Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kolik bude stát důchod?

Odpověď na tuto otázku hledalo včera v České národní bance několik českých a slovenských nositelů zvučných jmen a titulů. Problematice penzijní reformy byla totiž věnována první letošní konference Eurofórum.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 6. 2003 13:56, fmarek

Máte pravdu, není z čeho vybírat. Nebylo by lepší si nějakou vládu najmout někde v zahraničí? Možná by to vyšlo daleko levněji a hlavní by byl výsledek. Mě osobně by vůbec nevadilo, kdyby nám vládlo několik najatých cizích manažerů, jen když by to za něco stálo. Tenhle špidlovsko - klerikální guláš okořeněný štěchovskou paprikou nemůže přinést nic pozitivního.

Reagovat

 

+21
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 20. 06. 2003 11:23)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

25. 6. 2003 20:54

Problém je, že na rozdíl od jehovistů, já vám nic nevnucuji, vy mně ano.
Socani brání žít liberálům svoboně.
Liberálové socanům žít socialisticky nebrání. Nikdo by vám přeci nebránil, abyste si s lidmi stejného smýšlení mezi sebou přerozdělovali své příjmy či měli společný majetek.
Nikdo by vám nebránil, aby Franta platil školu Pepovi a Pepa zase Frantovi bydlení.
Ale proč do toho násilím taháte ostatní?
Normální člověk, když něco chce, tak si to koupí.
Já nechci dávat 70% procent svého výdělku úředníkovi, který moudře rozhodne, co potřebuji nejvíc a to mi zaplatí. Považuji se za svéprávného a myslím, že jsem schopen sám posoudit, co je pro mne nejlepší.
Pokud si někdo natolik nevěří, ať si tu mašinérii financuje.

Reagovat

 

-23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Simpanz 25. 06. 2003 16:56)

Další příspěvky v diskuzi (86 komentářů)

26. 6. 2003 13:13

Státy se v současné době době chovají jako senilní dědečkové. Místo, aby "nechali mladý žít" (to jako občany), a byli těmi, kdo mají respekt pro svoji moudrost, snaží se být "děvkami pro všechno" a "pan Beze-mě-nic-nejde", přesně podle sloganu "Co by sis chodil nakupovat, dej mi peníze a já Ti nakoupím co si myslím, že ty asi tak potřebuješ", bez ohledu na to, že já si třeba nemyslím, že dědeček ví, co já potřebuju koupit, a pochybuju, že to dokáže nakoupit za rozumnou cenu; a tudíž ve spoustě věcí, "jenom protože je zvyklý", se vůči mně chová násilně, zlodějsky, vyděračsky. Je pravdou, že druhá polovina minulého století svět socializovala. Komunismus, ačkoliv byl většinou světa odsouzen, však zároveň do tohoto "kapitalistického" světa hrubě infiltroval - pro nás nejkřiklavějšími příklady budiž Británie 50. - 60. let, a Amerika nebo Německo současnosti. Je to dobře? NE! Je to jenom onen pověstný "Velký bratr" - stát se stává významným nejen zákonodárcem, jak mu přísluší, ale i majitelem, správcem peněz, a dokonce i zaměstnavatelem - a jakmile stát jednou vyplácí sociální dávky a zaměstnává lidi, kteří je vyplácejí, pak už si může se společností dělat celkem, co chce. Vždyť většina lidí je na něm existenčně závislých. A ti co nejsou? Dobře, stát začne nenápadně podporovat podniky - a platí, že čím víc je podporuje, tím víc je odnaučí hospodařit, a snad je v blízké budoucnosti snadno zestátní. A podnikatelé, živnostníci? Není nic lehčího, systémem dotací, registrací, přezkoušení, kvalifikací, daňových novel a podobně z nich stejně už udělal úředníky. Ti se budou na místa vedoucích v budoucích národních podnicích velice dobře hodit. Smutné na téhle úvaze je, že vlastně na systému a establishmentu zas až tolik nezáleží: mistr ve státní fabrice nebo malý podnikatel, majitel neo ředitel - lidi se budou mít v podstatě pořád podobně. Budou na tom třeba finančně hůř, jak jsme to zažili v socialismu, ale budou mít zase víc času na udržování chat a chalup, na houbaření, na folklórní soubory a vím já co ještě... Kdoví, co je pro nás vlastně lepší?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

