Diskuze - Vše o dani darovací

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

21. 5. 2021 11:24 | Zuzana

Dobrý den :( nevím už kde se obrátit s prosbou :( hledam člověka s dobrým srdcem který by mi pomohl finančně vím že chci hodně ale jsem sama s ročním synem a mam materskou s které platim najem a nedavno sme vyjeli z překerne situace :( za optání nic nedám :( věřím v zázraky ?? kdyby se někdo našel prosím napište na mail zuzeq7@gmail.com ?? děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2019 14:31 | Volker Kuhnel

chci věnovat múj majetek mojím dvěma synům jaká bude daň
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2019 14:31 | Volker Kuhnel

chci věnovat múj majetek mojím dvěma synům jaká bude daň
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2019 8:02 | Jakub

Dobrý den chtěl jsme se zeptat.Kdyz mi sestra společně s jejím manželem daruji dům.Jaka tomu bude podléhat daň? Sestra patří do druhé skupiny ale švagr? Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2019 12:08 | marketa

platí se daň když matka daruje synovi nemovitost v ČR ale ona sama žije v zahraničí (EU)?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2019 9:02 | Martin

Spadá dar mezi bratrancem a sestřenicí do II. příbuzenské skupiny?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2018 1:08 | Olda

Mám dědický podíl po mé matce na rodiném domkuse zahradou. Na domku mám podíl 1/8 a na zhradě 1/4. Bratr má zájem získat domek a zahradu do vlastnictví zcela. Pokud uzavřeme prostřednictví právníka mezi sebou z mé strany darovací smlouvu, kolik budě činit případná daň, v jaké výši a kdo ji bude platit? Na ocenění daných nemovitostí si necal bratr vypracovat znalecký posudek.V jedan variantě posudku je uvedena cena tabulková a ve druhé variantě posudku je uvedena cena kupní, tedy vyšší. Vpřípadě placení daně, která cena by byla základem daně? Děkuji za odpověď.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 3. 2018 16:24 | Jana

Moje neteř má dceru, pro kterou jsem pratetou. Spadá moje praneteř do II. příbuzenské skupiny?
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2016 17:47 | Roman

Dobrý den, chci se zeptat, zda pokud mou manželku a mne obdaruje její babička, se kterou nebydlíme ve společné domácnosti zahradou (ve výsledku tedy vznikne SJM) budu já brán jako II. příbuzenská skupina nebo III. příbuzenská skupina, protože nejsem manželem dítěte, ale vnučky? Děkuji. Roman
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Sviták

podnikatel, nakladatelství Grada

Petr Šourek

mediátor a podnikatel, Corrupt Tour

Roman Sviták
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Šourek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services