Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Se sto tisíci do věštírny

Nevíte kam investovat? No přece na temínovaný vklad s jedenácti procenty, do České národní banky nebo státního penzijního fondu. Takový finanční plán nám připravil další z námi testovaných poradců. Tentokrát žena.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 7. 2003 9:13, BarboraJ

poklona autorce -

svěží dílko a pevné nervy (já bych se s tou babou nedokázal slušně bavit ani minutu).

Reagovat

 

+43
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

11. 7. 2003 9:13, BarboraJ

No,

tady je vidět, že i ten nejpesimističtější náhled na člověka jako druh a lidstvo a jeho budoucnost se nezdá být tak úplně mimo realitu. Když se tímhle někdo živí a získává klientelu, jímá mne děs. Ne že se tím živí - jsou horší podvody - vychcané využívaní mentální zaostalosti bližních k získání prospěchu sice není moc košer, ale trestné to není a dělá to koneckonců kdekdo, ale že existují platící klienti (všichni klienti nejsou srandisti nebo novináři) - platící klienti formálně svéprávní!

Koneckonců co chcete ve státě, který se nerozpakoval jmenovat astrologa do funkce ministra obrany. A ten ministr, málem sestřelivší letadlo, v němž letěl, dnes za tu astrologii určitě nebere pětikilo za seanci a TV veřejnoprávní i soukromé mu ten podvod ještě propagují ve svých "zábavných" pořadech.

Inu zatímco lidské poznání je omezené (připustíme-li konečnost vesmíru, pak holt onou konečností), pak blbost je neomezená a věčná.

Reagovat

 

-39
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (26 komentářů)

11. 7. 2003 9:14 | BarboraJ

Dle mého názoru,
v jednom měla pravdu, novinařinou určitě ne. A chvíli jsem myslel, že ty karty byly tarotové, pak ale, po mariášových, jsem znejistěl, že by přece jen tarokové?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+26
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2003 0:25

Díky za odpověď. Bavit se na úrovni reklamních přemětů nebo soutěží pro sjednatele ... promiň, asi si nerozumíme.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CSrypatschek 10. 07. 2003 21:43)

12. 7. 2003 19:39 | CSrypatschek

...ale ťal jsem do živýho, co ? A to jsem ještě zapomenul na takový podivný jev, že když už klient sám(!) přijde do té které pojišťovny na uzavření konkrétní(!) pojistky, tak ho, k jeho překvapení, mohou na to prý(!) odpapírování se smlouvou poslat jen o patro výš do prý(!) nezávislé makléřské kanceláře, hi, hi, hi... Vysvětlení tohoto jevu by se Ti Anonymku asi moc nezamlouvalo, alespoň co se týče deklarované prý(?) nezávislosti makléřů a kouzel s provizemi. Tomu asi už rozumět budeš, že, zrovna tak mému názoru : co nějak smrdí finanční skupinou České spořitelny je pro mne navýsost podezřelé z prohnilosti a to také vztahuji na Pojišťovnu České spořitelny, která, dle mne, velmi chabě dosud využila možností akvizice původní Živnostenské pojišťovny Českou spořitelnou a výsledkem je zatím jen takový ničím pro mne nezajímavý samospád. Ale panáčci odtamtud mlaskaj, tak jsou asi s tím spokojený. Já bych nebyl a prohnal bych jim pěkně perka, hlavně aby nevysedávali neproduktivně u internetu...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 12. 07. 2003 00:25)

28. 4. 2004 15:43

Zaujal mě váš článek - vzhledem k tomu, že mám velmi dobré zkušenosti s výkladem - i když z tarotových karet (konkrétně u pí.J.Houdkové, z Benátek), přišel mi článek velmi úsměvný. Určitě bych hodnotu výkladu neschazovala (např. mě v rozhodování při výběru zaměstnání velmi pozitivně pomohly),ale také je nutné vybírat si kartáře (nejlépe doporučení) a dotazy na které se budu ptát (domnívám se, že kdyby kartář věděl, kam investovat peníze, tak asi nebude dělat kartařinu a investuje je sám).Ale pokud chcete, aby vám pomohly v rozhodová, rozhodně neváhejte.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+39
Líbí
Nelíbí