26. 6. 2003 13:13

S radostí jsem si přečetl názory Arkobada, opravdu i mě děsí takové věci, jako že MOJE zdraví je ve skutečnosti jako ZDRAVÍ LIDU majetkem veřejným, že abch si nakoupil věci v reálné hodnotě 1000 Kč, musí mi můj zaměstnavatel vyplácet měsíčně desetkrát tolik, a další a další. Mrzí mě to. Na druhou stranu chápu, že stát jako takový zatím existuje, a já dokonce možná i chci, aby existoval. Ale aby se přestal chovat jako "bohem vyvolený", "všemocný", "nedotknutelný". Jestli chce být vlastníkem půdy, nechť jím je, stejně jako věřím na to, že i obec může vlastnit půdu. Ale pokud půdu prodám, nemůžu přeci za ni chtít "nájem" - daň z nemovitosti?! Řekněme, že mi stavební firma postaví dům, já zaplatím koncovou cenu, ale přesto každý rok budu platit ještě nějakou částku za to, že jsem si ten dům onehdy nechal postavit? Všechno je to jen otázka toho, co vlastně od státu čekáme. Pro mě je stát "moudrým", tedy tím, kdo stanovuje, jaká pravidla chování jsou přípustná, a jaká ne. Co je zákonné, a co ne. Podle mě stát nemá být "bohatým", tedy hospodařit s veřejnými prostředky, protože TO NEUMÍ A AŽ NA PÁR OKAMŽIKŮ V HISTORII, především období akutních krizí, to nikdy NEUMĚL. Ani Starý Řím, ani žádná z dalších říší, ani žádná z demokracií. A už vůbec by stát neměl být "dávajícím", protože jeho dávání je vždy jen krádeží s ubranou hodnotou. NIKDY STÁT NEBUDE UMĚT HOSPODAŘIT, protože nikdy nehledí hospodařit efektivně, ale efektně. A to je zase proto, že jeho hlavní úlohou není hospodařit, ale zajišťovat spravedlnost, reprezentovat, vládnout. Mylím, že na provoz státu i na provoz obce by měl každý, kdo ve státě či v obci žije a působí, platit část svého ZISKU. POUZE ZISKU, nikdy ne příjmu a nikdy také ne kupní ceny, hodnoty zděděného majetku nebo daru. Po celý středověk platilo nepsané pravidlo, a mě se líbí, že desátá část zisku se odvádí pro vrchnost. Samozřejmě, různě se s tím machrovalo, především dodatečnými daněmi nebo zvyšováním sazby, ale i slovo "desátek" se dodneška dochovalo. Jde jenom o to, NEPŘIPUSTIT, aby establishment mohl tuto částku JAKÝMKOLIV způsobem změnit. Prostě musí vystačit s deasátkem, a když s ním nevystačí, tak se bude muset omezit, zefektivnit, ne hrábnout hloub do kapes občanů. Naopak, pokud bude hospodařit dobře, bude vykonávat jenom to, co mu náleží a ne hledat zdroje na své další, vedlejší činnosti, může investovat - a velice dobře odhaduji, že by většinu svých prostředků zaměřil strategicky, do budoucna, a ne do okamžité spotřeby, jak to činí dnes. Další možností je svěřit obci a státu půdu, a stanovit, že hospodařit může pouze se svěřeným majetkem - může ho pronajímat, prodávat, z výnosu nakupovat další, nebo peníze spotřebovávat pro svoji činnost. Prostě jde o to, naprosto jednoznačně stanovit ZDROJE státu a jeho ZÁKONODÁRNOU úlohu, pokud chce stát něco víc, tak si na to VYDĚLÁ, ne že si na to VEZME.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

26. 6. 2003 13:50 | Harry Potter

Vidím, že moje čarodějná intuice mne opět nezklamala! Myslím, že se přeceňujete, pokud si myslíte, že mne opravdu zajímá, co děláte. Spíše jsem si to položil jako řečnickou otázku k tomu, když vidím, jak tady někdo intensivně exhibuje na netu. Souhlasím s vámi, že člověk se dnes má vzdělávat celý život. Trochu mi ale nesedí pokud student MBA, což je zpravidla vysoce prakticky a byznysově orientované studium, věnuje tolik času teoriím a filozofii, jež jsou v dnešním praktickém životě "utopické". V praxi vás nikdo nebude platit za "řečnění", ale za skutečný výkon (zisk pro firmu), titul netitul. A co se mého času a připojení týče, nevím proč apriori předpokládáte, že jsem zaměstnán. "Private business is the only real life!" Howgh!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 25. 06. 2003 13:46)

26. 6. 2003 14:09

Řečnění a filosofování je velmi důležité. Současný systém se dříve či později zhroutí, to již ve skrytu duše tuší i největší socani. Pokud nebudeme mít vyřečněné a vyfilosofované nějeké lepší řešení, nastoupí po kolapsu současného systému systém ještě horší. Díky filosofování a řečnění tu již nemáme otroctví ani nevolnictví. I odpůrce těchto režimů označovali za snílky a nerealisty. Nebojte se o mne, já si rovnováhu mezi filosofováním a výdělečnou činností najdu. I přes to filosofování dobře uživým svoji čtyřčlennou rodinu. Není to moje filosofování a řečnění, které brání dalšímu zlepšení mojí materiální situace. Je to socialismus, násilné přerozdělování, sedmdesátiprocentní daně, státní monopol na tisk peněz, atd...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Harry Potter 26. 06. 2003 13:50)

26. 6. 2003 16:01 | zarecky

náměstek Šulc ? Četl jsem před časem v Ekonomu jeho článek o bytové problematice a považuji jej za naprostou demagogii. Víc takových určitě ne...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-12
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 23. 06. 2003 09:19)

26. 6. 2003 16:33 | zarecky

Takže u velké firmy jste se měl dobře, pak jste byl u soukromníka a teď jste podnikatelem - z textu příspěvku vyplývá, že to měníte k horšímu. Pročpak ? Podle statistiky dvě třetiny podnikatelů/živnostníků neplatí žádné daně. Z čeho asi tak žijí ? Že by z odčitatelné položky ? A většina z nich nejsou začínající podnikatelé, tzn. že to vámi zmiňované "víc" už by měli odevzdávat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 23. 06. 2003 23:26)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 033 956 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Drábek

politik

Aleš Řebíček

exministr a podnikatel, Slavia Praha

Jaromír Drábek
ÚSPĚŠNOST
29,41 %

z 17 duelů
×
Aleš Řebíček
ÚSPĚŠNOST
5,56 %

z 18 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK