity (vzhledem k sazbě) jsou cca o řád vyšší.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2003 20:44 | §

HVB není zase tak malá.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 8. 2003 13:16 | Veronika

Bohužel (alespoň moje zkušenost s HVB) u nás musíte prostě zaplatit, jinak vám začnou nabíhat úroky a pokud se prokáže oprávněnost reklamace, vrátí vám je - ale musíte o to speciálně žádat a prosit, automaticky to neudělají...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 8. 2003 11:59 | HradilDu

Přístup českých bank se od amerických podstatně liší. V USA je běžné, že označíte pochybné transakce a jednoduše je nezaplatíte. Navíc uznávání reklamací ve státech je podle zkušenostní našich čtenářů téměř samozřejmostí. Zpochybníte-li u nás internetvou transakci, tj. platbu bez fyzického předložení karty, bude vám sice zřejmě vyhoveno, nicméně si myslím, že vás banka donutí nejdříve částku zaplatit /naběhly by vám přece úroky/ a až zpětně vám ji vrátí. To je ale jen můj názor. Požádám o oficiální vyjádření banky. Až bude odpověď na světě, najdete ji v této diskusi.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 8. 2003 10:35 | Petr

Aha, OK, děkuji za upřesnění. Čili je tam rozdíl v tom, že z pojištění člověk ty peníze asi dostane rychleji než z reklamace, ale výsledek by měl být stejný. Pro úplnost: máte od bank nějakou informaci, jak je tomu v případě kreditních karet? Pokud mi přijde měsíční výpis a já některou platbu zpochybním, musím ji stejně zaplatit a až následně po proběhnutí reklamace mi bude daná částka vrácena, nebo při zpochybnění platbu tuto vůbec neplatím (jak je tomu například v US)?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 8. 2003 20:55

Článek jsem přečetl, ale bohužel jsem zmíněné řádky přečetl trochu rychleji a tak se stalo, že jsem je pochopil trochu jinak. Snad se tak moc nestalo. Každopádně děkuji za upozornění.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 8. 2003 20:19 | Karel Javořický

Což takhle si nejdřív přečíst článek? Pak byste se dozvěděl, že "Obdobně jako Česká spořitelna (profil, názory) využila HVB Bank při nabídce svého pojištění služeb pojišťovny AIG Czech Republic (profil, názory)". Stačí?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 8. 2003 18:36

Můžete prosím uvést, která pojišťovna je tak dobrá, že podstupuje 120 hodinové riziko a jistí také transakce s PINem? Nikde není uvedena. Děkuji
Zdeněk
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 8. 2003 10:43 | HradilDu

Dobrý den, máte naprostou pravdu, podvodné transakce kartou bez jejího fyzického předložení (tedy internetové platby) lze zpětně reklamovat a podle vyjádření bankéřů má klient úspěch zaručen, protože nepodepsal žádnou účtenku a neexistuje tedy důkaz o tom, že danou transakci provedl či s ní souhlasil. Nicméně z pohledu úplnosti bylo nutné tyto transakce v článku zmínit, protože vždy figurují v základních výjimkách z pojištění ztrát při zneužití platební karty.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 8. 2003 10:36 | Petr

Platba kartou na Internetu s pouhým zadáním čísla karty přece nepotřebuje být pojišťována, protože tuto platbu je možné reklamovat naprosto standardní cestou. Nebo snad banky připouštějí, že jakákoli pokladní v supermarketu, kde platím embossovanou kartou a kde jí číslo karty zůstává vytištěné na účtence, může toto číslo karty na Internetu použít a že se mi nepodaří takto provedenou platbu vyreklamovat? Na kom je důkazní nouze? Na obchodníkovi, který takové číslo karty přijal a poskytl službu či zboží, nebo na mně, který jsem o tom obchodníkovi nikdy neslyšel a dozvěděl se o něm až z výpisu z účtu?
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2003 7:39 | Nick

Mám pocit, že HVB na to šla nejlíp. Jenže to už tak bývá, že menší banky s menší klientelou si mohou dovolit nabízet speciálnější produkty než masové banky typu ČS nebo ČSOB.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Pikora

ekonom

Petr Koblic

ředitel Burzy cenných papírů Praha

Vladimír Pikora
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Koblic
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services