31. 7. 2004 3:10

Před časem jsem hledal na internetu nabídky zaměstnání a to přímo na webu www.práce.cz Našel jsem tam upoutávku na funkci týmový vedoucí – manažer to jsem , ale ještě nevěděl že se jedná o spolupráci na živnostenský list.Ta dáma která mě kontaktovala, při telefonním rozhovoru vyhýbavě sdělila že jedná o práci na živnostenský list,tedy ne zaměstnání nýbrž spolupráci v oblasti finančního poradenství což mě nebyla schopna po telefonu sdělit,co mi sdělila že se jedná o hypotéky a leasing a že potřebují na Moravě někoho kdo se o to postará a garantovala mi že mi akciová společnost Olymp zaplatí kancelář, tím sem pochopitelně měl na mysli exklusivní kancelář na vhodném místě v centru regionu kde bych působil včetně vybavení, to byl slib který se samozřejmě nemůže stát skutečností,jedním slovem bych to definoval lež. Byly jsme tedy domluveni na schůzku která se měla konat v Plzni,jelikož v sobotu . Nelíbilo se mi to ale svolil jsem kde mě údajně zaveze do školicího centra.Z domova jsem vycestoval v pátek v devět hodin večer a v Plzni jsem byl v osm hodin ráno, toto všechno bych ještě překousl, ale k mému úžasu mě ochotně vyzvedla paní , která mě kontaktovala na Hlavním nádraží a zavezla mě do jejich tak zvaného školicího centra.Byl to činžovní dům od kterého neměla klíče, i to se dá pochopit.Školicí centrum prosperující společnosti byla jedna nepříliš vkusně vybavena místnost starším a novějším vybavením já bych to nazval jedním slovem kutloch. Jedině jeden zasedací kulatý stůl vypadal vcelku slušně zbytek to byla laciná veteš na prosperující firmu kde mají prý přijmi 20000 – 30000 měsíčně a ještě k tomu v krajském městě značně ubohé a přitažené za vlasy.Sešly se tam z daného managementu dva finanční poradci a dvě poradkyně, jeden z nich donesl inkoustovou tiskárnu, kdyby si chtěli něco vytisknout,dle mého vkusu velice chudá společnost.Inkoustové tiskárny nové se pohybují na trhu kolem 1500 korun nemít na to z 30000 výdělkem, když by se o danou investici ještě k tomu podělily všichni členové kteří by používaly společně dané zařízení mluví samo za sebe.Na konec ještě přibyly další uchazeči a to paní z dcerou. Z celého tohohle pohovoru nebo li školení jak tomu říkají vzešlo penzijní připojištění a samozřejmě z následným přesvědčováním jak je perfektní se k ním přidat konec konců kdo chce proč ne. Já osobně jsem se na tomto projektu, pochopitelně odmítl angažovat,zjímala mě jiná sféra a to jak jsem se zmínil na začátku a to hypotéky a leasing,ale bohužel prý nemám ekonomický záměr tak jsem byl nucen ty okouzlující přepychově nádherné prostory opustit,doporučil mi to jeden z těch týmových poradců jinak bych musel zaplatit 1000 korun za jeho proslov zřejmě mu neříká nic marketinkový mix nebo li 4P Závěrem snad jen že jsem zase jednou málem naletěl ze ztavenýma 12 hodinami ve vlaku a s investici 700 korun se prostě musím smířit,vždyť to mohl být pro tak výjimečnou společnost sponzorský dar na pořízení nové tiskárny sice jen z poloviny ale přece.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

15. 11. 2014 20:27 | jiri Sun

Věřit, kartářkám,či nikoliv.... Mě také vyšly některé předpovědi,a na ostatní ještě čekám. Jak už jsem se tu někde zmínila,je to podle mě o šťastném výběru. Zvlášť proto,že se těch kartářek vyrojilo tolik... Asi je nutno poté,co nějakou kontaktuji,pozorně číst,jak se mnou komunikuje. Mám zkušenost se dvěma kartářkama. Obě jsem našla na inzerci seznam.cz - Bazar - výklad karet. A protože jsem dosti ostýchavec,využila jsem během jednoho roku dvě nabídky tarotového výkladu přes email. Moc jsem si od toho neslibovala,vzhledem ke všem těm televizním masážím,co se na nás valí.Ale zřejmě se email výklady celkem dosti ujaly,neboť můj výsledný dojem na tento způsob komunikace mezi kartářkou a klientem je, že se stoprocentně zaměří a věnuje jen tomu konkrétnímu člověku,a pracuje pouze s ním,a s jeho problémy. A po obdržení - u mě to byl jeden dvoustránkový a druhý třístránkový email výklad - s daným člověkem nadále komunikují, a jsou-li nějaké nejasnosti,chtějí mít zpětné vazby,nebo jakési odezvy na svou práci. Na těchto emailových výkladech mi příjde dosti důležité to,že když půjdu na výklad někde osobně,,ale já - z rozrušení a napětí,si stěží zapamatuju jen několik vět.Kdežto email si můžu stále pročítat,kontrolovat jak vše vychází,či nikoliv. Nechci nijak vychvalovat,každý máme jiné představy,ale tato moje zkušenost,s dvěma kartářkami Faith Mystery a TiffanyTalbot,byla pro mě naprosto orginální.A navíc,i ceny těch výkladů byly celkem lidové. Mě osobně tato forma vyhovovala, také proto,že ve mě tyhle kartářky vzbudily dojem,že jsem pro ně právě teď, tím nejdůležitějším středobodem,kterému je nutno věnovat celou svou mysl,a celý svůj čas. A i o tom by asi mělo být kartářské uměni. Takže je mozné najít ještě ty dobré a poctivé,jen,je to právě o tom štěstí.:-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 464 792 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

František Janeček

producent a podnikatel

Karel Svoboda

ekonom, prezident APS ČR

František Janeček
ÚSPĚŠNOST
47,62 %

z 42 duelů
×
Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
50,70 %

z 71 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK